מידע שימושי מסיבת חנוכה משפחתית

חביבה

משתמש מקצוען
משחק קלפים.
כל משפחה היא סריה והמספרים זה כל מיני דברים שמאפיינים את המשפחה.
אם זה משפחה לא כ"כ גדולה אז אפשר שכל ילד יהיה סריה.
לדוג': מוישי
כינוי: מושיקו
תחביב: שוקו
כישרון: לשיר
משפט שגור: אבא, אמא, סבתא.
סתם לדוג'.
זה רעיון מדהים.
מכירה כמה משפחות שעשו את זה.
למעלה בכל קלף יש תמונה של הילד או ילד מהשפחה.

עוד רעיון, משחק רמי
כל שם מהמשפחה מופיע כמה פעמים.
וצריכים לנחש מה המשותף בשמות שהורדו על השולחן.
למשל: נולדו באותו חודש, משקפיים, ועוד כיד הדמין הטובה!

בהצלחה וגיבוש מהנה!

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
במשפחות מורחבות ורחבות מבחינה גאוגרפית אין כמו משחק המתנות:
כל אחד כותב על פתק מתנה מסוימת שהוא מעניק אוספים את כל הפתקים לתוך תיבה וכל אחד מוציא פתק ואת המתנות צריכים לשלוח בין פסח לל"ג בעומר... תנסו תיהנו, לקבל מתנה קטנה ותזכורת נעימה מהמסיבה באמצע השנה..

תלתלי

משתמש פעיל
כל אחד מקבל נר של עוגת יומולדת-הקטנטן-צבעוני...
מחשיכים ומדליקים את הנרות...
כל אחד מקבל דף יפה ועט.
בזמן שהנר דולק צריך לכתוב משהו על סבא וסבתא -שנמצאים במקום/על המארחים
מסיפורי יומיום/חסד/אנטקודה מצחיקה/חביבה/יפה..
הנושא: להאיר את הלב בכסליו-להאיר את הצד היפה...
מוצלח נחמד וניתן לשתף גם את הנכדים/הילדים הגדולים ובינונייים-מי שיודע כבר לכתוב.
הרומנטיקה של הנרות ובחג הנרות משרה שלווה והמון השראה
מאגדים יפה בצורה מכובדת ומגישים כשי.
סבא וסבתא בוודאי יזילו דמעה או שנים מהתרגשות.
וזו מזכרת נצח.
מאוד מאוד מוצלח.
בהצלחה.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
תחרות מי מצליח לעשות בזמן הקצר ביותר משפט או מסמך שכולו מתחיל באותה אות.

משפט לדוגמא:
שלשום שפטה שופטת שלום ששמה שולמית שוורץ שלושה שחורים שצעקו שבע'ס שבע'ס שבוע שעבר.

מסמך 'זכרון דברים' לדוגמא:
בס"ד
בעזרת באשפע'ר בורא בריות בתבונה בונה בתים בישראל, ברכה בבתיכם בגדולה, בגבורה, בנצח, בהוד, בתפארת, במלכות, ביסוד, בשנת בגימטריא במסתרים בבני ברק ברחוב ברטנורא בקומה ב. בעניין במנהג בעלי בתים, באשר בנינו בנימין ברוך בונה בית בישראל, בהתחלה בירושלים, בסוף בפרוייקט-בביתר בזול במחיר בעל בית. בעניין בגדי בננו בנימין בחליפה. בשוטה בצבע בורדו. בתנו בפאה בצניעות בעסער במטפחת. בעניין בלבול בגדים [מכונת כביסה] בפירמה באקנד בק בלגיה בלנדר בסוג בוש, בדיעבד בקנווד. בעניין ביינקלאך במטבח בעסער בשרפרפים. בסלון בכסאות ברזל בעץ בלבד. במשקפיים בלסטיק בלבד. בני בכורי בנשק בקי בתלמוד בבלי, בירושלמי, בספרא, בספרי, במשניות בעל פה. בכמות, באיכות, בפרטות, בכללות, בעל בשר, בהיקף, בגזע, בייחוס ברסלב, בויאן בוהוש, ברדיטשוב, ביאליסטוק, באו בקשר ביחד, בכלה בתולה בלית ברירה באשע בריינדל בלומה בת שבע בת בן ציון בלוכורוביץ, בגזע בוסטון בבית ביאלא בני ברק, בשמחה בששון ביום ב בחומש במדבר בפרשת בלק, בסדר בא בלעם בן בעור בשבע בערב, בדיוק בזמן בצייט, באולמי בנות ברחוב בהרן בירושלים. ביאת בתנו בטקסי בלי בלונים בחוץ, בלית ברירה בפרחים בלבד. בתפריט בהתחלה ברויניט [גרגרי חומוס] בילקעס בתוצרת ברמן, בעקרי במנה ב' בורקס בשומשום ברוטב בטעם בוביקלך, במקום בורקס בלינצס, במנה בתרייתא בשר בקר בשחיטת בריסק ברלין בעמ, בלי בעלז בכלל, בדיעבד בדץ ברנדסורפר, בגיסען בירה בכוסות בדולח בשפע ברווח. בדחנות בחצות בדיוק בתזמורת בורנשטיין בתופים במחולות בהתלהבות בקולות בברקים. ביטע בואו בלבוש בצניעות. בבקשה בלי בריינגען בלאגן. בדחן בעט בצולן במזומן בשפע בלי בעיות. באו בחתימה בצד בחור בועז בעריש ברקוביץ. בחתימה בצד בתולה ברכיה בייניש בלומנקרץ.

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ח..ז...ק...

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
תוכנת הג'וקים:
מכינים רשימה מצחיקה של ג'וקים של אנשים. מכינים מראש ערימה של כרטיסים עם ציור של ג'וק, מניחים במרכז השולחן ומקריאים את הג'קים. כל אחד שלקוי בג'וק המוקרא לוקח כרטיס ג'וק.
המנצח מי שיש לו הכי הרבה ג'וקים ומקבל בתמורה קוטל ג'וקים.
(שיחקנו קבוצת נשים, היה מדהים ומעלה המון אסוסיאציות וצחוקים תו"כ)

תהנו
ו...........אני מאחלת לכם לא להיות המנחים..............:)

Ayalam

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אולי זה מוכר-
שמים באמצע השולחן כוסות ממוספרות עם אבקות לבנות
(מנהל המשחק רושם לעצמו לפני כן מה יש בכל כוס)
כל אחד מקבל דף ועט וצריך לנחש מה יש בכוס

ומה שמים:
קמח
סוכר
מלח
אבקת כביסה (לא אריאל... כי זה לא לבן לגמרי)
אבקת אפיה
אבקת סוכר
סוכר וניל
מטרנה
טלק
אבקת גילוח
גבס
פודינג

בקיצור תפתחו את הארונות ותעלו עוד אבקות
כדאי שתזהירו קודם איזה כוסות אסורים בטעימה....

המנצח הוא מי שניחש הכי נכון

והפרס:
קונים בהכל ב2 פרסים שהם מחזיקי מפתחות של חפצים מוקטנים
כמו תמי4, רכב, משקפי שמש
ותגידו לפני המשחק שפרס מס' אחד הוא רכב, פרס שני- תמי4
כשתשלפו את מחזיקי המפתחות, כולם יתפוצצו מצחוק

בהנאה!

דודיק

משתמש רשום
אם יש לכם קצת כסף מיותר (באזור ה3000 שקל)
י שמשחק טריוויה שנקרא קליקיט שבו לכל אחד מהמשפחה יש שלט (גם ל200 איש)
ועושים חידון על המשפחה על הסבתא היסטוריה ומה שרוצים ולפני כל שאלה שמים איזה סרטון שקשור לשאלה (אפשר מחיי המשפחה היסטוריה או סתם סרטונים מצחיקים)
וכל אחד עונה עם השלט שלו ויש צבית נקודות ממוחשבת
והיתרון הנק של זה שפשוט כולם משתתפים ולא רק האלה שיושבים מקדימה או שיודעים לצעוק
אני הייתי ביום הולדת שמונים משפחתית שהיה את התכנית הזאת והיה פשוט פנטסטי
ובתור אחד ממשפחה שעושה המון מפגשים וחידונים זה היה החידון הכי מוצלח שראיתי
אבל כמובן לכל דבר יש מחיר
אם אתם מעונינים יש לי את המספר של מישהו שעושה כזה דבר (אין לי התחייבות שהוא הכי זול בכל אופן הוא הנחה את זה בצורה פנטסטית)

chavi9

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
עשו אצלינו במשפחה (לא הייתי נוכחת אבל הבנתי שהיה מוצלח מאוד)
נראה לי לא מתאים למפגש עם המון משתתפות.

מכינים כמות של קוביות פרי מארבעה סוגים, שמים באמצע השולחן.
כל אחת מקבל כוס.
ה'מנחה' מקריאה שאלות, כאשר לכל שאלה יש ארבע תשובות, כל תשובה סוג אחר של פרי.

הכי נחמד זה בשאלות מסוג מקרה שקורה ודרכי תגובה (גורר דיונים וצחוקים וכו' לפי אופי המשתתפות)
נניח:
'את עולה לאטובוס בין עירוני, מבחינה לחרדתך שבאחד הספסלים יושבת ידידה שלך מהסוג האחרון שאת רוצה לבלות איתו עכשיו שעה וחצי בדרך... מה תעשי:
1. תתעלמי, פשוט תתישבי בספסל הפנוי הראשון וכאילו לא ראית (תפוח)
2. תתישבי במקום כל שהוא נפנפי לה לשלום ומה נשמע וזהו (קיוי)
3. תתישבי לידה, תהיי נחמדה שתי דקות ואחרי תגידי שאת עיפה ורוצה לישון (אננס)
4. תשבי לידה ותדברי איתה כל הדרך (אגס)

או שאלה כמו 'חמותך מתקשרת ואומרת שהיא ליד הבית ושואלת אם היא יכולה לעלות. הבית נראה כמו.. ואת עוד עם כותנת... מה תעשי' 1,2,3,4, וכו'...

אחרי סדרת שאלות כזאת כל אחת נשארת עם כוס מלאה קוביות פרי.
שלב הבא מביאים לשולחן בלנדר כלשהו, ויוגורט או גלידה.
כל אחת בתורה ניגשת לראש השולחן עם הכוס שלה, ומקבלת שם של אחת המשתתפות.
מכניסה לתוך הכוס הגדולה שלה עם הפרות גלידה או חלב או מה שהביאו, ומערבבת לשייק.
במהלך הערבוב יורה בקצב מחמאות וכו' על מי שיש לה בפתק, ובסוף - מגישה לה את השייק באהבה...

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
א. משחק ה"בלופים":
מחפשים מילים מוזרות (בעברית כמו מזנבת או בלועזית כמו אטימוגרפיה או שמות ערים בעולם וכדו')
המטרה: למצוא מה המשמעות הנכונה של המילה.
מהלך המשחק: בכל סיבוב כל אחד מהמשתתפים מקבל פתק. על כל הפתקים רשומה המילה "בלוף" חוץ מפתק אחד שעליו רשומה ההגדרה הנכונה של המילה.
נותנים דקה לחשיבה ואז - עושים סבב - כל משתתף בתורו אומר הגדרה למילה - אלה שהיה כתוב להם בלוף - "מבלפים" כלומר ממציאים משמעות שנשמעת קרובה ורק האחד שקבל את ההגדרה אומר אותה (כמובן - לומד אותה על פה ולא מקריא) המטרה היא לחשוף מי אמר את ההגדרה הנכונה.

המשחק מלא הומור וצחוקים.

ב. משחק סביבון
הוראות המשחק מצורפות בזה. המשחק כולל רווח כספי - אנחנו שיחקנו עם שטרות של משחק (יש לקנות בהכל בשקל) ובסוף קנו פרסים עם הכסף שהרוויחו.
מצורף קובץ עם ההוראות

חני

קבצים מצורפים

• משחק סביבון.pdf
    KB 294.9 · צפיות: 759

חנוש-

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נכתב ע"י א.א.;1120771:
בבקשה למי שיש להעלות רשימת גו'קים תודה.
זה תלוי במשתתפים.
עשינו את זה בסוף תקופת עבודה, בטרם היציאה לחופש...
היו ג'וקים כמו מי לא יכולה בלי מזגן,
ומי כל היום מתלוננת על מזגן.
מי קמה כל כמה דק' לכוס מים
ולמי תמיד תמיד יש שיחות "חשובות" לבצע...

אבל כל אלו בענייני המשרד....

צריך לחשוב על מה שיש אצל המשתתפים.
למשפחות אפשר....
כשמגיעים לבקר את סבא וסבתא, מי אומר שלום לכוווולם, ולא מפספס שום דוד אובן דוד...
מי לא יכול בלי לקבל ממתק, בביקור.
למי תמיד תצא החולצה עוד בטרם היא נכנסה,
או מי קורע את המכנס אחת לשבוע.
למי עובר יום מבלי לטפס על עץ
ומי לא יכולה לצאת כשגומיה לא תואמת לחצאית...
ואיזו אחיינית לא יכולה ש"גונבים" לה את אמא...

ועוד היד נטויה.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
תוכנית "האדם ניכר בכוסו...."

משחק שיכול להתאים למבוגרים או לילדים, תלוי בסוג השאלות:

כל משתתף מקבל כוס+כפית,
מציבים במרכז השולחן 3 אבקות ג'לי: אדום, צהוב, שקוף וכו' בכל תשובה כל אחד מכניס כפית ג'לי לכוס שלו לפי הצבע המתאים לתשובה שלו.
מקריאים שאלות של מצבים שונים בחיים והתגובה לזה.
לדוגמא: מה אתה מגיב כשאתה מפסיד את האוטובוס? 1. מתעצבן=ג'לי אדום 2. מתנחם=ג'לי צהוב 3. אני אף פעם לא רץ לאוטובוסים-תמיד מגיע מוקדם לאוטובוס הבא=ג'לי שקוף.
בסוף מוסיפים מים חמים לכוס ומתגלה אופי האדם לפי התוצאה של הצבע של הג'לי בכוסו.
(יש לשים לב בעריכת התשובות שהצבעים תמיד יבטאו את אותו סוג של תגובה)

בהצלחה ובתאבון!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ag;1120645:
במשפחות מורחבות ורחבות מבחינה גאוגרפית אין כמו משחק המתנות:
כל אחד כותב על פתק מתנה מסוימת שהוא מעניק אוספים את כל הפתקים לתוך תיבה וכל אחד מוציא פתק ואת המתנות צריכים לשלוח בין פסח לל"ג בעומר... תנסו תיהנו, לקבל מתנה קטנה ותזכורת נעימה מהמסיבה באמצע השנה..
אפשר לשדרג את זה ולתת כאילו כרטיס לוטו, זכית ב1000$, מה את רוצה מתנה? ואז אחרי שכולם ממלאים כ"א מקבלת פתק +תאריך יום הולדת, וצריכה למלא את הבקשה... למשל למי שביקשה וילה, לתת קוטג' של תנובה... משהו סימלי שמזכיר....
נכתב ע"י נחמי ווייס;1120663:
תחרות מי מצליח לעשות בזמן הקצר ביותר משפט או מסמך שכולו מתחיל באותה אות.

משפט לדוגמא:
שלשום שפטה שופטת שלום ששמה שולמית שוורץ שלושה שחורים שצעקו שבע'ס שבע'ס שבוע שעבר.

מסמך 'זכרון דברים' לדוגמא:
בס"ד
בעזרת באשפע'ר בורא בריות בתבונה בונה בתים בישראל, ברכה בבתיכם בגדולה, בגבורה, בנצח, בהוד, בתפארת, במלכות, ביסוד, בשנת בגימטריא במסתרים בבני ברק ברחוב ברטנורא בקומה ב. בעניין במנהג בעלי בתים, באשר בנינו בנימין ברוך בונה בית בישראל, בהתחלה בירושלים, בסוף בפרוייקט-בביתר בזול במחיר בעל בית. בעניין בגדי בננו בנימין בחליפה. בשוטה בצבע בורדו. בתנו בפאה בצניעות בעסער במטפחת. בעניין בלבול בגדים [מכונת כביסה] בפירמה באקנד בק בלגיה בלנדר בסוג בוש, בדיעבד בקנווד. בעניין ביינקלאך במטבח בעסער בשרפרפים. בסלון בכסאות ברזל בעץ בלבד. במשקפיים בלסטיק בלבד. בני בכורי בנשק בקי בתלמוד בבלי, בירושלמי, בספרא, בספרי, במשניות בעל פה. בכמות, באיכות, בפרטות, בכללות, בעל בשר, בהיקף, בגזע, בייחוס ברסלב, בויאן בוהוש, ברדיטשוב, ביאליסטוק, באו בקשר ביחד, בכלה בתולה בלית ברירה באשע בריינדל בלומה בת שבע בת בן ציון בלוכורוביץ, בגזע בוסטון בבית ביאלא בני ברק, בשמחה בששון ביום ב בחומש במדבר בפרשת בלק, בסדר בא בלעם בן בעור בשבע בערב, בדיוק בזמן בצייט, באולמי בנות ברחוב בהרן בירושלים. ביאת בתנו בטקסי בלי בלונים בחוץ, בלית ברירה בפרחים בלבד. בתפריט בהתחלה ברויניט [גרגרי חומוס] בילקעס בתוצרת ברמן, בעקרי במנה ב' בורקס בשומשום ברוטב בטעם בוביקלך, במקום בורקס בלינצס, במנה בתרייתא בשר בקר בשחיטת בריסק ברלין בעמ, בלי בעלז בכלל, בדיעבד בדץ ברנדסורפר, בגיסען בירה בכוסות בדולח בשפע ברווח. בדחנות בחצות בדיוק בתזמורת בורנשטיין בתופים במחולות בהתלהבות בקולות בברקים. ביטע בואו בלבוש בצניעות. בבקשה בלי בריינגען בלאגן. בדחן בעט בצולן במזומן בשפע בלי בעיות. באו בחתימה בצד בחור בועז בעריש ברקוביץ. בחתימה בצד בתולה ברכיה בייניש בלומנקרץ.
זה מזכיר את יוסלה איזנבך הוא אומר את זה בע"פ במהירות משהו כזה....
נכתב ע"י א.א.;1120771:
בבקשה למי שיש להעלות רשימת גו'קים תודה.
העלתי שבוע שעבר, משהו יותר לבחורות...
נכתב ע"י דודיק;1120930:
אם יש לכם קצת כסף מיותר (באזור ה3000 שקל)
י שמשחק טריוויה שנקרא קליקיט שבו לכל אחד מהמשפחה יש שלט (גם ל200 איש)
ועושים חידון על המשפחה על הסבתא היסטוריה ומה שרוצים ולפני כל שאלה שמים איזה סרטון שקשור לשאלה (אפשר מחיי המשפחה היסטוריה או סתם סרטונים מצחיקים)
וכל אחד עונה עם השלט שלו ויש צבית נקודות ממוחשבת
והיתרון הנק של זה שפשוט כולם משתתפים ולא רק האלה שיושבים מקדימה או שיודעים לצעוק
אני הייתי ביום הולדת שמונים משפחתית שהיה את התכנית הזאת והיה פשוט פנטסטי
ובתור אחד ממשפחה שעושה המון מפגשים וחידונים זה היה החידון הכי מוצלח שראיתי
אבל כמובן לכל דבר יש מחיר
אם אתם מעונינים יש לי את המספר של מישהו שעושה כזה דבר (אין לי התחייבות שהוא הכי זול בכל אופן הוא הנחה את זה בצורה פנטסטית)
אפשר לעשות את זה עם פלאפונים שמתקשרים למספר אפשר לתת 3 מספרים להתקשר... ומי שהתקשר ראשון ואומר את התשובה הנכונה...

ורעיון נוסף קונים מתנות בהכל ב שקל מכל מתנה 2 זהים. מניחים לפתניות ח"פ הפוכות ומתחת לכל אחת מחביאים מתנה. משחקים משחק הזכרון.... מי שזכה מקבל את המחזיקים/מתנות. אח"כ אפשר להמשיך את זה כי כ"א מקבל 2 מחזיקים מכל סוג....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה