מס שבח - כמה זמן אחרי רכישת הדירה אפשר למכור בלי להתחייב?

אני456

משתמש מקצוען
נראה לי ההגדרה היא משהדירה ראויה למגורים.
כדאי להתייעץ עם עו"ד מומחה לנושא, הם מכירים את כל הפינות

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם מוכרים אחרי 18 חודשים אין מס שבח?!
ומה לגבי מס רכישה מתי זה כן חל ומתי לא?

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם מוכרים אחרי 18 חודשים אין מס שבח?!
ומה לגבי מס רכישה מתי זה כן חל ומתי לא?
מס רכישה הוא רק בקניה.(8 אחוז מהמחיר)
רק לבעלי 2 דירות ומעלה.

מס שבח הוא רק על הרווח.(25 אחוז מהרווח)
בעיקרון מס שבח הוא גם כן רק לבעלי 2 דירות ומעלה

מלבד...

לאלה שהם בעלי דירה ראשונה אך קנו אותה לא מוכנה. (משום שזוהי עסקת רווח לקנות דירה על נייר ולמכור אותה מייד כשהיא גמורה , אז כמובן רשות המיסים רוצה להשתתף..) אולם אם חלפו למעלה מ18 חודש מטופס 4 או שמעתי על פינה חדשה=מאז הדיווח לרשות המיסים שהיא ראויה למגורים (אם קנו מקבלן בשלב די סופי) הרי שככל הנראה לא היתה כאן השקעה ולא צריך מס שבח.

אולם אם חלפו למעלה מ18 חודש מטופס 4 או שמעתי שמאז הדיווח לרשות המיסים שהיא ראויה למגורים (אם קנו מקבלן בשלב די סופי) הרי שככל הנראה לא היתה כאן השקעה ולא צריך מס שבח.
כיצד אוכל לדעת מתי דווח לרשות המיסים שהדירה ראויה למגורים?

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם לא דווח בכוונה, אז כנראה שלא דווח......

אז תחכה 18 חודש מטופס 4....

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי מושג אם דווח או לא
בכל אופן 18 חודש מטופס 4 - זה מספיק?

תודה על המענה המפורט!
ברור, זה יותר מוחלט.. (הדיווח הוא רק לקצר את 18 החודשים.. טופס 4 ניתן רק לדירות ראיות למגורים+++.)
ליתר ביטחון תגגל חוקי מס שבח.
כך זכור לי.

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מס רכישה הוא רק בקניה.(8 אחוז מהמחיר)
רק לבעלי 2 דירות ומעלה.

מס שבח הוא רק על הרווח.(25 אחוז מהרווח)
בעיקרון מס שבח הוא גם כן רק לבעלי 2 דירות ומעלה

מלבד...

לאלה שהם בעלי דירה ראשונה אך קנו אותה לא מוכנה. (משום שזוהי עסקת רווח לקנות דירה על נייר ולמכור אותה מייד כשהיא גמורה , אז כמובן רשות המיסים רוצה להשתתף..) אולם אם חלפו למעלה מ18 חודש מטופס 4 או שמעתי על פינה חדשה=מאז הדיווח לרשות המיסים שהיא ראויה למגורים (אם קנו מקבלן בשלב די סופי) הרי שככל הנראה לא היתה כאן השקעה ולא צריך מס שבח.
זה 18 חודשים מטופס 4, לא ממסירת מפתח או משהו דומה?!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה