עזרה מעונות ומשפחתונים לילדי אברכים - תשפ"ה

האברך ממיר

משתמש מקצוען
כמה שאלות:
אשתי מסיימת חופשת לידה ב16/9 והתינוק נכנס אז למשפחתון
1. האם אני יקבל סבסוד של התמת על כל חודש תשיעי או על חצי?
2. אני צריך לשלם למטפלת חודש שלם או חצי?
3.אם היא אומרת לי שאני צריך לשלם על כל החודש בגלל שאני תופס מקום זה הגיוני?
4.והאם אני יכול להגיד לה שאם ככה אני לא מעוניין?(עוד לא נתתי לה את הצ'קים-אני צריך לתת לה ב4...)

תודה רבה
1. לא תקבל סבסוד בכלל. ילד שנכנס עד ה-15 לחודש מקבל סבסוד מלא. לאחמ"כ לא מקבלים שום סבסוד.
1725884609763.png

2-3. האם המטפלת אמורה להפסיד עבור שמירת מקום? מבחינתה, אתה מוזמן לשלוח מתחילת החודש. מה זה אשמתה שאתה לא צריך את זה? אם אתה לא מעוניין, היא תקבל ילד אחר במקומכם.
4. ע"פ כללי התמ"ת, עזיבה עד ה-15 לחודש מחייבת בתשלום עד סוף אותו חודש.

השאלה היא אם חופשת הלידה הוארכה?
אם היא עדיין בחופשת לידה בתשלום, היא זכאית לסבסוד גם על התקופה הזו. כך שזה לא משנה מתי חזרה בפועל לעבודה. רק תרשום בבבקשה לדרגה שהילד נכנס ב-01/09, ולא בתאריך שהוא נכנס בפועל, וכך תקבל סבסוד מלא.
אבל אם חופשת הלידה הוארכה, הזכאות מתחילה רק מיום החזרה לעבודה. אולי כדאי לשקול להקדים ביום אחד.
1725884980431.png

1725885020957.png

שמואל הגבר

משתמש רשום
ה
1. לא תקבל סבסוד בכלל. ילד שנכנס עד ה-15 לחודש מקבל סבסוד מלא. לאחמ"כ לא מקבלים שום סבסוד.

2-3. האם המטפלת אמורה להפסיד עבור שמירת מקום? מבחינתה, אתה מוזמן לשלוח מתחילת החודש. מה זה אשמתה שאתה לא צריך את זה? אם אתה לא מעוניין, היא תקבל ילד אחר במקומכם.

אם היא עדיין בחופשת לידה בתשלום, היא זכאית לסבסוד גם על התקופה הזו. כך שזה לא משנה מתי חזרה בפועל לעבודה. רק תרשום בבבקשה לדרגה שהילד נכנס ב-01/09, ולא בתאריך שהוא נכנס בפועל, וכך תקבל סבסוד מלא.
אבל אם חופשת הלידה הוארכה, הזכאות מתחילה רק מיום החזרה לעבודה. אולי כדאי לשקול להקדים ביום אחד
חופשת לידה לא הוארכה
אני יכול לכתוב שהוא נכנס למשפחתון ב1/9 כשהחופשת לידה עד ה16/9?

חדש בתחום

משתמש רשום
כתבו פה בעבר שמבחני רבנות נחשבים כהשכלה אקדמאית ונותנים אפשרות לקבלת הספסוד והדרגה במעון גם אם הבעל הוא אברך כולל, מישהו יודע לאמת, לפרט או להסביר? תודה מראש.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
חופשת לידה לא הוארכה
אני יודעת שכל עוד היא בחל"ד יהיה לה סבסוד במידה ולא האריכה
אם היא אמורה לחזור ב16 אין סיבה שלא יהיה סבסוד

ואפשר לשלוח תינוק מגיל 3 חודשים גם אם החל"ד לא נגמר זה לא סותר

ST!

משתמש פעיל
ה

חופשת לידה לא הוארכה
לכאורה אין קשר בין חופשת הלידה- שזה אומר שהאם לא עובדת
לבין היכן הילד שוהה

רק שלדעתי המסגרות לא נותנות מענה לגיל צעיר מדי
צריך לברר מול המעון מה הגיל המינימלי שאפשר להכניס תינוק

האברך ממיר

משתמש מקצוען
לכאורה אין קשר בין חופשת הלידה- שזה אומר שהאם לא עובדת
לבין היכן הילד שוהה

רק שלדעתי המסגרות לא נותנות מענה לגיל צעיר מדי
צריך לברר מול המעון מה הגיל המינימלי שאפשר להכניס תינוק
מגיל שלושה חודשים.

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
צפה בקובץ המצורף 1765934

אבל אם חופשת הלידה הוארכה, הזכאות מתחילה רק מיום החזרה לעבודה. אולי כדאי לשקול להקדים ביום אחד.
צפה בקובץ המצורף 1765937
צפה בקובץ המצורף 1765942
זה קריטריונים של השנה או של שנה שעברה?

יאיר ב

משתמש חדש
שלום וברכה
מישהו יודע אם השנה, בהגשת בקשה לדרגה יהיה סנכרון מלא עם ביטוח לאומי?
בשנה שעברה היה סנכרון, אך היה אפשרות שלא לסנכרן ולצרף תלושים באופן עצמאי.
נכתב אז באתר שבשנים הבאות, תהיה בחינה אם הסנכרון יהיה מחוייב ללא אפשרות הגשה עצמאית.
מה לגבי השנה?

שירה לוי1

משתמש חדש

קוצ'קה

משתמש פעיל
שלום וברכה
מישהו יודע אם השנה, בהגשת בקשה לדרגה יהיה סנכרון מלא עם ביטוח לאומי?
בשנה שעברה היה סנכרון, אך היה אפשרות שלא לסנכרן ולצרף תלושים באופן עצמאי.
נכתב אז באתר שבשנים הבאות, תהיה בחינה אם הסנכרון יהיה מחוייב ללא אפשרות הגשה עצמאית.
מה לגבי השנה?
עוקבת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה