עזרה מצאו פיתרון לעגלות

אני עומד בתחנה ורואה מישהו מחכה לאוטובוס, טוב הוא רוצה לנסוע לאן שהוא.
אני מחכה לאוטובוס שלי וזה בושש מלבוא (אח"כ הבנתי שהוא כבר עבר:eek:)
אני מחכה ואני רואה אוטובוס מגיע בשבילו טוב אני עומד ורואה איך שהאוטובוס עוצר
שני אנשים נדחפים ונדחקים פנימה, והוא נשאר עומד כשהעיניים יוצאות ורואה את האוטובוס המתרחק.
מחכה לאוטובוס הבא, אולי יהיה טוב יותר מקודמיו,
אפס, האוטובוס הבא מגיע ושוב אותו סיפור אף כבר לא נדחק (כי כבר עשו זאת על האוטובוס הקודם)
אבל מקום לו ולעגלה כמובן אין!!
כנראה מתוך נסיון העבר הוא עוזב את התחנה ואו שאמר שבסוף נשארים או שהלך ברגל זאת לא אדע.
אבל הוא הלך,
רבותי!!!!
כמה ניאלץ לסבול עד שבמשרד התחבורה, או חברות האוטובוסים או לא יודע מי עוד יקלטו את זה
למקומות שגרים שם הציבור החרדי מביאים רק אוטובוסים דו מפרקיים!!!

קשה לראות איך הרבה אנשים שרוצים להגיע לחלק זה או אחר של העיר (אני ראיתי זאת בבית שמש אבל הבעיה היא בכל הערים) ואינם יכולים להגיע
וכל זאת רק משום שאין אוטובוסים דו מפרקיים

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

שושי א.

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כאימא לילדים קטנים שעולה לאוטובוס עם עגלה- אין מצב בעולם שאני אצליח להחזיק ביד אחת תינוק קטן וביד השניה להוריד את התיק של העגלה+ השקיות ולקפל את העגלה וכל זה באוטובוס צפוף שממשיך לנסוע...
האופציה הזו לא קיימת מבחינתי... גם אם הייתי צריכה לשלם בשביל זה כפול...

בציניות

משתמש מקצוען
זה נכון שיש מקרים שאמא עם תינוק לא יכולה לקפל את העגלה, בדיוק בגלל זה חוקקו שאין צורך לשלם על עגלה פתוחה.
הבעיה היא שבדרך כלל כולם מנצלים את החוק הזה ולאו דווקא מפאת הצורך,
אלא משום שאם אפשר להשאיר את העגלה פתוחה בחינם[!!! כמו שאומרים בירושלים ובעוד מקומות: בחינם? תביא שתים] אז פשוט חבל לקפל אותה, שחס וחלילה לא נפסיד את הזכות הזאת לנסוע בכיף בלי "לטרוח ולהתייגע ולהתאמץ ולעבוד קשה" כדי לקפל את העגלה... במיוחד עם צורת הקיפול הטרחנית והקשה שיש היום כמעט בכל עגלה... זה פשוט בזבוז משווע אם נקפל את העגלה ברגע שאפשר להשאירה פתוחה לרווחה! אז מה אם אני יכול באותה מידה לקפל את העגלה?! אני לא חייב וזו זכותי המליאה להשאירה כך!
ובמיוחד שעל הדרך אני גם דופק את אגד חזק חזק! מה יותר טוב מזה?!
אה, זה מפריע למעבר? לא נורא אפשר להסתדר, זה מ-א-ו-ד מפריע?! נו שוין, לא נורא, זו לא נסיעה כזו ארוכה... ובכלל אני עליתי הראשון! מי שבא אחרי שהוא יקפל! והזקנה הזו שמתקשה לעבור ובקושי עומדת על רגליה? נו, שמישהו כבר יפנה לה מקום! איזה אנוכיים אנשים יכולים להיות!
ואם בכל זאת זה לא מוצא חן בעיני מישהו, שיתכבד נא ויחכה לאוטובוס הבא. יש מלא אוטובוסים (הרי אם חיכיתי חצי שעה לאוטובוס, שזה כשלעצמו סיבה מספקת למה להשאיר עגלה פתוחה ולהפיק את מירב הזכוית מהאוטובוס שבא סוף סוף, ולא לפרגן לזה/לזו שחיכה רק דקה ליהנות מנסיעה סבירה, אז בטח עכשיו יבוא מיד עוד אוטובוסים, כך זה עובד, לא? ע"ע קו 54 המיתולוגי, מחכים 50 דקות ומגיעים 4).
מה? יש פה גם אמא עם תינוק ביד ועוד זאטוט שצורח שמחפשת נואשות מקום לעגלה שלה? שתקפל אותה בבקשה, מי בכלל המציא כזה חוק שמאפשר להשאיר עגלות פתוחות? הם לא מבינים שבגלל זה האמא הזאת עוד תבקש ממני לקפל את העגלה שלי?!

אז בבקשה, רבותי וגבירותי, 'ואהבת לרעך כמוך' נאמר גם כשהחוק מתיר לך להשאיר את עגלתך או עגלותיך פתוחות לרווחה, ואם תתחשב בסובבים, אולי תפסיד באמת את חלקך באוטובוס השמור לעגלתך, אבל עדיף שתמלא את עגלות המשא שילוו אותך לשמים בעוד כמה מעשי חסד בטיפ טיפה מאמץ.
ובמקום לעשות בחוק הזה שימוש לרעה, אפשר להסתכל עליו מזווית ראיה מחודשת. הנה, בזכות החוק שמתיר לי להשאיר את העגלה פתוחה, יש לי כעת הזדמנות לעשות חסד לפנים משורת הדין.

ותזכור גם שגלגל חוזר בעולם, וגלגלי האוטובוס שמובילים אותך ואת כבודתך לחיים ולשלום, יכולים בפעם אחרת לנופף לך לשלום ולהתגלגל הרחק בעוד אתה תישאר בתחנה, מבלי יכולת לעלות לאוטובוס, כי כמה אנשים טובים למדו ממך איך להתנהג...

אכן בתוך עמי אנוכי יושבת, וביודעי ומכירי קאמינא, ויודעני שמאוד קשה לשכנע את הציבור המקופח שסוף סוף יכול לנצל את משרד התחבורה/חברות התח"צ/הנהגים המעצבנים/המדינה של גהינום וכל המסתעף ולהחזיר במעט את פרוטותינו הגזולות וכבודנו האבוד, אך עם זאת מקווה אני שלמרות כל הנ"ל מדובר הרי בציבור ערכי שמתחשב בזולת וגודל על ערכי הנתינה והעזרה, ולכן בטוחני שיעול להיות שינוי חיובי בעניין.

די! ניצלנו מספיק את החוק, עכשיו העת להתחיל לפקוח עיניים ולגלות איכפתיות גם לאחרים.

בתקווה לשינוי ובהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

שוקולית:)

משתמש מקצוען
זה נכון שיש מקרים שאמא עם תינוק לא יכולה לקפל את העגלה, בדיוק בגלל זה חוקקו שאין צורך לשלם על עגלה פתוחה.
אלא משום שאם אפשר להשאיר את העגלה פתוחה בחינם[!!! כמו שאומרים בירושלים ובעוד מקומות: בחינם? תביא שתים] אז פשוט חבל לקפל אותה, שחס וחלילה לא נפסיד את הזכות הזאת לנסוע בכיף בלי "לטרוח ולהתייגע ולהתאמץ ולעבוד קשה" כדי לקפל את העגלה... במיוחד עם צורת הקיפול הטרחנית והקשה שיש היום כמעט בכל עגלה... זה פשוט בזבוז משווע אם נקפל את העגלה ברגע שאפשר להשאירה פתוחה לרווחה! אז מה אם אני יכול באותה מידה לקפל את העגלה?! אני לא חייב וזו זכותי המליאה להשאירה כך!
אה, זה מפריע למעבר? לא נורא אפשר להסתדר, זה מ-א-ו-ד מפריע?! נו שוין, לא נורא, זו לא נסיעה כזו ארוכה... ובכלל אני עליתי הראשון! מי שבא אחרי שהוא יקפל! והזקנה הזו שמתקשה לעבור ובקושי עומדת על רגליה? נו, שמישהו כבר יפנה לה מקום! איזה אנוכיים אנשים יכולים להיות!
ואם בכל זאת זה לא מוצא חן בעיני מישהו, שיתכבד נא ויחכה לאוטובוס הבא. יש מלא אוטובוסים (הרי אם חיכיתי חצי שעה לאוטובוס, שזה כשלעצמו סיבה מספקת למה להשאיר עגלה פתוחה ולהפיק את מירב הזכוית מהאוטובוס שבא סוף סוף, ולא לפרגן לזה/לזו שחיכה רק דקה ליהנות מנסיעה סבירה, אז בטח עכשיו יבוא מיד עוד אוטובוסים, כך זה עובד, לא? ע"ע קו 54 המיתולוגי, מחכים 50 דקות ומגיעים 4).
מה? יש פה גם אמא עם תינוק ביד ועוד זאטוט שצורח שמחפשת נואשות מקום לעגלה שלה? שתקפל אותה בבקשה, מי בכלל המציא כזה חוק שמאפשר להשאיר עגלות פתוחות? הם לא מבינים שבגלל זה האמא הזאת עוד תבקש ממני לקפל את העגלה שלי?!

אז בבקשה, רבותי וגבירותי, 'ואהבת לרעך כמוך' נאמר גם כשהחוק מתיר לך להשאיר את עגלתך או עגלותיך פתוחות לרווחה, ואם תתחשב בסובבים, אולי תפסיד באמת את חלקך באוטובוס השמור לעגלתך, אבל עדיף שתמלא את עגלות המשא שילוו אותך לשמים בעוד כמה מעשי חסד בטיפ טיפה מאמץ.
ובמקום לעשות בחוק הזה שימוש לרעה, אפשר להסתכל עליו מזווית ראיה מחודשת. הנה, בזכות החוק שמתיר לי להשאיר את העגלה פתוחה, יש לי כעת הזדמנות לעשות חסד לפנים משורת הדין.

ותזכור גם שגלגל חוזר בעולם, וגלגלי האוטובוס שמובילים אותך ואת כבודתך לחיים ולשלום, יכולים בפעם אחרת לנופף לך לשלום ולהתגלגל הרחק בעוד אתה תישאר בתחנה, מבלי יכולת לעלות לאוטובוס, כי כמה אנשים טובים למדו ממך איך להתנהג...

אכן בתוך עמי אנוכי יושבת, וביודעי ומכירי קאמינא, ויודעני שמאוד קשה לשכנע את הציבור המקופח שסוף סוף יכול לנצל את משרד התחבורה/חברות התח"צ/הנהגים המעצבנים/המדינה של גהינום וכל המסתעף ולהחזיר במעט את פרוטותינו הגזולות וכבודנו האבוד, אך עם זאת מקווה אני שלמרות כל הנ"ל מדובר הרי בציבור ערכי שמתחשב בזולת וגודל על ערכי הנתינה והעזרה, ולכן בטוחני שיעול להיות שינוי חיובי בעניין.

די! ניצלנו מספיק את החוק, עכשיו העת להתחיל לפקוח עיניים ולגלות איכפתיות גם לאחרים.

בתקווה לשינוי ובהצלחה.

כל מילה!

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
לצערינו היום רק חוקים כולל קנסות עוזרים.
לראות איך נדחפות מכוניות לטור רכבים הממתין לרמזור ובמקביל עצירה חד משמעית במעברי חציה.
מה לעשות הכיס כנראה רגיש מהלב...
בנושא העגלות:
לחייב עגלה בתשלום נוער -הכל יסתדר..
כמות העגלות הפתוחות תפחת באחוזים גבוהים(למרות שהתעריף 2.5 ש"ח)

תגובתי

משתמש מקצוען

בתקווה לשינוי ובהצלחה.
הכל נכון אבל הניסוח הציני לגבי לדפוק את אגד ולנצל וכל זה מכוער

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בנושא העגלות:
כמות העגלות תפחת באחוזים גבוהים(למרות שהתעריף 2.5 ש"ח)
אולי לחייב כל מתלונן בתשלום כפול, כמות התלונות תפחת באחוזים גבוהים,

תגובתי

משתמש מקצוען
לצערינו היום רק חוקים כולל קנסות עוזרים.
לראות איך נדחפות מכוניות לטור רכבים הממתין לרמזור ובמקביל עצירה חד משמעית במעברי חציה.
מה לעשות הכיס כנראה רגיש מהלב...
בנושא העגלות:
כמות העגלות הפתוחות תפחת באחוזים גבוהים(למרות שהתעריף 2.5 ש"ח)
אולי להגביל את הפטור מתשלום לפי כללים כגון ילדים עד גיל שנתיים גודל הכרכרה וכדומה

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
באמת כשקנינו עגלה אחד השיקולים העיקריים היה קיפול מהיר וקל ומסיבה זו.

למתעניינים: עגלה של בייבי ג'וגר

בציניות

משתמש מקצוען
הכל נכון אבל הניסוח הציני לגבי לדפוק את אגד ולנצל וכל זה מכוער
תודה על האישור. לגבי הניסוח, חוששני שלא הבנתם כראוי את כוונתי.
אולי להגביל את הפטור מתשלום לפי כללים כגון ילדים עד גיל שנתיים גודל הכרכרה וכדומה
מסובך מידי, היה מצופה מהציבור לא להיכנס לזוטות ולהפעיל את הראש עם טיפה התחשבות בזולת.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
חבר'ה
הכל נכון, אבל תבואו לירושלים, וכשתראו איך האנשים נוסעים דחוסים גם בלי עגלות תבינו...
ובמיוחד אם רוצים לעלות עם עגלה - לא תמיד יש את האופציה לקפל אותה - בגלל שכמה מפתיע - היא מלאה!!!!, לא תמיד העגלות ריקות... ולא תמיד יש אפשרות לרוקן אותן מתכולתן האנושית...

עוד לפני משרד התחבורה ואגד - הייתי מצפה לקצת אנושיות מהסביבה, עזרה, וכן - מותר גם לפנות את הריבוע שמול הדלת השנייה - איפה שיש מקום לכסא גלגלים וכו'... כדי שנוכל להיכנס עם העגלה בלי להפריע לתנועה...
אבל ב"ה היום אנשים עסוקים -בעיקר בעצמם, ואתה יכול לעלות והם אפילו לא יראו אותך...
ועד שלא תעיר אותם מהאוזניות/פלאפון שלהם - לא תצליח להיכנס.

וכן, גם משרד התחבורה צריך להתערב, וקצת "לנענע" את אגד, ולהגדיל את מספר הנסיעות באוטובוסים (אולי קודם לאכוף את יציאת האוטובוסים בלו"ז הקיים) וכן אוטובוסים דו מפרקיים וכו', וכך קצת להקל על הסרדינים האנושיים שמצטמקים בקופסה לא מתאימה...

goli

משתמש פעיל
הפיתרון הוא להביא את האוטובוסים שיש בנתבג. זה שאטלים כאלה בלי הרבה מקומות ישיבה אבל עם מקום למיליון עגלות

דבר סתר

משתמש פעיל
כאימא לילדים קטנים שעולה לאוטובוס עם עגלה- אין מצב בעולם שאני אצליח להחזיק ביד אחת תינוק קטן וביד השניה להוריד את התיק של העגלה+ השקיות ולקפל את העגלה וכל זה באוטובוס צפוף שממשיך לנסוע...
האופציה הזו לא קיימת מבחינתי... גם אם הייתי צריכה לשלם בשביל זה כפול...
אם האופציה השניה היתה להשאר בתחנה כל האמהות היו מצליחות לקפל את העגלה
רק כשהתוצאה היא שמישהו אחר נשאר בחוץ פתאום אי אפשר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה