דרוש מידע מעונות היום מתייקרים במאות שקלים לחודש

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
הזייה לגמרי
אני חושבת עכשיו זה חובת ההוכחה של כל החברי כנסת בפרט סמוטריץ....שהוא שר האוצר
בינתיים לא רואים באמת שינוי לטובה ,כל הזמן יש עלייות
מי אמר שהמטרה שלהם לעצור את עליית הריבית
ומי אמר שעצירת הריבית תואיל למשק ולירידת מחירים? אולי הפוך ואז ניכנס לסחרור ולמיתון מטורף

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
זה
מסכים עם כל מילה שלך בהודעה זו ובאחרות
רק רציתי להוסיף נקודה קטנה (אולי גדולה)
שאחד מהבעיות הגדולות שבמעבר לספסוד מלא של המעונות ע"י משרד החינוך
זה אומר שלמחרת בבוקר יש בישראל עוד מאות אלפי תינוקות שמעוניינים להיכנס למעון יום ואין למדינה את המשאבים והשטחים הנדרשים בכדי לתת להם מוסד, ולכן הרעיון הזה על שלל הבטחותיו לא יהיה כזה מהר

בהצלחה
זה נכון לגמרי,
ולכן באמת אף אחד לא תלה בזה מדי תקוות...
אבל מכאן ועד להוסיף עלויות של כ 1000 שקל למשפחה על חינוך?
להבטיח דבר אחד ולעשות את ההיפך הגמור?
בעיניי חוצפה!
וחוץ מזה שלפחות ינסו להתחיל לטפל בפרוצדורה של מספיק מעונות לכולם,
בדיוק כמו שגני תת חובה (של גיל 3) יש מספיק לכל הילדים בארץ אפשר להתחיל לנסות להחיל זאת גם על גיל 0-3
לוקח זמן- נכון, תתחילו לעבוד, כסף אתם מקבלים מהציבור בר מהיום הראשון!

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
זה

זה נכון לגמרי,
ולכן באמת אף אחד לא תלה בזה מדי תקוות...
אבל מכאן ועד להוסיף עלויות של כ 1000 שקל למשפחה על חינוך?
להבטיח דבר אחד ולעשות את ההיפך הגמור?
בעיניי חוצפה!
וחוץ מזה שלפחות ינסו להתחיל לטפל בפרוצדורה של מספיק מעונות לכולם,
בדיוק כמו שגני תת חובה (של גיל 3) יש מספיק לכל הילדים בארץ אפשר להתחיל לנסות להחיל זאת גם על גיל 0-3
לוקח זמן- נכון, תתחילו לעבוד, כסף אתם מקבלים מהציבור בר מהיום הראשון!
את מסכימה איתי שהעלות לילד במעון עלתה ב20-30% ? המזון /חשמל/שכר מטפלות ועוד ועוד?
אז ברור שצריך לעלות את השכר לימוד, אז האוצר (לפני התערבות הפוליטיקאים ) מעלה את זה באופן יחסי להורים ולמדינה? הגיוני לא?
זה עדיין לא הגיע לפתחם של הפוליטיקאים ואת כבר אומרת חופצה? נו נו
זה ממש לא קשור לזה שהבטיחו מעונות חינם.....
ולגבי שאין מחסור בגנים, לפי הידע שלי הילדים שלנו לומדים בפחונים, במחסנים, בתת תנאים ללא תקצוב מתאים ובבינוי ראוי ואת קורא לזה שיש מספיק לכל הילדים????

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ולאפשר להם להגדיל את שכר הסייעות באופן משמעותי.

אבל גם שכר המטפלות צריך לעלות
אנחנו רוצים שנשים יקרות ואהובות יטפלו בקטנים שלנו
ולא יתחלפו כל יומיים, כמו שקורה עכשיו....
ומגיע להם יותר
כל עוד המשכורת עוברת בידי המנהלים, ולא עוברים ישירות מהמדינה למטפלות- לא יהיה שום העלה במשכורת!
נקודה.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
את מסכימה איתי שהעלות לילד במעון עלתה ב20-30% ? המזון /חשמל/שכר מטפלות ועוד ועוד?
אז ברור שצריך לעלות את השכר לימוד, אז האוצר (לפני התערבות הפוליטיקאים ) מעלה את זה באופן יחסי להורים ולמדינה? הגיוני לא?
זה עדיין לא הגיע לפתחם של הפוליטיקאים ואת כבר אומרת חופצה? נו נו
זה ממש לא קשור לזה שהבטיחו מעונות חינם.....
ולגבי שאין מחסור בגנים, לפי הידע שלי הילדים שלנו לומדים בפחונים, במחסנים, בתת תנאים ללא תקצוב מתאים ובבינוי ראוי ואת קורא לזה שיש מספיק לכל הילדים????
ברור שהעלות עלתה ודוקא בעיניי הגיוני שמטפלת פרטית למשל תעלה את השכר לימוד,
אבל מעונות זה דבר מסובסד שמחירו נקבע לפי דרגות וכללים של גופים במדינה,
אני הייתי חושבת שאם הפוליטיקאים הצהירו שיהיה חינוך חינם לפחות שהמדינה תספוג את העליה הזו , זה הכל.

פ.נ

משתמש מקצוען
מי אמר שהמטרה שלהם לעצור את עליית הריבית
ומי אמר שעצירת הריבית תואיל למשק ולירידת מחירים? אולי הפוך ואז ניכנס לסחרור ולמיתון מטורף
מצטט לך ]ירסום חדש מעכשיו

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כתב גם הוא, בתגובה לדברים: "העלאת הריבית אכן מקשה על משקי בית רבים, אבל עצמאות בנק ישראל כמי שמנהל את המדיניות המוניטרית של ישראל היא חיונית לכלכלה חזקה ומתפתחת, וכשר אוצר אעמוד על שמירתה כנגד אמירות פופוליסטיות. כממשלה תפקידנו להיאבק ביוקר המחיה באמצעות ניהול מדיניות פיסקלית אחראית".

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ דוד ביטן, יצא גם הוא נגד המהלך: "אני קורא לנגיד למתן את המדיניות של העלאות הריבית התכופות, גם אם הדבר יאריך את פרק הזמן הנדרש להורדת האינפלציה". "הציבור לא עומד בנטל. המשכנתאות לזוגות צעירים התייקרו משמעותית והחזרי ההלוואות של משקי הבית עלו משמעותית", הוסיף ביטן. "יוקר המחיה מאמיר. בדרך הזאת אולי ננצח את האינפלציה – אבל הקורבנות יהיו אזרחי ישראל".

כזכור, אמש כתב כהן, "ביקשתי מחברי שר האוצר בצלאל סמוטריץ' לגבש מתווה מול נגיד בנק ישראל להפסקת עליות הריבית. על רקע התמתנות האינפלציה, לא הייתה הצדקה להעלאת את הריבית היום, שממשיכה את ההתעמרות בבעלי המשכנתאות".

הוא ספג ביקורת קשה מכלכלנים – והגיב: "לכל המתלהמים שמתעלמים מההשלכות הקשות של העלאת הריבית: שיח והסכמה בין האוצר לבנק ישראל הוא הכרחי. גיבוש מתווה משותף יאפשר את מיתון עליות הריבית החדות, שאינן מוצדקות נוכח רמת האינפלציה בישראל".

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
מסכים עם כל מילה שלך בהודעה זו ובאחרות
רק רציתי להוסיף נקודה קטנה (אולי גדולה)
שאחד מהבעיות הגדולות שבמעבר לספסוד מלא של המעונות ע"י משרד החינוך
זה אומר שלמחרת בבוקר יש בישראל עוד מאות אלפי תינוקות שמעוניינים להיכנס למעון יום ואין למדינה את המשאבים והשטחים הנדרשים בכדי לתת להם מוסד, ולכן הרעיון הזה על שלל הבטחותיו לא יהיה כזה מהר

בהצלחה
צודק.

אכן, המחיר המשוער של חוק חינוך חינם הוא 20 מיליארד ש"ח כמו שכתבתי לעיל.
והוא כולל בתוכו גם הקמת מבנים חדשים למעונות יום עקב המחסור שיהיה אז.
(כמדומני שאפי' רוב הסכום מיועד לכך, כאשר העלות השנתית לסבסוד היא 7 מיליארד והשאר להקמת מבנים, אך אני לא בטוח בכך).

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
אבל מעונות זה דבר מסובסד שמחירו נקבע לפי דרגות וכללים של גופים במדינה,
בדיוק לכן הייתה ועדה שישבה וקבעה את ההעלאה הנוכחית, בהתאם לעליות המדד במשק הכוללות את העלאת השכר והמזון וכדו'. ואגב, החלטות הועדה הם כבר מסוף שנת הלימודים הקודמת והיו אמורות לחול מתחילת שנה ורק בגלל הבחירות זה נדחה.
אני הייתי חושבת שאם הפוליטיקאים הצהירו שיהיה חינוך חינם לפחות שהמדינה תספוג את העליה הזו , זה הכל.
כפי הנראה, זה מה שאכן הולך להיות.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
ה
בדיוק לכן הייתה ועדה שישבה וקבעה את ההעלאה הנוכחית, בהתאם לעליות המדד במשק הכוללות את העלאת השכר והמזון וכדו'. ואגב, החלטות הועדה הם כבר מסוף שנת הלימודים הקודמת והיו אמורות לחול מתחילת שנה ורק בגלל הבחירות זה נדחה.

כפי הנראה, זה מה שאכן הולך להיות.
העליה היא על חשבון המדינה ולא על חשבון ההורים?

בובה בובה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
איך עומדים בזה??
בדיוק המטפלת שיתפה אותי שגם היא הולכת להעלות ביחס שווה

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הנתונים שלך לצערי אינם נכונים.
השכר הממוצע של מטפלות כיום, עומד על 40 ש"ח.
אתה מוזמן לפרסם במקומון בב"ב לדוגמה על משרת מטפלת ב - 40 ש"ח ולראות האם מצוקת המטפלות נפתרה.
לא יודעת מאיפה אתה לוקח את הנתונים האלה.
אני מכירה המון מטפלות (בדרום במרכז ובאזור ירושלים) ואלו שמרוויחות הרבה מרוויחות לא יותר מ33 ש"ח לשעה.
אם מטפלת היתה מרוויחה 40 ש"ח לשעה לא היתה מצוקת מטפלות!

מרחבית

משתמש מקצוען
עם כל הכבוד, אין בכוחם של חברי הכנסת לעשות כל מה שהם רוצים, ודאי לא בזמן כל-כך קצר וסוער.
זה לא אומר שהם לא מתאמצים ומנסים ועובדים קשה כדי להתניע תהליכים לטובת הציבור ולהקל עליו, ומגיע לפחות לחלקם המון הכרת תודה וקצת יותר אמון, ולא מטחי אבנים אינסופיים.
(זה לא סותר את הקושי של רובינו מיוקר המחיה, ובודאי שכל דיבור על הוצאות נוספות - מלחיצה).

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
עם כל הכבוד, אין בכוחם של חברי הכנסת לעשות כל מה שהם רוצים, ודאי לא בזמן כל-כך קצר וסוער.
זה לא אומר שהם לא מתאמצים ומנסים ועובדים קשה כדי להתניע תהליכים לטובת הציבור ולהקל עליו, ומגיע לפחות לחלקם המון הכרת תודה וקצת יותר אמון, ולא מטחי אבנים אינסופיים.
(זה לא סותר את הקושי של רובינו מיוקר המחיה, ובודאי שכל דיבור על הוצאות נוספות - מלחיצה).
נכון,
אבל את זה צריך לזכור גם בתקופת בחירות,
קצת ענווה גם בתקופה שאתם צריכים את הקולות של הציבור.
לא יכולים? אל תבטיחו!
אותי ספציפית מעצבן להיזכר בכל התעמולה של "אם חייך יקרים לך..." כשאני מוציאה עוד כ"כ הרבה כסף על המשכנתא, מסגרות, מכולת, דלק וכו' וכו' וכו' וכו'...

מרחבית

משתמש מקצוען
נכון,
אבל את זה צריך לזכור גם בתקופת בחירות,
קצת ענווה גם בתקופה שאתם צריכים את הקולות של הציבור.
לא יכולים? אל תבטיחו!
אותי ספציפית מעצבן להיזכר בכל התעמולה של "אם חייך יקרים לך..." כשאני מוציאה עוד כ"כ הרבה כסף על המשכנתא, מסגרות, מכולת, דלק וכו' וכו' וכו' וכו'...
יש להם כוונות טובות לעזור, וניסיונות כנים. תמיד בבחירות מגזימים, ואני לא אומרת שזה טוב להבטיח הרים וגבעות, כי אנשים מתאכזבים. ובפרט כל מיני סיסמאות של יועצים וכדו'. (יש לי אלרגיה לסיסמאות).

אבל לפחות חלקם עובדים ממש קשה, ומנסים באמת לעזור, וגם עוזרים בפועל בכל מיני צורות. ורק מעט זמן עבר מהבחירות. תהליכים כאלה לוקחים זמן.
מטריד אותי כל פעם מחדש ההתנפלות עליהם על כל בעיה שצצה. זה ודאי בא מלחץ מהמצב, אך הם לא כל יכולים.
ואני מרגישה שחסרה בציבור הרבה הכרת טובה.

למשל עליית מחירים - יש אינפלציה בכל העולם, זה לא תלוי בממשלה. עליית הריביות של בנק ישראל נועדה למתן את האינפלציה שלא תהיה מידי גבוהה. החלטה כלכלית נטו, שלא קשורה כלל לממשלה.
המשכנתאות עולות בגלל זה, וזה מציק ולוחץ ואפילו מפחיד. אך זה לא תלוי בממשלה, אלא במציאות שקורת בעולם.

מאחלת לכולם המון סייעתא דשמיא, ושפע של ברכה ורווחה!

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

מכה קשה להורים: מחירי המעונות מתייקרים באלפי שקלים לשנה​

החל משנת הלימודים הבאה ההורים יידרשו לשלם מאות שקלים נוספים על מעונות היום המפוקחים | עבור תינוקות עד גיל שנה המחיר יתייקר בלא פחות מ-480 שקלים לחודש, לפעוט עד גיל שלוש מדובר על התייקרות של 200 שקלים
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' וסגנית שר האוצר מיכל וולדיגר נפגשו אמש (שני) עם ראשי ארגוני המעונות.

בפגישה הודיע סמוטריץ' על כוונתו לחתום על המלצת ועדת המחירים של מעונות היום. משמעות ההחלטה היא שהחל מהשנה הבאה ההורים יידרשו לשלם מאות שקלים נוספים על מעונות היום המפוקחים.

מבחינת משרד האוצר, המהלך צפוי להקל על המצוקה של מעונות היום, ולאפשר להם להגדיל את שכר הסייעות באופן משמעותי. עוד נמסר כי בשיחה עלו האתגרים העומדים לפתחם של ארגוני מעונות היום והדרכים לטיפול. השר ציין כי המשבר במעונות ידוע ומצוקת הסייעות נשמעת ונדונה לעומק.
למעשה, התשלום החודשי יעלה בממוצע בכ-284 שקלים בחודש. מדובר בהתייקרות של אלפי שקלים בשנה, מה שמהווה מכה קשה לכיסם של ההורים.

עבור תינוקות עד גיל שנה המחיר יתייקר בלא פחות מ-480 שקלים לחודש, לפעוט עד גיל שלוש מדובר על התייקרות של 200 שקלים.

בפגישה נכחו ראשי הארגונים הגדולים המפעילים את מעונות היום: יו"ר אמונה ליאורה מינקה ויפעת סלע, מנכ"ל אמונה דוד הדרי, יו"ר נעמת חגית פאר, מנכ"ל נאות מרגלית ליאור גבאי, מנכ"ל נשי חירות יעל שמרגד, יו"ר ויצו אניטה פרידמן, מנכ"ל ויצו מירה מינס, מנהלת מחלקת מעונות יום בבית יעקב פייגי טבק ומנכלי"ת פורום מסגרות הגיל הרך בישראל דנית ברביאבי.

סמוטריץ' אמר כי "המשבר ידוע והמחויבות שלנו קיימת. אנחנו מבינים את הצורך ואני אחתום בשבוע הבא על הצו שיביא ליישום המלצת ועדת המחירים של מעונות היום. אני מקווה שיהיו לנו עוד בשורות לכם ולציבור ההורים, אנחנו עובדים על כך". הוא הוסיף כי "אנחנו נמשיך ונעסוק בנושא המעונות. נחתור לפתרונות ותהיה הקשבה רבה. מעונות היום הם אבן דרך משמעותית בחייהם של ילדי ישראל ובחוסנה
של כלכלת ישראל".

הסתדרות הפועל המזרחי הארגון היציג של מאות המטפלות במעונות היום של אמונה, בתגובה להחלטת שר האוצר: "אנחנו בעד כל צעד שעשוי להיטיב את תנאי המטפלות במעונות היום, אך גם ביצוע החלטות ועדות הסל לא ישפר משמעותית אם בכלל, את שכר המטפלות. הפתרון היחיד למצוקת השכר של המטפלות הוא רפורמה מקיפה בחינוך לגיל הרך שמשרד האוצר חייב להוביל".

תגידו, זה הממשלה שהבטיחה חינוך חינם מגיל אפס????
אז מה אם כולם עסוקים רק במהפיכה המשפטית
אסור לנו לתת לזה לקרות
לעלות את שכר המטפלות - ודאי!!!!!
לא מהכיס שלנו, שהממשלה תשלם את זה כמו שהיא יודעת לשלם את שכר המורים!!!!!!
כ"כ צודק/ת!!!
באמת מה עושים בכזה מצב?
מצד אחד לא הוגן שהורים משלמים יותר, ומצד שני גם אין כוח אדם כי
לא משלמים טוב למטפלות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה