תקשורת מי צריך לדאוג למשפחות שלא שורדות את הפסח?

מצב
הנושא נעול.

ששל

משתמש מקצוען
תפקידכם כתורמים או מעשרים את ממונכם תם ונשלם ברגע שאתם מעבירים את כספכם לארגון או לקופה שבחרתם, אם אתם מעבירים ישירות לנזקקים תפתחו אשכול חדש בנושא "איך לבחור למי להעביר מעשרות".
היו שלום
פשוט אנחנו בני אדם
ובין שלל התכונות יש גם תכונות רצויות פחות.......
ולגיטימי שארצה לפקח על כסף שיוצא לי מהכיס במאמץ.
ברור שהכי מושלם להתנתק מזה, אם את שם- אשרייך.

אי הבנה

משתמש צעיר
פשוט אנחנו בני אדם
ובין שלל התכונות יש גם תכונות רצויות פחות.......
ולגיטימי שארצה לפקח על כסף שיוצא לי מהכיס במאמץ.
ברור שהכי מושלם להתנתק מזה, אם את שם- אשרייך.
בגלל שזה לגיטימי התורה מגיעה ומציבה לנו תמרור עצור,
"לא כל מה שחושבים אומרים ולא כל מה שאומרים כותבים, ולא כל מה שכותבים מפרסמים" (הבריסקער רב)
לגיטימי לא להיות במקום הזה (אני גם שם... היי לכן אנחנו נמצאים בעולם הזה - כדי לעבוד על עצמנו) לא לגיטימי לכתוב כך בפורום ציבורי ולעבור על מה שקבעה הברייתא "אין מחשבין עם גבאי צדקה".

דיני

משתמש מקצוען
שתהיה להם דירה ושיהנו בה
אבל שאותה משפחה תפנים בעצמה שבם לא עניים!!
וכמו שכתבו פה מה ששונה מכל השנה בפסח זה מצות ויין ועוד קצת..
באמת אין חובה לקנות בגדים חדשים במחירים הזויים

אני לדוגמא לא יקנה לעמי בגד אם לא אמצע במחיר שפוי- בלי קשר למצב החשבון בנק
ולגבי פינוקים למשפחות עניות- אדרבא שיפנקו אותם גם בנופש משפחתי , מגיע להם
השאלה מה ההגדרה של משפחה עניה?
משפחה שיש לה נכס של מליון תשע מאות, ומשכנתא של שני מליון (זה אפשרי, כולל הריביות), והלוואות על ההון העצמי הם עניים ולא עשירים. הנכס שלהם ממושכן במלואו.
וזה שהיתה להם אפשרות לזרוק כסף על ריביות משכנתא במקום על שכירות זה שיקול שלהם, ובד"כ שיקול נבון, אבל ממש לא עושה אותם לעשירים.
עשיר זה מי שסך נכסיו עולה על סך התחייבויתיו בסכום משמעותי

לא מוגדרת

משתמש פעיל
משפחה שיש לה נכס של מליון תשע מאות, ומשכנתא של שני מליון (זה אפשרי, כולל הריביות), והלוואות על ההון העצמי הם עניים ולא עשירים. הנכס שלהם ממושכן במלואו.
וזה שהיתה להם אפשרות לזרוק כסף על ריביות משכנתא במקום על שכירות זה שיקול שלהם, ובד"כ שיקול נבון, אבל ממש לא עושה אותם לעשירים.
לא הבנתי אם החוב שלהם יותר מהדירה שלהם במה זה מתבטא שזה שלהם בזה שלא יוציאו אותם מהדירה ?? יש אנשים שלא מצליחים לשלם לשלם משכנתא ולוקחים להם את הדירה !!

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי אם החוב שלהם יותר מהדירה שלהם במה זה מתבטא שזה שלהם בזה שלא יוציאו אותם מהדירה ?? יש אנשים שלא מצליחים לשלם לשלם משכנתא ולוקחים להם את הדירה !!
שהם כרגע משלמים את השכירות לבנק, ויש סיכוי שבסוף הדירה תישאר שלהם

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בלת"ק חלקי,
אני מזועזעת מהיחס של האנשים כאן לצדקה,
באשכול הקודם שנפתח על פסח נכתבו עלי ביטויים הזויים שגרמו לי לפרוש מהכתיבה כאן.
צדקה זה לא מה שנראה לנו, יש הלכות ומורי הוראה שקובעים את הכללים.

לפי ההלכה ניתן לתת ממעשרות (צדקה) כדי להשלים לסך הכנסות של 1500 לנפש.
זה ההלכה.
לפי ההלכה משפחה צריכה למכור את הרכב עם היא לא מסימת חודש ולא לקחת מכספי צדקה(קופת העיר לא נותנת תמיכה למשפחה שמחזיקה רכב, אלא אם יש סיבה) שלא לדבר על פשוט נבלה בשוק ואל תזדקק לבריות...

כתבו עלי ביטויים הזויים על זה שכתבתי שאשה/נערה יכולה לקנות בגד לחג גם ב300 ש"ח וילד ב150 שח.
הביאו שם תקציב מאוד הגיוני למשפחה נזקקת,
ואז את רואה אנשים מוסיפים לרשימה מותרות לכל דבר,
צעצועים חדשים לפסח, (אצלנו כשלא היה כסף לא קנו צעצועים בכלל)
קולקציה שלמה לכל המשפחה במחיר שרוב הציבור לא מרשה לעצמו,
עוזרת בית, ועוד... והכל מצדקה.
ההתנהלות של אנשים כאלו פוגעת באנשים שצריכים צדקה באמת, בשביל עוף ולא בשר,
בשביל ביגוד מכבד לילדים שלהם.

הרבה משפחות שלא מסימות חודש לא מתנהלות נכון כלכלית.
משפחה שלא מסיימת חודש צריכה ללכת לייעוץ כלכלי,
הרבה מאוד דברים יכולים להפתר עם התנהלות כלכלית נכונה.
מצד שני יש דברים שלא תעזור להם התנהלות כלכלית,
כמו למשל משפחה של 10 ילדים שהאבא אברך והאמא מורה,
להם תעזור בהחלט צדקה שתשלים להם לסכום של 1500 לחודש.

וכן יש מקרים חריגים, ובשביל זה יש ועדות של קופות צדקה.

על החתום אשה שתורמת חומש בכל חודש לצדקה וכתבו עליה שהיא ההוכחה לכך שנשים עינם צרה בצדקה....

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מסכימה לגמרי!!!
דבר אחד אני לא מבינה-
למה שארגוני חסד עושים ליתומים אטרקציות בכדור פורח-
אף אחד לא בוכה למה לילדים שלי אין,
וברגע שנותנים לילד שמצטמצם כל השנה קצת יותר ממה שהילד שלך מקבל-
כבר יש שאלות.
הגיע הזמן להפנים שמותר לשמח גם את ילדי ונשות האברכים!!!
ההלכה שונה ליתום ואלמנה.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
1500 לנפש זו ההלכה? מה המקור?
לפי דיינים לדיני ממונות,
זה גם הקריטריונים של קופת העיר.(שמתנהלת לפי ההלכה)
כמובן שלפעמים יש סיפור שמשנה את התמונה ואז המצב שונה.
קופת העיר לא מאשרת גם למקרים חריגים יותר מ30K,
במקרה חריג ש30K לא מספיק פותחים קרן מיוחדת.

א ש א

משתמש צעיר
צדקה זה לא מה שנראה לנו, יש הלכות ומורי הוראה שקובעים את הכללים.

לפי ההלכה ניתן לתת ממעשרות (צדקה) כדי להשלים לסך הכנסות של 1500 לנפש.
זה ההלכה.
לפי ההלכה משפחה צריכה למכור את הרכב עם היא לא מסימת חודש ולא לקחת מכספי צדקה(קופת העיר לא נותנת תמיכה למשפחה שמחזיקה רכב, אלא אם יש סיבה) שלא לדבר על פשוט נבלה בשוק ואל תזדקק לבריות...
השאלה אם להחזקת תורה יש את הדין של צדקה
לפי דברייך- לאברכים שנשותיהם מקבלות משכורות גבוהות אסור לקבל מלגה מהכולל (מעבר לדתות) כי אנשים תרמו זאת מכספי מעשרות?
לא יודעת, רק שואלת, האם תמיכה באברכים זה שונה?

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לפי דברייך- לאברכים שנשותיהם מקבלות משכורות גבוהות אסור לקבל מלגה מהכולל (מעבר לדתות) כי אנשים תרמו זאת מכספי מעשרות?
זה שונה.

לאנגער

משתמש מקצוען
לפי דיינים לדיני ממונות,
זה גם הקריטריונים של קופת העיר.(שמתנהלת לפי ההלכה)
כמובן שלפעמים יש סיפור שמשנה את התמונה ואז המצב שונה.
קופת העיר לא מאשרת גם למקרים חריגים יותר מ30K,
במקרה חריג ש30K לא מספיק פותחים קרן מיוחדת.
אם זה הכרעת רבנים ודיינים קטונתי מלדון על זה, אבל לעניות דעתי איני מצליח להבין איך קריטריון של הכנסה לנפש הוא הקובע מבלי לשקלל את שאר הנתונים וההוצאות, לדוגמא "נפש" של בת סמינר (יג-יד/ה-ו) רק הלימודים זה סכום ההכנסה שנקבעה לנפש.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם זה הכרעת רבנים ודיינים קטונתי מלדון על זה, אבל לעניות דעתי איני מצליח להבין איך קריטריון של הכנסה לנפש הוא הקובע מבלי לשקלל את שאר הנתונים וההוצאות, לדוגמא "נפש" של בת סמינר (יג-יד/ה-ו) רק הלימודים זה סכום ההכנסה שנקבעה לנפש.
יש ועדות חריגים בקופות צדקה, כנראה שלדברים כאלו.
ובלי קשר, יש מלגות / הלואות שהופכות למענק אפשר לעבוד/לעשות פרח(זאת כבר דעתי)

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
זה לא אותו דבר,
כי שם התרומה מוצהרת למי שלומד תורה ולא משנה כמה כסף יש לו...

לא מוגדרת

משתמש פעיל
לא סתם אני כותבת כי לפעמים אני תוהה האם לאדם שיש נכסים ואין נכסים מתיחסים בשויון רק לפי השוטף ביום יום כי לא נראה לי שמי שאין לו נכס ויכול לקנות ולהכנס לחובות כמו רוב האנשים האם אז יחשב כאדם שאין לו?משהו לא מסתדר לי בנושא הדירות ועדיין עד עכשיו אני לא מבינה למה אין הבדל בין אדם עם נכס לאדם בלי נכס ומה עם אלה שיש להם כמה דירות?ויש להם חובות לשוטף?האם הקופות מכניסות עצמם לסוגיא הזו?לא לענות סתם רק מי שבעניין

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אז מה שאת ממליצה בעצם לאנשים שאין להם אופציה לקנות דירה זה להכנס לחובות ולחיות על חשבון כספי צדקה?

לא מוגדרת

משתמש פעיל
אז מה שאת ממליצה בעצם לאנשים שאין להם אופציה לקנות דירה זה להכנס לחובות ולחיות על חשבון כספי צדקה?
תדעי לך שלדעתי בצורה ריאלית מי שקונה היום דירה יכול להיות שמתכנן לבקש צדקה אחרת איך קונים?אני רואה מה קורה אבל אנשים בשבילם דירה במרכז זה כמו לחם וחלב מה לעשות?הענין של גבאי הצדקה והרבנים לבדוק לנו סרבו לעזור ומכרתי

לפי איך שזה נראה ניתן להיכנס לחובות גם ממשכנתא על דירה בפרפריה(במיוחד אם לא קיבלו כסף מההורים) כך שנראה לי שטענה על דירה במרכז כבר לא נכונה בימינו
בפרט שבפריפריה אין כל כך היצע של משרות ועבודות מכניסות,
וגם אם יש משכנתא נמוכה בפריפריה לא תמיד יש ממה לשלם אותה...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
העינין הוא שהיום לפעמים אנשים משלמים משכנתא יותר גבוהה מאשר היו משלמים על שכירות,
וכשזה גורם להם להזדקק לצדקה זאת כבר שאלה לרב..
כתבו כאן על אברכים שמשלמים שכירות של 9K על דירה בבית שמש שהיא פריפריה מבחינת תעסוקה...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה