דרוש מידע מכירים את מחלת העישון מקרוב, כמו כולנו. אולי ביחד נוכל להציל מישהו

chala

משתמש חדש
עישנתי והמון המון
כל מי שמעשן לא צריך רופא שיגיד לו כמה זה מסוכן, ברוב המקרים מרגישים את זה.....
הפסקתי והיו לי כמה נפילות בזמנים מאוד עמוסים, אין ספק החיים היפים זה בלי הגלגל הזה

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מהניסיון שלי זה דווקא נכון מאוד, גם כשאתה בטוח שזה עבר פתאום מגיע רגע שזה נופל עלייך, ואתה אפילו לא מבין מאיפה.
כמה סיגריות היית מעשן ביום אם יורשה לי לשאול?
הייתי מעשן בין קופסה לקופסה וחצי, הפסקתי לפני 11 שנים.
אני לא אגיד שלא היו רגעים יוצאי דופן של לחץ וכדומה שהרגשתי קושי לא לעשן, אבל לא משהו שבלתי אפשרי להתמודד איתו.
99% מהימים לא חושב על זה בכלל...

מלכי בית שמש

משתמש מקצוען
אני באה קצת לסייג מכל ההפחדות
לפי מכון גמילה מסוים ההפחדות והפרסומות הם גורמים משמעותיים לעליה בעישון
לצערינו לא רק המעשנים ניזוקים וזה חבל
אבל כשמישהו רואה או קורא משהו מפחיד זה גורם לו לריאקצית נגד
מקווה מאוד שאנשים יבינו את הנזק העצום שהם גורמים אבל לא להפסיק בחדות מידי שלא תפלו שוב ובדרך כלל הפעם השניה קשה יותר
רק לכו למכוני גמילה מסודרים בתהליך רשמי יש בקופות חולים תוכניות מסודרות עם ליווי מתואם לציבור החרדי
שיהיה לכולנו שנה נקייה יותר

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
א. שימו לב שגם להוריד חלק מהכמות של הסיגריות ליום זה יכול להיות משמעותי,
ב. אפשר נניח לעשות גדר לא לעשן ליד התינוק או ליד אנשים אחרים, לפחות להציל אותם מכל העשן השחור המגעיל הזה והנזקים של העישון הפסיבי,
ג. וגם דוגמא אישית יכולה לגרום להתחיל לעשן, כך שבן של הורה מעשן יעשן יותר בקלות, כך גם בחור ישיבה קטנה שיראה את הר"מ שלו מעשן.. אל תעשנו לידם..
ד. תגידו לבן שלכם שהתחיל לעשן, אתה רוצה לעשן, בעייתך, אבל אל תעשה את זה ליד חברים שיכולים להיות מושפעים ממך..
לגבי הפסקת עישון לגמרי אין לי עצה בינתיים.. נשמח לשמוע

יראת

משתמש מקצוען
אני גרה במודיעין עילית. שנים שלא ראיתי צורת סיגריה! יש לי בנים בחידירים ובישיבות - אף פעם לא שמעתי דיון על זה. פשוט מחוץ לתחום. לא רואים את זה. לא מריחים את זה ולא שואפים לזה (את זה). זה תלוי מקום?

שמעון963852741

משתמש פעיל
אני גרה במודיעין עילית. שנים שלא ראיתי צורת סיגריה! יש לי בנים בחידירים ובישיבות - אף פעם לא שמעתי דיון על זה. פשוט מחוץ לתחום. לא רואים את זה. לא מריחים את זה ולא שואפים לזה (את זה). זה תלוי מקום?
מישזה מעניין אותו אני מציע לו לבדוק את אחוזי המעשנים בישיבות קטנות במודיעין עילית, אני חושש שיופתע לרעה.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
פעם [כשעישנתי...] אמרה לי רופאה שעיקר הסיכון הוא מחלות ריאה קשות מהם סובלים המעשנים [בהמשך החיים].

יש תרופה שמסייעת להפסיק לעשן.
גם אם נניח שהיא תרופה לא בריאה, הנזק מהסיגריות הוא גדול יותר.

הפסקתי לעשן יחד עם התרופה ההיא בהכוונה טלפונית של רופא מקופת-החולים.
פנו לרופא המשפחה, יש לו כלים שיוכלו לסייע לכם להפסיק.
אבל העיקר הוא להבין ולהשלים שחייבים לוותר על התענוג הזה שקוראים לו סיגריה.
אכן יש כאן וויתור מסוים, אבל הכרחי.
הפסקת העישון מתחילה ברצון חזק ואמיתי להפסיק.

• תודה
Reactions: RPO

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
היי
אני באמת מתנצל מכל מי שהנושא הזה מפריע לו.
אני מבין את החששות. האמת שלא חשבתי שזה יעבור חלק, ואף על פי כן פתחתי את האשכול הזה.
הסיבה פשוטה: מי שמתחיל לעשן עושה את זה בהרגשה של "נו יאלה מה יקרה".
כשהמודעות עולה, החשש עולה. זה ברור.
אני מבקש סליחה מכל המעשנים וסביבתם שנהנית מזה (מי שנהנה למלא את ריאותיו בעישון פאסיבי ולהסריח מריח של סיגריות כמובן), ואף על פי כן אני חושב שזה נכון להשאיר את הנושא על כנו.
ואני מכיר בחורי ישיבות טוב מאוד, לא נולדתי אתמול...
אני יודע שזה מפחיד אותם. בפרט את אלה שעוד לא מעשנים.
ואני מכיר בחורים מהמובילים בישיבות שבהם הם לומדים, שבגלל החששות מזה לא מעשנים.

FSHLOMO

משתמש פעיל
UX UI
D I G I T A L
יש ספר "להפסיק לעשן" אלן קאר, להשיג בסטימצקי.
הספר הכי טוב, יש גם גמ"חים של הספר.
מי שרוצה וקורא את הספר מצליח.
אני עברתי על השרשור פחות או יותר אני אספר לכם סיפור אישי
אני עישנתי מלא שנים. קופסה ליום. ניסיתי מיליון פעם להפסיק. העלו את המחירים. כל הדברים האלו לא באמת עוזרים, כי משיגים סיגריות מחו"ל בזול...
קראתי את הספר של אלון קר. עשיתי כל מה שאפשר כדי להפסיק. הסיגריה הרבה יותר חזקה.
עד שיום אחד, הרופא הציע לי ללכת לסדנת עישון במכבי. וזה עבד פלאי פלאים! אני כבר היום חצי שנה בלי שנגעתי בסיגריה אחת. מאוד פחדתי מהשלב הזה, והנה אני כאן, ב"ה.
להגיד שזה קל? להגיד שאני לא מתגעגע? זה לא נכון. אני אהבתי את הסיגריה, אבל אני יודע מה טוב לי, ובגלל זה הפסקתי.
היום אני מודה להשם על זה.

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
אני עברתי על השרשור פחות או יותר אני אספר לכם סיפור אישי
אני עישנתי מלא שנים. קופסה ליום. ניסיתי מיליון פעם להפסיק. העלו את המחירים. כל הדברים האלו לא באמת עוזרים, כי משיגים סיגריות מחו"ל בזול...
קראתי את הספר של אלון קר. עשיתי כל מה שאפשר כדי להפסיק. הסיגריה הרבה יותר חזקה.
עד שיום אחד, הרופא הציע לי ללכת לסדנת עישון במכבי. וזה עבד פלאי פלאים! אני כבר היום חצי שנה בלי שנגעתי בסיגריה אחת. מאוד פחדתי מהשלב הזה, והנה אני כאן, ב"ה.
להגיד שזה קל? להגיד שאני לא מתגעגע? זה לא נכון. אני אהבתי את הסיגריה, אבל אני יודע מה טוב לי, ובגלל זה הפסקתי.
היום אני מודה להשם על זה.
למה בעצם רצית להפסיק?

FSHLOMO

משתמש פעיל
UX UI
D I G I T A L
למה בעצם רצית להפסיק?
כמה דברים ביחד
דבר ראשון אשתי
דבר שני לא רציתי ליהיות מכור לזה כי סוג של = הייתי עבד
ודבר שלישי והחשוב רציתי להראות לעצמי שאם אני רוצה אני יכול!!!

(עברתי על השרשור כל הזמן שבן אדם לא עבר את החוויה הזאת אז הוא לא יכול לכתוב פה תגובה כי הוא לא יודע אין מצב לגעת בלי לנסות..... - אז בבקשה תפסיקו לכתוב סתם שטיות)

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
פעם [כשעישנתי...] אמרה לי רופאה שעיקר הסיכון הוא מחלות ריאה קשות מהם סובלים המעשנים [בהמשך החיים].

יש תרופה שמסייעת להפסיק לעשן.
גם אם נניח שהיא תרופה לא בריאה, הנזק מהסיגריות הוא גדול יותר.

הפסקתי לעשן יחד עם התרופה ההיא בהכוונה טלפונית של רופא מקופת-החולים.
פנו לרופא המשפחה, יש לו כלים שיוכלו לסייע לכם להפסיק.
אבל העיקר הוא להבין ולהשלים שחייבים לוותר על התענוג הזה שקוראים לו סיגריה.
אכן יש כאן וויתור מסוים, אבל הכרחי.
הפסקת העישון מתחילה ברצון חזק ואמיתי להפסיק.
מה גרם לך לרצות להפסיק לעשן?

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
הייתי מעשן בין קופסה לקופסה וחצי, הפסקתי לפני 11 שנים.
אני לא אגיד שלא היו רגעים יוצאי דופן של לחץ וכדומה שהרגשתי קושי לא לעשן, אבל לא משהו שבלתי אפשרי להתמודד איתו.
99% מהימים לא חושב על זה בכלל...
למה הפסקת בעצם?

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
עישנתי והמון המון
כל מי שמעשן לא צריך רופא שיגיד לו כמה זה מסוכן, ברוב המקרים מרגישים את זה.....
הפסקתי והיו לי כמה נפילות בזמנים מאוד עמוסים, אין ספק החיים היפים זה בלי הגלגל הזה
אולי תשתף מה הרגשת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה