מרשם לריטלין

c.w

משתמש רשום
שלום
יש לי הפרעת קשב וריכוז ברורה
כל התסמינים שאומרים על בעלי הפרעת קשב וריכוז + איפראקטיביות נמצאים אצלי...
אף פעם לא פניתי לאבחון, סחבתי את זה
לפני תקופה כשכשל כוח הסבל שלי ונכנסתי לעבודה דורשת
השגתי מספר חבילות ריטלין 10 מ"ג שלקחתי כל יום וזה ריכז אותי ופיקס בכל התחומים ונתן לי יכולת להשאר בעבודה
כרגע המלאי שלי אוזל
ואני רוצה רופא משפחה בקופת מכבי באזור המרכז שיתן לי מרשם לריטלין באופן מידי בלי לשלוח אותי לפגוש נוירולוגים וכו

אשמח אם למשהו יש נסיון בענין
תודה רבה!
תזכו למצוות!!

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
@c.w הרגשת שזה באמת עוזר לך??
אני נורא רוצה לנסות (היפרית....) ואין לי ריטלין לנסות פעם אחת.
חברה אמרה לי שזה פשוט כיבה אותה, אפס מרץ ואפס אנרגייה.
אז אם יש לך רעיון מאיפה משיגים כדור לנסות, אשמח שתגיבי לי.
תודה!!

מסתודד

משתמש מקצוען
קופץ על האשכול
איך אתם יודעים בלי יעוץ רפואי מה הכמות או איזה סוג לקחת?
יש כל כך הרבה סוגים ומ"ג

תפני לרופא משפחה שלך ותבדקי אם הוא נותן
זה לא סיפור נוירולוג בפרט שכבר לקחת וזה עזר לך
בעיקרון מינון וסוג זה ניסוי ותהיה
אבל גם יש הבדלים בינהם
ריטלין אפשר לקנות רק פעם בחודש
אז בשביל לנסות או לקחת צריך משהו או שהחליף תרופה או שיש לו מיותרים
לפעמיים באמת לוקחים מחבר \ה וזה בסוף נגמר קצת לא טוב
כי רטלין בסוף פועל במוח ומינון יתר ממש לא מומלץ ....

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
תפני לרופא משפחה שלך ותבדקי אם הוא נותן
זה לא סיפור נוירולוג בפרט שכבר לקחת וזה עזר לך
בעיקרון מינון וסוג זה ניסוי ותהיה
אבל גם יש הבדלים בינהם
ריטלין אפשר לקנות רק פעם בחודש
אז בשביל לנסות או לקחת צריך משהו או שהחליף תרופה או שיש לו מיותרים
לפעמיים באמת לוקחים מחבר \ה וזה בסוף נגמר קצת לא טוב
כי רטלין בסוף פועל במוח ומינון יתר ממש לא מומלץ ....
טוב, אז כמה הסברים פשוטים של ידע מתלמידות שלי שלוקחות:
א. רופא משפחה לא יתן לך. יש הרבה סוגים של ריטלין, ונותנים לפי משקל ולפי רמת ההפרעה לתיפקוד.
לדוג' 10 מ"ג הוא למשקל ילדים ומשפיע עד 4 שעות.
יש ריטלין L.A שמשפיע ל- 8 שעות ויש קונצרטה, וסוגים נוספים.
לא מומלץ לקחת ללא נוירולוג מלווה!!
ב. לעיתים זה מראה פרצודורה שלמה, בגיל הבוגר בד"כ זה פגישת נוירולוג (ואם תרצי הפניה למישהי/ מישהו טוב - בשמחה!) ולא תמיד זה עם מבחנים וכו'.
ג. תופעות לוואי שנמשכות הרבה מעבר לתקופת ההסתגלות לכדור שאחת כאן ציינה זה בד"כ נובע מאי התאמה של הכדור לגוף ומחליפים סוג של כדור.
אם יש שאלות נוספות- בשמחה!

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מי שלקח בתור ילד והפסיק לקחת 8 שנים, יכול לחדש מרשם אצל רופא משפחה או שצריך לעבור את כל הפרוצדורה מחדש?

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
ניתן לקבל מרשם אצל רופא משפחה אבל לא יהיה סבסוד על התרופה ותצטרך לקנות אותה בבתי מרקחת פרטיים במחיר מלא.
לרוב, רופא משפחה יפנה לנוירולוג, יש הבדל גדול בין תרופה לילד לבין מבוגר- מבחינת אופי התפקוד והמינון.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לא הבנתי, למבוגר אין סבסוד? או שזה רק בגלל שזה רופא משפחה ולא נוירולוג אין סבסוד?

צריך חידוש של מירשם (אני הבנתי אחרי שנתיים בערך )

והתופעות לואי לא תמיד חולפות
בחילות וחוסר תאבון יכול להיות גם כשהכדור טוב
למבוגרים הנחה זה תלוי קופה ותלוי ביטוח
יש קצת הנחה

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
מנסיוני עם ילדים ומבוגר עם ריטלין-
אם כבר לקחתם ועוזר אין שום סיבה רפואית לעבור אצל רופא נוירולוג. הוא יסתמך על זה. (לקחתי ילדה לנוירולוג אחרי שכבר לקחה כחודש. בטעות לקחה גם באותו יום כך שהאבחון לא יכול היה להיות יעיל. הוא עשה קצת נונונו על החרדים והשוק השחור של התרופות והסתמך על השאלונים בכל מקרה)
מבחינת פרוצדורה אתם צריכים נוירולוג או מומחה קשב של הקופה כדי לקבל הנחה. הסוג הפשוט של ה10 מ"ג עולה בערך 25 בלי הנחה. לא נורא.
חוץ מזה הכדור הזה לא יכול להיות מסוכן, גם למי שאולי לא צריך אותו. הוא הרי לא מסוכן למי שצריך ולא עובד אחרת על מי שלא צריך. אולי מיותר ויש בהחלט שסובלים מתופעות לוואי אבל מפה ועד מסוכן?
יש תעשייה שלמה של תלמידים שמשתמשים.
ונפוץ מאוד שיש לאנשים מיותר כי בסופי שבוע לא לוקחים או שמקבלים מינון גבוה ומשתמשים בפחות או שהחליפו סוג או אלף סיבות אחרות.
חשוב לדעת שלבית מרקחת צריך להגיע עם מרשם מודפס ותעודה מזהה.

מנסיוני עם ילדים ומבוגר עם ריטלין-
אם כבר לקחתם ועוזר אין שום סיבה רפואית לעבור אצל רופא נוירולוג. הוא יסתמך על זה. (לקחתי ילדה לנוירולוג אחרי שכבר לקחה כחודש. בטעות לקחה גם באותו יום כך שהאבחון לא יכול היה להיות יעיל. הוא עשה קצת נונונו על החרדים והשוק השחור של התרופות והסתמך על השאלונים בכל מקרה)
מבחינת פרוצדורה אתם צריכים נוירולוג או מומחה קשב של הקופה כדי לקבל הנחה. הסוג הפשוט של ה10 מ"ג עולה בערך 25 בלי הנחה. לא נורא.
חוץ מזה הכדור הזה לא יכול להיות מסוכן, גם למי שאולי לא צריך אותו. הוא הרי לא מסוכן למי שצריך ולא עובד אחרת על מי שלא צריך. אולי מיותר ויש בהחלט שסובלים מתופעות לוואי אבל מפה ועד מסוכן?
יש תעשייה שלמה של תלמידים שמשתמשים.
ונפוץ מאוד שיש לאנשים מיותר כי בסופי שבוע לא לוקחים או שמקבלים מינון גבוה ומשתמשים בפחות או שהחליפו סוג או אלף סיבות אחרות.
חשוב לדעת שלבית מרקחת צריך להגיע עם מרשם מודפס ותעודה מזהה.
ריטלין משפיעה על תולכות במוח זה הפעילות שלו
ובגלל שכל מוח פועל אחרת לכן לא לכל אחד מתאים כל כדור (זה סוג של סם לכל דבר וענין )
לכן אני לא חושבת שלא נכון להצהיר שזה לא מסוכן בכלל
הוא עובד שונה על אנשים שפחות צריכים אותו
הוא טוב למי שצריך ואלי יזיק ואולי לא למי שלא צריך (כמו כל תרופה צריך לבדוק תגובה )

אבל כן אני מכירה אישית מישהי שביקשה מחברה וזה היה כבר מינון גבוהה
וזה השפיעה עליה ממש ממש רע
לכן הכי מומלץ באמת עם נוירולוג מוסמך

עמליה 098

משתמש מקצוען
מבוגר מעל גיל 18 יכול לקבל מרשם לריטלין רגיל 10 מ"ג ללא אישור נויורלוג בעלות של 60 שח ל30 כדורים
אם יש הרשאה של נוירולוג או פסיכיאטר- עולה בערך 17 שקל. (כמו תרופת מרשם אחרת)
מכדור אחד של 10 מג לא יקרה שום דבר רע.
והכי גרוע- אחרי 4 שעות החומר בחוץ.
מומלץ לכל מי שרוצה לנסות.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
ריטלין משפיעה על תולכות במוח זה הפעילות שלו
ובגלל שכל מוח פועל אחרת לכן לא לכל אחד מתאים כל כדור (זה סוג של סם לכל דבר וענין )
לכן אני לא חושבת שלא נכון להצהיר שזה לא מסוכן בכלל
הוא עובד שונה על אנשים שפחות צריכים אותו
הוא טוב למי שצריך ואלי יזיק ואולי לא למי שלא צריך (כמו כל תרופה צריך לבדוק תגובה )

אבל כן אני מכירה אישית מישהי שביקשה מחברה וזה היה כבר מינון גבוהה
וזה השפיעה עליה ממש ממש רע
לכן הכי מומלץ באמת עם נוירולוג מוסמך
לא אמרתי שאין תופעות לוואי.
ברור שמינון גבוה באופן פתאומי זה חסר אחריות. מי שחסר אחריות משלם אבל עדיין לא מדובר בנזק. הרגישה רע לכמה שעות? לא קרה כלום.

בתהליך של אישור ריטלין הדבר היחיד לדעתי כמובן שחשוב זה הבדיקות שנועדו לאבחן אם לא מדובר בבעיה נירולוגית אחרת שמצריכה טיפול אחר למרות הסימפטומים הדומים. מעבר לכך אף אחד לא בודק שום תהליכים כימיים במוח הספציפי של המטופל. מסתמכים על עדות אישית או שאלוני הורה ומורה. כל השאר הוא ניסוי וטעייה.

c.w

משתמש רשום
טוב, אז כמה הסברים פשוטים של ידע מתלמידות שלי שלוקחות:
א. רופא משפחה לא יתן לך. יש הרבה סוגים של ריטלין, ונותנים לפי משקל ולפי רמת ההפרעה לתיפקוד.
לדוג' 10 מ"ג הוא למשקל ילדים ומשפיע עד 4 שעות.
יש ריטלין L.A שמשפיע ל- 8 שעות ויש קונצרטה, וסוגים נוספים.
לא מומלץ לקחת ללא נוירולוג מלווה!!
ב. לעיתים זה מראה פרצודורה שלמה, בגיל הבוגר בד"כ זה פגישת נוירולוג (ואם תרצי הפניה למישהי/ מישהו טוב - בשמחה!) ולא תמיד זה עם מבחנים וכו'.
ג. תופעות לוואי שנמשכות הרבה מעבר לתקופת ההסתגלות לכדור שאחת כאן ציינה זה בד"כ נובע מאי התאמה של הכדור לגוף ומחליפים סוג של כדור.
אם יש שאלות נוספות- בשמחה!
אני אשמח לקבל המלצות לנוירולוג טוב
תודה רבה

נוירולוג הכי פשוט וקל בעיקרון
וא.בוקר מניסיון אישי וגם מחברות שלא אכלו
בעיקרון גם בנות שבד"כ בשיעור לא מסתכלות דקה על המחברת, ובמבחן הם מרוכזות ליותר מ5 דקות גם אופציה
כדאי לקבוע תור לנוירולוג, למרות שהתורים רחוקים שיגיעה לפני תחילת שנה ואז זה יהיה יעיל .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  45  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה