דרוש מידע מי שלא מסודרת בסמינר, ימים אחרונים להגשת ערעור!

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
בסיעתא דשמיא

גם אצלינו בעיר
היו 3 בנות שלא התקבלו
ועשו הפגנות בלי סוף
הבנות לא הלכו לשום סמינר
נשארו בבית
והתעקשו להתקבל
ואחרי חצי שנה שהיו בבית
התקבלו וחשבו שנצחו-
אבל אחרי כמה שנים כולם הבינו למה הסמינר לא רצה לקבל אותן.
2 מהן נפלטו אחרי 3 שנים וד' ישמור איך הן נראות...
והשלישית שרדה איכשהו בקושי רב

אם היו הולכות למקום שמתאים להן מלכחילה זה לא היה קורה
וגם מה שנראה מתאים בגלל התדמית- תראו לאן זה הוביל.
מה הרויחו?
אפשר להסתכל על זה גם מכיוון אחר
שאם היו מקבלים אותם
אולי היה יוצא מהם משהו טוב

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

נאור שהם

משתמש רשום
לא תמיד דחיית בנות היא אי התאמה לסמינר,
לפעמים הסיבה היא שהסבתא לא נולדה באירופה.
כל עוד שהבנות מגזע הרש"ש ואור החיים הקדוש ז"ל לא יפתיעו יום אחד במשפט של "כעת נהיינו רוב בכיתה והנוסח בתפילה הוא כמו שלנו!!"

נערך לאחרונה ב:

מ. ק.

משתמש מקצוען
הי,
האפליה קיימת ל-2 הכיוונים.
עבדתי בבתי ספר ספרדיים, ובנות אשכנזיות שהיו שם- הבנות עשו מהם קציצות. רק מי שכהה- היה לה סיכוי להסתדר איתן. (או מי שמצאה לעצמה מוצא מעדות המזרח, ויכלה לטעון להם היא גם משם)

וחוץ מזה- בין החברות הספרדיות שלי שלא התקבלו לסמינר אשכנזי- חוץ מבת אחת כולן הרבה יותר מרוצות מהסמינר שלהן, מאשר הבנות שהלכו לסמינר האשכנזי ההוא.

ונקודה נוספת- אם המקום בסמינרים מוגבל. לאשכנזיות יש X אופציות, ולספרדיות יש אופציות נוספות- זה לא עניין של הוגנות לקבל קודם את האשכנזיות?

אורי רבי

משתמש רשום
רק דיוק קטן שאני ראיתי במו עיני וחוויתי בעצמי- את הילדות הטובות באמת הרבה פעמים לא מקבלים והן זקוקות לערעורים פרוטקציות וכדומה.. בגלל רקע משפחתי מעט שונה או בי"ס יסודי שהוא לא בית יעקב אשכנזי.. ואילו את הבנות המקובלות הרגילות בנות אברכים רבנים או לא יודעת מה
שיש שם טוב לאחיות ולמשפחה שלהם ומקבלים אותם על מגש של כסף לתוך הסמינר בלי ערעורים הרהורים וכו'
למרות שהן במציאות פחות ירוו נחת את הסמינר והצוות-מניסיון:rolleyes::cautious::cry::mad:
ככה שיש בנות שירוו את הסמינר בנחת (ואני בכוונה לא אומרת בנות טובות כי כולן טובות רק שבמציאות המעשים שלה קצת פחות..) אבל בסוף לא יקבלו אותן הן תלכנה לסמינר אחר וההפסד כולו של הסמינרים הטובים והרווח של הסמינר הפתוחים...

אורי רבי

משתמש רשום
לכל האלו שחושבים שמפלים רק את הספרדים
אני מכירה בי"ס של ש"ס - ספרדי שלא מסכים לקבל מורות אשכנזיות
זה לא הפליה?
זה לא הפליה שאני רואה מודעה בעיתון שרק משהי עם מטפחת וכו' יכולה לעבוד במקום מסוים
אם אשכנזי היה כותב ככה שחור ע"ג לבן מודעה ד' ישמור מה היו עושים לו....
מה שקורה שמי שרוצה להרגיש מופלה בחיים יכול להרגיש בכל מקום
ויש דרך להסתכל על החיים!
נכון אני לא סותרת את זה שמעדיפים לקבל בנות אשכנזיות מבנות ספרדיות, כי ברגע שרוב הכיתה תיהיה ספרדיות הספרדיות עצמן כבר לא ירצו ללכת לשם לא יספיק להם
ולכל האלו שכותבות שלעשות תיכונים אזורים כמו יסודי לא מבין את הבעיה
כי בבי"ס יסודי האמא יכולה להחליט לילדה לאיזה חברה ללכת ולתחבר וכד' וזה לא קל לשלוח ילד למרחק
ותלמידה בסמינר זה משפיע אחרת החברה, וחברה משפיע לטוב ולמוטב בכל מקום! והיא יכולה לנסוע קצת בשביל החינוך שלה....
אני חושבת שאפר לדרוש לבוא עם מטפחת. זה עניין של צניעות בלבד! בואו ללא נכנס לעניין של פאות צנועות או לא .. מוסכם שהפאות של היום הם לא וואו...
ואם מעירים לבנות על שיער מחומן גם למורה אסור לבוא עם גוונים בפאה..
אז כמו שיש תקנון באיזה לבוש מורה צריכה להגיע לסמינר או לבי"ס חלק מהתקנון הוא מטפחת...
ואל תשכחי שיש פעמים שזה גם להפך..

אורי רבי

משתמש רשום
פעם ספרדיה כזאת שדוגלת רק במטפחת וכו' הסבירה לי שהם לא יכולים לקבל חינוך ממי שהולכת עם פאה.
אבל זה ממש שטויות.
כי בכל בית ספר וסמינר ספרדיים יש המון מורות אשכנזיות, יותר נכון רובן אשכנזיות.
נכון רובן אשכנזיות והכל בסדר אנחנו חיות איתן בשלום ובשלווה ובדרך לא מסתכלות מי האשכנזיה ומי הספרדיה
ולקבל ממורה עם פאה בזה נכון וצודק את לא יכולה לקבל ערכים ומוסר ממורה שנוגדת את הדרך שלך את ההלכה הצרופה ופה הטרוניה היא גם למורות הספרדיות ובמיוחד... כי אצלנו זה עניין שנוגד לגמרייי את ההלכה שלנו!

נאור שהם

משתמש רשום
רק דיוק קטן שאני ראיתי במו עיני וחוויתי בעצמי- את הילדות הטובות באמת הרבה פעמים לא מקבלים והן זקוקות לערעורים פרוטקציות וכדומה.. בגלל רקע משפחתי מעט שונה או בי"ס יסודי שהוא לא בית יעקב אשכנזי.. ואילו את הבנות המקובלות הרגילות בנות אברכים רבנים או לא יודעת מה
שיש שם טוב לאחיות ולמשפחה שלהם ומקבלים אותם על מגש של כסף לתוך הסמינר בלי ערעורים הרהורים וכו'
לי נראה שאם זה היה ההיפך, שבת ממוצא אשכנזי לא היתה מתקבלת- אז בדרך הטבע, לעולם היא לא היתה משפילה את עצמה בהגשת ערעור, יתכן ואפילו היא היתה המנצחת, אבל בסגנון ניצוח אחר לגמרי שבדיוק בגללו לפעמים המערערים על הסמינר בעצם כה רוצים בו...

אני נסתרת

משתמש מקצוען
יש כמה תגובות שלא נכתבו...
1. אני גרה במקום שיש יותר מקומות בסמינרים מבנות, לכן המלחמה על כל בת - מצד הסמינר - היא עצומה [יש חיה כזו, ויש לה המון חסרונות!!!! המון!!!! לא תוכלו לשער בלי לשמוע] ועדיין יש בנות שלא מתקבלות גם אשכנזיות, וגם ספרדיות, מותר לומר בקול - אנחנו כועסים [ולפעמים בצדק] על הוועדה המקבלת, ולא מוכנים לשלוח לסמינר שאין לא את הוועדה הנ"ל, עדיף שתהיה קשוחה וחזקה, אחרי שהבנות שלנו בפנים, כך לא יודעת האם הגיהנום שלהם יהיה כ"כ גדול, אחרי קיטונות הבוז אנחנו משגרים להם, תלוי כמובן מאיזה צד אנחנו...
אה, וגם אנחנו לא מוכנים להיות חלק מהוועד העלום הזה... כך שמותר לומר בקול שספציפית הוועדה המקבלת לא תמיד קשורה לפיתוח הסמינר וגודלו, הם מקבלים "בתוך המקומות שיש", ויש מקום להודות להם...

2. הכעס על הסמינרים בעיקר על כך שהסמינרים הגדולים לא מאפשרים לפתוח עוד סמינרים מחשש לעורם, זה כבר לא בסדר, אין לך מקום- אולי ואולי, אז בבקשה תאפשר לתחרות להתפתח, היא עושה טוב בכל התחומים, גם בחינוך.
בדבר הזה צודק -------------[משה פייגלין] שרצה שלא יהיה תקצוב למוסדות, אלא שוברים להורים, כל תלמיד שיתן את השובר שלו להנהלה תקבל עבורו 2.000 ש"ח, דבר זה יגרום לסמינרים להתפתח לטובה, כי תספיק התארגנות של הורים לפתוח לעצמם. [סביר שיהיה יותר מבחר ויותר התאמה]

3. אולי גם ביחס לבתי כנסת שיש אשכנזים וספרדים זה גזענות? שבן אדם רוצה שהמסורת שלו תישמר הוא צריך לדאוג לזה, קשה ללמד בנות לקרוא בסידור ב"לשון הקודש" כשחצי כתה אומרת "בעברית", שימו לב אנחנו אוהבים זמירות "שלנו", את המתכונים של "סבתא שלנו", לכן גם במסגרת החינוך אנחנו מצפים לשמירת המנטליות, וזה לא קשור לכלום.

4. למה ההתרעמות על הליטאים, [מודה אני ליטאית!] איפה החסידים ב"נטל" איפה ה"ספרדים" שלא מרימים את הכפפה והם בעצמם לא רוצים את המוסדות שלהם? קצת כבוד עצמי... כלפי כל העדות והחוגים!
[יש כלל בחברה שאומר אם אתה לא רוצה אותך למה שאני ארצה!] הסמינרים "לא לוקחים את הספרדים הטובים" אלא הם מגיעים אליהם, מה באמת מתבקש מהסמינרים לא לקבל את כל הבנות הנ"ל, אז בכלל כולם פה יכעסו.

5. אנחנו בגלות, וזו עוד תזכורת תמידית כואבת,

זהו אנחנו לפני פסח, נא לזרוק רק אגוזים [99% אחוז מהזמן אני בין כך לא באתר]

שרה֫

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הכעס על הסמינרים בעיקר על כך שהסמינרים הגדולים לא מאפשרים לפתוח עוד סמינרים מחשש לעורם, זה כבר לא בסדר, אין לך מקום- אולי ואולי, אז בבקשה תאפשר לתחרות להתפתח, היא עושה טוב בכל התחומים, גם בחינוך.
הבעיה היא לא קשורה תמיד למנהלי הסמינרים השונים
זה קשור גם למשרד החינוך
משרד החינוך מאשר מספר של תעודות הוראה כל שנה ולכן זה גורם לכך שכל סמינר רוצה לקבל כמה שיותר אישורים תעודות וזה שיש עוד סמינרים יכול לגרום לבעיות בנ"ל
אחרת הם צריכים לשלם מכספם או משהו כזה....

שרה֫

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כיתות קטנות יותר [מ48] מצריכות יותר מורות ולא להפך
לא דברתי על המורות שמלמדות בסמינר
דברתי כל הבנו שלומדות בסמינר וצריכים לספק להם לדוגמא בסוף תעודת הוראה,
אבל זה רק דוגמא...
בכל מקרה ברור שגם בזהז יש תחרות
אבל זה העולם שאנחנו חיים בו
שימו לב איך בתי החולים מפרסמים שייבאו ללדת אצלם כי הם מקבלים תקצוב מהממשלה
אז אותו דבר כל סמינר רוצה יותר תקציבים וכד'

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בתכלס הפתרון היחיד הוא להקים סמינרים אזוריים. בדיוק כמו בית יעקב איזורי שיש היום.
אם הבנות בכיתה מספיק טובות ללמוד איתן מכיתה א-ח'. אין שום סיבה שהן לא יהיו טובות ללמוד איתן גם מ-ט' עד י"ב
בתור אחת שלמדה בביה"ס אזורי ובתיכון עזבה לטובת סמינר גדול ונחשב;) אני יכולה לומר לך שזה קרה רק משום שהיה מספיק טוב ללמוד איתן מכיתה א-ח ולא להמשיך איתן הלאה.....
למי שלא מודעת למצב
בסמינר אשכנזי טוב
יש חצי כיתה אשכנזיות וחצי כיתה תמניות+ספרדיות
לא נכון, ובוודאי לא בכל המקרים, ובכיתה טובה בסמינר אשכנזי טוב היה רבע כיתה ספרדיות כולל התימניות (ולפי מה שזכור לי זה הכיתה עם הכי הרבה בנות ספרדיות באותו מחזור)
זה לא הפליה שאני רואה מודעה בעיתון שרק משהי עם מטפחת וכו' יכולה לעבוד במקום מסוים
לא, זה לא אפליה, כל עוד אני מכירה כמה מוסדות שלא מקבלים לעבודה עם מטפחת רק עם פאה....
האמת שאף פעם לא הבנתי למה הרישום לסמינרים לא מתבצע כמו רישום לישיבות, מה העניין שכל האחיות ימשיכו באותו סמינר?? יש בנות שמתאים להן סמינר קטן עם יחס אישי, יש כאלה שכל ההמוניות עושה להן טוב. הכנסתם את הבת הבכורה לסמינר אחד, אוטומטית כל הבנות אחריה הולכות לאותו סמינר גם אם הוא לא מתאים להן בכלל, כמו שאת מציינת פה שיש בנות חלשות לימודית בקרב האחיות, אז למה לאמלל אותן?? למה לא להתאים לכל אחת את הסמינר שמתאים לה?? בדיוק כמו בישיבות.
זה נכון, וחבל שזה לא ככה, אבל מהיכרות שלי עם המערכת אם שלחו בת אחת לסמינר X ובת שניה לסמינר Y המשפחה מחוקה ואין לה לאן לחזור ברגע שיש לה את הבת השלישית שכן מתאים לה הסמינר X....
בדתי בבתי ספר ספרדיים, ובנות אשכנזיות שהיו שם- הבנות עשו מהם קציצות. רק מי שכהה- היה לה סיכוי להסתדר איתן. (או מי שמצאה לעצמה מוצא מעדות המזרח, ויכלה לטעון להם היא גם משם)
מצטערת שזה מה שאת הכרת, אני הכרתי כיתה מקסימה שהרוב בה היה ספרדי ועדיין האשכנזיות היו שוות ערך לגמרי!!!
הטרוניה היא גם למורות הספרדיות ובמיוחד... כי אצלנו זה עניין שנוגד לגמרייי את ההלכה שלנו!
למה לגמרי???
זה שהרב שלך אסר לא אומר שרב אחר לא התיר!
למיטב ידיעתי חכם בן ציון אבא שאול התיר.

ולסיכום, נושא הסמינרים כאוב מאוד להרבה הצדדים ומה שאני יכולה לומר, רק תפילות!!!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בדבר הזה צודק -------------[משה פייגלין] שרצה שלא יהיה תקצוב למוסדות, אלא שוברים להורים, כל תלמיד שיתן את השובר שלו להנהלה תקבל עבורו 2.000 ש"ח, דבר זה יגרום לסמינרים להתפתח לטובה, כי תספיק התארגנות של הורים לפתוח לעצמם. [סביר שיהיה יותר מבחר ויותר התאמה]

זה בדיוק המצב כיום. התקצוב לכיתות תיכון הוא פר-תלמידה.
על כל תלמידה שמתקבלת ורשומה, הסמינר מקבל כמה אלפי ש"ח לשנה ממשרד החינוך. רעיון זהה לשיטת הוואוצ'רים.

וגם היום יכול כל מי שרוצה לפתוח סמינר, ועל כל תלמידה שתגיע אליו - הוא יקבל את הסכום הזה ממשרד החינוך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה