דרוש מידע משכנתא כהוצאה מוכרת

chala

משתמש חדש
תודה לכולם
יש לי בית (בצפון המופגז) שחלקו צימרים להשכרה,
יש עליו משכנתא שמוגדרת בבנק כמשכנתא עיסקית, יש לי אחוז גבוה של צימרים.
האם יש לי אפשרות לרשום את זה כהוצאה מוכרת לעסק?
(ניסיתי לשאול את הרואה חשבון שלי הוא לא ידע)
תודה רבה

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
את הריבית של המשכנתא אפשר

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום

chala

משתמש חדש
אני אסביר את המורכבות
המשכנתא רשומה על שמי ולא על שם החברה , אבל זה כן משכנתא עיסקית בבנק
מישהו מכיר רואה חשבון שיכול לעזור לי?
תודה רבה

הדס99

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ה
אני אסביר את המורכבות
המשכנתא רשומה על שמי ולא על שם החברה , אבל זה כן משכנתא עיסקית בבנק
מישהו מכיר רואה חשבון שיכול לעזור לי?
תודה רבה
הצימרים בבעלותך הפרטית או תחת חברה בע"מ? איך זה רשום בטאבו?
הצימרים מופעלים בחברה בע"מ או שאת מדווחת על הכנסות? (עוסק מורשה)

יעית

משתמש פעיל
מתעניינת גם בנושא, אבל התבלבלתי, לסיכום -
אם אני קונה דירה על שם חברה בע"מ והמשכנתא על שמה, על כל המשכנתא מוכרת כהוצאות? או רק ריביות?
ואם היא קנויה על שם עסק מורשה, אותה שאלה,
ואם כבר אתם עונים, אז משכנתא עסקית היא רביות פחות טובות או לא שונה ממשכנתא פשוטה?
אגב,@chala את המס על הצימרים, מס הכנסה, את משלמת רק על הרווחים או על כל ההכנסות (כמו שבמכולת אני משלם על העגבניות מס 17% על כל הקניה לא רק על הריווח של המוכר),?

הדס99

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מתעניינת גם בנושא, אבל התבלבלתי, לסיכום -
אם אני קונה דירה על שם חברה בע"מ והמשכנתא על שמה, על כל המשכנתא מוכרת כהוצאות? או רק ריביות?
ואם היא קנויה על שם עסק מורשה, אותה שאלה,
ואם כבר אתם עונים, אז משכנתא עסקית היא רביות פחות טובות או לא שונה ממשכנתא פשוטה?
אגב,@chala את המס על הצימרים, מס הכנסה, את משלמת רק על הרווחים או על כל ההכנסות (כמו שבמכולת אני משלם על העגבניות מס 17% על כל הקניה לא רק על הריווח של המוכר),?
כוונתך נכס להשקעה ולא דירת מגורים, כן? אם כך,
תשלומי משכנתא- הנם החזר הלוואה ולא הוצאה. מרכיב הרבית מוכר כהוצאה (כי הנכס עסקי)
הנ"ל גם בחברה בע"מ וגם בעוסק מורשה שמפעיל נכס עסקי
המס משולם על הרווח נטו , לאחר קיזוז ההוצאות המוכרות
גם מע"מ של חברה/עסק מורשה משולם על הרווח (לא מדויק, תלוי אם הוצאות למע"מ), כי משלמים על כל ההכנסות אך מקבלים החזר על מע"מ הוצאות.
המזון שאת משלמת עליו מעמ מלא הינו כאדם פרטי - הצרכן הפרטי סופג את כל המע"מ ולא מקבל החזר...

יעית

משתמש פעיל
כמה בערך מסך החזר המשכנתא כל חודש הוא הריביות,
לדוג' אני מחזיר כל חודש 10000 שח, כמה מתוכם הם ריביות וכמה קרן?
שנית, אם העסק שלי קונה דירה, ברשות המיסים הדירה רשומה על שמי, או על שם העסק, (לצורך קבלת סיוע בשכר דירה)?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה