דרוש מידע ממרח תמרים מתולע

תהילה ישכיל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ואני חייבת לעדכן שפתחתי קופסת שימורי תירס מהכשר מהודר והייתה שם תולעת ענקיתתתתתתתת

אופססס ;)

משתמש מקצוען
היו לי בעבר מקרים, שהם אמרו דברים, והסבירו שההכשר ניתן רק על ... ולא על ... ועוד דברים דומים. ציפיתי לשמוע את האמת. יחד עם ההתחמקות. ויתכן שהם באמת אמרו אותה, וכושרות בהתחמקותם לא סתרו את דברי הבדץ.
לומר את האמת, זאת לא פעם ראשונה שנתקלתי בדברים האלה ודומיהם, ומשום מה זה המקרה הזה היה לי קשה במיוחד, כי השתמשתי הרבה בממרחי תמרים (בדץ עדה חרדית, למעט מקרה של קניה בטעות), וגם ששמעתי שאחד מגדולי כשרות התולעים אמר שצריך לטחון שוב את ממרח התמרים. שזה אומר כמעט ביטול איסור לכתחילה.
בעבר אמרו לטחון תותים, כי רוב ככל התותים נגועים, ומי שרוצה לאכול יש לו 2 אופציות, או לקלף או לטחון בבלנדר. ואני משתמשת רק באפשרות הראשונה, כי השניה לא אמינה בעיני. הקנימות והנגיעות מדוברת בגודל של נקודה, כך שכמעט ולא יתכן שהן תטחנה, ובכלל, לטחון רק כדי לרסק תולעת אם היא קיימת?
אני לא יודע מי אמר שצריך שוב לטחון ממרח תמרים. לא שמעתי על זה. אבל גם אף פעם לא יצא לי לבדוק את המוצר לעומק.
אם את לא סומכת על ועדי כשרות (או לא מבינה מה הם אומרים / מורחים אותך) תתקשר לרב ויא בין השעות 23:00 - 0:00. הוא עונה אז לכל השאלות בסבלנות.. ומפרט ומסביר.. שווה להתקשר ולהחכים
המספר שלו זה 025325588
רק לקחת בחשבון שרוב הזמן תפוס. אז צריך להתקשר כל הזמן עד שהוא עונה

אופססס ;)

משתמש מקצוען
היו לי בעבר מקרים, שהם אמרו דברים, והסבירו שההכשר ניתן רק על ... ולא על ... ועוד דברים דומים. ציפיתי לשמוע את האמת. יחד עם ההתחמקות. ויתכן שהם באמת אמרו אותה, וכושרות בהתחמקותם לא סתרו את דברי הבדץ.
לומר את האמת, זאת לא פעם ראשונה שנתקלתי בדברים האלה ודומיהם, ומשום מה זה המקרה הזה היה לי קשה במיוחד, כי השתמשתי הרבה בממרחי תמרים (בדץ עדה חרדית, למעט מקרה של קניה בטעות), וגם ששמעתי שאחד מגדולי כשרות התולעים אמר שצריך לטחון שוב את ממרח התמרים. שזה אומר כמעט ביטול איסור לכתחילה.
בעבר אמרו לטחון תותים, כי רוב ככל התותים נגועים, ומי שרוצה לאכול יש לו 2 אופציות, או לקלף או לטחון בבלנדר. ואני משתמשת רק באפשרות הראשונה, כי השניה לא אמינה בעיני. הקנימות והנגיעות מדוברת בגודל של נקודה, כך שכמעט ולא יתכן שהן תטחנה, ובכלל, לטחון רק כדי לרסק תולעת אם היא קיימת?
בעניין התותים.
טחינה- הכוונה עד שזה נהפך לנוזל / רסק ללא גושים.
כלומר, אם תטחנו במטחנת בשר מוצר לא בדוק אז התולעים יכולים לעבור שם בקלות...
טחינה זה כמו קמח מגרגר לאבק או ממוצק לנוזל
חשוב להדגיש.
אסור לקנות תותים ולטחון אותם!
צריך לנקות אותם כמו שצריך ואז לטחון.
אם קונים תותים וטוחנים זה ביטול איסור לכתחילה ובכלל יש מצב שהתולעים נשארו שלמות!
אחרי שהתותים עברו תהליך כמו שצריך כדי שזה לא יהיה וודאי איסור (כלומר, וודאי תולעים) אלא ספק איסור (אולי יש כאן תולעים) - אז מותר לטחון אותם

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אני לא יודע מי אמר שצריך שוב לטחון ממרח תמרים. לא שמעתי על זה. אבל גם אף פעם לא יצא לי לבדוק את המוצר לעומק.
אם את לא סומכת על ועדי כשרות (או לא מבינה מה הם אומרים / מורחים אותך) תתקשר לרב ויא בין השעות 23:00 - 0:00. הוא עונה אז לכל השאלות בסבלנות.. ומפרט ומסביר.. שווה להתקשר ולהחכים
המספר שלו זה 025325588
רק לקחת בחשבון שרוב הזמן תפוס. אז צריך להתקשר כל הזמן עד שהוא עונה
תודה רבה רבה!
אני החלטתי להתחיל להשתמש בסילאן במקום ממרח, אבל חשוב לי מאוד לדעת אם מצאו נגיעות בכמה סוגי כשרויות.
והשמועה שצריך לטחון שוב, לא שמעתי מאחד הרבנים, אלא מאחותי ששמעה בארוע. ומשם התגלגלתי לפרוג ולכושרות, ולהתקשר לבדץ ועוד.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
בעניין התותים.
טחינה- הכוונה עד שזה נהפך לנוזל / רסק ללא גושים.
כלומר, אם תטחנו במטחנת בשר מוצר לא בדוק אז התולעים יכולים לעבור שם בקלות...
טחינה זה כמו קמח מגרגר לאבק או ממוצק לנוזל
אני עושה שיק פירות בבלנדר. ועדיין יש נקודות קטנות שלא נהיו נוזל. כך שאם מדובר בקנימות, קשה לומר שכולן נטחנות. אני מאמינה שרק אם עושים מחית מהפרי המבושל, יש סיכוי שהכל יטחן. ועדיין לא בטוח ב-100%.
ולכן, אני סומכת רק על הקילוף.
ולגבי השוקולד ש@SHILONI העלתה, זה באמת מבהיל, אבל מה לעשות שהתולעים הם עם שמטייל, ובשוקולד רואים את התולעים, השוקולד הזה היה במקום שיש בו תולעים, החנויות לא סטריליות, כך שלראות את זה אחרי שלוקחים קוביה, זה מצמרר, ובכל זאת, זה לא דומה ללהשתמש בממרח יפה ונחמד, שלא רואים בו כלום, ואחרי שנתיים שומעים שיתכן שהיה נגוע. על מה סומכים בהכשר?

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אז... לזרוק את שתי הקופסאות שיושבות לי בבית? :(
לא. קשה לומר דבר כזה. כי אנחנו אוכלים הכשר בדץ, בעוד הרבה מוצרים. עוגיות עם מילוי, וארוחות שלמות.

מה שאחד מרגיש, זה לא מחייב את האחרים. וגם אני שעכשיו מאוד מוטרדת מזה, מאמינה שזה עד יעבור זעם. בינתיים אני משתמשת בסילאן.

קצרה

משתמש מקצוען

קודם כל זה לא רק בעבר - זה תקף גם כיום.
אופצית הטחינה היא רק לאחר 3 השריות במים וסבון ושפשוף תחת זרם מים בין פעם לפעם - כשבמצב זה לפי בדיקת הבדץ מול מצלמות כבר קרוב מאד לכך שכנראה אין כבר חרקים.
ולכן מותר לטחון היטב כי החשש כבר ממש רחוק.

לטחון כדי לרסק תולעת שקיימת - באמת אסור.
לטחון כדי לרסק תולעת שספק ספיקא קיימת - רוב הרבנים מתירים.

התורה היא זו שאסרה עלינו תולעים - וחכמיה הם אלו שיקבעו מה מותר .
בל תוסיף - גם הוא איסור. מה שמותר - מותר.
כמובן אחרי שתברר מה דעת הרב שלך בענין.

נערך לאחרונה ב:

סמינר דוד

משתמש מקצוען
האם הבנתי נכון שאין בעיה במלית תמרים של פוליבה בהכשר עד"ח?

לכאורה פוליבה לגמרי נקי.

אופצית הטחינה היא רק לאחר 3 השריות במים וסבון ושפשוף תחת זרם מים בין פעם לפעם - כשבמצב זה לפי בדיקת הבדץ מול מצלמות כבר קרוב מאד לכך שכנראה אין כבר חרקים.
ולכן מותר לטחון היטב כי החשש כבר ממש רחוק.
אם אמרו לטחון, זה אומר, שאחרי כל ההשריות והניקיון, עדיין מצאו נגיעות. ואם הייתי בטוחה בטחינה, הייתי טוחנת. הבעיה שלי, היא שאני לא מאמינה בטחינה.

ואיפה הבל תוסיף - על חומרא, ועל זהירות מספק תולעת - לא נראה לי שיש בל תוסיף.

קצרה

משתמש מקצוען
אם אמרו לטחון, זה אומר, שאחרי כל ההשריות והניקיון, עדיין מצאו נגיעות. ואם הייתי בטוחה בטחינה, הייתי טוחנת. הבעיה שלי, היא שאני לא מאמינה בטחינה.

ואיפה הבל תוסיף - על חומרא, ועל זהירות מספק תולעת - לא נראה לי שיש בל תוסיף.

זה יכול גם לומר שאחרי כל השטיפות מצאו באחד מ-300 תותים נגיעות.
ואתה קנית 20 אז הסבירות שיש תולעים אצלך נמוכה להפליא.

איסור בל תוסיף - הוא בדיוק על להמשיך לחשוש ולהוסיף גדרות מעבר למה שגדרו חכמים. (הם אמרו שלטחון זה בטוח ואין צורך בגדר נוסף. אני עדיין לא בוטחת ומאמינה בטחינה..)
תבדקי עם רב . אל תשאירי את עצמך בנראה לי.

להודיע

משתמש חדש
האם יש לעדה החרדית הכשר על עוד חברות? או שזה אומר שמה שבהכשר העדה לא נגוע?

ומה אומרים על עוגיות (קנויות) במילוי ממרח תמרים (בהכשר של העדה החרדית) - גם צריך לחשוש?

מה שנראה זה שמוצרי העדה החרדית נקיים, (לגבי המותג שהוזכר, כבר נאמר שהיצרן משווק במותגים שונים)
מה שאומר שלא סתם העדה החרדית נחשבת יותר,
וזה בהחלט מהווה תשובה לאותם הטוענים נגד דקדוקי כשרות ואי הסתמכות על חזקות וכו' (למרות שאכן ייתכן לסמוך על כך וטוב שיש הכשרים הדואגים גם לזה).
לגבי אתר כושרות, נראה שהם לא מעונינים בשום צורה להמליץ על הכשר מסוים (או מסוים מאוד).

העדה החרדית אמינים, מקצועיים, אכפתיים, יראי שמים ומנוסים.

550

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
המשתמש נחסם
שימו לב גם בשימורי אפרסק יכולות להיות נגיעות!
אני מצאתי פעם תולעת בקופסא כזו.
(והיא היתה בהכשר מעולה! ;))

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
מה שנראה זה שמוצרי העדה החרדית נקיים, (לגבי המותג שהוזכר, כבר נאמר שהיצרן משווק במותגים שונים)
אמרו מקודם שיש עוד חברות עם הכשר של העד"ח שכן מצאו בהם נגיעות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה