עזרה ממליצים על גן שפה - מה האפשרויות שלי כעת?

הכובסת

משתמש רשום
שלום,
קיבלתי היום אבחון מרופא התפתחות עם המלצה לגן טיפולי(גן שפה) לשנה הבאה
לצערי, פספסתי את הוועדות
השאלה אם יש עדיין אפשרות לפנות לוועדת חריגים או שגם זה מאוחר מידי?

מעצבי על

משתמש פעיל
אמור להיות ועדת חריגים תבדקי אצל הגננת/המוסד
אבל צריך גם טפסים קבילים נוספים כמו קלינאית תקשורת שממליצה ע"כ או מטפלת רגשית (תלוי בסוג הגן הדרוש) - כדאי לך לבדוק ולא לוותר כדי שהילד לא יבזבז שנה שלמה ולא יקבל את העזרה בזמן
בהצלחה רבה!

נ.ב. עדין לא הסתימו כל הועדות כמדומני זה עד 30.6

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שלום,
לצערי, פספסתי את הוועדות
אני רוצה להתייעץ איתך על משהו (בנודע לרופא התפתחות)
יש סיכוי שתפני אלי במייל?
estilipman ג'ימייל

תודה רבה רבה!

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
שלום,
לצערי, פספסתי את הוועדות
לשלוח מייל דחוףף לחיה נאה, ליוסי סטל ולשאול מה אפשר לעשות.
סטל יוסף ‫‎<stal_y:)bbm.org.il>‎‬‏,
חיה נאה ‫‎<naee:)bbm.org.il>‎‬
הם אחראים על הגנים.
מאוד פתוחים לעזור.
ואם צריך, ללכת אליהם, בטוח שישנו פתרון.
כמובן הסמיילי מחליף שטרודל.

צפש

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה אמנם תלוי עיר וכו
אבל יש וועדות חריגים (לי עשו וועדה אחרי ר"ה)
דבר ראשון תבדקי בעירייה איזה מסמכים את צריכה, תשלחי להם ואז תלחצי שיכנסו לך וועדה
אני התעקשתי והצלחתי בס"ד וזה שווה הכל
אז ממליצה לך להתאמץ על זה

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
זה אמנם תלוי עיר וכו
אבל יש וועדות חריגים (לי עשו וועדה אחרי ר"ה)
דבר ראשון תבדקי בעירייה איזה מסמכים את צריכה, תשלחי להם ואז תלחצי שיכנסו לך וועדה
אני התעקשתי והצלחתי בס"ד וזה שווה הכל
אז ממליצה לך להתאמץ על זה
כן כתבתי על בני ברק, באיזו עיר אתם? @הכובסת ?

מגילת אסתר

משתמש צעיר
אצל בתי שתחיה הייתי שנה שעברה בועדת חריגים, כשהגשתי היה ביולי קראו לי לועדה ביולי ויום לפני פתיחת השנה קיבלתי תשובה שזה נדיר. אמליץ לך בחום לשים שרירים ע''מ שהילד יקבל את מה שצריך אחרת השנה תתבזבז בגן רגיל
זה מה שעשיתי אמרו לי שיש 400 ילדים ממתינים הגבתי שרק היא מענינת אותי לא 399 האחרים

הכובסת

משתמש רשום
אישרו לי בוועדה רק סל אישי בטענה שאין מקום וזה הנוהל, למרות שהבינו את הצורך הגדול
איך אפשר מכאן לקדם בכל זאת קבלה לגן שפה

גילי שוהם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וואוי, עולה בי הכל.

יש לך מושג אם יש מקום פנוי בגן? את יודעת על גן ספציפי שיכול להתאים לכם?
כי אם כן, תנסי לברר מי בהנהלה של אותו הסניף, וליצור איתו קשר.

כי אם יש מקום, והילד שלך עונה על הקריטוריונים, אז יש להם גם מוטיבציה שהגן יהיה מלא, והם ינסו לדחוף מהכיוון שלהם.

בינתיים תנסי לפנות לכל גורם אפשרי, בעיריה, מחלקת השמה, מחלקת חינוך, מחלקת חינוך מיוחד, במשרד החינוך, איפה שאת רק מגיע כדי שהשם שלך יהיה מוכר.

בהצלחה!

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
אישרו לי בוועדה רק סל אישי בטענה שאין מקום וזה הנוהל, למרות שהבינו את הצורך הגדול
אבל אפשר להבין
אי אפשר לפתוח מהרגע להרגע גן
מה שכן, תנסי לבדוק איפה כן יכול להיות מתאים
למרות שאולי תצטרכי הסעה וכד'

מעצבי על

משתמש פעיל
מה זה אישרו סל אישי?! בד"כ אם הורים מקבלים אישור לגן קטן ולא רוצים אז ממירים להם את זה לסל אישי במוסד שזה יותר שעות מגננת שיח
אבל יש הרבה מוסדות היום שממש א"א לסמוך עליהם שאכן יביאו את השעות ואז הילד נופל בין הכסאות וממש מפסיד זמן
המלצתי תעשי כמה שיותר השתדלות בענין אם אכן את רואה צורך דוקא בגן קטן כי בשנים האחרונות (החל מהקורונה...) רק מקשים על קבלות לחינוך מיוחד מסיבות שונות וכו' וכו' (למרות שנפתחו הרבה גנים מאד....)

ודרך אגב חשוב מאד לבדוק שכל ילדי הגן עם אותו קושי כדי להביא תועלת מקסימלית לילד
(ואם מדובר במקום שמצריך הסעה ומאשרים לכם תודו ע"כ כי יש כאלו שמקבלים מקומות שכביכול לפי החוק נקראים קרוב אבל בעצם הם במרחק לילד קטן משמעותי או לא בכיוון הרגיל של ההורים ולא מאשרים וההורים צריכים להתמודד...)

בהצלחה

הכובסת

משתמש רשום
יש לך מושג אם יש מקום פנוי בגן? את יודעת על גן ספציפי שיכול להתאים לכם?
כי אם כן, תנסי לברר מי בהנהלה של אותו הסניף, וליצור איתו קשר.
תודה על הכיוון
אני ממש לא מכירה גנים
אשמח לקבל שמות של גני תת חובה מומלצים שאנסה לבדוק שם

מעצבי על

משתמש פעיל
את יכולה לבדוק דרך גננות שעובדות בגנים האלו כמובן אם את מכירה

הכובסת

משתמש רשום
מה זה אישרו סל אישי?! בד"כ אם הורים מקבלים אישור לגן קטן ולא רוצים אז ממירים להם את זה לסל אישי במוסד שזה יותר שעות מגננת שיח
אבל יש הרבה מוסדות היום שממש א"א לסמוך עליהם שאכן יביאו את השעות ואז הילד נופל בין הכסאות וממש מפסיד זמן
המלצתי תעשי כמה שיותר השתדלות בענין אם אכן את רואה צורך דוקא בגן קטן כי בשנים האחרונות (החל מהקורונה...) רק מקשים על קבלות לחינוך מיוחד מסיבות שונות וכו' וכו' (למרות שנפתחו הרבה גנים מאד....)

ודרך אגב חשוב מאד לבדוק שכל ילדי הגן עם אותו קושי כדי להביא תועלת מקסימלית לילד
(ואם מדובר במקום שמצריך הסעה ומאשרים לכם תודו ע"כ כי יש כאלו שמקבלים מקומות שכביכול לפי החוק נקראים קרוב אבל בעצם הם במרחק לילד קטן משמעותי או לא בכיוון הרגיל של ההורים ולא מאשרים וההורים צריכים להתמודד...)

בהצלחה
אמרו לי שהנוהל בוועדת חריגים זה שלא מאשרים גן חינוך מיוחד כי סיימו את השיבוץ ואין מקום.
לכן מי שזכאי מקבל סל אישי ובמידה ומתפנה מקום משבצים לפי סדר עדיפות

דיברתי עם הגננת של הגן הרגיל של שנה הבאה והיא אמרה שיש להם רק גננת שיח כי זה גן בודד ולא מתחם של כמה גנים ולא שווה להם להביא צוות מקצועי זה אומר שהסל האישי לא שווה הרבה

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אמרו לי שהנוהל בוועדת חריגים זה שלא מאשרים גן חינוך מיוחד כי סיימו את השיבוץ ואין מקום.
לכן מי שזכאי מקבל סל אישי ובמידה ומתפנה מקום משבצים לפי סדר עדיפות
מי אמר לך שזה הנוהל?
אם זה העירייה, קחי בערבון מוגבל. כדאי לחפש אנשים מנוסים ו/או עמותות שעוזרות בזה ולברר מה באמת הנוהל.
כאשר אין מקום פנוי במסגרת מתאימה ברשות המקומית, שולחים לרשות אחרת. זה אומר לפעמים נסיעות ארוכות אבל יש מצבים שזה בהחלט שווה את המחיר.
כדאי לנסות לברר על גנים גם באזור וגם בערים סמוכות, אם יש מקום פנוי בעיר אחרת אפשר להתעקש לקבל זכאות.
עוד כיוון שכדאי לנסות זה לחפש הורים נוספים במצב דומה וללחוץ על פתיחת גן נוסף.

הסיפור הזה מריח לי שגוי כי ועדת זכאות לא אמורה לעשות שיקולי שיבוץ. אני לא בטוחה בזה אבל לכאורה הם אמורים לתת לכם זכאות בלי קשר למקום פנוי, ואחר כך הם יכולים להגיד "מצטערים, אמנם יש זכאות אבל השיבוצים כבר נגמרו ואין מקום", זה אמור להיות סיפור נפרד [ואז במקרה כזה אתם יכולים לבחור לקבל סל אישי במקום גן חנ"מ]. בעיקרון הזכאות נקבעת בדרך כלל לשלוש שנים ולא הגיוני שישללו את הזכאות לשנה הבאה בגלל שהשנה אין מקום. [ואם בכל זאת מתברר שהם צודקים וזה הנוהל, אז תדעו שאפשר לבקש ועדה חוזרת שנה הבאה למרות שלא עברו שלוש שנים]

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה