שיר מצבות

צופה מהצד

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
זו לצד זו הן עומדות דוממות
מכסות הגופים מציינות נשמות
מספרות במילים בזעקת הדממות
מגלות על קדושים שנגלו אחרי מות

כך זו לצד זו הן שוכבות
בשתיקה כל אותן מצבות
עיניהן השחורות עצובות
על בנות ובנים ואבות

ועליהן בשתיקה מספרים מספרות
כל אותן המילים האותיות השחורות
שבאות ללמד לספר לדורות
על גיבורים על גבורה על גבורות

ועליהן כל אותם הזרים הפרחים
שאחרי שכולנו עוזבים והולכים
משחירים נשמטים ונובלים
מספרים את סיפור הבנים הנופלים

איך פתאום באחת נעצרה
איך נדם לו קול השירה
של אותה נשמה עשירה
של אותה אישיות נדירה

איך אותם מעשים של גבורה
לא היו ניתנים לעצירה
בגלל אותה אהבה זכה טהורה
לעם לאומה לתורה

איך חי לו אותו הגיבור
חיים של תקווה ושל אור
עם נכונות עצומה להגן ולשמור
את הרוח הזו לא נטמין לא נקבור

איך בדם וביזע ובעמל
רב סרן צעיר אלוף וסמל
לא בשביל אינטרס או שלל
נלחם כמו גיבור ונפל
והשאיר בליבינו חלל

ואני רק שואל איך פגע יום חרון
ומתי כבר יבוא אותו יום אחרון
ופתאום הם יקומו מתוך הארון
וכולנו נשמח ביום הזיכרון

ואני אני בן ישיבה
אל תתקפו אותי אין לי תגובה
אבל ביום שכזה יש לי זכות וחובה
להודות ולבכות להכיר הטובה

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ואני אני בן ישיבה
אל תתקפו אותי אין לי תגובה
אבל ביום שכזה יש לי זכות וחובה
להודות ולבכות להכיר הטובה
זה בית שפחות אהבתי.
מרגיש כאילו ההודיה על היותך בחור ישיבה באה משום אי סיכון חייך בשדה הקרב ולא משום הערכת ואהבת תורה אמיתית.

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה בית שפחות אהבתי.
מרגיש כאילו ההודיה על היותך בחור ישיבה באה משום אי סיכון חייך בשדה הקרב ולא משום הערכת ואהבת תורה אמיתית.
קראתי את התגובה שלך והסכמתי איתה, ואז קראתי שוב והרגיש לי שיש משהו אמיתי בפסקה הזו, אנושי, כנה. ואהבתי את זה.

צופה מהצד

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
זה בית שפחות אהבתי.

זה בית שפחות אהבתי.
בשיר אין הודיה על היותי בן ישיבה לא משום אי הסיכון ולא משום הערכת ואהבת התורה ולא בגלל שאין על מה להודות רק כי לא בזה באתי לעסוק ..... השיר בא רק לומר שזה שאני גאה להיות בן ישיבה וזה שברור לי שבן ישיבה אין מקומו בצבא חס וחלילה לא סותר את הכרת הטובה שמותר להרגיש וחשוב להביע כלפי מי שנפל בקרב בשביל להגן על כולנו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה