דרוש מתכון מרק טחון ומשביע לתינוקות בגיל שנה

saralulu

משתמש מקצוען
נמאס לי להכין מרק כתום קבוע, ולראות אותו יום יום, על אף שהילדים מאד אוהבים :p אני חייבת גיוונים.
מתאים לי מרקים טחונים סמיכים ומשביעים!
אשמח לעזרתכן!
תודה!!!

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא ממש מרק, אלא ירקות ועוף טחון.
כמו גרבר:
בטטה, גזר, תפו"א ועוף מבושל טחון.

דינה טוטיאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כל מיני:
אפונה
פטריות
באתר הזה יש רעיונות יפים
אגב - מרק פטריות ומרק כתום עם קצת אגוז מוסקט ושמנת לבישול - יוצאים מוקרמים טעימים ומגוונים מאוד

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
הרעיון כל מה שעולה על דעתך
הכל מירקות ואל תשכחי להוסיף חלבון

שרי ש.

משתמש פעיל
קופצת על האשכול ומרחיבה אותו-
מה מתאים לתינוק בן חצי שנה?
הוא לא מסכים לאכול אצל המטפלת מבקבוק כלל, גם לא חלב אם....
אני שואלת על מזונות מתאימים לגיל הנ''ל שאפשר להאכיל עם כפית.
תודות מראש!!

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אם תואם גיל שנה אז לא בהכרח טחון.
הם כבר יכולים לאכול תפריט משפחה מלא.

בגיל חצי שנה - טחון. פירות, ירקות, דיסה אפשר עם כפית.

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מישהי ניסתה פעם דייסה על חלב א. ?
אני ניסיתי.
הוא לא אהב, אבל באופן כללי לא הסכים לקחת בקבוק אז זה לא פונקציה.
ולגבי מה ששאלו על חצי שנה:
מרקים טחונים במרקם שהתינוק אוהב, בהתחלה שיהיה מרקם חלק לחלוטין ועם הזמן אפשר יותר מרוסק וכדו'.
פירות טחונים חלק. מומלץ: תפוח ובננה עם מעט טחינה ותמרים להסמכה (טחינה לתוספת ברזל ותמרים להמתקה בגלל הטחינה)
את יכולה גם לתת יוגורט 3%. אפשר בטעמי פירות, בד"כ מאד אוהבים את זה.
אפשר כמובן גם גבינה.
בטטה מעוכה, פירה, אבוקדו מעוך למרקם חלק לחלוטין, בננה מעוכה...

שרי ש.

משתמש פעיל
@Nomi10 תודה!
כששולחים ירקות טחונים למטפלת - היא אמורה לחמם לו אותם?
או שהתינוק אוכל את זה קר?
המתוק שלי אמנם לא בן בכור ולא שני אלא....
אבל עושה לי בית ספר מבחינת התזונה!

אשמח לשמוע מניסיונכם איך עבד בפועל... תודה!

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
האמת הוא היה במשפחתון אז לא שלחתי לו אוכל.
אבל גם לי היה איתו בית ספר, גם אצלה וגם בבית.
עכשיו אני נזכרת שתקופה כן שלחתי לו, כי הוא לא הסכים לאכול את האוכל שלה.
ולשאלתך - כן, היא אמורה לחמם לו את האוכל. לא ממש רותח, אבל בטח לא קר מהמקרר.
אני נתתי לו לטעום כל פעם ירק אחר, אח"כ מרק לא מאד סמיך בלי תיבול בכלל,
ואחרי זמן קצר הסמכתי יותר, הוספתי מלח.
בהמשך, אפשר כבר פשוט לטחון לו כל מרק שאתם אוכלים, או אם את מכינה תוספת של ירקות, קציצות וכדו' - חלק מזה להשאיר לו בצד, לרסק או לטחון.
ממליצה להכין כמות גדולה של קציצות עוף / הודו פשוטות, ואז כל פעם שאת מעמידה לו מרק פשוט לזרוק פנימה כמות מתאימה של קציצות ולטחון יחד. (אפשר גם פשוט להכין עיסה ולחלק לשקיות. פשוט הטחון מגיע בחצי קילו שזה יותר מדי לסיר אחד לתינוק)

אגב, לגבי סמיכות, לי לקח זמן למצוא את רמת הסמיכות שהוא אוהב וקל לתת ולהכין לו. אם יצא לי דליל מדי אני מוסיפה כמה כפות של דייסה לכוס מרק לפני שאני מאכילה אותו.
אולי נשמע מוזר, אבל עושה היטב את העבודה והוא אוהב את זה.
אם אני מזהה לפני הטחינה שהמרק יצא דליל מדי, אני שופכת פנימה קוואקר, נותנת לו לעמוד קצת כדי שיתרכך ויספח את הנוזלים המיותרים, וטוחנת. קל, מזין ומשביע.

אם יש לך עוד שאלות - בשמחה. עברתי איתו הרבה בנושא והלוואי שיעזור למישהו. (הוא כבר עבר את השנה ועדיין רוב הזמן אוכל בעיקר טחון ותזונה ממש לא מגוונת)

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
@Nomi10 תודה!
בד"כ אמורה לחמם, תביאי בבוקר כוס קפואה ובכל מקרה זה יצטרך חימום(אפילו בתוך ספל מים חמים.)

שרי ש.

משתמש פעיל
האמת הוא היה במשפחתון אז לא שלחתי לו אוכל.
אבל גם לי היה איתו בית ספר, גם אצלה וגם בבית.
עכשיו אני נזכרת שתקופה כן שלחתי לו, כי הוא לא הסכים לאכול את האוכל שלה.
ולשאלתך - כן, היא אמורה לחמם לו את האוכל. לא ממש רותח, אבל בטח לא קר מהמקרר.
אני נתתי לו לטעום כל פעם ירק אחר, אח"כ מרק לא מאד סמיך בלי תיבול בכלל,
ואחרי זמן קצר הסמכתי יותר, הוספתי מלח.
בהמשך, אפשר כבר פשוט לטחון לו כל מרק שאתם אוכלים, או אם את מכינה תוספת של ירקות, קציצות וכדו' - חלק מזה להשאיר לו בצד, לרסק או לטחון.
ממליצה להכין כמות גדולה של קציצות עוף / הודו פשוטות, ואז כל פעם שאת מעמידה לו מרק פשוט לזרוק פנימה כמות מתאימה של קציצות ולטחון יחד. (אפשר גם פשוט להכין עיסה ולחלק לשקיות. פשוט הטחון מגיע בחצי קילו שזה יותר מדי לסיר אחד לתינוק)

אגב, לגבי סמיכות, לי לקח זמן למצוא את רמת הסמיכות שהוא אוהב וקל לתת ולהכין לו. אם יצא לי דליל מדי אני מוסיפה כמה כפות של דייסה לכוס מרק לפני שאני מאכילה אותו.
אולי נשמע מוזר, אבל עושה היטב את העבודה והוא אוהב את זה.
אם אני מזהה לפני הטחינה שהמרק יצא דליל מדי, אני שופכת פנימה קוואקר, נותנת לו לעמוד קצת כדי שיתרכך ויספח את הנוזלים המיותרים, וטוחנת. קל, מזין ומשביע.

אם יש לך עוד שאלות - בשמחה. עברתי איתו הרבה בנושא והלוואי שיעזור למישהו. (הוא כבר עבר את השנה ועדיין רוב הזמן אוכל בעיקר טחון ותזונה ממש לא מגוונת)
תודה על התשובה המפורטת, מחמם את הלב!
אנסה!

מאיזה גיל התחלת להוסיף הודו או עוף טחון?
וכן - איזה סוג קוואקר?
(אף פעם לא קניתי את המוצר הזה)
ושאלה נוספת אם אפשר-
כרגע כשהוא בבית הוא ניזון בהזנה טבעית, רק לא יודעת עד כמה אחזיק מעמד... השאלה היא מה לפני השינה - דייסה בכפית?

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
@Nomi10 תודה!
המתוק שלי אמנם לא בן בכור ולא שני אלא....
אבל עושה לי בית ספר מבחינת התזונה!

אשמח לשמוע מניסיונכם איך עבד בפועל... תודה!
לחמם אבל לא במיקרוגל
כי חלק מתחמם מאד עד כוויה וחלק קר

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מאיזה גיל התחלת להוסיף הודו או עוף טחון?
ממש בתחילת הטעימות יחסית. אני חושבת גיל 7-8 חודשים.
בהתחלה בכמות ממש קטנה ביחס לירקות, וכשראיתי שעבר חלק והוא אהב את זה, הוספתי.
היום, קצת יותר מגיל שנה, אני מביאה לו כבר לפעמים את הקציצות כמות שהן, רק דואגת שתהיינה רכות (עדיפות למבושלות)
רק מציינת שהילד שלי חריג. רוב הילדים בגיל הזה כבר מסתדרים גם עם אוכל הרבה יותר מוצק.
וכן - איזה סוג קוואקר?
מה שנקרא "מהיר הכנה" או שיבולת שועל..
הדק, ששמים לפעמים בעוגיות. הוא הכי עדין, מתבשל מהר.
השאלה היא מה לפני השינה - דייסה בכפית?
אני עדיין מאכילה אותו בעצמי...
אבל כן משתדלת לפני השינה שיאכל משהו יותר משביע כדי ליצור הפסקה כלשהי בלילה.
זה יכול להיות דייסה בבקבוק אם הילד שלך בקטע (ולדאוג לפטמה עם חור גדול מספיק), או אם את רוצה משביע יותר והילד שלך אוהב את זה - דייסה בכפית.
בהמשך, כשמותר כבר חלב ניגר, אפשר גם להכין דייסת קוואקר עם קצת בננה, תפוח מגורר או מה שזורם לך.
ספציפית הילד שלי לא הכי משתף פעולה בארוחת ערב, אז אני מחפשת דרכים אחרות איך 'להכניס' לו אוכל.
לדוגמא מערבבת בגבינה חתיכות לחם קטנות, או נותנת לו להחזיק ביד חתיכת פיתה / לביבות גבינה וכו'.
כשהם מחזיקים בעצמם הרבה יותר סיכויים שייכנס לפה ויסכימו לטעום.
אפשרי גם כדורי גבינה מסולת שזה מזין, טעים ומשביע, אבל אם רק עכשיו התחלת טעימות אז אולי תחכי עם זה קצת.
תתחילי עכשיו עם דייסות, זה יהיה לך הכי קל.

שרי ש.

משתמש פעיל
ממש בתחילת הטעימות יחסית. אני חושבת גיל 7-8 חודשים.
בהתחלה בכמות ממש קטנה ביחס לירקות, וכשראיתי שעבר חלק והוא אהב את זה, הוספתי.
היום, קצת יותר מגיל שנה, אני מביאה לו כבר לפעמים את הקציצות כמות שהן, רק דואגת שתהיינה רכות (עדיפות למבושלות)
רק מציינת שהילד שלי חריג. רוב הילדים בגיל הזה כבר מסתדרים גם עם אוכל הרבה יותר מוצק.

מה שנקרא "מהיר הכנה" או שיבולת שועל..
הדק, ששמים לפעמים בעוגיות. הוא הכי עדין, מתבשל מהר.

אני עדיין מאכילה אותו בעצמי...
אבל כן משתדלת לפני השינה שיאכל משהו יותר משביע כדי ליצור הפסקה כלשהי בלילה.
זה יכול להיות דייסה בבקבוק אם הילד שלך בקטע (ולדאוג לפטמה עם חור גדול מספיק), או אם את רוצה משביע יותר והילד שלך אוהב את זה - דייסה בכפית.
בהמשך, כשמותר כבר חלב ניגר, אפשר גם להכין דייסת קוואקר עם קצת בננה, תפוח מגורר או מה שזורם לך.
ספציפית הילד שלי לא הכי משתף פעולה בארוחת ערב, אז אני מחפשת דרכים אחרות איך 'להכניס' לו אוכל.
לדוגמא מערבבת בגבינה חתיכות לחם קטנות, או נותנת לו להחזיק ביד חתיכת פיתה / לביבות גבינה וכו'.
כשהם מחזיקים בעצמם הרבה יותר סיכויים שייכנס לפה ויסכימו לטעום.
אפשרי גם כדורי גבינה מסולת שזה מזין, טעים ומשביע, אבל אם רק עכשיו התחלת טעימות אז אולי תחכי עם זה קצת.
תתחילי עכשיו עם דייסות, זה יהיה לך הכי קל.
הוא לא מסכים לאכול מבקבוק כלל... לכן שאלתי על כפית.
עזרת לי מאוד!!!!
הרבה רעיונות!
יישר כח והרבה נחת....

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני איתך בצרת הבקבוק.
תכף תצטרכי להתחיל לתת לו לשתות מים...
ממליצה לך מעכשיו אחרי שהוא אוכל לתת לו בקבוק עם מים שישחק עם זה, ינסה להכניס לפה..
גם אם ישפריץ קצת את מרוויחה בהמשך סיכויים טובים שיסכים לשתות.
כשיגדל עוד קצת, ממליצה מאד לנסות כוס ייעודית עם קש.
מקווה שאני לא מעמיסה מדי, פשוט מזדהה מאד עם כל הודעה שלך..

תותית י.

משתמש מקצוען
הילד שלי בן 5 חודשים, ראשון
בטיפת חלב אומרים לי לא לתת לו אוכל שלא חלב אם\תמ"ל עד גיל 8 חודשים כי היה פג (שבוע 35, ללא בעיות ב"ה),
הבעיה שלא הצלחנו עם ההנקה אז עברנו לנוטרמיגן.. כי הוא רגיש לחלב כנראה (היה מקיא מטרנה),
זה אוכל ממש מגעיל עם ריח של חציר, הרופאה אמרה לי שכל הכבוד לו שהוא מסכים לאכול כי רוב הילדים לא מסכימים... ואני רואה שזה דיי דוחה אותו והוא אוכל רק כי הוא רעב
תכלס, השאלה שלי,
האם כדאי כן להתחיל לתת לו אוכל טחון (כי כשאני מביאה לו ליקוקים פה ושם אני רואה שהוא ממש מתלהב)
או שכדאי לחכות וללכת לפי הספר של האחיות?

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
את יכולה להכין גם מרק מירקות מגורדים או חתוכים לקוביות קטנות
ואולי אפילו להוסיף גריסים במידה ואת חושבת שהם יכולים להסתדר עם זה

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
הילד שלי בן 5 חודשים, ראשון
בטיפת חלב אומרים לי לא לתת לו אוכל שלא חלב אם\תמ"ל עד גיל 8 חודשים כי היה פג (שבוע 35, ללא בעיות ב"ה),
הבעיה שלא הצלחנו עם ההנקה אז עברנו לנוטרמיגן.. כי הוא רגיש לחלב כנראה (היה מקיא מטרנה),
זה אוכל ממש מגעיל עם ריח של חציר, הרופאה אמרה לי שכל הכבוד לו שהוא מסכים לאכול כי רוב הילדים לא מסכימים... ואני רואה שזה דיי דוחה אותו והוא אוכל רק כי הוא רעב
תכלס, השאלה שלי,
האם כדאי כן להתחיל לתת לו אוכל טחון (כי כשאני מביאה לו ליקוקים פה ושם אני רואה שהוא ממש מתלהב)
או שכדאי לחכות וללכת לפי הספר של האחיות?
בעיני זו שאלה לרופא ילדים.
לא לאחיות טיפת חלב ולא לניקיות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה