עזרה מעבר מחברת חשמל

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איך הגעת לסכום הזה?
הוכחתי לך בעבר[אפילו הצגתי חשבונית...באשכול שהספיק להינעל]
ששילמתי על כזה הספק...26.5 ל31 יום.....
אני בודק בחח"י כל יום עשרות של חשבוניות
ונראה לי שאתה הצגת לי את פופאי

תעשה חשבון 10.33+45.06=55.39
55.39*61=0.90
0.90*31=28.14

קבצים מצורפים

• 111111.PNG
    111111.PNG
    KB 43.2 · צפיות: 18

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שאלתי את הרב באתר הזה מה הוא אומר לגבי שיטת הש"ך שאסור לחתום על שטר שיש בו ריבית בכלל
ולא קיבלתי מענה עכשיו אני רואה שהורידו של השאלה שלי מאתר :cry:

יורם של

משתמש פעיל
שים לב ראשית שהרב כותב >>>אולם עדיף להצטרף לחברה שיש להם היתר עסקה משום שאם יאחר שלא יהיה איסור ריבית
נכון מאד, שמתי לב.
שנית מאוד תמוה ההיתר כי בחוזה שלהם רשום בפורש ריבית ויש איסור לחתום על חוזה שיש בו ריבית גם אם זה לא יצא לפועל הרי שחותמים על ריבית
אני לא מכיר את הסוגיא, אבל אשמח לשאול את הרב את שאלותך האם תוכל לפרט האיסור (ומקורו) לחתום על חוזה שמחייב ריבית גם אם זה לא יוצא לפועל, ואני אעביר את השאלה.

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא,
אני העלתי שוב שאלה מה הוא אומר לגבי הש"ל שאוסר לחתום על איסור שיש לו ריבית והשאלה הזאת ירדה מהאתר....
אגב
שים כמה הוא חושש כאשר מאחר את התשלום
תחושה מאוד קשה להיכנס לאיסור החמור בשביל כמה שקלים בס"ה אם אנחנו כציבור חרדי נעמוד על כך הרי כל החברות יעשו את ההיתר עיסקה מיד.
וכן יש גם לקחת את זה בשיקול כשאתה חותם עם חברה שאין לה היתר עיסקה אתה גורם שהיא גם לא תחתום, בעתיד

אגב כאן בפורום העלה כאן מישהו שהוא פנה אל בזק אז הם ענו לו שכל החרדים מצטרפים ולמה הוא מבלבל בראש....

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ואני מצטט

עתה נבאר כמה מקרים שכיחים

ריבית פיגורים

• בחשבונות לתשלום גז חשמל מים וטלפון, כאשר מאחר ממועד הפרעון יש ריבית פיגורים, ואין בזה היתר של קנס, מכיון שמתרבה לפי כל יום שעובר, ונחשב שכר המתנת המעות, כפי שנתבאר, לכן יש להקפיד לשלם בזמן, ואם אחר יש לבדוק כל חברה אם יש לה היתר עיסקא

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ואת זה לסיכום

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

קו ירוק

משווק אינטרנט כשר (כל הארץ)
מנוי פרימיום
מישהו שלח לי היתר עיסקא בזק - באתר ריבית של הרב וינד כתוב שבזק ופזגז ללא גוף רבני מוסמך.
לא ברור לי האם זה מעודכן או לא ...
בכל אופן זה ההיתר עיסקא של בזק
מעניין לברר אצל מי שיודע דברים מפורטים יותר ...

קבצים מצורפים

• היתר עסקה בזק.pdf
    KB 53.5 · צפיות: 19

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מישהו שלח לי היתר עיסקא בזק - באתר ריבית של הרב וינד כתוב שבזק ופזגז ללא גוף רבני מוסמך.
לא ברור לי האם זה מעודכן או לא ...
בכל אופן זה ההיתר עיסקא של בזק
מעניין לברר אצל מי שיודע דברים מפורטים יותר ...
היתר של בזק אני לא מצליח לקרוא אבל בשירות לשוחות אמרו שזה של הרבנות הראשית
השאלה אם בזק אנרגי זה אותו חברה
וגם מה עם השותפה פארגוזין

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

קו ירוק

מנוי פרימיום

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
תעדכן את הרב וינד - שיעדכן באתר שלו
זה לא יעזור
הרב וינד יש לו הגדרות שונות לגבי היתר עיסקא

אבל כפי שכתב הרב @פזגז חשמל
יש איסור גם לסופר של השטר, אפילו שבסוף לא יהיה ריבית:

כל האנשים העוסקים במתן הלוואה בריבית ומאפשרים את ביצועה, עוברים על איסורים. המלווה עובר על חמישה לאווים, ארבעה המוזכרים כאן ועוד אחד האיסור של "וְלִפְנֵי עִוֵּר, לֹא תִתֵּן מִכְשֹׁל"[1].הלווה עובר על שני לאווים בלבד א) "לֹא תַשִּׁיךְ לְאָחִיךָ"[2] ב) "וְלִפְנֵי עִוֵּר, לֹא תִתֵּן מִכְשֹׁל". הערב, העדים והסופר שכותב את שטר ההלוואה עוברים על "לֹא תְשִׂימוּן עָלָיו נֶשֶׁךְ", הסרסור וכל מי שמסייע בכל צורה שהיא ללווה או למלווה עוברים על "וְלִפְנֵי עִוֵּר, לֹא תִתֵּן מִכְשֹׁל"[3].

מי שמבין את משמעות ההלכה , מבין שחייבים לטפל בנושא המעליות , חשבונות החשמל, ועוד...
וגם להבין שבריבית חייבים לשאול רב שמבין בתחום כי זה דבר שצריך להבין את הפרקטיקה שלו

(מכיר אישה שעובדת בחברת גביה ללא היתר עיסקא שבהוראת רב עזבה את עבודתה כי היא היית הצריכה לגבות ריבית)

קו ירוק

מנוי פרימיום
דרך ווטסאפ אפשר

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

פזגז חשמל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אגב הנימוק "ללא גוף רבני מוסמך" לא יתכן כאשר יש היתר של הרב ואזנר והרב קרליץ
ולכן אני חושב שמדובר בתקלה של מידע

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה