עזרה מעון יום חדש באזור רוממה! (לא, לא באמת. רק רוצה שתיכנסו ותגידו איך מתמודדים מול מנגנון עירוני מנוון)

חוה ש

משתמש מקצוען
זה לא מעון. זה גני ילדים.
כיון שגני ילדים הם תחת חוק חינוך חובה
והעירייה חייבת להשתתף בהוצאות השכירות
יש הקצאות לגנים כדי למנוע עלויות שכירות לעירייה
בשונה ממעון שההוצאה לתשלום פרטי נופלת על ההורים

הכוונה למבנה ברחוב הרקמה?
זה היה יכול להיות פתרון עצום לתושבי האזור.
המשרד אכן לא אישר להם פתיחה,
ותושבי האזור ממשיכים לסבול...
אגב, נפתחו שם משפחתונים אבל 25 ילדים במקום 150 במעון

אכן.
פלא שאין מעונות?
גם מי שיש לו יכולת כלכלית להשקעה, לא רואה את הסוף.
עצוב.
מה זה 25 לעומת 150?

נערך לאחרונה ב:

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הלוואי שמישהו יעשה משהו. לי זה כבר מאוחר ושולחת למטפלת פרטית בהון תועפות. אין פה משפחתונים בטווח של 20 דקות הליכה!! המבנה ברחוב הרקמה עומד ריק. יאוש.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@רותי קפלר משהו לא ברור לי
יש שם באזור הרבה בניה חדשה
אני טועה?
אני מכירה מקומות בירושלים שכשבנו היו חייבים לתת שטח ולבנות מעון (לא יודעת אם גם שילמו על הבניה) איך אפשר לבנות כל כך הרבה בלי לדעות לתושבים שקונים שם?

יש בניה בהיקפים מפלצתיים של אלפי יח"ד, ואין שום פתרון לתשתיות הקורסות, לתחבורה, למוסדות לימוד.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
כאחת שמתעסקת בתחום בינוי של מעונות אני יכולה לומר שקשה למצא מקום שיתאים מכל הבחינות וכל התנאים שמשתנים חדשים לבקרים למעון מתוקצב ע"י תמ"ת
ע"מ לעמוד בכל התנאים של תמ"ת יש צרך במגרש שהוקצה למבני ציבור עם נגישות מלאה בקומת קרקע ועוד הרבה תנאים שמקשים מאד על מציאת מקום בפרט בהסבה של מקום קיים למעון
הרבה יותר פשוט ,רוויחי ,וקל זה לבנות מעון חדש על מגרש מתאים באזור מתפתח
וכמו שאמרו קודמי השכירות של המקום גבוהה כ"כ שזה לא רווחי לחברות שמפעילות מעון לקחת חסות על זה
באזורים מבוקשים ובנויים בד"כ משלבים כמה פונקציות במגרש וזה מה שנותן לזה סיכוי כי המגמה היא לנצל כמה שיותר את הקרקע לבניה לגובה ומעון יכול להיות רק סמוך לקרקע מפאת נגישות
בשביל לשלב על מגרש אחד כמה פונקציות עם מטרות שונות זה צריך לעבור תהליך ארוך וממשוך של שינוי תב"ע למגרש (לקטע הזה חייבים דחיפה של "עסקנים" )

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני סבורה שהבעיה היא רק סף הדרישות הגבוה והקשיח למבנה של מעון מתוקצב..
בציבור הכללי יש גנים/מעונות לא מתוקצבים ושכר הלימוד מקביל בערך לתקציב המעונות (תקציב+השתתפות הורים), ושם מדובר בעסקים מרוויחים, נושמים ובועטים כולל תשלומי שכירות או משכנתא על רכישת הנכס. ואין שום התפשרות של הצרכנים על ביטוחים -מלאים או חוגי העשרה.
במודיעין עילית- כן הצליחו להסב דירות קרקע למעונות, אבל קשה מאד למצוא דירות ולהתאים ולעמוד בכל הדרישות הקפדניות.
כלומר- מאד נחמד לעמותה- לקבל הקצאה ולחסוך עלות מבנה- אבל לא באמת על הכסף של ההקצאה עומד קיומו של המעון.

צחור

משתמש מקצוען
שאלה אחת יש לי @רותי קפלר -
מה עושים בינתיים מאות אם לא אלפי הילדים שגרים שם?
נשגב מבינתי מה ואיך האמהות שם מסתדרות עם הילדים?
כולם שולחות למטפלות?
מה, כולן שם מסיימות באחת את העבודה?
לכולן יש בעלים שמסוגלים לשמור בצהריים?
איזה עוד אופציות יש????
וגם כמה מטפלות כבר יכול להיות שיש שם?
כולן לא עובדות?
נשגב מבינתי

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
שאלה אחת יש לי @רותי קפלר -
מה עושים בינתיים מאות אם לא אלפי הילדים שגרים שם?
נשגב מבינתי מה ואיך האמהות שם מסתדרות עם הילדים?
כולם שולחות למטפלות?
מה, כולן שם מסיימות באחת את העבודה?
לכולן יש בעלים שמסוגלים לשמור בצהריים?
איזה עוד אופציות יש????
וגם כמה מטפלות כבר יכול להיות שיש שם?
כולן לא עובדות?
נשגב מבינתי

משתגעות.
מחפשות סידור בכל איסרו חג, חנוכה, ושאר ימי חופש של המערכת החינוכית (רוב המטפלות לא מקבלות בימים האלו).
לא מוצאות.
צועדות לעבודה עם הפעוט התורן, מביאות לו דלי דופלו, סופגות את עיקום האף של הבוסית.
מתקשרות לסבתא שאולי תיקח אותו לשעתיים.
מתייאשות, אחרי שהוא משך את כל הכבלים והדיסק און קיים מהמחשבים במשרד. הולכות איתו הביתה.
מפסידות המון המון המון שעות עבודה והמון כסף.

ולגבי היום-יום - חלק מתושבות האזור שבעליהן אברכים, הבעלים לומדים בסביבה (גאולה/שכונות הצפון הקרובות), ויכולים לקחת את הילד בצהריים. כל היתר - מחפשות מטפלת עד 4, ומתפשרות על מה שיש.

זה פשוט שגעון אמיתי ותסכול אמיתי.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הרבה מהאוכלוסיה במפלצות שבנו בשכונות הצפון הם חוצניקים שלא גרים כאן בכלל. באים רק בחגים וכו'
וגם הרבה מאלו שכן גרים הם חוצניקים מפונקים [במחילה, לא כל החוצניקים מפונקים, אבל אלו כן] שהאישה לא עובדת וממיילא לא יוצאת ולא צריכה מעון וכו'.
הבעיה היא של התושבים הרגילים שגרים גם בבניינים הרגלים באזור ברחובות זכרון יעקב, ראש פינה, פתח תקווה וכ'

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הרבה מהאוכלוסיה במפלצות שבנו בשכונות הצפון הם חוצניקים שלא גרים כאן בכלל. באים רק בחגים וכו'
וגם הרבה מאלו שכן גרים הם חוצניקים מפונקים [במחילה, לא כל החוצניקים מפונקים, אבל אלו כן] שהאישה לא עובדת וממיילא לא יוצאת ולא צריכה מעון וכו'.
הבעיה היא של התושבים הרגילים שגרים גם בבניינים הרגלים באזור ברחובות זכרון יעקב, ראש פינה, פתח תקווה וכ'

המצב כבר השתנה.
פרויקט כדורי עמוס במשפחות שגרות בו בפועל. חלק גדול מהן ישראליות, והנשים עובדות.
כך גם בניינים רבים ברוממה החדשה - באהליאב, באחוזה, ועוד. מכירה אישית כמה כאלה. משפרי דיור שעברו ממקור ברוך ומשכונות נוספות.
וגם בגאולה ובמקור ברוך, מאשרים שתי קומות מעל כל בניין קיים, בלי חשבון ובלי תשתית. לשם מגיעות משפחות סטנדרטיות, ישראליות.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
המצב כבר השתנה.
פרויקט כדורי עמוס במשפחות שגרות בו בפועל. חלק גדול מהן ישראליות, והנשים עובדות.
כך גם בניינים רבים ברוממה החדשה - באהליאב, באחוזה, ועוד. מכירה אישית כמה כאלה. משפרי דיור שעברו ממקור ברוך ומשכונות נוספות.
וגם בגאולה ובמקור ברוך, מאשרים שתי קומות מעל כל בניין קיים, בלי חשבון ובלי תשתית. לשם מגיעות משפחות סטנדרטיות, ישראליות.
אה
טוב.
לא ידעתי
כבר הרבה זמן עבר מאז התנתקתי משכונת הילדות שלי....

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אה
טוב.
לא ידעתי
כבר הרבה זמן עבר מאז התנתקתי משכונת הילדות שלי....

עדיין שומעים שם יותר אנגלית מעברית...
אבל יש הרבה משפחות עם אמהות עובדות.

ותודה לכל מי שהעלה באשכול בדל כיוון או רעיון. הולכת לנסות לדבר עם עוד אנשים.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש בניה בהיקפים מפלצתיים של אלפי יח"ד, ואין שום פתרון לתשתיות הקורסות, לתחבורה, למוסדות לימוד.
המחדל שקרה וקורה שם הוא נוראי, והוא רק בתחילתו.
יש בכל האיזור ההוא דברים שלא היו מאשרים באף מקום אחר, והרבה "מתחת לשולחן"...
כש"הולילנד החרדי" הזה יתפוצץ יום אחד, כולם ישמעו על זה...

צחור

משתמש מקצוען
משתגעות.
מחפשות סידור בכל איסרו חג, חנוכה, ושאר ימי חופש של המערכת החינוכית (רוב המטפלות לא מקבלות בימים האלו).
לא מוצאות.
צועדות לעבודה עם הפעוט התורן, מביאות לו דלי דופלו, סופגות את עיקום האף של הבוסית.
מתקשרות לסבתא שאולי תיקח אותו לשעתיים.
מתייאשות, אחרי שהוא משך את כל הכבלים והדיסק און קיים מהמחשבים במשרד. הולכות איתו הביתה.
מפסידות המון המון המון שעות עבודה והמון כסף.

ולגבי היום-יום - חלק מתושבות האזור שבעליהן אברכים, הבעלים לומדים בסביבה (גאולה/שכונות הצפון הקרובות), ויכולים לקחת את הילד בצהריים. כל היתר - מחפשות מטפלת עד 4, ומתפשרות על מה שיש.

זה פשוט שגעון אמיתי ותסכול אמיתי.
מה????
תסלחי לי זה לא נשמע הגיוני.
כככככככככל האמהות שם ככה משתגעות?
אם אני הייתי גרה שם זה היה נפתר מזמן המצב הזה.
ועכשיו באמת-
אולי זו הסיבה??
ואפילו שכתבת שהמצב השתנה אולי הוא השתנה רק לאחרונה או אולי אין מספיק דיירים אחרים שם?
מכל אלו ששיפרו שם דיור, לאף אחד לא נשאר קצת כסף להזיז ענינים?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
המחדל שקרה וקורה שם הוא נוראי, והוא רק בתחילתו.
יש בכל האיזור ההוא דברים שלא היו מאשרים באף מקום אחר, והרבה "מתחת לשולחן"...
כש"הולילנד החרדי" הזה יתפוצץ יום אחד, כולם ישמעו על זה...

כשהעיתונים שלנו יבקשו שנתפלל בעד הרה"חים העוסקים בצ"צ באמונה, שבית המשפח הישראלי מעמיד אותם למשפט 'על לא עוול בכפם' על העבירות האלו - יהיה לי נורא קשה לומר אפילו פרק תהילים אחד להצלתם. באמת.
בית המשוגעים התחבורתי של שמגר, הוא כשל שרק עליו לבד צריך להעיף אנשים מתפקידם. פקקים יומיומיים אינסופיים, כבישים צרים שלא מספיקים לקצב הגידול של התושבים, ואפס תכנון תחבורתי. (וקרוב לאפס אכיפה).

אבל כרגע מה שחשוב לי זה פתיחת מעונות חדשים.
ויש כבר כמה רעיונות שעלו כאן ובפרטי, לכאלו שאולי יוכלו לעזור.

נערך לאחרונה ב:

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כשהעיתונים שלנו יבקשו שנתפלל בעד הרה"חים העוסקים בצ"צ באמונה, שבית המשפח הישראלי מעמיד אותם למשפט 'על לא עוול בכפם' על העבירות האלו - יהיה לי נורא קשה לומר אפילו פרק תהילים אחד להצלתם. באמת.
בית המשוגעים התחבורתי של שמגר, הוא כשל שרק עליו לבד צריך להעיף אנשים. פקקים יומיומיים אינסופיים, כבישים צרים שלא מספיקים לקצב הגידול של התושבים, ואפס תכנון תחבורתי. (וקרוב לאפס אכיפה).

אבל כרגע מה שחשוב לי זה פתיחת מעונות חדשים.
ויש כבר כמה רעיונות שעלו כאן ובפרטי, לכאלו שאולי יוכלו לעזור.
פעם השכונה הזו היתה שקטה יחסית.
אוטובוסים מדי פעם.
לא הרבה רכבים
במיוחד רחוב פתח תקווה

היום-
אני מוכרת כרטיסים לביקור בגן חיות הזה. גם ברחוב תכלת מרדכי. 5 ש"ח כרטיס.
ההנאה מובטחת.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אם אני הייתי גרה שם זה היה נפתר מזמן המצב הזה.

יותר קל לעבור דירה.
מניסיון...

לא להשוות את אפשרויות השמרטפות לילדים בערי הלוויין לעומת העיר ירושלים. בדגש על מרכזה המסורתי.

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
רותי!!
כל מילההה
האזור הכפיל ושילש את עצמו בין יום
מי שלא היה שנה - שנתיים באזור רב שפע
מוזמן לבא לבקר! מקום חדש, אחרר ועמוססס
כל יום בממוצע נפתחות עוד 2 חנויות
וזה כבר נהיה מעצבןןן
טו מאצ' חנויות באזור מאאד מצוצמצם
(בערך הכמות של החנויות במלכי ישראל... רק בשטח קטן בהממווןן)
אנשים אחד על השני
ובערב חג- קטסטרופה!!
אבל נראה לכם שיש לזה פתרון עכשיו, אחרי הכל??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה