עזרה מעונות ומשפחתונים לילדי אברכים - תשפ"ה

קצרה

משתמש מקצוען
זה היה בקול חי לפני כמה שנים, אין לי גישה לאתר שלהם.
בקיצור
YNET וכלכליסט והארץ שעלו על כל צל של דבר שאפשר על החרדים
לא מצליחים לעלות על זה..
אפילו שזה הוראה גורפת לשוטרים ויש די הרבה כאלו.. אף אחד מהם לא הדליף. יואו.
אין על משטרת ישראל.

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בקיצור
YNET וכלכליסט והארץ שעלו על כל צל של דבר שאפשר על החרדים
לא מצליחים לעלות על זה..
אפילו שזה הוראה גורפת לשוטרים ויש די הרבה כאלו.. אף אחד מהם לא הדליף. יואו.
אין על משטרת ישראל.
לא נראה לי הוראה גורפת רשמית.

בכל מקרה מעצרים יזומים של עריקים - ממש נדיר מאד (וזה לכאורה כן בגלל ההפגנות - גם אם חלק פחות יאהבו)

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
אין ספק שאנחנו נמצאים בתהליך שמימי!

לדעתי גם אנחנו חטאנו קצת בכוחי ועוצם ידי לגבי היכולת של המפלגות החרדיות לפתור כל דבר...
שנשמע בשורות טובות בעזרת ה'

קצרה

משתמש מקצוען
לא נראה לי הוראה גורפת רשמית.

בכל מקרה מעצרים יזומים של עריקים - ממש נדיר מאד (וזה לכאורה כן בגלל ההפגנות - גם אם חלק פחות יאהבו)
הצבא אינו מתעסק במעצרים יזומים כמעט במיוחד לא של חרדים - זה ידוע עוד לפני העציצים וההפגנות.

אבל מעצר לא יזום זה אומר לחיות בארץ כמו שב"ח. לפחד מכל שוטר שעובר ברחוב ומכל נסיעה תמימה לבית של הדודה.
ועל זה מדברים.

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הצבא אינו מתעסק במעצרים יזומים כמעט במיוחד לא של חרדים - זה ידוע עוד לפני העציצים וההפגנות.

אבל מעצר לא יזום זה אומר לחיות בארץ כמו שב"ח. לפחד מכל שוטר שעובר ברחוב ומכל נסיעה תמימה לבית של הדודה.
ועל זה מדברים.
מעניין - כי בהתחלה כן היה קצת מעצרים יזומים - אבל אני באמת לא מספיק מכירה מקרוב עריקים- אז לא מספיק יודעת..

ובהחלט לא חושבת שבחור שבחר ללמוד תורה צריך להסתובב בארץ ישראל כמו שב"ח.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
קצת נשמע מהתגובה זלזול - לפני העציצים..
אפשר לכתוב בצורה מכובדת יותר.
אי אפשר לבשל את המצב שאנחנו נמצאים בו לאט לאט.
בלי להשמע לתחנוניהם של זקני העדה שאנו בגלות ואסור לנו להתגרות בדב הפריץ.
ושכל סוג כזה של התנהלות רק מרע את מצבם של לומדי התורה ושאם נגיע לפיצוץ מול השלטון הראשונים שיפגעו יהיו החלשים.
וכשחלום חייכם מתגשם והאנרכיה בפנינו (בדרך הטבע -כמובן שאנו מקוים לראות בעינינו שלא יטוש ה' עמו ונחלתו לא יעזוב) לבוא לדרוש שכר כפנחס כאומר אמרנו לכם.
והכל במסוה תמים של אמירות כאילו נטרליות. ואחרי זה לבקש שייתייחסו בכבוד.
זאת התורה לא תהא מוחלפת - אנחנו נאמנים למורי דרכנו זקני העדה והם יאמרו לנו את אשר נעשה. נשתדל ללמוד דבריהם ולהבין אבל גם כשלא נבין נוריד ראשנו בהכנעה ונעשה. על ימין שהוא שמאל.
ולא יבוא כל נער ונערה מבין בעם ויחליט מה מתאים ומה לא.
זה שורש רוב ההתדיינות כאן בפורום לכל מי שייתעמק קצת.
יש הטוענים על טעויות רוע וזדון לפי הבנת "שכלם ומבטם" מצד אחד. ויש המגינים ובאים להסביר שאנו כפופים לתורה ותלמידי החכמים מורי דרכנו.
כמובן שהיו בין תלמידי החכמים דעות שונות וחס ושלום לא עליהם הדברים אמורים ואני הקטן עפר הוא לכפות רגליהם. ומימילא על מי שעושה באמת בגלל שזו הכרעת רבו.
אין הדברים אמורים רק כלפי אותם שאין להם שום בעיה להחליף רב ברגע שמשהו בדעתו לא מסתדר להם....... והמבין יבין.
אולי באמת הגיע זמנו של האשכול להנעל.

נערך לאחרונה ב:

זמר

משתמש מקצוען
קראתי את רב התגובות פה
ורק הארה קטנה שקצת סוטה מדיון המעונות---
לעניות דעתי קצת התאהבנו ברעיון המדינה היהודית
(ועוד יש לנו נציגים בכנסת!!)
אולי טיפ טיפה שכחנו שאנחנו יהודים, בגלות
כן כן גם בארץ ישראל במדינת ההייטק
בשנת 2024 עם מערכת כשרות ורבנים ראשיים חרדים
אז שוב אזכיר, אנחנו בגלות!!
נכון שהמצב שלנו טוב יותר מאירופה של מאות השנים האחרונות
ומשאר ההיסטוריה שלא ארחיב עליה עכשיו
(למרות התזכורות הכואבות שאנחנו מקבלים- עיין ערך שמחת תורה)
תנו לי לגלות לכם משהו
העם היהודי שרד במשך אלפי שנים
לימוד התורה עובר מדור לדור- לכו הביטו בארון הספרים מולכם
אז נכון שבארץ ישראל תשפ"ד אין קנטוניסטים
ואיש לא מרעיב עצמו כדי לקבל שחפת כמו בחורים בפולין שלפני המלחמה
שניסו להנצל מצבא השמד הפולני

אבל רבותי
אנחנו בגלות
כן כן
וזה אומר שאנחנו משלמים מחירים כואבים
והאמונה, הערכים והתורה עולים לנו בדמים
זה עולם השקר
ואם הסבים שלנו עמדו בסיביר וספרד ויוון
אז גם בנו זורם הדם הזה

באם ערכי הדת שלנו אומרים לנו- שהצבא כרגע זה לא מקום שבחור חרדי יכול ללכת אליו
אז כן, לצערי יש גם מחירים כואבים לצדקת הדרך היהודית
ואם זה כרוך בביטול סבסוד
ואם זה כרוך במעמד "עריקים"
יהודים לאורך השנים שלמו מחירים כואבים על יהדותם
ובגאווה

לא התכוונתי להטיף מוסר
רק לתת נקודה נוספת למחשבה

רק קצת פרופורציה
אני חושב שזה הרבה יותר מורכב כי אם בתחילת המדינה חילונים היו נגד היהדות כיום אנחנו צריכים להפריד בין אלו שנגד היהדות לאלו שבעד

א. אדם

משתמש מקצוען
אני חושב שזה הרבה יותר מורכב כי אם בתחילת המדינה חילונים היו נגד היהדות כיום אנחנו צריכים להפריד בין אלו שנגד היהדות לאלו שבעד
לא התכוונתי גלות תחת עולם של החילונים
התכוונתי גלות
שבה ליהודים
ובוודאי לנאמנים לדבר השם
קשה
הן גזירות בגוף- עיין ערך עוטף עזה ואחינו החטופים
והן גזירות ברוח

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לא ביום אחד בונים את רומא.

לא ביום אחד יקום סינכרון עם רשויות החוק והצבא.
כרגע המידע נמצא בבעלות הצבא והמשטרה בלבד.

יהיו הרבה סוגיות עד שהמידע יזרום.
(כמה שנים ארך לסינכרון הלא מושלם עם ביטוח לאומי לקרום עור וגידים?!?!)
את מדבר על סנכרון למניעת זיופים, זה באמת לוקח זמן.
אבל זה לא בעיה לדרוש הגשת טופס נוסף- פטור משירות או אישור שירות ורק למגישים לתת את הדרגה.

שולם 69732

משתמש רשום
אי אפשר לבשל את המצב שאנחנו נמצאים בו לאט לאט.
בלי להשמע לתחנוניהם של זקני העדה שאנו בגלות ואסור לנו להתגרות בדב הפריץ.
ושכל סוג כזה של התנהלות רק מרע את מצבם של לומדי התורה ושאם נגיע לפיצוץ מול השלטון הראשונים שיפגעו יהיו החלשים.
זאת התורה לא תהא מוחלפת - אנחנו נאמנים למורי דרכנו זקני העדה והם יאמרו לנו את אשר נעשה. נשתדל ללמוד דבריהם ולהבין אבל גם כשלא נבין נוריד ראשנו בהכנעה ונעשה. על ימין שהוא שמאל.
נדמה לי שאתה קצת לא מעודכן בדעתם של גדו"י,
זקן המועצת של דגל התורה הגרמ"צ ברגמן כתב דברים חריפים מאד בענין במכתב שפורסם בהמודיע השבוע.
ר"י חברון הגר"ד כהן התבטא בחריפות שאין לעשות שום פשרות ואף קרא בזמן הקמת הממשלה לחזור לחוק טל.
כמו"כ פורסמה דעתו של ר"י תפרח הגר"א פילץ.

נשיא המועצת של ש"ס הרב מאיה שעלה בשבוע האחרון בקול ברמה ואמר שגם לבחור שאינו לומד אסור ללכת לצבא ושאין להתפשר על אף בחור.
כמו"כ התפרסם מכתב ראשי הישיבות הספרדים.
אין הדברים אמורים רק כלפי אותם שאין להם שום בעיה להחליף רב ברגע שמשהו בדעתו לא מסתדר להם
נקודות למחשבה.
א. למה מכתבו של הגרמ"צ ברגמן פורסם בהמודיע ולא ביתד נאמן.
ב. למה החכי"ם של ש"ס פועלים בניגוד מוחלט לדעת רבותיהם שאמרו בקולם שאין להתפשר על מכסות ויעדים, ושאף בחור שאינו לומד אסור לו ללכת לצבא.
ג. איך החכי"ם של דגל התורה תמכו ב'חוק גנץ' שמורה על גיוס 50% מבני הישיבות, כשרק לפני שנה הם צרחו שזה חוק נגד התורה ושצריך לעשות קריעה ע"ז, ושהוא חוק גרוע הרבה יותר מהחוק שהעביר בזמנו לפיד.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
טענו חיטים
נקודות למחשבה.
א. למה מכתבו של.....................................
ב. למה החכי"ם של ש"ס פועלים ....................................................

ג. איך החכי"ם של דגל התורה תמכו............................................
טענו חיטים ונתכוון להודות לו בשעורים אבל בפועל מה שיצא שהודה לו בחיטים.
בדבריך אתה פשוט מציג בצורה כ"כ ברורה את כל טענותי.
אני טוען לך שכל בני התורה שהם רוב הקוראים לעצמם בני תורה הולכים לפי הוראות רבותיהם בין אם מבינים ובין אם לא. ורק אח"כ מנסים להבין וללמוד כדרכה של תורה.
ואילו אתה דן בגופם של דברים בנימה שאם אתה לא מבין לא תעשה. (והרי רק בשביל זה אתה "מיבין בעם")
ואתה עונה לי הרב הוא אמר ככה וכו' וכו'
ומדוע רב פלוני שינה את עמדתו בהתאם למציאות שהשתנתה.(בעזרתכם).
בא נדבר גלויות אם אתה חושב שהרבנים שלהוראותיהם סרים קוראי יתד לא יודעים את המציאות או שהרבנים שלמרותם סרים מצביעי דגל התורה לא יודעים על השינוי בעמדה הזו. אנא כתוב זאת מפורשות ועל תיתחבא מאחורי מילים יפות.
כנ"ל לרבני ש"ס אם אתה חושב שהרבנים הנ"ל לא בקיאים בפרטים אנא כתוב זאת מפורשות. אז אנא תן לגדולי ישראל לומר בעצמם מה הם חושבים ואם הם חושבים שדברים הם לא על דעתם הם יודעים לומר זאת מצויין
ומכיוון שגם אני וגם אתה יודעים היטיב את התשובה שהם יודעים מצויין וזה על דעתם. אז לא תצליח לגרום לי ולשאר יראי ה' לזוז מהיסוד שהוא קבלת דעת תורה כסמכות העליונה ע"י שאלות ארסיות וכאילו סתמיות.
ושוב יש כאן נסיון להציג שמכיוון שיש דעות של תלמידי חכמים גדולים ועצומים שסוברים אחרת אז הבוחר ייבחר לפי מידת הבנתו בע"מ.
את ההחלטה מי הוא רבך שלמרותו אתה סר אתה צריך לקבל רגע לפני שהשאלה התעוררה ולא רגע אחרי שאתה יודע מה תשובתו........
אין בדברים הסכמה לשום נתון שהבאת אבל אני בכוונה לא נגרר לתוכן הוויכוח על הפרטים כי בזה אתם מומחים גדולים ממני ליצור בלבול ספק וקרירות. ומאני מתמקד בשורש העניין.

שולם 69732

משתמש רשום
טענו חיטים

טענו חיטים ונתכוון להודות לו בשעורים אבל בפועל מה שיצא שהודה לו בחיטים.
בדבריך אתה פשוט מציג בצורה כ"כ ברורה את כל טענותי.
אני טוען לך שכל בני התורה שהם רוב הקוראים לעצמם בני תורה הולכים לפי הוראות רבותיהם בין אם מבינים ובין אם לא. ורק אח"כ מנסים להבין וללמוד כדרכה של תורה.
ואילו אתה דן בגופם של דברים בנימה שאם אתה לא מבין לא תעשה. (והרי רק בשביל זה אתה "מיבין בעם")
ואתה עונה לי הרב הוא אמר ככה וכו' וכו'
ומדוע רב פלוני שינה את עמדתו בהתאם למציאות שהשתנתה.(בעזרתכם).
בא נדבר גלויות אם אתה חושב שהרבנים שלהוראותיהם סרים קוראי יתד לא יודעים את המציאות או שהרבנים שלמרותם סרים מצביעי דגל התורה לא יודעים על השינוי בעמדה הזו. אנא כתוב זאת מפורשות ועל תיתחבא מאחורי מילים יפות.
כנ"ל לרבני ש"ס אם אתה חושב שהרבנים הנ"ל לא בקיאים בפרטים אנא כתוב זאת מפורשות. אז אנא תן לגדולי ישראל לומר בעצמם מה הם חושבים ואם הם חושבים שדברים הם לא על דעתם הם יודעים לומר זאת מצויין
ומכיוון שגם אני וגם אתה יודעים היטיב את התשובה שהם יודעים מצויין וזה על דעתם. אז לא תצליח לגרום לי ולשאר יראי ה' לזוז מהיסוד שהוא קבלת דעת תורה כסמכות העליונה ע"י שאלות ארסיות וכאילו סתמיות.
ושוב יש כאן נסיון להציג שמכיוון שיש דעות של תלמידי חכמים גדולים ועצומים שסוברים אחרת אז הבוחר ייבחר לפי מידת הבנתו בע"מ.
את ההחלטה מי הוא רבך שלמרותו אתה סר אתה צריך לקבל רגע לפני שהשאלה התעוררה ולא רגע אחרי שאתה יודע מה תשובתו........
אין בדברים הסכמה לשום נתון שהבאת אבל אני בכוונה לא נגרר לתוכן הוויכוח על הפרטים כי בזה אתם מומחים גדולים ממני ליצור בלבול ספק וקרירות. ומאני מתמקד בשורש העניין.
לא ברור מאיפה הבנת שאמרתי הרבנים לא בקיאים בפרטים.
אמרתי דבר פשוט, שהרבנים בקיאים בפרטים, ושהיום אין שום מחלוקת בין הרבנים, ושכולם מודים שאסור לאף בחור ללכת לצבא, ושאסור להתפשר על אף בחור.
מה שהחכי"ם החרדים עשו הוא בניגוד מוחלט למה שגדו"י אמרו במפורש ולא שמעתי על רב אחד שתמך בהחלטה שלהם,
בניגוד אליך אני מקשיב למה שהרבנים אמרו במפורש, ולא למה שהחכי"ם או יתד נאמן מנסים לשווק.
זה בדיוק מה שבאתי להראות לך איך כל מי שלא אומר את מה שמתיישר עם המערכת, אז פתאום הדעה שלו מושתקת.

באופן כללי הייתי מציע לך לנהל דיון באופן ענייני ומכבד ולא בהתקפות אישיות, הלחץ שלך לדחוף כל משפט התקפה אישית בסגנון 'אתם ואתם' לא תורם לשיכנוע ובד"כ מעיד קצת על לחץ ובהלה...

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
אמרתי דבר פשוט, שהרבנים בקיאים בפרטים, ושהיום אין שום מחלוקת בין הרבנים, ושכולם מודים שאסור לאף בחור ללכת לצבא, ושאסור להתפשר על אף בחור.
אף פעם לא היתה מחלוקת ברמת העיקרון, אלא רק בדרכים להשיג את המטרה הזו.
אפשר (היה) לא להתייצב ולהיות עריק, ואפשר (היה) כן להתייצב ולקבל דיחוי עד הפטור, כמו שעשו עשרות שנים. בשניהם הבחור לא הלך לצבא.
אפשר לעשות הפגנות, ואפשר למשל להסכים לחוק מסוים, ולדאוג לרוקן אותו מתוכנו.
יש כל מיני דרכים איך להשיג את המטרה. חלק מהדרכים הן מאחורי הקלעים.
הרעיון שניסו להחדיר כביכול יש יותר 'פשרנים' בעניין הגיוס, ופחות 'פשרנים' - הוא שקרי לחלוטין. ויש הרבה מה לומר, רק שלא כאן המקום.
לחשוב שרק כיום אין שום מחלוקת בעניין עצם ההליכה לצבא, ורק כיום כולם מודים וכו' - זה תוצאה של הנדסת תודעה.

נערך לאחרונה ב:

הקטן שבאריות

משתמש צעיר

מה שהחכי"ם החרדים עשו הוא בניגוד מוחלט למה שגדו"י אמרו במפורש ולא שמעתי על רב אחד שתמך בהחלטה שלהם,
בניגוד אליך אני מקשיב למה שהרבנים אמרו במפורש, ולא למה שהחכי"ם או יתד נאמן מנסים לשווק.
נשאל שאלה ועדיף שתענה עליה בצורה פשוטה כן או לא.
אותם רבנים שאתה "מקשיב למה שאמרו מפורש". ככל ומחר יש בחירות ועדיין הם יורו להצביע לדגל התורה האם תיכנע לדעתם ותודה שטעית במה שאמרת שפועלים בניגוד לדעתם....
גם אתה מבין שבדרכי המלחמה ברור הוא שייתכן שהרב יורה בעצמו לח"כ להתבטא ולפעול בצורה מסויימת שלא קשה להבין מה המטרה שלו.

באופן כללי הייתי מציע לך לנהל דיון באופן ענייני ומכבד ולא בהתקפות אישיות, הלחץ שלך לדחוף כל משפט התקפה אישית בסגנון 'אתם ואתם' לא תורם לשיכנוע ובד"כ מעיד קצת על לחץ ובהלה...
(y):giggle:;)
כל ישראל אחים גם אנחנו ואתם. ועדיין יכולים לנהל וויכוחים בצעקות עד לב השמים.
האתם שאני מדבר עליהם הם אחי שלדעתי טועים ואפילו טועים מאוד אבל עדיין אחיי. וכולנו עומדים יחד מול סכנות משותפות שבאות למרבה הכאב גם הם מאחים שהתרחקו הרבה יותר.
אם זה גרם לך להרגשת ריחוק קבל את התנצלותי.אני יכול לארח בביתי באהבה גדולה את בני משפחתי שחושבים אחרת ממני והצעקות עולות עד לב השמיים ועדיין הם אחיי
בנוגע ללחץ והבהלה אכן זה המצב. אבל אל דאגה זה לא ממך זה פשוט מהמצב שהוא באמת קשה.
1719518021687.png

גימפעל

משתמש מקצוען
לא נכון !!!!!
כל מפלגה קיבלה את הדברים החשובים לה
בן גביר קיבל את המשטרה ועושה שם מהפכה (הן במינויים, הן בהתנהלות, והן - וזה הכי חשוב לו -בלעצבן את הערבים)
סמוטריץ העביר מאות מליונים לגרעינים תורניים בהתנחלויות, ומוריד כספים מהרש"פ
שס ממנה מועצות דתיות(ג'ובים בלע"ז) ורב ראשי מקורב
ויהדות התורה - אפס אחד גדול !!!!!!!!
כל אחד מקבל מה שהוא רוצה,
יש כאלו שכל הרצון שלהם שלשני לא יהיה, ואת זה הם השיגו.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אין מחלוקת בכך שאף אחד מגדולי ישראל מוכן 'להתפשר' ולו על בחור אחד.
המחלוקת היא שאלה 'אסטרטגית' באיזה דרך לפעול ולא 'אידאולוגית'.
האם להסכים להתפשר 'למראית עין' או לא להסכים ואפילו לא 'למראית עין'.
חברי הכנסת החרדים פועלים בהוראת רבותיהם בנושא זה.
אף חבר כנסת חרדי לא עושה צעד בנושא קריטי זה, ללא הוראה מפורשת מהמנהיגים.

ש. זינגר

משתמש צעיר
לאחר הדיווחים על כך שהיועמשי"ת מתכוונת אף לבטל את הסבסוד במעונות והמשפחתונים למחויבי גיוס
האם נכון לבטל את הרישום למעון או משפחתון
אם זה נכון שהולכים לבטל סבסוד בגלל הגיוס, זה די מבאס. אצלנו גם ככה המעון יקר בטירוף, בלי סבסוד זה בכלל לא הגיוני.
מצד שני, אולי זה לא יקרה בסוף? פוליטיקה זה תמיד סיפור מסובך...
אני חושב שאם אין לכם מקום אחר לשים את הילד, אולי שווה לחכות קצת ולראות מה קורה.
אבל בסוף, כל אחד והמצב שלו.

ש. זינגר

משתמש צעיר
אין מחלוקת בכך שאף אחד מגדולי ישראל מוכן 'להתפשר' ולו על בחור אחד.
המחלוקת היא שאלה 'אסטרטגית' באיזה דרך לפעול ולא 'אידאולוגית'.
האם להסכים להתפשר 'למראית עין' או לא להסכים ואפילו לא 'למראית עין'.
חברי הכנסת החרדים פועלים בהוראת רבותיהם בנושא זה.
אף חבר כנסת חרדי לא עושה צעד בנושא קריטי זה, ללא הוראה מפורשת מהמנהיגים.
אין פה שום "למראית עין". גדולי ישראל לא משחקים משחקים. אם הם אומרים לא להתפשר, זה לא להתפשר. נקודה.
כל הדיבורים על "אסטרטגיה" זה סתם מסך עשן. בסוף, אנחנו יהודים מאמינים, והתורה היא מעל הכל.

מיטל בר

משתמש רשום
ובחזרה לנושא האשכול...
יש מידע עדכני בנושא הסבסוד לחייבי גיוס?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה