שיתוף מי שלא מזדהה שתקום +_+ !

מצב
הנושא נעול.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני רק מדמינת לעצמי זיקנה של אנשי שפר.
האמא יושבת על הכסא, חלשה.
הבת, מהרהרת בליבה "אני אתן בה אמון!"
"היא בטוח תצליח לקום ולהגיע למיטה, לא?"
היא לא א ו מ ר ת את זה.
היא חושבת את זה.
היא נותנת בה אמון.
נשמע לכם שפוי?
כדי למנוע את הבעיה הנ"ל, שרמן בכל אופן, התחילו להעביר קורסים של כיבוד הורים.
:)

נערך לאחרונה ב:

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
סיפרה לי מישהי שהיא הלכה עם השיטה ממש חזק וזה הגיע למצב שהילדים שלה לא רצו להקים בתים מרוב שהיו עייפים מהחיים כי כל עול הבית נפל עליהם כי האמא נותנת בהם אמון....
הם עשו הכל כולל הכל!
כביסות, כלים, הלבשת הקטנים, הכנת האוכל, קניות, וכמובן שלקיחת אחריות על ההתמודדויות שלהם כילדים בלימודים, בחברה וכו' (אל תשכחו שילד גם מתמודד ביום יום שלו)

אני לא שוללת לגמרי אבל ברור שצריך לשלב פה מלא רגש ושכל ותבונה של אמא ולא ללכת ראש בקיר!
אולי עדיף להם להתחתן
ככה הם ישבו בנחת והילדים שלהם יעשו הכל......

דבורה קוטובסקי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איזה איורים יפים!
מאוד אהבתי!
מזדהה עם המסר, ברור:)

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סיפרה לי מישהי שהיא הלכה עם השיטה ממש חזק וזה הגיע למצב שהילדים שלה לא רצו להקים בתים מרוב שהיו עייפים מהחיים כי כל עול הבית נפל עליהם כי האמא נותנת בהם אמון....
הם עשו הכל כולל הכל!
כביסות, כלים, הלבשת הקטנים, הכנת האוכל, קניות, וכמובן שלקיחת אחריות על ההתמודדויות שלהם כילדים בלימודים, בחברה וכו' (אל תשכחו שילד גם מתמודד ביום יום שלו)

אני לא שוללת לגמרי אבל ברור שצריך לשלב פה מלא רגש ושכל ותבונה של אמא ולא ללכת ראש בקיר!
ילד אמור לקחת אחריות .
אבל זה צריך להתאים ליכולות שלו.
אי"א ואסור להתעלם מהיכולות והצרכים של הילד.

רחל ברדיצבסקי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ה האמא עושה אחרי שהנסיכה הלכה לישון? מכינה אוכל למחר, מכינה את התלבושת ומכניסה ספר שכוח לתיק, מה יותר טבעי מזה???? מדובר בילדה בכיתה א'-ב' כזה, היא עם פרצוף זחוח ומפונק כי זה הציור, אך היא ממש לא מפונקת,
זה טבעי מאד שאמא עושה בשמחה את הנ"ל.
הגישה של "הנסיכה שהלכה לישון" ממש צורמת לי. אצלנו המגמה בבית היא להיות שותפים לעשיה כמה שיותר- כן! מכינות מערכת ממש לבד (אני רק עוברת לבדוק), האחריות היא לגמרי שלהן והן ממש נהנות מזה.

הגדולה שלי בד' בשמחה נרתמת לפעמים להכין לכולם את ארוחת הבוקר. והאחרים לפחות חלק מזה.

כדי לפתח בהן אחריות לעצמן ולבית אני פשוט מורידה מעצמי ומעבירה להן בהדרגה כמובן.

אין מה לומר הרבה יותר קל לעשות להם את הכל בשקט כשהן ישנות.... אבל אם אני רוצה באמת להכין אותן לחיים אני אשתף אותן בהכל!

נכון שבתור אמא האחריות היא עלי על רוב התחומים אוכל, כביסות וכו'

בציור יש הדגשה של "אמא, תעשי בשבילי את הכל תכרכרי סביבי ואני לא אנקוף אצבע."

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
האמת שלא.
ושוב מדברת כאמא, לא כמנחה, ולא מהיכרות עם שום שיטה.

ילדים הרבה יותר רגועים כשהם יודעים שאמא לא תשתחווה לכל ציוץ, מי שרוצה משהו יודע לבוא ולבקש יפה,
המדובר בתמונה - שימו לב! ילד מעל חלאקה, כלומר גם אם כואב לו/עייף/רעב וכו הוא אמור לדעת להביע את זה.
איזה חוסר בטחון יש לילד שמנהל את ההורים שלו..
איך 'גיליתי' את זה? כשהבכור שלי היה בן שנה! חכם גדול, היה בוכה המון ורוצה כל הזמן על הידיים,
באיזשהו שלב ראיתי שלא מציק לו כלום, אמרתי לו בתקיפות (כמובן תקיפות בהתאם לגיל) שעכשיו הוא הולך לשחק, אמא לא מרימה,
אחרי בכיות, צרחות ונסיונות הוא הלך לשחק, וחזר בחיוך! עד היום אני זוכרת איזו הקלה.....
ראיתי אמא צעירה בגינה, הילדה שלה צרחה עד שנכנעה והלכה לקנות לה ממתק.. היא גלגלה עיניים ואמרה לי מה לעשות.. היא מפונקת... והילדה צוחקת לעצמה עד הפעם הבאה.

זו תורתי על רגל אחת.
אין קשר בין ההיענות של הורה למצוקה של הילד ובין כניעה לבקשות שלו.
התייחסות ובדיקה מה קורה, אין פירושה לתת בדיוק את מה שהילד מבקש.

כל האמון של הילד בעולם, מבוסס על ההתייחסות של הוריו אליו. הורה מתעלם, מתנכר, שדוחה הבעה רגשית ומסרב להתייחס אליה - הוא הורה שלא מאפשר לילד לרכוש את האמון הבסיסי הזה. מצרך שקשה למצוא הזדמנות נוספת לרכוש...
יש לנו פיקדונות יקרים מפז. אל תתנו לרעיונות טרנדיים מבוססי טראומה, לשבש את האימהות הטבעית שלכן.

@הני p , יכולת ההבעה הציורית שלך, פשוט נהדרת

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
גישה שכ"כ הרבה לא מצליחים להעביר אותה טוב.
או לא מבינים אותה נכון.

יש לה בעיה.
והיא אולי אפילו מסוכנת.

אולי כדאי לפתוח קבוצות רק עם מבחני IQ בקבלה לקורס.
איזה IQ?, השיטה מתבססת על יכולת בחירה. השיטה מתעלמת בכלל מיכולת IQ .
זה לא קשור מה הנתונים, זה קשור בחירה ,
גם אם נולדת צ'רלי צ'פליין, את יכולה אם רק תבחרי, להיות אלברט אינשטיין
וככה גם האימון שלך בילדים, אם את רוצה שהילד יהיה אלברט אינשטיין,
והוא לא יוצא אלברט אינשטיין, כנראה לא האמנת מספיק,
תאמיני יותר. עוד קצת , בלי רגשות אשמה.... , תנסי שוב, (תיזהרי הוא מפעיל אותך.)
אופס, הוא לא אלברט אינשטיין. :oops:

MALKIP

מועדון הטבות לכלות
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אז לא, היא חד משמעית מלמדת אמא כאן רק בתנאי שאתה מצטרף אליה בדרך שלה.
אם לא, זה טעות. והיא לא מקבעת טעויות היא תגרום לך לשנות את ההתנהגות שלך כדי להרגיש שייך אליה ולזכות באהבתה.
מסכימה עם כל מילה. גישת שפר היא לא יהודית. נקודה.
ממליצה לשאול כל רב שהוא מה דעתו על השיטה, כי לרבנים כנראה מגיעים כל הפגועים...
אפילו שאני שונאת את ההצעה שלי, כי כל אמא, צריכה לבחון בתוך עצמה, מה האם ואיך נכון לה. ולילדים שלה.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
מסכימה עם כל מילה. גישת שפר היא לא יהודית. נקודה.
ממליצה לשאול כל רב שהוא מה דעתו על השיטה, כי לרבנים כנראה מגיעים כל הפגועים...
אפילו שאני שונאת את ההצעה שלי, כי כל אמא, צריכה לבחון בתוך עצמה, מה האם ואיך נכון לה. ולילדים שלה.
הרב יעקובזון אמר לפני שנים
שהורים יכןלים לטעות
עצוב
אבל קורה

כשהורים הולכים לפי שיטה-זה הנזק הכי נורא!!!

חוחית

משתמש סופר מקצוען

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
ציורים מושלמים . אולי קצת לשנות את הנתינה האמהית הבסיסית לסגנון של שרות ופינוק משהו מסוג אחר?

נ.ב.
ללכת לפי שיטה זה הכי מסוכן
כי אין לב פעיל אלא מרשם
כמובן שאפשר לקבל השראה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...