דרוש מידע מי שטוב לו ושמח

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
רק לי זה נשמע מרשים מאוד שאותה אחת עושה חשבון נפש וחוזרת בתשובה ולא מסוגלת לשמוח?

ללא ספק צריך לזכור את גילו ברעדה, אבל השאלה אם אצל אלו שיודעים יפה ככ את גילו קיים גם הרעדה...
למעט מבוגרים שבנינו, שעוד זוכרים את הריצה בשבת בוקר לישיבת פנוביז' באמצע ימי בין הזמנים, לשמוע את 'ראש חודש אלול יחול ביום...' ומיד את צעקות ההצילו של המתעלפים מפחד,
קשה לו לשכוח את הרעדה של אלול.

אפרסק עסיסי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא הבנתי, חסיד שמח יותר מליטאי או להיפך?

כי אני ליטאית , אז סורי אם הרסתי לך בטעות;) את התאוריה
@לא ממש מקורי כבר ענה על התשובה....
אבל איך ליטאית לא יודעת את ההבדל הבסיסי בין חסידים לליטאים?;)

ברוך הוא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שמחה ויראה הם לא דברים סותרים בכלל.
היפך השמחה זה עצבות, ואף אחד לא כותב להיות בעצבות בחודש אלול.
וידוע האימרה של ר' אהרן הגדול מקרלין "שמחה אינה מצוה, אבל מה שמחה מביא לאדם שום מצוה לא יכולה להביא, ועצבות היא אומנם לא עבירה אבל מביאה את האדם למקומות נמוכים ששום עבירה לא יכולה להביא".

שרה בנ''י

משתמש צעיר
אני תופסת בעמדה שחודש אלול זה לא חודש מפחיד וצריך לשמוח גם בו.
אך במקום שהסביר אתן לך מספר של קו שנקרא ''האמנתי''
ובשלוחה 1 יש שני שיחות על כך מפי הרבנית חיה קצבורג תליט''א
ושם היא מסבירה בצורה פשוטה ומשכנעת את הרעיון של חודש אלול.
חייבות לשמוע 0722549625 שלוחה 1

מעניינת

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
ממה נפשך זה לא נכון כי מבחינת החסידים אין דיכאון ומבחינת הליטאים אין זאת חנוכה...​

מחמירים את כל השיטות,
ואולי אפילו עד אחרי שובבי"ם שזה גם זמן תיקון נשארים בדיכאון
עד משנכנס אדר מרבין בשמחה

ברוך הוא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מחמירים את כל השיטות,
ואולי אפילו עד אחרי שובבי"ם שזה גם זמן תיקון נשארים בדיכאון
עד משנכנס אדר מרבין בשמחה
שובבי"ם זה לא הסוף זה ההתחלה.
יש שבועיים בשנה שעושים חטאים ממוצאי זאת חנוכה עד מוצאי שבת ויחי ואז כל השנה עושים תשובה על זה...
שובבי"ם, חודש אדר הדר קיבלוה..., פסח תשובה מאהבה, ימי הספירה, ואז כבר תמו"ז זמני תשובה וכו', ואז כל אלול עד זאת חנוכה וחוזר חלילה...

יאנקאלע

משתמש מקצוען
שובבי"ם זה לא הסוף זה ההתחלה.
יש שבועיים בשנה שעושים חטאים ממוצאי זאת חנוכה עד מוצאי שבת ויחי ואז כל השנה עושים תשובה על זה...
שובבי"ם, חודש אדר הדר קיבלוה..., פסח תשובה מאהבה, ימי הספירה, ואז כבר תמו"ז זמני תשובה וכו', ואז כל אלול עד זאת חנוכה וחוזר חלילה...
וואי
איזה צדיק
כל השנה לא עשית שום עבירה
פשששששששששששש

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קודם כל -שאלת השאלות למה את קוראת שמחה? היום ישנם הרבה דברים שאנשים חושבים שזו שמחה כשמחינה הלכתית זו ליצנות או הוללות לכל דבר ועניין. וזה עניין אחר לגמרי לדיון בפני עצמו אם בכלל ראוי להגיע לדבר כזה בימים אלו.

ולעניין הנ''ל, אצלי באופן אישי חודש אלול זה חודש של שמחה אמתית מתוך סיפוק.
זהו חודש שה' קרוב אלינו ובאופן טבעי אחרי כל ההנאות שדשנו בהם בחודש האחרון מתחילים להרגיש רצון חזק למשהו ערכי יותר, ממילא יש יותר את הזמן והסבלנות לתפילה טובה יותר ופרקי תהילים בין לבין וכ',
וכן, גם אמירת הסליחות מוסיפה לזה לא קצת.
ואם בכינו או כאבנו באמירת הסליחות זה לא אומר שהפכנו להיות בצער להיפך, פשוט התקרבנו יותר.
ממילא התחושה הופכת לטובה יותר.

אני מכירה אנשים רבים שמפחדים ונלחצים כשמגיע חודש אלול, אני דווקא אוהבת אותו.
חודש של קרבת ה'.
עניין של הסתכלות וגישה.
התרגלתי לזה שפותחים עליי עיניים באמירה הזו...

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
שיסביר:);)

כי אני כבר התייאשתי.

וויכוח עקר ארוך ומתמשך עם חברה שלא מוכנה לקבל את דעתי (הצודקת;)) ולהבין שמצוות השמחה חלה גם על חודש אלול.
ללא ספק יש לערוך חשבון נפש, לחזור בתשובה, אבל היי המלך בשדה! ככה נקבל אותו? גם הייאוש הינו כלי של הייצר הרע

יש לכם טיפים איך לעזור לאנשים לשמוח?
אני ממש מבקשת לא להסיט את האשכול לדעות/ויכוחים/פרשניות אישיות , זה אשכול חשוב וענייני מותר לו להיות שמח;) אבל לא מעבר....

בתקווה להבנה...
המשגיח שלי בישיבה (ליטאית) היה אנגלי עם ראש בריא והוא היה מסיים תמיד את השיחות באלול במילים א פריילעכן אלול!

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
יש לכם טיפים איך לעזור לאנשים לשמוח?
יש לך פחות משעה לשמוע שיעור?
בהשגחה פרטית אתמול האזנתי לשיעור שנותן תשובה בדיוק לשאלה שלך. אם תרצי, זה הקישור:

בדוח

משתמש מקצוען
אני בראש חודש אלול ביקשתי מהקב''ה במוסף שיחדש עלי את החודש הזה 'לששון ולשמחה...'
אולי אנשי כנסת הגדולה לא התכוונו באמת...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה