עזרה מעונות ומשפחתונים לילדי אברכים - תשפ"ה

האברך ממיר

משתמש מקצוען
מצד שני, החוק הנוכחי גרוע יותר - כי הוא פוגע גם בבעלי תלוש שעובדים במקביל ללימודם.
לדעתי העניה, אי אפשר לקבוע מסמרות בעניין.
לשון מכתבה של הוד כבוד היועמ"שית הנכבדה מלמד כי זה תלוי בסבסוד שמגיע בעקבות הלימודים התורניים של האב.
התפלפלות מתפתלת ומטופשת. אם הבעיתיות היא בכך שמשתמטים מקבלים תקצוב מהדינה, זה אמור לחול על כלל המשתמטים. יש כאן טענות סרק, בכך שבעצם המדינה ממשיכה לעודד את העילה בגינה עד היום המלש"בים היו פטורים משירות.
1723377661248.png

זמר

משתמש מקצוען
לא חושב שזה יעזור. גם החוק המתוכנן הנ"ל הוא בעצם סבסוד של המדינה להורים עובדים. ושוב תטען היעמ"שית שלחייבי גיוס לא מגיע סבסוד...
הדבר היחיד שעזור לכל הצרות והרדיפות, הוא העברה דחופה של חוק גיוס מוסכם כמה שיותר מהר. ואם אי אפשר לעשות את זה עם הימין, אז כל טוב לממשלת ביבי ובן גביר, ונציגנו צריכים לחתום מחר עם השמאל.
אין דבר חשוב יותר לציבור שלנו מלימוד התורה, ולכן מי שיכול לקדם עבורנו את חוק הגיוס צריך ללכת איתו, בלי קשר להשקפת עולמו בנושאים אחרים.
לא הכל כסף
עם יהודי יתחזק בשמירת התורה בדגש על חיזוק ציבורי זה כבר שאלה אחרת

האברך ממיר

משתמש מקצוען
ואם אי אפשר לעשות את זה עם הימין, אז כל טוב לממשלת ביבי ובן גביר, ונציגנו צריכים לחתום מחר עם השמאל.
אין דבר חשוב יותר לציבור שלנו מלימוד התורה, ולכן מי שיכול לקדם עבורנו את חוק הגיוס צריך ללכת איתו, בלי קשר להשקפת עולמו בנושאים אחרים.
ימים יגידו. בינתיים, זה הולך לכיוון ההפוך.
ינון מגל: גורם בכיר ביהדוה״ת: ״ככל שהגזירות יחמירו - יקרו שני דברים עקרוניים: נידבק לכסא של נתניהו וננתק מגע עם הצבא לגמרי. לא יהיה חוטא נשכר. כל האסטרטגים שהסבירו לה שזה יפיל את הממשלה - לא קראו מפה נכון. עברנו את פרעה - נעבור גם את היועמ״שית״.

(כל רגע)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לדעתי העניה, אי אפשר לקבוע מסמרות בעניין.
לשון מכתבה של הוד כבוד היועמ"שית הנכבדה מלמד כי זה תלוי בסבסוד שמגיע בעקבות הלימודים התורניים של האב.
התפלפלות מתפתלת ומטופשת. אם הבעיתיות היא בכך שמשתמטים מקבלים תקצוב מהדינה, זה אמור לחול על כלל המשתמטים. יש כאן טענות סרק, בכך שבעצם המדינה ממשיכה לעודד את העילה בגינה עד היום המלש"בים היו פטורים משירות.
צפה בקובץ המצורף 1736997
להבנתי, הכוונה היא שהגיוס נדחה בעקבות לימודיהם (כי עכשיו החוק בטל). גם מי שיש לו תלוש והוא עובד (בהיתר) במקביל ללימודיו, הגיוס שלו נדחה בעקבות הלימודים שלו, ולכן הוא אינו זכאי להנחה.
בקצרה: גזירת ליברמן היתה על מיצוי כושר השתכרות - ולכן בעלי תלוש ניצלו ממנה.
הגזירה הנוכחית היא על ההשתמטות מהגיוס - ולכן גם בעלי תלוש בכלל הגזירה.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
זה ממש לא רק ענין של כסף.
כששולחים לבן שלך שיושב ולומד בהתמדה בישיבה גדולה צו גיוס ומאיימים להפוך אותו לעריק, על כל המשתמע מכך, צריך לעשות חישוב מסלול מחדש. ואם הממשלה הנוכחית לא יכולה לספק פיתרון, אז צריך לחשוב מחוץ לקופסא...
תאמין לי, עברתי קצת קילומטרז' בחיים, ואני יכול לומר לך באופן ברור: מעולם, אבל מעולם, לא היה הציבור החרדי במדינה במצב גרוע כל כך...

יודי יהודה

משתמש פעיל
להבנתי, הכוונה היא שהגיוס נדחה בעקבות לימודיהם (כי עכשיו החוק בטל). גם מי שיש לו תלוש והוא עובד (בהיתר) במקביל ללימודיו, הגיוס שלו נדחה בעקבות הלימודים שלו, ולכן הוא אינו זכאי להנחה.
נכון מאוד כל ה 65 אלף מלשבים בגזירה
שלאחר מיפוי במשרד העבודה מדובר על כמעט 7 אלף משפחות שתתבטל להם הזכאות
כפי שזה נראה אם יהיה קצת אומץ לחכים החרדים אייכלר הגיש הצעת חוק שתקפה כיום על גרושים ואנשים שיושבים בכלא שמבחן התחשיב מפריד את בני הזוג כנל כאן שיהיה זכות עמידה להנחה לאישה לבד ללא קשר לבעל מה שייתר את הבעיה .

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2024-08-11 152145.png
    צילום מסך 2024-08-11 152145.png
    KB 465.5 · צפיות: 18

זמר

משתמש מקצוען
זה ממש לא רק ענין של כסף.
כששולחים לבן שלך שיושב ולומד בהתמדה בישיבה גדולה צו גיוס ומאיימים להפוך אותו לעריק, על כל המשתמע מכך, צריך לעשות חישוב מסלול מחדש. ואם הממשלה הנוכחית לא יכולה לספק פיתרון, אז צריך לחשוב מחוץ לקופסא...
תאמין לי, עברתי קצת קילומטרז' בחיים, ואני יכול לומר לך באופן ברור: מעולם, אבל מעולם, לא היה הציבור החרדי במדינה במצב גרוע כל כך...
אני מסכים עם כל מה שכתבת אבל המסקנה היא בדיוק הפוכה
מעל 80 שנה לא היינו כל כך משפיעים על הזהות היהודית
אחרי שהם איבדו את הפרלמנט ובשנים האחרונות את יכולת ההשפעה והלחץ הציבורי [קרי תקשורת]
איימו להם על מנגנון השליטה האחרון
מצד שני אגו"י ההיסטורית קמה כדי להלחם בהם ולשמור את הזהות היהודית
מעולם לא הינו קרובים כל כך לניצחון
אנחנו כפסע מלהחזיר את עמ"י מככל העמים בית ישראל
להיום הזה נהיית לעם לד'

פעלתן

משתמש רשום
אני ג"כ חושב מעיון במכתב היועמ"ש שזה נוגע רק לעובדה שא"א להחשיב את מקום הלימודים כתחליף לעבודה,
היועמ"ש לא יכולה לעשות סנקציות מעצמה על מי שלא מתגייס, אלא דינו ככל חילוני שלא מתגייס, שלא נשללים ממנו כל ההטבות מהמדינה, רק "מפרשנת" שמקום הלימודים שלו שעד כה הוגדר כתחליף לשירות צבאי כבר לא כזה, מכיוון שהוא מיועד לשירות ביטחון, ועל בסיס זה הופסקו הדתות, ועל בסיס זה הוא גם לא תחליף לעבודה במבחני התמיכה,
וע"כ לכאורה מי שעובד לא יהיה לו את הבעיה.

בי. נ

משתמש צעיר
זוג שיש להם תיק פתוח ברבנות, והאם מצהירה כי היא מפרנסת יחיד - יש לה/ם דרגה במעון.
ודי לחכימא ברמיזא...
אכן.
ורק לחדד-
לא צריך להתחיל בפועל בהליך, אלא להצהיר על כוונה לעשות זאת.

מה שכן, אם פתאום יבואו המוני אמהות בהיקפים עצומים ויצהירו כך - סביר להניח שישנו את הקריטריונים.

רחפ

משתמש חדש
אני בן 26.10 איך אני יכול לדעת אם כבר יש לי דיחוי או פטור
כי דתות אני עדיין לא מקבל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה