דרוש מידע מכירים ישיבה עם לימודי מקצוע?

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מדורי דורות מקובלנו שבחורים בשנות לימודם בישיבה לומדים תורה! לא מקצוע! וזה מה ששומר עליהם שיוכלו להקים בתים של תורה ולא ה' ישמור...
מדורי דורות בחורים בגיל 10 - 12 היו מתחילים לעזור לאביהם בפרנסת הבית.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נשמע מתאים לישיבות התכוניות כדוגמת מערבא נהורא והישוב,
הרמה הלימודית גבוהה(גם לימודי החול וגם לימודי הקודש) וגם הישיבות הללו משתדלים לשמור על הבחורים מבחינה רוחנית, ולאחר כמה שנים הבחורים ברובם מגיעים לישיבות ליטאיות גדולות מצוינות.
אם הבעיה היא לשבת על אותו מקום במשך יום שלם וללמוד, - אז זה לא הפתרון... (יש כאלו מוכשרים מאד , אבל בגלל בעיות קשה לא מסוגלים ללמוד יום שלם...)

הישיבות המצוינות מעלה, הן ישיבות בהשקפה שונה מהישיבות הקטנות המוכרות,
הן מלמדות לימודי חול ברמה גבוה מאד,
אבל הציפיות מהבחור גבוהות מאד, (לא פחות משיבה קטנה - רק דרישות אחרות..)
כמו"כ הבחורים שמגיעים לשם , מגיעים בדכ ממשפחות סגנן אחר (אולי משהו שדומה לפאיניקים של פעם)
ילד ממשפחה חרדית מיינסטרים - יתקשה למצוא בחור בסגנון שלו...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני אישית מכיר 2 משפחות מביתר שילדיהם התקלקלו בעקבות פיתוי להיכנס למדרשיה כל שהיא... וההורים בוכים ואין מושיע...
שאלת הביצה והתרנגולת.
ואילו היו מסגרות טובות לילדים כאלה, אולי הם לא היו מתקלקלים. אולי להיפך.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יש היום כ"כ הרבה פתרונות ומענה
זהו, שאין :(
ואני אומרת לך שחפרתי ממש.
בשביל בחור שההורים רצו ישיבה מכילה אבל לא מקולקלת. ושלא ייכנס לו מושגים לראש.
וכל אנשי השטח השתמשו באותו ביטוי קשה שאומר שאין מה לעשות, שיתקלקל ואז נעזור לו ('ירעה עד שיסתאב'.)

חשוב להדגיש, ההורים לא חיפשו לימודי מקצוע ולא לקחת את הילד שלהם למקום אחר מאווירת הבית. רק להחזיק את הילד ולתת לו מסגרת עד שיגדל ויתייצב. היה ילד טוב, ממש, רק לא הצליח ללמוד.
וואו כמה שזה עצוב.

נערך לאחרונה ב:

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
וכל אנשי השטח השתמשו באותו ביטוי קשה שאומר שאין מה לעשות, שיתקלקל ואז נעזור לו
וזה כ"כ עצוב!
ואבסורדי!
מחפשים פתרונות על ימין ועל שמאל בשביל לעלות אותם אח"כ, כשהיה אפשר למנוע את זה לפני כן...:(

:)&&:)&&:)

משתמש פעיל
מבררת בשביל חברה שמחפשת לבן שלה ישיבה קטנה,
ישיבה עם לימודי מקצוע לבחור שלא מסוגל ללמוד יום שלם,
שיוכל למצות את עצמו, ויוכל לפרנס בעתיד בבוא היום בעז"ה.
לא ישיבה לנושרים, הבחור שמור מאוד, בלי ידע יותר מידי ולא רוצים שירד רוחנ
השאלה איזה לימודי מקצוע הוא כן יכול, כי אם זה בעיה בכישורים אז גם מקצוע הוא לא יצליח, ואם זה קשור לחינוך היום יש ישיבות שכן מצליחות להחזיק את הבחורים כשהם מרגישים שהם עושים משהו
בכל מקרה הייתי ממליץ להם להתייעץ עם אנשי מקצוע כגון הרב משה בלוי וכדו שהם גם יכולים לכוון אותם לאיפה לשלוח, ולא להסתמך על המלצות מכאלה שלא מכירים את השוק מבתוכו...

נופת צופים

משתמש פעיל
גם אני חשבתי שהפתרון היחיד זה ישיבה עפם מקצוע עד שגילתי את הישיבה המדהימה הזאת

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
אם הבעיה היא לשבת על אותו מקום במשך יום שלם וללמוד, - אז זה לא הפתרון... (יש כאלו מוכשרים מאד , אבל בגלל בעיות קשה לא מסוגלים ללמוד יום שלם...)

הישיבות המצוינות מעלה, הן ישיבות בהשקפה שונה מהישיבות הקטנות המוכרות,
הן מלמדות לימודי חול ברמה גבוה מאד,
אבל הציפיות מהבחור גבוהות מאד, (לא פחות משיבה קטנה - רק דרישות אחרות..)
כמו"כ הבחורים שמגיעים לשם , מגיעים בדכ ממשפחות סגנן אחר (אולי משהו שדומה לפאיניקים של פעם)
ילד ממשפחה חרדית מיינסטרים - יתקשה למצוא בחור בסגנון שלו...
במידה ולילד יש יכולות לימודיות גבוהות אני חושבת שזה וודאי עדיף מאשר ישיבה בינונית לנערים מתגלגלים, לא?
פה יש סיכוי לא מובטל שהוא יתחבר לנערים שכן ממשיכים לישיבות גדולות, שהם כן איכותיים.
מודרניזציה לא עדיפה על הרחוב?

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
במידה ולילד יש יכולות לימודיות גבוהות אני חושבת שזה וודאי עדיף מאשר ישיבה בינונית לנערים מתגלגלים, לא?
פה יש סיכוי לא מובטל שהוא יתחבר לנערים שכן ממשיכים לישיבות גדולות, שהם כן איכותיים.
מודרניזציה לא עדיפה על הרחוב?
ברור (גם הרבה בחורים שם הם באמת בחורים ממש איכותיים)
אבל, בדכ אם ילד יכול לצלוח את היישוב/ מערבה , הוא אמור לצלוח כל ישבה קטנה ממוצעת...
(במיוחד ביישוב שיש חינוך נוקשה באופן קיצוני..)

שפריצרית

משתמש מקצוען
@אב"ם
יש בצפון ליד עתלית ישיבה בשם כפר סיטרין, עם תעודת בגרות ולימודי מקצוע כמו תקשוב וכד'.
מנוהלת ע"י חסידי חב"ד, אם אני לא טועה יש להם הסכמה מהגר"ג אדלשטיין.
מקום עם אוירה מקסימה, חלק בחורים באים מהמיינסטרים של ירושלים - בני ברק ורובם מהפריפריה.

חברהמנית

משתמש פעיל
@אב"ם
יש בצפון ליד עתלית ישיבה בשם כפר סיטרין, עם תעודת בגרות ולימודי מקצוע כמו תקשוב וכד'.
מנוהלת ע"י חסידי חב"ד, אם אני לא טועה יש להם הסכמה מהגר"ג אדלשטיין.
מקום עם אוירה מקסימה, חלק בחורים באים מהמיינסטרים של ירושלים - בני ברק ורובם מהפריפריה.
לא הבנתי @נופת צופים ממליצה על משהו שנראה הרבה יותר טוב לא ככה ?
גם אני חשבתי שהפתרון היחיד זה ישיבה עפם מקצוע עד שגילתי את הישיבה המדהימה הזאת

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הבנתי @נופת צופים ממליצה על משהו שנראה הרבה יותר טוב לא ככה ?
יכול להיות,
אבל במקרה הנ"ל זה לא רלוונטי בגלל שההורים לא רוצים שהוא יצליח לצלוח איך שהוא את השנים של 'הישיבה קטנה'
אלא שהוא יצא עם משהו ביד לאח"כ, ולא יסתובב סביב עצמו בחיפוש עבודה שתפרנס בקושי...

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
יכול להיות,
אבל במקרה הנ"ל זה לא רלוונטי בגלל שההורים לא רוצים שהוא יצליח לצלוח איך שהוא את השנים של 'הישיבה קטנה'
אלא שהוא יצא עם משהו ביד לאח"כ, ולא יסתובב סביב עצמו בחיפוש עבודה שתפרנס בקושי...
אם זו ישיבה קטנה שמכילה בחורים הוא לכאורה לא אמור לצלוח אותה איכשהוא אלא לעבור אותה בכיף ובשמחה
ואחרי זה לפנות ללימודי מקצוע
הוא עוד לא כזה מבוגר שצריך להגיד חבל על השנים האלה.....
כי לא נראה לי שבגיל 17 הוא כבר יצטרך לפרנס, נכון?
כמובן שזו דעתי, אין לי ניסיון ואת בעצמך כתבת שזו ההלצה שקיבלתם מרב ומאנשי מקצוע
רק שנראה כי המסגרות שמשלבות מקצוע הן ברמה רוחנית פחות
וזה לא משהו שיהיה אפשר לשנות כי כל מסגרת כזאת שנפתחת מאגדת בתוכה
בחורים שפחות הצליחו במסגרות הרגילות מאז ומתמיד, לא?

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
רק שנראה כי המסגרות שמשלבות מקצוע הן ברמה רוחנית פחות
וזה לא משהו שיהיה אפשר לשנות כי כל מסגרת כזאת שנפתחת מאגדת בתוכה
בחורים שפחות הצליחו במסגרות הרגילות מאז ומתמיד, לא?
לא בטוח בכלל שהרמה הרוחנית בה - היא פחות,
זו השקפה שונה,
והסתכלות שונה על החיים.
לבחור מהמיינסטרים זו תהיה בהחלט בעיה להשתלב שם,
אבל לרוב הדעות עדיף ישיבה חזקה , אם בחורים טובים שגדלו בהשקפה קצת אחרת (שהאבא אמור לפרנס את משפחתו, לדוג')
מבחורים שלמדו בבתים הכי מיינסטרים שיש,
אבל לא מצאו את עצמם במסגרת,
והם מנסים להעסיק את עצמם בדברים אחרים מאשר לימודים.....

אך כיון שלא כתבו כאן את הבעיה של הבחור , לא בטוח בכלל שזה יענה על הבעיה שלו.....

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אך כיון שלא כתבו כאן את הבעיה של הבחור , לא בטוח בכלל שזה יענה על הבעיה שלו.....
קשב וריכוז, היפראקטיביות ודיסגרפיה.

אולי ייתן פה כיונים נוספים להבנת המציאות....

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
סתם מעניין,
למה קבעת ככה?
אולי הכללתי יותר מידי את כל הישיבות התיכוניות,
אני יכולה לומר בעיקר על 2 ישיבות שאני מכירה את ההתנהלות שלהם מקרוב(היישוב ומערבה)
שהן ישיבות שדורשות רמה לימודית מאד גבוה,
ובחור עם בעיות קשב למינהם לא ישתלב שם בקלות אם בכלל,

כמוכ הישוב זה ישיבה מאד מאד קשוחה , אין להם סובלנות והכלה למקרים כאלו - עדיף בהרבה כבר ישיבה קטנה רגילה...

ככר השוק

משתמש מקצוען
קשב וריכוז, היפראקטיביות ודיסגרפיה.

אולי ייתן פה כיונים נוספים להבנת המציאות....
אחזור שוב על ההצעה.
להשאיר אותו בישיבה קטנה שקרובה לרוח הבית, ושתסכים לגמישות. זו לא צריכה להיות ישיבה ממותגת, העיקר שלא ישיבה לנושרים שתספק לו את המדרון להתגלגל עליו. מומלץ להתיעץ עם הרב ליוש.
סשעות שיקבעו שבהן הוא משוחרר מהישיבה כדאי להתחיל עם אנגלית בסיסית, ופיתוח קוד. יש קורסים מקוונים לילדים כמו קוד מונקי ועוד רבים. כדאי להתיעץ עם אנשים מתחום פיתוח תוכנה.
זה נקי, זה כשר, זה מהבית (אולי להצמיד לו חונך שילמד אותו מהאברכים של רב טק או אחד מהפרויקטים של קמא טק)
וככה ירוויחו גם חברה טובה, גם תעסוקה וגם אתגר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה