עיצוב חלל מיקום רהיטים במטבח ובסלון

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אשמח לרעיונות:

נתונים: דירת מחיר למשתכן ללא אפשרות לשינויי דיירים.
השטח של הסלון נראה לי קטן וצפוף עבור פינת אוכל וספה .
המטבח, לעומת זאת נמצא בחלל יחסית גדול, והוא פתוח לסלון.
בנוסף הכניסה לבית היא מול המטבח, והייתי מעדיפה להסתיר/ ליצור מבואה קטנה, אבל מצד שני, גם כך החלל הכללי של הסלון והמטבח לא גדול.

איך מומלץ למקם ולסדר את המטבח (בהתחשב בנקודות מים/ גז וכו' במיקום המקורי שלו) ואת הרהיטים של הסלון (ספה, ספרייה, שולחן אוכל) בחלל המשותף הזה? האם כדאי להוסיף קירות/ נגרות (מול הדלת? בין המטבח לסלון?)?
כל זאת בהתחשב בכך שביום יום יש בבית 7 נפשות בגילאים שונים כן ירבו.
יותר חשוב לי סלון מרווח מאשר מטבח מרווח, אבל כמובן המטבח צריך להיות מטבח מתפקד ופונקציונאלי לשימוש סטנדרטי.

מעלה תמונה
תודה מראש!

קבצים מצורפים

• 1702239352674.png
    1702239352674.png
    KB 571.6 · צפיות: 106

הקוטב הצפוני

משתמש מקצוען
נקודה למחשבה-
לא מקובל כ"כ בציבור שלנו.
אבל מומלץ לחשוב על כוון של שולחן מטבח גדול יותר מהרגיל.(לא במראה של שולחן מטבח. יש ממש יפים.)
שנסגר לקטן במהלך השבוע, ואופציות הארכה רחבות. (כל השבוע יכול לעמוד כהפרדה לרוחב בין המטבח לסלון, ובשבת מסובבים).
כך שבסלון יש ספה וארון כל השבוע בלי שולחן גדול. מקבלים המון שטח במתנה.
די ברור שתשללו.
כדאי לחשוב על זה שוב :)

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נקודה למחשבה-
לא מקובל כ"כ בציבור שלנו.
אבל מומלץ לחשוב על כוון של שולחן מטבח גדול יותר מהרגיל.(לא במראה של שולחן מטבח. יש ממש יפים.)
שנסגר לקטן במהלך השבוע, ואופציות הארכה רחבות. (כל השבוע יכול לעמוד כהפרדה לרוחב בין המטבח לסלון, ובשבת מסובבים).
כך שבסלון יש ספה וארון כל השבוע בלי שולחן גדול. מקבלים המון שטח במתנה.
די ברור שתשללו.
כדאי לחשוב על זה שוב :)
רעיון מעניין!
לא שוללת..

נחמי3

משתמש מקצוען
אשמח לרעיונות:

נתונים: דירת מחיר למשתכן ללא אפשרות לשינויי דיירים.
השטח של הסלון נראה לי קטן וצפוף עבור פינת אוכל וספה .
המטבח, לעומת זאת נמצא בחלל יחסית גדול, והוא פתוח לסלון.
בנוסף הכניסה לבית היא מול המטבח, והייתי מעדיפה להסתיר/ ליצור מבואה קטנה, אבל מצד שני, גם כך החלל הכללי של הסלון והמטבח לא גדול.

איך מומלץ למקם ולסדר את המטבח (בהתחשב בנקודות מים/ גז וכו' במיקום המקורי שלו) ואת הרהיטים של הסלון (ספה, ספרייה, שולחן אוכל) בחלל המשותף הזה? האם כדאי להוסיף קירות/ נגרות (מול הדלת? בין המטבח לסלון?)?
כל זאת בהתחשב בכך שביום יום יש בבית 7 נפשות בגילאים שונים כן ירבו.
יותר חשוב לי סלון מרווח מאשר מטבח מרווח, אבל כמובן המטבח צריך להיות מטבח מתפקד ופונקציונאלי לשימוש סטנדרטי.

מעלה תמונה
תודה מראש!
את חייבת להוסיף קיר, מול הדלת בקו ישר, ממליצה לך לכפות אותו משתי הצדדים בפורצלן,
בכניסה מבחינה פרקטית, וגם בצד השני
לפחות גובה 2 ומעלה, לא עד התקרה, כדי לשמור על תחושה מרווחת, כדאי גם להוסיף על הקיר בכיוון העליון תאורה,

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
את חייבת להוסיף קיר, מול הדלת בקו ישר, ממליצה לך לכפות אותו משתי הצדדים בפורצלן,
בכניסה מבחינה פרקטית, וגם בצד השני
לפחות גובה 2 ומעלה, לא עד התקרה, כדי לשמור על תחושה מרווחת, כדאי גם להוסיף על הקיר בכיוון העליון תאורה,
תודה!
קיר גם בצד השני - הכוונה בין המטבח לסלון?

קיר שהוא לא עד התקרה - לא צובר אבק למעלה?

נחמי3

משתמש מקצוען
תודה!
קיר גם בצד השני - הכוונה בין המטבח לסלון?

קיר שהוא לא עד התקרה - לא צובר אבק למעלה?
1702322123625.png
לא כדאי לך קיר עד התקרה, משערת רוחב לקיר כ1.20, ואז נכנס לך בדיוק חיפוי של מלבנים מטר עשרים על שישים לרוחב עד לגובה הנדרש, אולי תשימי 4 ואז יש לך 2.40
השאלה מה הגובה של התקרה שיעשו לכם,
לא צובר אבק, אולי מעל, אבל אף אחד לא רואה... והקיר מחופה, אני עשיתי כזה בצורת רייש, גם דירת מחיר למשתכן, כדי לבטל תצוגה למטבח.

יכולה אפשרות לבדוק שולחן כזה, ראיתי באתר של טיב העץ, מקורי אבל יכול אולי להתאים לך
1702322325457.png
1702322356589.png

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1521368 לא כדאי לך קיר עד התקרה, משערת רוחב לקיר כ1.20, ואז נכנס לך בדיוק חיפוי של מלבנים מטר עשרים על שישים לרוחב עד לגובה הנדרש, אולי תשימי 4 ואז יש לך 2.40
השאלה מה הגובה של התקרה שיעשו לכם,
לא צובר אבק, אולי מעל, אבל אף אחד לא רואה... והקיר מחופה, אני עשיתי כזה בצורת רייש, גם דירת מחיר למשתכן, כדי לבטל תצוגה למטבח.

יכולה אפשרות לבדוק שולחן כזה, ראיתי באתר של טיב העץ, מקורי אבל יכול אולי להתאים לך
צפה בקובץ המצורף 1521373צפה בקובץ המצורף 1521374
תודה על הפירוט המושקע!

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
סגירת החלק של המקרר כפי שכבר הציעו

לגבי שולחן- אפשר להסתפק בשולחן אחד בהחלט
אבל אפשר בהחלט לשים שולחן סלוני ולהוסיף אי במטבח שישמש כמשטח עבודה+ דלפק אכילה
במידה ומוסיפים אחד כזה- הייתי תוחמת גם אותו בקיר מקביל לקיר המקרר, כך יוצרים כניסה מוסתרת יותר אך עדיין משאירה כניסה לא חסומה לחלוטין
כמובן שלטפל ויזואלית ופרקטית ב-2 הקירות שמול הכניסה בחיפוי יפה או כל רעיון אחר.

משהו כזה:
לכידה.JPG

צחנה

משתמש צעיר
יש לי בית במבנה דומה, ומה שעשינו זה שולחן אליפסה נפתח, סוג של גם סלון גם מטבח כזה...
מאד נעים לעין ומשתלב יפה בחלל

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
תודה רבה על הפירוט וההמחשה!
סגירת החלק של המקרר כפי שכבר הציעו

לגבי שולחן- אפשר להסתפק בשולחן אחד בהחלט
אבל אפשר בהחלט לשים שולחן סלוני ולהוסיף אי במטבח שישמש כמשטח עבודה+ דלפק אכילה
במידה ומוסיפים אחד כזה- הייתי תוחמת גם אותו בקיר מקביל לקיר המקרר, כך יוצרים כניסה מוסתרת יותר אך עדיין משאירה כניסה לא חסומה לחלוטין
כמובן שלטפל ויזואלית ופרקטית ב-2 הקירות שמול הכניסה בחיפוי יפה או כל רעיון אחר.

משהו כזה:
צפה בקובץ המצורף 1521463

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר גם ככה - --הסלון כמו שהוא מצוין לדעתי --מטבח ופינת אוכל --מצוב סקיצה
ולא ממש צריך קיר מסתור בכניסה לבית --- וספריה בדיוק יושבת יפה איפה שהעמוד בולט

קבצים מצורפים

• 1520531-85258cf9460e419ce88999429d549035.png
    1520531-85258cf9460e419ce88999429d549035.png
    KB 381.1 · צפיות: 57

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
כיוון מעניין! תודה רבה!
יישאר מספיק מקום למעבר למסדרון עם הספרייה?

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
על בסיס הרעיון הזה, יצא לי לראות ברשת עיצובים מודרניים בהם מצמידים את שולחן האוכל הגדול לאי/ דלפק אכילה. מצרפת תמונה להמחשה. ככה יהיה מעבר קרוב יותר למסדרון. השאלה אם המיקום של הדלפק הגבוה לא יחסום את האפשרות לפתוח ולהרחיב לשבת את שולחן האוכל הסלוני.

אני לא מחפשת בהכרח משהו מודרני ועדכני, אלא פרקטי, אבל עם כמה שפחות תחושת חנק וצפיפות .

קבצים מצורפים

• סקיצה מטבח2.png
    סקיצה מטבח2.png
    3.9 MB · צפיות: 37

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
על בסיס הרעיון הזה, יצא לי לראות ברשת עיצובים מודרניים בהם מצמידים את שולחן האוכל הגדול לאי/ דלפק אכילה. מצרפת תמונה להמחשה. ככה יהיה מעבר קרוב יותר למסדרון. השאלה אם המיקום של הדלפק הגבוה לא יחסום את האפשרות לפתוח ולהרחיב לשבת את שולחן האוכל הסלוני.

אני לא מחפשת בהכרח משהו מודרני ועדכני, אלא פרקטי, אבל עם כמה שפחות תחושת חנק וצפיפות .
1- לא חושב שנכון להצמיד את השולחן במקרה שלכם---כי השולחן תקוע באמצע החלל ויגרום לגישה מפתלת לסלון
זה לא פרקטי ויתן תחושה של צפיפות
2- המטבח המקורי הוא קצת סתמי ולא בפרופורציה נכונה לחלל --בסקיצה ששלחתי נראה הרבה יותר נכון לדעתי
2- יש קטע בשולחן העגול של הפינת אוכל
3- ספריה -אם המעבר 110 --אז אפשר לעשות ספריה עומק 30 ונשאר 80 ס"מ למעבר -- סביר

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
1- לא חושב שנכון להצמיד את השולחן במקרה שלכם---כי השולחן תקוע באמצע החלל ויגרום לגישה מפתלת לסלון
זה לא פרקטי ויתן תחושה של צפיפות
2- המטבח המקורי הוא קצת סתמי ולא בפרופורציה נכונה לחלל --בסקיצה ששלחתי נראה הרבה יותר נכון לדעתי
2- יש קטע בשולחן העגול של הפינת אוכל
3- ספריה -אם המעבר 110 --אז אפשר לעשות ספריה עומק 30 ונשאר 80 ס"מ למעבר -- סביר
תודה על התגובה המפורטת!
הקיר לידו הצעת למקם את שולחן האוכל העגול כולל הדלת הוא באורך 3.30 , השולחן ייכנס עם הכיסאות (פחות רוחב הדלת)?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רעיון עקרוני:
1702381044479.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה