מסך כחול!! מה עושים???

דייקן

משתמש רשום
בס"ד
אתמול בלילה, והיום בשעה זו, קיבלתי מסך כחול, והמחשב כמובן נתקע. גם אילו הייתי מבין אנגלית - זה לא הי' עוזר הרבה, כי במסך כחול בד"כ מובאים פרטים טכניים ובעיות זיכרון ככל הידוע לי, שאינני יודע איך פותרים אותם!

בעבודה רגילה - הקלדה בוורד, ניקוד וכו' - צורך המחשב כ-40% RAM. התקנתי לאחרונה 1GB זיכרון, המתחלק ל-512MBX2. כך שאיני חושב שזו הבעי'.

האם זו בעי' הניתנת לפיתרון קל ומהיר? אם לא, אשקול קניית מחשב חדש. וגם בזאת, רציתי לקבל יעוץ והכוונה, מה כמה איך ואיפה. וגם... מחירים! בין השאר רציתי לדעת האם אפשר לקנות מטכנאי מזדמן??

מחכה לתשובותיכם
דייקן
:confused:

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אי אפשר לדעת, צריך לבדוק זיכרון, כ. מסך וכו'.
פעם היו לי מסכים כחולים בגלל ספק כוח. ופעם..... בגלל פונט לא תקני (פונט בעל תו אחד שסגרתי בקורל, על מערכת Win2000 כמדומני).
מה פירוש טכנאי מזדמן? מהעמוד ברחוב? אני לא ממליץ.
כדאי לקנות אצל הטכנאי שלך או מחנות אמינה, גם אם צריך לשלם ע"ז יותר כסף.
זה גם תלוי כמה אתה מוכן לשלם על שרות, לדוגמה אם לא מפריע לך שתצטרך לחכות 4 ימים עד שבוע בשביל משהו שהתקלקל, ואתה יודע מה אתה רוצה לקנות - לך ל-KSP, אם לא אז כדאי לך לשלם.
בכל אופן באייבורי לא כדאי לקנות, מנסיון, הסחורה לא כ"כ אמינה. אם אתה קונה חלקים אז זה לא כ"כ נורא מאחר ואתה מקבל סגור באריזה, רק השירות גרוע כמו KSP.

בנוגע לעינייננו, אתה אומר שהוספת זיכרון? תוציא אותו ותבדוק, לחילופין תעשה MEM-TEST.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
לא נראה לי שבגלל מסכים כחולים פה ושם צריך להחליף מחשב.
צריך לעלות על הבעיה, אולי זו בעיה קטנה.
ההגיון אומר (ובלי להבין הרבה במחשבים) שאם הוספת ממש לאחרונה זיכרון חדש. ומאז שהוספת נהיו מידי פעם מסכים כחולים. אז זה קשור.
(למשל, אולי יש בעיה או עם הזכרונות עצמם או עם ההגדרות שלהם בביוס, או אולי יש חוסר תאימות בין הזכרונות ללוח).

דייקן

משתמש רשום
נכתב ע"י RCpro;63544:
אי אפשר לדעת, צריך לבדוק זיכרון, כ. מסך וכו'.
פעם היו לי מסכים כחולים בגלל ספק כוח. ופעם..... בגלל פונט לא תקני (פונט בעל תו אחד שסגרתי בקורל, על מערכת Win2000 כמדומני).
מה פירוש טכנאי מזדמן? מהעמוד ברחוב? אני לא ממליץ.
כדאי לקנות אצל הטכנאי שלך או מחנות אמינה, גם אם צריך לשלם ע"ז יותר כסף.
זה גם תלוי כמה אתה מוכן לשלם על שרות, לדוגמה אם לא מפריע לך שתצטרך לחכות 4 ימים עד שבוע בשביל משהו שהתקלקל, ואתה יודע מה אתה רוצה לקנות - לך ל-KSP, אם לא אז כדאי לך לשלם.
בכל אופן באייבורי לא כדאי לקנות, מנסיון, הסחורה לא כ"כ אמינה. אם אתה קונה חלקים אז זה לא כ"כ נורא מאחר ואתה מקבל סגור באריזה, רק השירות גרוע כמו KSP.

בנוגע לעינייננו, אתה אומר שהוספת זיכרון? תוציא אותו ותבדוק, לחילופין תעשה MEM-TEST.
בס"ד
על ראשון ראשון וכו'.
  1. זיכרון? כן, הוספתי. איך עושים TEST לזיכרון? לא זוכר כבר...
  2. כ. מסך = 64MB בלבד!!
  3. טכנאי מזדמן? כן, מאיזה פיתקה שתלוי'ה ברחוב העיר.
  4. אין לי טכנאי שלי. הטכנאים שעבדו אצלי תמיד, היו מזדמנים - וחבל, כי גיליתי את הבלוף יותר מדי מאוחר... הי' גם אחד שהי' לו חנות מחשבים, ומסך ביקשתי MAG, ואמר: מה שיש לי במחסן - את זה תקבל... ועוד ועוד...
  5. ידוע לך על חנות אמינה במרכז ב"ב? שלא יגידו "האחריות - עד צאתך מהחנות"... (שמעתי מבחורצ'יק אתמול את הפתגמון הלז!)
  6. לשלם? השאלה כמה! זה שהתקין לי את הזיכרון גבה 150 ש"ח על ביקור חוץ ממחיר הזיכרון!!
  7. אייבורי היו טובים פעם, כשלאף אחד לא הי' מה להציע... כיום כנראה ירדו מגדולתם.
  8. על KSP לא שמעתי מעודי. נכנסתי כעת לאתר, הוא נראה די יפה, אם כי בפועל איני יודע אם השירות ג"כ כ"כ יפה.... בפנדה מחשבים הסתובבתי רבות!!
  9. לסיכום: כדאי לקנות מחשב חדש? האופיס 2007 נראה נחמד מאד, אולם כיום שטח פנוי בדיסק C בסה"כ 8.59GB שהם 29% מדיסק C. במחיצה D - יש עוד 59% פנוי. אולם הבעי' איך מאחדים את הדיסק ל-C בלבד (80GB הכל יחד!). הי' לי גם E ומחקתי מחיצה זו, ולאיפה נעלמו כל ה-GB שהיו שם? איני יודע!! זוהי אחת הסיבות שרציתי לקנות מחשב חדש. עוד דבר: בדיסק שיותר גדול מ-20GB, א"א להשתמש ב-FAT32. האם משמעות הדבר היא, כי אם אעבור לדיסק גדול בתצורת קבצים של NTFS - לא יוכלו אחרים לקרוא את אשר אני שולח להם? וכן, האם אני לא אוכל לקרוא קבצים ישנים שנכתבו תחת קונפיגורציה של FAT32???
מחכה לתשובות על כל הנ"ל
דייקן

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
כבר דיברנו בעבר על הדיסק שלך...
  1. משהו פשוט ולא מקצועי: תפתח וורד תקשקש כמה מילים ותעשה העתק הדבבבבבבבקקקקק, אח"כ תבחר את הכל (Ctrl+A) ותעשה העתק הדבבבקקק (על כל אות במילה הדבק אתה צריך להדביק פעם אחת), וחוזר חלילה - עד שיתקע המחשב או עד שתקבל הודעה שהמצב לא יכול להימשך ככה ואתה חייב להפסיק... אם קבלת הודעה - אז הזיכרון תקין, אם לא - אז אולי הוא לא תקין.
  2. מה זה משנה כמה הוא (מתאים לך שהוא יהיה משולב).
  3. על זה כבר דברנו שלא כדאי.
  4. מקווה שלמדת את הלקח
  5. כתבו פה בפורום על ספייס - נדמה לי שיש להם 2 חנויות בב"ב, אחת נמצאת בר"ע באיזור של 30-40 (יחזקאל).
  6. 150 ש"ח לטכנאי מקצועי ואמין - זה רק טיפ טיפה מעל הסביר, אם זה רק להתקין זיכרון וללכת.
  7. KSP מוכרים מחיר עם שרות מינימלי, פנדה גם מינימלי לא מכרו,
  8. אייבורי עולה על כולנה עם סחורה לא אמינה (אני מקווה שונתנו לא ישלח אותי לאשכול לשון הרע).
  9. כנס ל'ניהול דיסקים', תצלם את המסך ותעלה לפה. ב-WinXP א"א להתמש ב-FAT32 בדיסקים מעל 32 GB.
NTFS זה קשור לדיסק שלך, זה לא משהו במע' הפעלה, והקבצים נשארים אותם קבצים. גם היום תוכל לשדרג ל-NTFS (ע"י הפקודה convert c: /fs:ntfs).

bris

משתמש סופר מקצוען
אז ככה, אפשר לפרמט ב FAT32 גם 500 גיגה. אין מגבלה עקרונית עד ל 2 טרה-בייט. רק תוכנת הפורמט שמגיעה עם XP ו-2000 מגבילה אותך ל32GB כי גודל הצבירים (קלסטרים בלע"ז) קופץ מ-16 ק"ב ל-32 מה שגורם לבזבוז גדול של מקום, וגם כי מיקרוסופט מאוד רצו לדחוף את ה NTFS.

איו מה להתקיף את KSP ודומיהן, הם מוכרים חלקים לא שירות. אנשים חייבים להפנים את הנושא. יחסי העלות המקובלים בעולם בין החומרה לשירות הם אחד על שתיים. זאת אומרת שאתה משלם על השירות פי שתיים מאשר על עלות החומרה.
לכן כמו שאמרו לך, תמצא לך טכנאי אמין (ומקצועי, תברר אצל אנשים אחרים) תשלם לו בעין יפה ואל תתקמצן ותתחיל לחשבן את מחיר החלקים וכמה הוא עושה בדרך כי הוא לא חנות, הוא מספק שירות ובתוך כך הוא צריך לספק גם חלקים.

לעצם העניין, התער של איקאם אומר שאם לדבר יש הסבר פשוט והסבר מסובך אז כנראה שההסבר הפשוט הוא הנכון. ואם מה ששינית בזמן האחרון במחשב היה הזיכרון אז זה כנראה זה, תיצור קשר עם הטכנאי, ותתאם ביקור, וכדי שהוא לא ירגיש שמאשימים אותו (אולי זה באמת לא אשמתו) תבהיר לו שאם יתברר שאין קשר בין המסכים הכחולים לזיכרון אתה תשלם על הביקור. וכך אמור להיות.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י RCpro;63565:
ב-WinXP א"א להתמש ב-FAT32 בדיסקים מעל 32 GB.

לא כך כתבתי?

בריס, בא לך לכתוב מאמר על ניהול דיסקים, מחיצות, מערכות קבצים, אופן פעולת הדיסקים וכו'?

bris

משתמש סופר מקצוען
זה הנקודה, אפשר להשתמש!! (כל הדיסקים החיצוניים שבשוק, במיוחד אלו של WD מגיעים אפילו 750 גיגה ב FAT32) רק תוכנת הפורמט של XP לא נותנת לך לפרמט ככה, יש מליון ועוד אחת אחת תוכנות שיתנו לך לפרמט כמה שבא לך! (תיקון טעות , האמת שהמגבלה של 2 טרה היא לא במערכת קבצים של FAT שתומכת עד 8 אלא ב MBR, וגם כדאי לדעת שווינדוס 98 לא תומך יותר מ-127 גיגה)

bris

משתמש סופר מקצוען
ולא, לא בא לכתוב. אם יש שאלה קונקרטית אשמח להתייחס.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י bris;63610:
וגם כדאי לדעת שווינדוס 98 לא תומך יותר מ-127 גיגה)

גם לא 2000 פחות מ-SP3, וגם שם צריך להגדיר ברישום שיעבוד על 48 ביט ולא 32 (משהו כזה, אני לא זוכר בדיוק) וגם לא ב-XP בלי SP1 (לא צריך להגדיר),
ואם תעשה פירמוט מבחוץ המערכת כן תזהה אותו, אבל אז יהיו לך מלא קבצים פגומים ועוד מלא צרות וחבל על דאבדין...

bris

משתמש סופר מקצוען
ממש לא נכון.
אני לא יודע על איזה מקרה ספציפי אתה מדבר, אבל לי יש כמה כוננים חיצוניים של WD MYBOOK כולם 500 גיגה ב FAT32 ומעולם לא היו לי שום בעיות.

לא חושב שאתה צודק בקשר ל-W2K בלי SP3 ו SP1 ב XP, זה לא נשמע הגיוני. אולי זה באג או משהוא, אבל זה אמור מבחינה טכנית לעבוד.
שוב כמו שאמרתי, ישנם עוד עוד מגבלות שונות לגודל כמו ה MBR וכד' אולי משם היו לך צרות.

-בדקי שוב על מחשב נייד שיש לו W2K עם SP1 והוא זיהה את המחיצה של FAT32 500 GB בלי שום בעיה.

דייקן

משתמש רשום
נכתב ע"י bris;63605:
אז ככה, אפשר לפרמט ב FAT32 גם 500 גיגה. אין מגבלה עקרונית עד ל 2 טרה-בייט. רק תוכנת הפורמט שמגיעה עם XP ו-2000 מגבילה אותך ל32GB כי גודל הצבירים (קלסטרים בלע"ז) קופץ מ-16 ק"ב ל-32 מה שגורם לבזבוז גדול של מקום, וגם כי מיקרוסופט מאוד רצו לדחוף את ה NTFS.

איו מה להתקיף את KSP ודומיהן, הם מוכרים חלקים לא שירות. אנשים חייבים להפנים את הנושא. יחסי העלות המקובלים בעולם בין החומרה לשירות הם אחד על שתיים. זאת אומרת שאתה משלם על השירות פי שתיים מאשר על עלות החומרה.
לכן כמו שאמרו לך, תמצא לך טכנאי אמין (ומקצועי, תברר אצל אנשים אחרים) תשלם לו בעין יפה ואל תתקמצן ותתחיל לחשבן את מחיר החלקים וכמה הוא עושה בדרך כי הוא לא חנות, הוא מספק שירות ובתוך כך הוא צריך לספק גם חלקים.

לעצם העניין, התער של איקאם אומר שאם לדבר יש הסבר פשוט והסבר מסובך אז כנראה שההסבר הפשוט הוא הנכון. ואם מה ששינית בזמן האחרון במחשב היה הזיכרון אז זה כנראה זה, תיצור קשר עם הטכנאי, ותתאם ביקור, וכדי שהוא לא ירגיש שמאשימים אותו (אולי זה באמת לא אשמתו) תבהיר לו שאם יתברר שאין קשר בין המסכים הכחולים לזיכרון אתה תשלם על הביקור. וכך אמור להיות.
בס"ד
אז אם אין מגבלה עקרונית, מדוע אין מחליפים את תוכנת הפורמט למתקדמת יותר? האם בויסטה אין את הבעיות הללו?
לעצם הענין: אני כבר מזמן רציתי להחליף מחשב, אלא שלא היתה לי עילה לכך. לאחרונה, עם קניית הויסטה והאופיס 2007 - כבר היתה לי עילה כלשהי אולם לא מספקת. כעת, כשהמחשב איטי ושולח מסכים כחולים - נמאס לי, והחלטתי שהגיע הזמן!

דייקן

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
בריס: לא הגיוני לחוד, ומציאות לחוד. גם אני הייתי המום.
העניין הוא שאם הדיסק כבר מחולק למחיצות, הוא לא אומר לך כלום, ורק אחרי שהחלטתי שאולי משהו לא בסדר ומחקתי את כל המחיצות ובאתי להגדיר מחדש - פתאום ראיתי 127GB, והבנתי למה סבלתי.

bris

משתמש סופר מקצוען
רמזתי שם, הסיבה היא חוסר יעילות של FAT32 במחיצות גדולות מ-32 GB.
באופן עקרוני היה אפשר לעקוף את הבעיה ע"י הרחבה של התקן ל- 64 סיביות או יותר ולא לשנות לגמרי את כל המבנה (בעצם יש כזה דבר שנקרא EXFAT ) אבל מיקרוסופט רצו את טובתינו שנתקדם כבר למערכת מבוססת NTFS ששם יש אבטחה ברמת מערכת הקבצים וכו' ועוד כל מיני פיטצ'רים.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
מישהו לחש לי באוזן שבמערכות הקבצי בלינוקס אין משמעות היכן הקובץ נמצא (לגבי ביצועים) אם בתחילת הדיסק או בסופו.
מישהו יודע אם זה נכון?

bris

משתמש סופר מקצוען
בא נהיה מדויקים.
יש המון מערכות קבצים ללינוקס ext3 למשל, כולם מבוססות על ההיררכיה של HFS המובנית בכל הפצה של לינוקס.
בגדול הרעיון שעומד מאחרוי זה שהקבצים לא מסודרים אחד אחרי השני לפי מיקום פיזי אלא לוגי כך שאחוז שבצי מערכת תמיד ישמרו במיקום מסויים בהיררכיה (שאינו כלל קשור למיקום פיזי כלשהוא, אתה יכול לעשות MOUNT לVOLUME שנמצא בכלל ברשת) כך שהשינויים התכופים בקבצים פחות משפיעים על האירגון הכללי של ההיררכיה לכן כמעט שאין כזה דבר DEFRAG בלינוקס.
אני מאוד קיצרתי כי זה נושא מאוד תיאורטי לרוב המשתמשים, בכל אופן עד שMS יוציאו את מערכת הקבצים הלוגית שלהם.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני רחוק מלהבין.
אבל מה שלחשו לי נכון.

דייקן

משתמש רשום
הערב היו עוד פעמיים שלוש מסכים כחולים באמצע עבודה!

נכתב ע"י prog;63551:
לא נראה לי שבגלל מסכים כחולים פה ושם צריך להחליף מחשב.
צריך לעלות על הבעיה, אולי זו בעיה קטנה.
ההגיון אומר (ובלי להבין הרבה במחשבים) שאם הוספת ממש לאחרונה זיכרון חדש. ומאז שהוספת נהיו מידי פעם מסכים כחולים. אז זה קשור.
(למשל, אולי יש בעיה או עם הזכרונות עצמם או עם ההגדרות שלהם בביוס, או אולי יש חוסר תאימות בין הזכרונות ללוח).
בס"ד
הערב היו לי עוד שלוש פעמים מסכים כחולים באמצע עבודה. בעצם, עם מחשב, מתי זה לא באמצע עבודה? כשקמים לרגע? כשמתאווררים קצת, ואח"ז חוזרים אל המסך הכחול??

יכול להיות שהאופיס 2007 - אשם בזה?

מחכה לתשובות
דייקן

bris

משתמש סופר מקצוען
תנסה את הכלי הזה של מיקרוסופט הוא בודק את זיכרון משגיאות (או במקרה שלך כנראה יותר בעיות תאימות, אבל זה משנה הוא כנראה ימצא את זה במוקדם או במאוחר).

http://oca.microsoft.com/en/mtinst.exe

דייקן

משתמש רשום
נכתב ע"י bris;63914:
תנסה את הכלי הזה של מיקרוסופט הוא בודק את זיכרון משגיאות (או במקרה שלך כנראה יותר בעיות תאימות, אבל זה משנה הוא כנראה ימצא את זה במוקדם או במאוחר).

http://oca.microsoft.com/en/mtinst.exe
בס"ד
תודה לך. אני אכן ניסיתי את הכלי הזה, עד ש"נשברתי" באמצע. כ"כ הרבה טסטים ובחינות ותתי בחינות, ועוה"פ ושוב ושוב, עד שאחרי הטסט החמישי במספר, כבר לא הי' לי עצבים לחכות לגמר כל הבדיקות, והפסקתי את זה באמצע... עד אז לא היו כלל שגיאות בבדיקות.

דייקן
אגב, הבדיקות הללו גוזלות הרבה מאד זמן!!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה