התייעצות מריבה במקום ציבורי - מה הייתם עושים אם הייתם רואים כזה דבר?

מצב
הנושא נעול.

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
חייבת לכתוב משהו:
יש פה כאלה באשכול שממש בעד להכות ילדים.
אנחנו צריכים לדאוג.
מה מונע מהאבא שמכה ברחוב את הילד לפתוח גם ניק בפרוג?
ואולי לא סתם יש פה כאלו שמצדיקים הורים כאלו בתוקף

לארג'

משתמש מקצוען
לא פחות מזעזע בעיני מה שראיתי היום במקום ציבורי
אשה נראית נורמטיבית לגמרי
התחילה לצרוח על ילד תחזיר לי את הכסף שגנבת מהבן שלי בצרחות אימים,ביזתה אותו לעיני כולם עשרות אנשים!!
אח"כ היא אומרת לו תחזיר את ה5 שקל הוא אומר לה לא גנבתי היא אומרת לו אז זה חבר שלך רצה אחרי חבר שלו
איימה עליו שהיא תחטט לו בכיסים ושהוא גנב וגם אותו ביזתה לעיני כולם- על 5 שקל!!!!!

אני לא נרגע מזה איך בנ"א ככה מתנהג בשביל 5 שקל,ואיך לא מפחדת מבזיון כזה ברבים.

מהיכי תיתי

משתמש פעיל
עוד הוא יצא הגנב למרות שהוא לא?
לא חושב, הוא היה מרגיש איכפתיות.
ילד שנמצא בסיטואציה כזו מול צופים, מרגיש שכולם מאשימים אותו
עצם התגובה שלך נותן לילד תחושה שהוא לא לבד מול כולם

את האמת שנראלי שדין האשכול הזה להיסגר....
א. אף אחד לא ישנה את דעתו ומשנתו החינוכית האישית בגלל דעה וחשיבה של מישהו אחר שהוא לא מכיר ולא סומך עליו!
ב. בהקשר למקרה של שני ילדים שרבים היו פה אי אלו תובנות יפות....
ג. בקשר לנושא העיקרי פה על הורה שמכה: אז דבר ראשון כל אחד פה יכול לספור על כף ידו [האחת!!!!!] מקרים שהוא ראה בעצמו הורה שמכה ילד ברחוב בצורה חריגה.....
וגם במקרים האלו אל לנו תמיד לדון [עיין לעיל בסיפור עם הילד עם התאונה וכדו'] וממילא מה לנו להתערב וכי מסיפור בודד ניתן להכניס את הרוחה [תחשבו טיפה לפני שנסחפים הרי מי שרואה לא מכיר את המקרה לפרטיו ומאיפה הוא יודע....]
מה שכן מי שמכיר סיפורים של התעללות במשפחה זה סיפור אחר לגמרי!!!! וברור שצריך לערב בזה אנשי חינוך ורבנים ועל זה נאמר לא תעמוד על דם רעך אך שוב יש אנשים שמבינים בזה ולא ישר לצלצל למשטרה [חוץ מזה שהסיכוי שיאמינו לך שואף לאפס, תחשבו על יומנאי שמתקשר אליו אדם בעשר בלילה ואומר לו תקשיב, אצל השכנים שלי יש אלימות במשפחה.....]
ד. האשכול הזה הגיע לצערנו לפסים קצת אישיים וד"ל............
על רוב ככל הדברים דלעיל כולם פה מסכימים אז די לקטנוניות ולדמגוגיות ולנסות לחנך את השני [נסיון שהסיכוי שיצליח זה כמו הסיכוי שביידן יצביע לטראמפ........ בעצם דוגמא לא מוצלחת:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:]
לילה טוב ורגוע!!!!!!

מהיכי תיתי

משתמש פעיל
את האמת שנראלי שדין האשכול הזה להיסגר....
א. אף אחד לא ישנה את דעתו ומשנתו החינוכית האישית בגלל דעה וחשיבה של מישהו אחר שהוא לא מכיר ולא סומך עליו!
ועדיין התאמצת לכתוב לנו תגובה ארוכה ומנומקת??

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
על העניין שאבא מרביץ לילדיו והאנשים מסביבו סוגרים עיניים ובטוחים שהם נמצאים עכשיו במעמד מקודש של "חינוך הילדים"
אל תערבבו אותי בדעות שלא שמעתם ממני.
אני לא רלוונטי לציטוט.

פודרה המלך

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
באמת אכשר דרא.....
הנוער הנושר שהיה פעם בגלל כל השיטות חינוך המשונה הזאת של לתת מכות..... באמת היום עם כל הטיפולים הרגשיים ושאר השיטות חינוך ש"גילו" היום אין כמעט נוער נושר....
צודק מאוד... לא אומר שאבא צריך להרביץ כל יום לילד שלו אבל חלק מהקילקול היום זה בגלל הפינוק
אני יכול להעיד על עצמי שאם ההיתי חוטף כפה או שנים מידי פעם היה נחסך ממני הרבה התמודדיות

מהיכי תיתי

משתמש פעיל
קפיצה על העגלה - סיפור שחוויתי - ולא ידעתי האם להתערב

גרתי פעם בדירה שהבידוד בין השכנים לא היה הרמטי,
מתחתי גרו זוג צעיר, הבעל סופר ג'נטלמן (מבחוץ), האשה מיוחדת אבל קצת מופנמת ושקטה,
מהסתכלות ראשונה לא היה נראה שהם ממש מתאימים, אבל שרדו.
מה שאני שמעתי מסדקים בקירות היה סיוט שלא אשכח בחיים :cry::cry:
הוא התעלל וזלזל בה יום אחרי יום בצורה מחרידה, היא לא הפסיקה לבכות - והוא צחק ממנה בכזה צחוק מרושע
אני התפלצתי לא יכולתי לישון לילות שלמים, לא ידעתי האם עלי להתערב, האם להגיד למישהו,
מצד שני מי אני שאתערב על משהו שקורה בפרטיות אצל אחרים
חשבתי אולי זה יכול להזיק יותר, או בכל מקרה אם היא כ"כ סובלת זה לא יחזיק מעמד.
או שהיא שבוייה ולא יכולה לספר. בקיצור לא ידעתי מה לעשות ...

לא משנה מה עשיתי בסוף...
מעניין אותי לשמוע מה אם הייתם עושים במקומי.

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
קפיצה על העגלה - סיפור שחוויתי - ולא ידעתי האם להתערב

גרתי פעם בדירה שהבידוד בין השכנים לא היה הרמטי,
מתחתי גרו זוג צעיר, הבעל סופר ג'נטלמן (מבחוץ), האשה מיוחדת אבל קצת מופנמת ושקטה,
מהסתכלות ראשונה לא היה נראה שהם ממש מתאימים, אבל שרדו.
מה שאני שמעתי מסדקים בקירות היה סיוט שלא אשכח בחיים :cry::cry:
הוא התעלל וזלזל בה יום אחרי יום בצורה מחרידה, היא לא הפסיקה לבכות - והוא צחק ממנה בכזה צחוק מרושע
אני התפלצתי לא יכולתי לישון לילות שלמים, לא ידעתי האם עלי להתערב, האם להגיד למישהו,
מצד שני מי אני שאתערב על משהו שקורה בפרטיות אצל אחרים
חשבתי אולי זה יכול להזיק יותר, או בכל מקרה אם היא כ"כ סובלת זה לא יחזיק מעמד.
או שהיא שבוייה ולא יכולה לספר. בקיצור לא ידעתי מה לעשות ...

לא משנה מה עשיתי בסוף...
מעניין אותי לשמוע מה אם הייתם עושים במקומי.
לכאורה הייתי מחפשת מישו קרוב לאישה , מבררת עליו שהוא רלוונטי לנושא, ומיידעת אותו במצב.
כך עשיתי בסיטואציה דומה
פניתי לקרובה שהיא גם בעלת מקצוע, היא שמעה בתשומת לב, בדקה את הדברים וטיפלה כהבנתה.

משה 05276

משתמש מקצוען
אז כשאתה רואה ברחוב לדוגמא, אבא מרביץ לבנו (משהו שרואים) אתה יכול לפקפק אם זה דרך חינוך ואם מותר לך להתערב בחינוך שלו?? זה חינוך????? אתה יודע ש80% ממי שיושב כיום בבתי בוהר הם ילדים מוכים???? יש מחלות נפש של מבוגרים שאחד מהם זה התעללות בחסרי ישע. ואם זה מגיע למצב שקורה ברחוב (רק תדמיין מה הולך בבית...) מי אתה שיכול אפילו להרהר אם זה חינוך או לא??????? יש 3 סוגי אנשים בעולם: רעים טובים וניטרליים. והסוג הגרוע והמסוכן ביותר זה הניטרליים!!!! הם נולדו בלי תוכנות אופי קשות/מחלות נפש/סדיסטיות וכו' ובוחרים, בחירה מודעת לעצום עיניים ולתת לרוע שבעולם להמשיך להתקיים!!!
אנחנו גדלנו שמותר לאבא ולמלמד לתת סטירה לילד
ואני לא חושב ש 80 אחוז מבני גילי יושבים בכלא בגלל שהם הוכו בתור ילדים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה