התייעצות מסכמת עם הילד שעה ותמיד מאחר

אסתר חייה

משתמש רשום
הבן שלי יורד לשחק אחרי צהריים עם שכנים ואופניים מסכמים שעה שהוא חוזר ותמיד מאחר
אתמול היה הגזמה של איחור של שעה ורבע איך לגרום לו לא לאחר יותר

אפרת פולי

משתמש מקצוען
להעניש אותו, כמובן בהזהרה לפני, שאם יאחר לא יצא עד סוף השבוע אחר הצהרים.

קודם כל-בן אדם.

משתמש פעיל
כשהאיחור קטן-תחליטי עד כמה...כל יום איחור-יצטרך להשלים את השעות ביום אח"כ (או בפי 2.)
איחר ב15 דק'-יצטרך לחזור ביום אח"כ 30 דק, מוקדם.

אם האיחור רציני יותר-שלא ירד למטה ביום/יומיים/ 3 הבאים. (שימי לב שיש ילדים שבסוף העונש הוא להורים... כדאי לקחת בחשבון, ולא להגזים בזה...)

ZX

משתמש פעיל
אני הייתי מענישה שיום למחרת לא ירד למטה או אפילו עד סוף השבוע אם זה היה יותר חמור שאיחר למרות שחזרתי ואמרתי לעלות בזמן. אם זה חשוב לו מאד לרדת,זה יועיל( אצלי עבד ב"ה)

להעניש אותו, כמובן בהזהרה לפני, שאם יאחר לא יצא עד סוף השבוע אחר הצהרים.

אני הייתי קובעת איתו טווח של זמן שבו צריך להופיע. לא לתת שעה שהיא וטו. ולדעת להעלים עין כשזה איחור קטן ולא משמעותי.

כשהאיחור קטן-תחליטי עד כמה...כל יום איחור-יצטרך להשלים את השעות ביום אח"כ (או בפי 2.)

אם האיחור רציני יותר-שלא ירד למטה ביום/יומיים/ 3 הבאים. (שימי לב שיש ילדים שבסוף העונש הוא להורים... כדאי לקחת בחשבון, ולא להגזים בזה...)
קוראים לזה בעברית התנייה!!!
ואגב זה לא רק במידה כנגד מידה אלא גם בשאר דברים כגון ממתק של אחר הצהריים או משהו אחר.
אני אישית הייתי ממליץ לגשת בהתחלה בגישה חיובית כגון מבצע וכדו'. ואם לא הולך לגשת להתניות שליליות.
בהצלחה והעיקר תפילות בכל עניין זה הכי עוזר. (בדוק;))

פטריות יער

משתמש מקצוען

ההתחשבנות הזו של הדק' לא תביא שום תועלת מלבד שנאה להורה הקפד. מה יתן הצטברות הדק'? כאילו שזה מה שירתיע ןידחוף את הילד לשמור על לו"ז ולהיות ממושמע?
צריך לבנות ממה נובעים האיחורים ובזה לטפל. ירידה לפרטים רק תיצור נזקים.

קודם כל-בן אדם.

משתמש פעיל
אני אישית הייתי ממליץ לגשת בהתחלה בגישה חיובית כגון מבצע וכדו'. ואם לא הולך לגשת להתניות שליליות.
בהצלחה והעיקר תפילות בכל עניין זה הכי עוזר. (בדוק
)
לא בטוח שזה התנייה שלילית.
בעברית קוראים לזה תוצאה.
ולכן כדאי שזה יהיה בדבר שקשור.
ואם מפחדת מהתנייה שלילית-אפשר אפילו להדגיש שזה לא עונש זה תוצאה.

ZX

משתמש פעיל
לא בטוח שזה התנייה שלילית.
בעברית קוראים לזה תוצאה.
ולכן כדאי שזה יהיה בדבר שקשור.
ואם מפחדת מהתנייה שלילית-אפשר אפילו להדגיש שזה לא עונש זה תוצאה.
הפירוש למונח התנייה שלילית זה שאם אתה לא תעמוד במה שאני אומר לך אז ישלל ממך הטבה \ זכות \פרס וכו'.
התנייה חיובית זה מבצע \ פרס וכו'.
וברור שזו תוצה ולא עונש ובשביל זה אין צורך לדעתי בתור איש מקצוע בקשר בין הבעיה לתוצאה.
כל זה לענ"ד

קודם כל-בן אדם.

משתמש פעיל
ההתחשבנות הזו של הדק' לא תביא שום תועלת מלבד שנאה להורה הקפד. מה יתן הצטברות הדק'? כאילו שזה מה שירתיע ןידחוף את הילד לשמור על לו"ז ולהיות ממושמע?
צריך לבנות ממה נובעים האיחורים ובזה לטפל. ירידה לפרטים רק תיצור נזקים.
דווקא כן, אם אמא קובעת שעה, וכל יום מעלימה עין מאיחור של כמה דק',
זה כבר נהיה הרגל. ובמקום לדעת שצריך לחזור ב6:30, וכמה ימים מעלים עין מ6:45, בימים אח"כ 6:45 כבר נהיה השעה,
וכבר חוזרים ב7:00.
אם הילד רואה שיש תוצאה למעשים שלו-אם היום יאחר מחר יצטרך לחזור יותר מוקדם(וזה לא עונש!)
הוא ילמד לשים לב לחזור בזמן...

חשוב גם לשים לב שזה לא נעשה בכעס, אלא ברוגע. אנחנו לא מנסים לריב עם הילד/ כועסים עליו, ולא נפגעים מזה שלא הקשיב... זה הילד שלנו, ואנחנו רוצים להרגיל אותו לעמוד בכללים, ולהקשיב לנו.
(ואם כועסים/ נפגעים-זה באמת עלול להביא שנאה להורה הקפדן)

מקווה שלא הובנתי שעל כל דקה/ שנייה איחור-יצטרך להקדים.
אבל צריך להחליט עם הילד מה הגבולות. אם מתחיל מ5 דק' איחור/ 10/15/20 וכו'.

אם אין לו שעון-יש עוד אפשרות לקנות איתו שעון בצורה חוויתית. (ראיתי שקשה לך לחזור בזמן. אז נקנה ביחד שעון.
שיהיה אתך, ותשים לב בדיוק מתי לחזור.)

פטריות יער

משתמש מקצוען
דווקא כן, אם אמא קובעת שעה, וכל יום מעלימה עין מאיחור של כמה דק',
זה כבר נהיה הרגל. ובמקום לדעת שצריך לחזור ב6:30, וכמה ימים מעלים עין מ6:45, בימים אח"כ 6:45 כבר נהיה השעה,
וכבר חוזרים ב7:00.
אם הילד רואה שיש תוצאה למעשים שלו-אם היום יאחר מחר יצטרך לחזור יותר מוקדם(וזה לא עונש!)
הוא ילמד לשים לב לחזור בזמן...

חשוב גם לשים לב שזה לא נעשה בכעס, אלא ברוגע. אנחנו לא מנסים לריב עם הילד/ כועסים עליו, ולא נפגעים מזה שלא הקשיב... זה הילד שלנו, ואנחנו רוצים להרגיל אותו לעמוד בכללים, ולהקשיב לנו.
(ואם כועסים/ נפגעים-זה באמת עלול להביא שנאה להורה הקפדן)

מקווה שלא הובנתי שעל כל דקה/ שנייה איחור-יצטרך להקדים.
אבל צריך להחליט עם הילד מה הגבולות. אם מתחיל מ5 דק' איחור/ 10/15/20 וכו'.

אם אין לו שעון-יש עוד אפשרות לקנות איתו שעון בצורה חוויתית. (ראיתי שקשה לך לחזור בזמן. אז נקנה ביחד שעון.
שיהיה אתך, ותשים לב בדיוק מתי לחזור.)
לא להתעלם באופן עקבי אבל , לא לעשות עסק כל איחור ואיחור. זו כוונתי

שוקולד תות 143

משתמש פעיל
ברגע שתחשבי שזה שעה סבירה והוא שיחק מספיק וזה טוב לו הגבול הזה וכו
וזה יהיה לך ברור שהוא חייב לחזור בשעה שאמרת הוא יחזור!
הבעיה מתחילה שהמצפון שלנו אומר (ככה לפחות היה אצלי) אולי שישחק עוד קצת...שלא יהיה מסכן/ שונה מכל החברים והילד מרגיש שאת לא ברורה מאה אחוז עם ההחלטה שלך אז גם הוא לא ברור מאה אחוז שהוא באמת צריך לחזור בזמן שאמרת
וגם את יכולה לדבר איתו בארבע עיינים בזמן שקט ורגוע כמה זה חשוב לך ומה הוא חושב על זה וכו
אמא היא הכל!!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
האמת שזה ילד רגיש שאני מאוד לא אוהבת ולא מצליחה לעניש
וזה באמת בעיה להרבה מאוד דברים
בטח התכוונת מאוד אוהבת :)

אני הייתי אומרת לו שכל עוד הוא לא מצליח לעמוד בזמנים הוא יכול לצאת רק בימים שאת יוצאת גם לגינה ולחזור איתך הביתה.

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
יש ילדים שקשה להם עם תכנון של זמנים
לדוגמא אמרת לו לחזור בשעה 18:30
והוא רואה שנשאר לו עוד חמש דקות לשעה הזאת
נראה לו שהוא יספיק לנסוע עד לרחוב השני ולחזור
אבל בפועל זה לקח חצי שעה...
אם נראה לך שזה הבעיה
ממליצה לך ללמד אותו איך לתכנן זמנים בצורה נכונה
זה סתם גם יהיה לו לימוד לחיים

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שלחי איתו שעון מעורר בכיס..

מאפינס

משתמש מקצוען
בטח התכוונת מאוד אוהבת :)

אני הייתי אומרת לו שכל עוד הוא לא מצליח לעמוד בזמנים הוא יכול לצאת רק בימים שאת יוצאת גם לגינה ולחזור איתך הביתה.
היא התכוונה לומר שהיא מאוד לא אוהבת להעניש את הילד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה