דרוש מידע מקצוע לא מעניין, מה עושים?

מצב
הנושא נעול.

חני כהן :)

משתמש מקצוען
למדתי מקצוע שבכלל לא מעניין אותי.

גיליתי את זה רק אחרי שהתחלתי לעבוד בו בפועל. (למתעניינים המקצוע הוא הנהלת חשבונות.)

כרגע אני עובדת כבר כשנתיים במשרד טוב וממש אובדת עצות לגבי ההמשך.

שאלתי הרבה אם כדאי לי לעזוב ואמרו לי שלא וחבל.. עד שמצאתי מקום טוב וכו וכו ועבודה זה לא פשוט. ותגידי תודה ועוד...

אשמח לשמוע מכם.

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
קשה לומר.
זה ממש מורכב, מצד אחד אם העבודה טובה-
כ"כ קשה היום למצוא עבודות טובות...
אבל אם את ממש לא נהנית, ולא מרגישה מסופקת-
זה יום אחד 'יתנקם' בך. אולי כדאי לגשש על עוד משהו, מהצד.
אולי אפילו לבנתיים שייתן לך סיפוק ומשמעות?

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קודם כל להבין למה את מתחברת?
אחרי שאת מבינה תתחילי לבדוק איך לומדים? מה נדרש? וכו''
במשך כל הזמן הזה להמשיך לעבוד, חבל לעזוב לפני שאת מבינה מה את רוצה.
כך נראה לי.

hds

משתמש צעיר
מבינה אותך כל כך.
הנהלת חשבונות בעיקר במשרדים זה מקצוע אינטנסיבי (מבחינת הלחץ וההספקים הנדרשים. ריבוי משימות. מוגבל בימי החופש שלו ) והתגמול לא בהתאם.
בשלב ראשון הייתי ממליצה לנסות לעבור לעבוד בחברה פרטים תנאי שכר העבודה הרבה יותר טובים.
במקביל כדאי לנסות לחפש מקצוע בתחום אחר.
וללמוד במקביל.

אחרי שנים קשה יותר לעשות שינוי.
מנסיון

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קודם כדאי לעשות איבחון תעסוקתי על מנת שלא תלמדי עוד פעם מקצוע שלא מתאים לך.
במסגרת כיוון או מפתח יש אבחון במחיר ממש זול שכולל גם פגישה עם פסיכולוגית תעסוקתית - מאד מאד מומלץ!
כשתחליט מה את רוצה ללמוד - כדאי לעשות את זה במקביל לעבודה בהנה"ח ואח"כ לחפש עבודה.
כך לא תמצאי את עצמך בלי מקור פרנסה.
בהצלחה!

משתמש מקצוען
וואו תודה רבה על כל התגובות רק עכשיו אני רואה.

הלוואי ומישהו ימצא פתרון לעניין הזה. מכירה עוד הרבה שלמדו מקצועות שלא התאימו להם - כי הם היו ילדות בנות 18 שנדרשו לבחור מקצוע ולא באמת ידעו מה רוצים מהחיים שלהם.

משתמש מקצוען
מבינה אותך כל כך.
הנהלת חשבונות בעיקר במשרדים זה מקצוע אינטנסיבי (מבחינת הלחץ וההספקים הנדרשים. ריבוי משימות. מוגבל בימי החופש שלו ) והתגמול לא בהתאם.
בשלב ראשון הייתי ממליצה לנסות לעבור לעבוד בחברה פרטים תנאי שכר העבודה הרבה יותר טובים.
במקביל כדאי לנסות לחפש מקצוע בתחום אחר.
וללמוד במקביל.

אחרי שנים קשה יותר לעשות שינוי.
מסכימה.
לרוב, מדובר בעבודה עם המון שעות ושכר לא מתגמל...(מדברת על משרדי רו"ח)

HennyS

משתמש מקצוען
למדתי מקצוע שבכלל לא מעניין אותי.

גיליתי את זה רק אחרי שהתחלתי לעבוד בו בפועל. (למתעניינים המקצוע הוא הנהלת חשבונות.)

כרגע אני עובדת כבר כשנתיים במשרד טוב וממש אובדת עצות לגבי ההמשך.

שאלתי הרבה אם כדאי לי לעזוב ואמרו לי שלא וחבל.. עד שמצאתי מקום טוב וכו וכו ועבודה זה לא פשוט. ותגידי תודה ועוד...

אשמח לשמוע מכם.
בלת"ק
באמת מקצוע קצת משעמם...אבל יש מה לעשות
קודם כל, בתור עזרה ראשונה אפשר לשמוע הרצאות וכו' תוך כדי, לפעמים זה ממש מציל.
חוץ מזה אחרי נסיון של שנתיים, אם עשית חברות עד מאזן את יכולה לחפש עבודה בחברה ולא במשרד- עבודה יותר קצת יותר מעניינת, עם יותר אחריות ושכר גבוה בהרבה.
והייתי ממליצה לך ללמוד משהו במקביל- זה יכול להיות תחום קשור כך שהנסיון והידע שלך יהוו יתרון. או אפילו משהו קטן בתור התחלה כמו קורס באקסל.
בהצלחה!

HennyS

משתמש מקצוען
וואו תודה רבה על כל התגובות רק עכשיו אני רואה.

הלוואי ומישהו ימצא פתרון לעניין הזה. מכירה עוד הרבה שלמדו מקצועות שלא התאימו להם - כי הם היו ילדות בנות 18 שנדרשו לבחור מקצוע ולא באמת ידעו מה רוצים מהחיים שלהם.
דווקא הנהלת חשבונות זה מקצוע שפחות "כואב הלב" שלמדו אותו- הוא לא דורש השקעה כמו מקצועות אחרים, וידע בהנהלת חשבונות יתרום לך בעתיד גם אם תעסקי במשהו אחר, כעצמאית להבין איך הדברים מתנהלים, כשכירה להבין תלוש שכר ופנסיה וכו'

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בדיוק היום ישבתי בחברת מטבחים לתכנון מטבח, ויצא לי לשוחח עם המעצבת פנים של החברה, היא סיפרה שלמדה הנהלת חשבונות, וראתה שזה לא זה, והלכה ללמוד עיצוב מטבחים בגיל 40. כיום היא עובדת בחברה כבר כמה שנים ונהנית. מתעסקת עם מה שהיא אוהבת.

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
גם, מכירה מישהי שעבדה כרואת חשבון
כל יום היה סיוט בשבילה
והימים שלפני הגשת המשכורות הוציאו אותה מדעתה
היום היא עובדת מהבית,
בתחום שונה לגמרי
מכניסה לדעתי פחות מחצי ממה שהכניסה אז
אבל שמחה, רגועה ומאושרת

משתמש מקצוען
אבל שמחה, רגועה ומאושרת
הכי חשוב.

במקום שאני נמצאת בו (רווקה ולא ממש זקוקה לכסף) ממש חשוב לי עבודה שאוכל להנות ממנה ושתתן לי סיפוק.

חוץ מזה שבהנהלת חשבונות במשרדי רו"ח השכר בכלל לא מתגמל. אבל זה לא העניין... אותי בכ"א העבודה הזו משעממת, טכנית, רובוטית.
אני הומנית, יצירתית, אוהבת להתנהל מול יצורים אנושיים.
בקיצור עשיתי את טעות חיי:eek::eek::eek:

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה