דרוש מידע ממתקים וסוכריות לילדים

korot

משתמש מקצוען
אשמח לשמוע עוד דעות במה שלדעתי מהווה את אחת הבעיות הקשות בגדול הילדים בזמננו, וכשהפיצוץ הנוראי ה"י יתרחש בעוד כמה שנים כשכבר א"א לתקן, והתוצאות יהיו הרות אסון.

וכבכותרת, הנושא הוא ריבוי הממתקים והסוכרים, שבימינו הם זמינים וזולים יותר מאי פעם.

רק בשביל הדוג', בני שיח' (וחבריו) מקבלים בשבת רגילה בביהכנ"ס 9 סוכריות ממחלקים יקרים (3 מחלקים כפול 3 פעמים) + פעמיים משהו גדול יותר ב'אמן' בסוף התפילה, זה עוד לפני ה'תהילים', ה'אבות ובנים', הממתק המינימלי שמקבל בבית בכניסת שבת, וזה אם אין אופרוף שלא לדבר על שמח"ת וכו'.
סה"כ בשבת רגילה קרוב ל 15 סוכריות וממתקים.
(זה רק בשבת רגילה בנוהל, לא מדבר על כמויות של טופים מהרב'ה, על מיליון ממתקים במסיבות וכו')

וההשלכות (בקצרה) הן:

א. ההרגל הלא בריא למתוק.
ב. גורם להיפך גמור מדחיית סיפוקים.
ג. איבוד הערך ל'ממתק' וכיו"ב, בשביל לצ'פר צריך קורקינט חשמלי.
ד. השפעה מידית על התנהגות
ה. הוצאות כבידות וטרדות רבות של טיפולי שיניים.
ו. השפעה מהותית על ענייני קש"ר
ז. המטריד מכולם, יום אחד זה יתפרץ בדמות מחלות קשות.
(לכאו' זה בלתי נמנע, גם אם היום אנחנו לא רואים את זה מול העיניים)

לו הייתי אמון על דאגה לילדי ישראל, זה הנושא הראשון שהייתי מטפל בו.

כיום, כאב לילדים, אני מאוד מוטרד מזה, ואובד עצות.

אשמח לחוו"ד הציבור.

נערך לאחרונה ב:

korot

משתמש מקצוען
אני מבין שהנושא לא מטריד..

אז אדרבה, אולי מישהו יואיל בטובו להסביר מדוע זה לא כזה נורא...

korot

משתמש מקצוען
נורא מאד.

אבל מה אפשר לעשות בנושא? חוץ מלדבר על הילד על החשיבות של מניעה מצריכה מוגזמת של ממתקים....
היה לאחרונה 'קול קורא' על הנזקים העלולים בקנאביס רפואי.
הנ"ל נושא פחות נחוץ?
או ביחס לקריאות אחרות למיניהם, קשה לי לדמיין נושא יותר חמור.

korot

משתמש מקצוען
ליחידים אין הרבה מה לעשות, וזה מה שעצוב.
הסיכויים (בדרך הטבע) שילדים שצורכים כנ"ל לא יפתחו בגילאי 30-40 מחלות קשות, הוא לא נראה לי גדול....
זה לא מצדיק לשדד מערכות?

צפורה לוי

משתמש מקצוען
תוסיף לרשימה גם תולעים במעיים, שמופיעים אצל ילדים רבים אחרי אכילת טופי, בפרט אם יש כמה.
קשה להלחם בטחנות רוח, ולצאת נגד כולם. כן אפשר להיות חזקים מבית, ולהמיר את הטופי לילד תמורת מלפפון :) או קורקינט חשמלי... להיות יצירתיים ולשכנע הילדים בכך. מכירה הורים שהצליחו, אם כי יש לאפשר להם מעט, כדי שלא תיווצר תחושת קיפוח, שתגרום לילדים להסתיר מההורים האכילה.

think about it

משתמש מקצוען
בעבר שמעתי הרצאה מדיאטנית ילדים.
הדברים שנאמרו לא יוצאים לי מהראש עד היום.
הכמות המומלצת לילדים היא עד משהו מתוק אחד(!) ליום
ובהגדרה של מתוק נכללים- שוקו, מעדן, איגלו, קובית שוקולד וכל השאר.
עכשיו תעשו את החשבון בכמה הילדים שלכם בפלוס, או יותר נכון במינוס.

שירה 34

משתמש מקצוען
לדעתי שיתחילו ממוסדות הלימוד!

לביתי היתה השנה מורה שבכל מסיבה או אירוע היא בחרה 2 ילדות שיביאו עוגה ועוד אחת ממתק קטן וזהו
הלוואי שכל אנשי החינוך ילכו בעקבותיה
למה בכל מסיבה צריך למעלה מ 30 ממתקים!!

וממתקים בביה''כ זה מנהג מעצבן ולא רק בגלל השיניים..

StOT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לדעתי שיתחילו ממוסדות הלימוד!

לביתי היתה השנה מורה שבכל מסיבה או אירוע היא בחרה 2 ילדות שיביאו עוגה ועוד אחת ממתק קטן וזהו
הלוואי שכל אנשי החינוך ילכו בעקבותיה
למה בכל מסיבה צריך למעלה מ 30 ממתקים!!

וממתקים בביה''כ זה מנהג מעצבן ולא רק בגלל השיניים..
אני עובדת בגן לא חרדי (ממ״ד)
ושם בכל פעם שיש יום הולדת לאחד הילדים, עושים ארוחת בוקר מיוחדת. לא כמויות של חטיפים וממתקים, אלא ירקות חתוכים יפה, פיתות, גבינה צהובה, מעדן/קורנפלקס עם חלב, ובסוף עוגה…. לא מבינה למה אי אפשר להכניס את זה גם אלינו ולהוציא מחוץ לחוק ולתקנון המסגרות את כל החטיפים והסוכריות… מבינה שהמחיר הכלכלי שונה בין לקנות חבילת סוכריות ללארגן ארוחת בוקר, אבל יש פתרונות להכל..
או להתאחד כמה הורים ביחד למסיבת יום הולדת משותפת ובריאה בגן ולהתחלק בהוצאות.
או כן לשלוח משהו קטן אבל לא סוכריות וכדומה. לחשוב על כמה אופציות בריאות שהמסגרת החינוכית תתן מראש ושיבחרו מתוך זה…
או בכלל למה צריך משהו אכיל. אפשר פרסים קטנים.
עם רצון טוב אפשר לעשות שינוי. הלוואי.

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
ושם בכל פעם שיש יום הולדת לאחד הילדים, עושים ארוחת בוקר מיוחדת. לא כמויות של חטיפים וממתקים, אלא ירקות חתוכים יפה, פיתות, גבינה צהובה, מעדן/קורנפלקס עם חלב, ובסוף עוגה…. לא מבינה למה אי אפשר להכניס את זה גם אלינו ולהוציא מחוץ לחוק ולתקנון המסגרות את כל החטיפים והסוכריות… מבינה שהמחיר הכלכלי שונה בין לקנות חבילת סוכריות ללארגן ארוחת בוקר, אבל יש פתרונות להכל..
או כן לשלוח משהו קטן אבל לא סוכריות וכדומה. לחשוב על כמה אופציות בריאות שהמסגרת החינוכית תתן מראש ושיבחרו מתוך זה…
הסיבה לצערנו פשוטה
משרד הבריאות בהשתדלות הרב ליצמן אסר בחוק להכניס מתוקים לגנים ובתי ספר!!
ויש בזה כללים נוקשים מאד למוסדות החינוך.

אצלנו פחות/לא מקפידים על זה כלל... וחבל
חבל שאוטמטית היוזמה ותקנה טובה זו נדחית בשתי ידיים.

מניסיון אישי ומשפחתי - הכל תלוי בבית! גם במצב הבלתי נתפס ברחוב ובבית כנסת
-אפשר ואפשר מאד להצליח עם הילדים בזה. ובשמחה וטוב לבב.
מכיר מקרוב משפחות כאלו

korot

משתמש מקצוען
מניסיון אישי ומשפחתי - הכל תלוי בבית! גם במצב הבלתי נתפס ברחוב ובבית כנסת
-אפשר ואפשר מאד להצליח עם הילדים בזה. ובשמחה וטוב לבב.
מכיר מקרוב משפחות כאלו
אשמח לטיפים.
אני לא מצליח עם ילדים שמאוד אוהבים פירות וירקות
אבל אוהבים גם סוכריות...

Anunimus

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
זה מה שאני עשיתי ביום הולדת בגן של אחד הילדים.
במקום עוגות וחטיפים- ארוחת בוקר. לקינוח - חצי אבטיח.
כן הבאנו עוגה פשוטה, בכל זאת יום הולדת. (גם לא צריך להיות קיצוניים לצד השני.)
למתנה הילדים קיבלו מתנה בלבד. בלי ממתקים.

לא ברור לי איך לאף אחד לא אכפת. ההורים לא מדברים.
ביררתי כמה פעמים מה קורה במוסדות חילוניים או דתיים - אין את זה שם. לא ברמה שזה קורה בחרדי בכל אופן.
ההורים החליטו בתחילת שנה מה מביאים לכל יום הולדת (מקסימום ופל וחטיף קטן וסביר וזהו) וככה עושים.
למה הילדים שלי צריכים לאכול בכל יום הולדת או "אירוע" שכזה חבילה של לפעמים 5-7 ממתקים מהסוג הזול ביותר והכי נוראי לשיניים ולגוף.
כ"כ הרבה פעמים התלוננו לגננות וביקשנו שיאסרו את החבילות הללו. הגננות הסכימו איתנו, שלחו מכתבים להורים במחברת קשר, כמה פעמים. אבל לא עזר שום דבר.
לא מבינה את ההורים האלו, מחילה. למה לעשות את זה לילדים שלכם?
ומילא שלכם, אבל למה אתם כופים את זה גם על הילדים של אחרים? זה חלק גדול מ"ונשמרתם". להכניס לגוף הקטן של הילדים את החומרים האלו, שגורמים לכל המחלות, טיפולי שיניים, סכרת, בעיות קשב וריכוז. למה?
כי "כולם ככה"? כי "אין מה לעשות"?
נשגב מבינתי.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
לא מבינה את ההורים האלו, מחילה. למה לעשות את זה לילדים שלכם?
ומילא שלכם, אבל למה אתם כופים את זה גם על הילדים של אחרים? זה חלק גדול מ"ונשמרתם". להכניס לגוף הקטן של הילדים את החומרים האלו, שגורמים לכל המחלות, טיפולי שיניים, סכרת, בעיות קשב וריכוז. למה?
כי "כולם ככה"? כי "אין מה לעשות"?
נשגב מבינתי.
כנראה כי זה הכי זול והכי קל להביא

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
פעם חישבתי עם הילדים כמה כפיות סוכר יש במוצר מתוק מסוים. הגענו לכ-11 כפיות - מוגזם לכל הדעות!! ב"ה ה'שוק' שנוצר עם ה'תגלית', עזר לחזק את המודעות לנושא אצל הילדים.
בנוסף, אנחנו מאפשרים לילדים לאכול ממתקים שהרע בהם הוא במיעוטו: שוקולד, גלידה ועוגות ביתיות (בעוגות - מורידים לפחות שליש מכמות הסוכר).
לגבי חלוקת הממתקים בביהכ"נ, ניתן להגיע להסכם עם הילדים, שהם מוסרים את הסוכריות שמקבלים להורים, וההורים - מחליפים אותם בממתק פחות מזיק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה