דרוש מידע מכירים ישיבה עם לימודי מקצוע?

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם יש ראש מצוין ויכולות אולי לנסות לפתור את הבעיה בכל מחיר שמונעת ממנו ללמוד?
אם היה אפשר לעשות את זה, אין ספק שהיו עושים!
רק שמה לעשות שלא לכל אחד זה מתאים:(
כן יש ילדים שהם לא "רגילים" ויש להם קשיים על אמת!
אין פתרונות!
יש פתרונות ליפות את המציאות מבחוץ ואח"כ זה מתפרץ פי כמה וכמה וד"ל.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
פתרונות ומענה למי? להורים ולחברה שדואגים שהילד שלהם ח''ו לא יהיה שונה מהדרך שבה אולפו ללכת כל חייהם?? ואם לילד מתאים משהו אחר? למה בציבור הכללי יודעים ומשתדלים לתת מענה לכל סוגי התלמידים - מחוננים, מוכשרים פחות ועוד? למה אצלנו הפיתרון תמיד צריך להיות בשביל לשמור על המערכת?????
פתרונות ומענה לבחור! שיצליח לשבת וללמוד כמו רוב הבחורים בני גילו!
מדורי דורות מקובלנו שבחורים בשנות לימודם בישיבה לומדים תורה! לא מקצוע! וזה מה ששומר עליהם שיוכלו להקים בתים של תורה ולא ה' ישמור...
זה דבר שרק גדולי ישראל יכולים להחליט בו...

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
מדורי דורות מקובלנו שבחורים בשנות לימודם בישיבה לומדים תורה! לא מקצוע!
בדיוק הפוך - אמנם אתם צודקים שלא למדו מקצוע - פשוט הם התחילו לעבוד מגיל 5...
רובם לא למדו תורה ובקושי התפללו במניין
אפשר לקרוא קצת היסטוריה!!!

*שפרה*

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בדיוק הפוך - אמנם אתם צודקים שלא למדו מקצוע - פשוט הם התחילו לעבוד מגיל 5...
רובם לא למדו תורה ובקושי התפללו במניין
אפשר לקרוא קצת היסטוריה!!!
גדולי ישראל בדורות האחרונים קבעו את מקומם של בחורי הישיבות!
אין מה להקיש על דורות עברו בהם הנסיונות היו שונים לחלוטין

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
פתרונות ומענה לבחור! שיצליח לשבת וללמוד כמו רוב הבחורים בני גילו!
זה לטמון את הראש בקרקע....
אין פתרון קסם לכולם!
ושם ילד לא דומה לילד אחר!

עריכה:
וסתם אם כ"כ חשוב לכם לדעת כל העניין הזה מלווה בהתייעצות עם רב של המשפחה.
זה לא שסתם אנשים החליטו שהם סתם יודעים יותר מרבנים ח"ו,
זה פשוט מציאות קצת שונה, שצריך לחפש לה פתרון שונה.

ככר השוק

משתמש מקצוען
שוחחתי על כך עם כמה אנשי מקצוע בני ביתם של גדו"י ואמרו לי- אתם חושבים שהם לא יודעים שיש 40% נשירה גלויה וסמויה בישיבות הקטנות? אבל הם מעדיפים לא לאפשר אלטרנטיבות כי ככה מצליחים להוציא 60% כמו שרוצים שימשיכו את הציבור החרדי.

אז זה במבט של כלל הציבור, אבל להורה, שהילד שלו הוא 100% בשבילו, יש אחריות למצוא לו מענים ופתרונות גם אם גדולי ישראל לא הקימו מיוזמתם במבט של כלל ישראל.
ורק אל תשלחו אותו ל"ישיבה עם יחס אישי" שזה שם קוד לישיבה חלשה, שלא עושים כלום, עם בחורים בתהליכי התדרדרות שונים.

ככר השוק

משתמש מקצוען
מההה????
תביא ישיבה כזו...
לא מדובר על ישיבה ספציפית אלא על מספר הנערים שנושרים באופן רשמי ולא רשמי מישיבות קטנות ברחבי הארץ. זה יכול להיות בחור שרשום במסגרת, ההורים משלמים הו"ק, אבל הוא לא שם מכל בחינה שהיא.
את הנתון הזה אמרו לי שני אחראים על בחורי ישיבות קטנות בשתי ערים חרדיות בארץ.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לא מדובר על ישיבה ספציפית אלא על מספר הנערים שנושרים באופן רשמי ולא רשמי מישיבות קטנות ברחבי הארץ. זה יכול להיות בחור שרשום במסגרת, ההורים משלמים הו"ק, אבל הוא לא שם מכל בחינה שהיא.
אתה רוצה לומר שמתוך ה30,000+ שלומדים בישיבות קטנות כ-13,000 ימצאו עצמם בחוץ???
זה נשמע הערכה ממש מוגזמת..
בשיעור שלי בישיבה קטנה היו כ40 בחורים ו2 נשרו, כל השאר נשארו....

ככר השוק

משתמש מקצוען
אתה רוצה לומר שמתוך ה30,000+ שלומדים בישיבות קטנות כ-13,000 ימצאו עצמם בחוץ???
זה נשמע הערכה ממש מוגזמת..
בשיעור שלי בישיבה קטנה היו כ40 בחורים ו2 נשרו, כל השאר נשארו....
הם יעברו מישיבה לישיבה, ממסגרת מחסה לשפנים לדירי עיזים. כמה עשרות בני מזל יגיעו למסגרות רווחה כמו כפר זוהרים ושם יעשו מהם בני אדם. רבים יעלו לישיבה גדולה שהיא רק כותרת ובגיל 18 ישוטטו ברחובות ויחלטרו בלי עתיד בלי תקווה בלי חלום. עשרות אלפים אבודים, מדורדרים על לא עוול בכפם.

יש ישיבות שהנשירה מהן מועטה. יש ישיבות שמלכתחילה מקבלות בחורים על מנת לזרוק. זה עוול יצוק שנפוץ למשל בישיבות ספרדיות. תבדקו כמה מועפים במהלך שנה ותחרדו. לאן הולכים המועפים?? מי זה הנוער שמסתובב ברחובות מודיעין עילית ויוצר ונדליזם? ברחוב כהנמן בבני ברק? כמעט כל נער כזה היה בישיבה קטנה רגילה בגיל 14.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הם יעברו מישיבה לישיבה, ממסגרת מחסה לשפנים לדירי עיזים. כמה עשרות בני מזל יגיעו למסגרות רווחה כמו כפר זוהרים ושם יעשו מהם בני אדם. רבים יעלו לישיבה גדולה שהיא רק כותרת ובגיל 18 ישוטטו ברחובות ויחלטרו בלי עתיד בלי תקווה בלי חלום. עשרות אלפים אבודים, מדורדרים על לא עוול בכפם.

יש ישיבות שהנשירה מהן מועטה. יש ישיבות שמלכתחילה מקבלות בחורים על מנת לזרוק. זה עוול יצוק שנפוץ למשל בישיבות ספרדיות. תבדקו כמה מועפים במהלך שנה ותחרדו. לאן הולכים המועפים?? מי זה הנוער שמסתובב ברחובות מודיעין עילית ויוצר ונדליזם? ברחוב כהנמן בבני ברק? כמעט כל נער כזה היה בישיבה קטנה רגילה בגיל 14.
נכון,
ייתכן שזה יותר בציבור הספרדי...
אני למדתי בישיבה חסידית קהילתית שלא יכולה לזרוק סתם בחורים...
אבל תכל'ס נראה לי שעדיין המספר של 40% קצת גבוה מידי...

e b p

משתמש מקצוען
יש בביתר סוג של ישיבה קטנה עם פנימיה לילדים שבאים מבית חסידי(יש שם גם ילדים מרקע חסידים ולא ממש חסידיים)
זה מגיל 13 אני יודעת ולומדים שם חוץ מהקודש גם חשבון אנגלית ונראה לי עוד איזה מקצוע לבגרויות 4 יחידות.
סוג יש שם גם מגרש ספורט לישיבה.
אבל יש שם המון כללים ומשמעת...
ברח לי מהראש השם אם זה נשמע הכיוון אני יברר.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש בביתר סוג של ישיבה קטנה עם פנימיה לילדים שבאים מבית חסידי(יש שם גם ילדים מרקע חסידים ולא ממש חסידיים)
זה מגיל 13 אני יודעת ולומדים שם חוץ מהקודש גם חשבון אנגלית ונראה לי עוד איזה מקצוע לבגרויות 4 יחידות.
סוג יש שם גם מגרש ספורט לישיבה.
אבל יש שם המון כללים ומשמעת...
ברח לי מהראש השם אם זה נשמע הכיוון אני יברר.
המדרשיה החסידית של בומבך? בכניסה לגבעה A?

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

e b p

משתמש מקצוען
הכל הגיוני.
בכל מקום יש הכל.
ואני מכירה נער שאם לא הישיבה הזאת הוא היה היום ברחוב. ילד שעבר 3 חיידרים , תספורות, דירות וסגנונות חיים עד שמצאו משהו שמתאים לו.
ושם הוא פשוט פורח -לומד ברצינות ומאושר.

משה 05276

משתמש מקצוען
מבררת בשביל חברה שמחפשת לבן שלה ישיבה קטנה,
ישיבה עם לימודי מקצוע לבחור שלא מסוגל ללמוד יום שלם,
שיוכל למצות את עצמו, ויוכל לפרנס בעתיד בבוא היום בעז"ה.
לא ישיבה לנושרים, הבחור שמור מאוד, בלי ידע יותר מידי ולא רוצים שירד רוחנית.
יש ישיבה בביתר לא זוכר כרגע את שמה
ששם לומדים חצי יום קודש
ובחצי השני מקצועות
זה ישיבה בסגנון משפחות חסידי

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דברים ששמעתי בשם המשגיח ר' אברהם סלומון זצ"ל, משגיח בישיבת חברון, בהקשר ללימודי חול בישיבה (הדברים נאמרו בשיחה אישית לתלמיד שרצה ללמוד לימודי חול במקביל ללימוד בישיבה).
ישיבה זה ללימודי קודש בלבד. אם רוצים ללמוד לימודי חול זה מפקיע את השם ישיבה. את וולוז'ין סגרו בגלל שהממשלה רצתה להכניס לימודי חול. עכ"ל.
אם יש בחורים שצריכים מסגרות שהם לא לימודי קודש בלבד (ואני חושב בהחלט שיש כאלו), מגיע להם שיהיה מקום שיאפשר להם לשלב בין קודש לחול, אבל זה לא יהיה ישיבה, ואי אפשר לקרוא לזה ישיבה, ישיבה זה ללימודי קודש בלבד.
ואם כבר הזכרתי ישיבות, שמעתי את אותם הדברים בשם הרב אלישיב זצ"ל לגבי בית יעקב לבנות. דעתו הייתה שבשם בית יעקב אפשר לקרוא למסגרות שיש בהם לימודי קודש בלבד, ואם רוצים ללמד לבנות מקצועות חול, אפשר, אבל לא תחת השם בית יעקב.
בפועל אנחנו רואים שבכל מסגרות בית יעקב (לפחות במגזר הליטאי) לומדים גם מקצועות חול... נראה שדעתו לא התקבלה בציבור.

נערך לאחרונה ב:

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הבעיה היא שהבחור הזה ספציפית עם ראש מצוין!
יש לו יכולות קוגניטיביות גבוהות מאוד!
רק שיש קשיים אחרים שמגבילים אותו בלשבת וללמוד יום שלם,
ובגלל שההורים שלו יודעים שבעתיד (לפי המציאות של היום) הוא לא ישב בכוילל ללמוד יום שלם
הם מעדיפים לתת לו מקצוע ביד מראש ולא שיתחיל לחפש את עצמו בעולם התעסוקה בלי כלום ביד.
נשמע מתאים לישיבות התכוניות כדוגמת מערבא נהורא והישוב,
הרמה הלימודית גבוהה(גם לימודי החול וגם לימודי הקודש) וגם הישיבות הללו משתדלים לשמור על הבחורים מבחינה רוחנית, ולאחר כמה שנים הבחורים ברובם מגיעים לישיבות ליטאיות גדולות מצוינות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לג

א רַנְּנוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה לַיְשָׁרִים נָאוָה תְהִלָּה:ב הוֹדוּ לַיהוָה בְּכִנּוֹר בְּנֵבֶל עָשׂוֹר זַמְּרוּ לוֹ:ג שִׁירוּ לוֹ שִׁיר חָדָשׁ הֵיטִיבוּ נַגֵּן בִּתְרוּעָה:ד כִּי יָשָׁר דְּבַר יְהוָה וְכָל מַעֲשֵׂהוּ בֶּאֱמוּנָה:ה אֹהֵב צְדָקָה וּמִשְׁפָּט חֶסֶד יְהוָה מָלְאָה הָאָרֶץ:ו בִּדְבַר יְהוָה שָׁמַיִם נַעֲשׂוּ וּבְרוּחַ פִּיו כָּל צְבָאָם:ז כֹּנֵס כַּנֵּד מֵי הַיָּם נֹתֵן בְּאֹצָרוֹת תְּהוֹמוֹת:ח יִירְאוּ מֵיְהוָה כָּל הָאָרֶץ מִמֶּנּוּ יָגוּרוּ כָּל יֹשְׁבֵי תֵבֵל:ט כִּי הוּא אָמַר וַיֶּהִי הוּא צִוָּה וַיַּעֲמֹד:י יְהוָה הֵפִיר עֲצַת גּוֹיִם הֵנִיא מַחְשְׁבוֹת עַמִּים:יא עֲצַת יְהוָה לְעוֹלָם תַּעֲמֹד מַחְשְׁבוֹת לִבּוֹ לְדֹר וָדֹר:יב אַשְׁרֵי הַגּוֹי אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהָיו הָעָם בָּחַר לְנַחֲלָה לוֹ:יג מִשָּׁמַיִם הִבִּיט יְהוָה רָאָה אֶת כָּל בְּנֵי הָאָדָם:יד מִמְּכוֹן שִׁבְתּוֹ הִשְׁגִּיחַ אֶל כָּל יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ:טו הַיֹּצֵר יַחַד לִבָּם הַמֵּבִין אֶל כָּל מַעֲשֵׂיהֶם:טז אֵין הַמֶּלֶךְ נוֹשָׁע בְּרָב חָיִל גִּבּוֹר לֹא יִנָּצֵל בְּרָב כֹּחַ:יז שֶׁקֶר הַסּוּס לִתְשׁוּעָה וּבְרֹב חֵילוֹ לֹא יְמַלֵּט:יח הִנֵּה עֵין יְהוָה אֶל יְרֵאָיו לַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יט לְהַצִּיל מִמָּוֶת נַפְשָׁם וּלְחַיּוֹתָם בָּרָעָב:כ נַפְשֵׁנוּ חִכְּתָה לַיהוָה עֶזְרֵנוּ וּמָגִנֵּנוּ הוּא:כא כִּי בוֹ יִשְׂמַח לִבֵּנוּ כִּי בְשֵׁם קָדְשׁוֹ בָטָחְנוּ:כב יְהִי חַסְדְּךָ יְהוָה עָלֵינוּ כַּאֲשֶׁר יִחַלְנוּ לָךְ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה