התייעצות מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה

בטח בהשם

משתמש פעיל
יש לי חיסכון של 400 ש"ח (שצומח עם הזמן)לחודש שעבר כמה גלגולים
בהתחלה בחשבון בנק
לאחמ"כ בקופ"ג להשקעה מסלולל הלכה
אח"כ במסלול כללי
היום הכסף נמצא בקופ"ג במיטב עוקב מדד S&P 500 ד.נ. מחיסכון 0.7 עם סכום של קרוב ל20,000 ש"ח
אחרי כל השיטוט בחומר הנפלא הקיים בפורום תודות ל @מקצועי בלבד ו @השקעות R הון
אני מעונין לפתוח חשבון עצמאי
ויש לי כמה שאלות
1. כמה הבדל יש בדמי ניהול בין קופ"ג להשקעה לבין חשבון עצמאי
2. האם עדין אוכל להעביר כל חודש בהוראת קבע
3. מה ההתעסקות שתיהיה לי בזה
4. אם אני מעביר ונשאר עדיין על S&P 500 יש ענין לעבור
5. האם קשה למשוך את הכסף ביציאה
צפי משיכה 15-20 שנה לפחות
אשמח לשמוע חוו"ד

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תעשו חיפוש קצר בפורום, יש על הנידון כבר מס' אשכולות.

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יש לי חיסכון של 400 ש"ח (שצומח עם הזמן)לחודש שעבר כמה גלגולים
בהתחלה בחשבון בנק
לאחמ"כ בקופ"ג להשקעה מסלולל הלכה
אח"כ במסלול כללי
היום הכסף נמצא בקופ"ג במיטב עוקב מדד S&P 500 ד.נ. מחיסכון 0.7 עם סכום של קרוב ל20,000 ש"ח
אחרי כל השיטוט בחומר הנפלא הקיים בפורום תודות ל @מקצועי בלבד ו @השקעות R הון
אני מעונין לפתוח חשבון עצמאי
ויש לי כמה שאלות
1. כמה הבדל יש בדמי ניהול בין קופ"ג להשקעה לבין חשבון עצמאי
2. האם עדין אוכל להעביר כל חודש בהוראת קבע
3. מה ההתעסקות שתיהיה לי בזה
4. אם אני מעביר ונשאר עדיין על S&P 500 יש ענין לעבור
5. האם קשה למשוך את הכסף ביציאה
צפי משיכה 15-20 שנה לפחות
אשמח לשמוע חוו"ד
אם היית בוחר קרן סל ספציפית מראש היה יותר מדויק וקל לענות,
לבינתיים אני יוצא מנקודת הנחה שאתה רוכש את קרן סל מחקה S&P500 של בלאקרוק והתשובה שלי על פיה לצורך המחשה.

1. דמי הניהול שהקרן שציינתי גובה הם 0.07% לעומת קופת הגמל להשקעה שציינת שגובה 0.70% - אז אנחנו מדברים על הבדל של 0.63% בדמי הניהול לשנה.

2. כל יחידה בקרן הסל שציינתי עולה כיום כ 2,155 ש"ח.
אתה יכול פשוט לאגור בחשבון הבנק 4-5 חודשים סכום כזה (לפי 400 ש"ח לחודש שציינת) ואז להעביר ולרכוש - בסכום ההפקדה שתיארת היתרון של האוטומציה וההשקעה מדי חודש נמצאים דווקא בקופת הגמל להשקעה.

3. פעם ב4-5 חודשים להעביר סכום שהוא מעל 2,155 ש"ח (נכון להיום) אל חשבון המסחר שלך,
לאחר שהכסף מגיע לבצע פעולת רכישה - סה"כ כ5 דקות ב4-5 חודשים.

4. לדעתי כן,
בעיקר בשל החיסכון המשמעותי בדמי הניהול שילך ויגדל ככל שהסכום שלך בתיק ההשקעות יגדל.

5. לא אמורה להיות בעיה, מוכרים את קרן הסל ומבקשים למשוך לחשבון הבנק - בערך אותה פעולה כמו שמפקידים ורוכשים רק בצד ההפוך.

הערות נוספות:
1. לחשבון מסחר יש משהו שנקרא "דמי טיפול" - הם לא נלקחו כאן בשאלות שלך ובמענה שלי.
באופן כללי ניתן להשיג פטור לשנתיים מדמי טיפול בתחילת הדרך (+ בחלק מבתי ההשקעות הטבה של מזומן לחשבון על סך 100 או 250 ש"ח תלוי בבית ההשקעות),
לאחר מכן ניתן לבקש שוב פטור מדמי טיפול ולקוות שיאשרו אותו או לשלם את ה15 ש"ח לחודש.

למעשה השיקול הזה לא רלוונטי בשנתיים הראשונות (ואף יותר אם קיבלת הטבת הצטרפות של 100/250 ש"ח מאותו בית השקעות שבחרת) בשל הפטור מדמי טיפול,
אך לאחר שנתיים צריך לקחת בחשבון את העלות של ה 180 ש"ח הללו (שבחלק מבתי ההשקעות מתקזזים עם עמלות המסחר באותו חודש).

כאשר תיק ההשקעות גדול ה 180 ש"ח הללו פחות קריטיים (או במקרה שבו הצלחת באמצעות מיקוח להאריך את הפטור מדמי טיפול או לחלופין אם מסיבה כלשהי בחרת לעבור לחברה מתחרה שבמקרה שוב הציעה לך פטור מדמי טיפול לשנתיים).
אבל אם התיק עדיין יהיה יחסית קטן (נניח בסדר גודל של 30,000 ש"ח) אז צריך לשים לב שה180 ש"ח הללו למעשה מהווים 0.6% מתיק ההשקעות וזה מצמצם הרבה מהיתרון אל מול קופת הגמל להשקעה שציינת.

2. לא לקחתי בחשבון השקעה יעילה יותר שבטווח הארוך קרן סל עשויה לעשות על פני קופת גמל להשקעה - זה אמור להעניק יתרון מסוים לקרן הסל.

3. עצם זה שאתה קונה אחת ל 4-5 חודשים ולא אחת לחודש יכול להתבטא כיתרון ויכול להתבטא כחיסרון - בפועל אין לנו דרך לדעת מתי בדיוק תהיה הנקודה שבה אתה קונה ואם זה תמיד יהיה "בשפל" של אותה תקופה או "בשיא" שלה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
1. דמי הניהול שהקרן שציינתי גובה הם 0.07% לעומת קופת הגמל להשקעה שציינת שגובה 0.70% - אז אנחנו מדברים על הבדל של 0.63% בדמי הניהול לשנה.
דמי הניהול של הניירות [במקרה הזה נייר אחד] נלקחים גם בקופות גמל להשקעה בנוסף לדמי הניהול הרגילים [במקרה הזה של 0.7%, שאפשר כמובן להוזיל] ובקופות גמל להשקעה הם נקראים הוצאות ניהול השקעות.
כך שזה לא זה לעומת זה.
ומה שיותר נכון להשוות לדמי הניהול בקופת גמל להשקעה זה לדמי הטיפול החודשיים, והעלות של הקנייה והמכירה, שעל חלק מזה הרחבת בהמשך התגובה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

בטח בהשם

משתמש פעיל

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אני מעריך שהכוונה היא להוראת קבע שבאמצעותה הכסף מופקד בחשבון המסחר,
הרכישה עצמה לא נעשית באופן אוטומטי (כפי שנהוג בקופת גמל להשקעה)
אז מה זה אומר מה שכתב @דניאל נבון
יכול להיות שניתן לבצע בפועל את פעולת העברה עצמה לחשבון המסחר בהוראת קבע.
אך לאחר שהכסף מגיע לחשבון אתה צריך בעצמך לבצע את הרכישה - במקרה שתיארתי אכן תצטרך להמתין לסכום שהוא מעל 2,155 ש"ח בכדי לרכוש יחידה של אותה קרן סל שנתתי כדוגמה.

בטח בהשם

משתמש פעיל
אני מעריך שהכוונה היא להוראת קבע שבאמצעותה הכסף מופקד בחשבון המסחר,
הרכישה עצמה לא נעשית באופן אוטומטי (כפי שנהוג בקופת גמל להשקעה)

יכול להיות שניתן לבצע בפועל את פעולת העברה עצמה לחשבון המסחר בהוראת קבע.
אך לאחר שהכסף מגיע לחשבון אתה צריך בעצמך לבצע את הרכישה - במקרה שתיארתי אכן תצטרך להמתין לסכום שהוא מעל 2,155 ש"ח בכדי לרכוש יחידה של אותה קרן סל שנתתי כדוגמה.
ואם אני מעביר כסף ולא מבצע רכישה מה קורה

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אז כל פעם

שאני מעביר כסף לקופה
אני צריך להיכנס לאתר ולקנות איתה אחרת לא עשיתי כלום
הבנתי נכון
כן, אתה צריך להתחבר לחשבון מסחר עצמאי ולקנות עם הכסף (לא לקופה כפי שרשמת כנראה בטעות).

בקופת גמל להשקעה לעומת זאת ההוראת קבע גם מעבירה כסף וגם משקיעה עבורך באופן אוטומטי.

פירקוד!!

משתמש פעיל
עניין נוסף שלא פורט, לקיחת הלוואה כנגד הקרן, שבקופ"ג הרבה יותר פשוט וזול ובמסחר עצמאי כמעט ולא שייך,
אני טועה?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה