מיקום מכונת הכביסה ביחידת דיור

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
1. שמעתי שיש עדיפות למכונת כביסה במטבח, ביחידת דיור. כי האשה עסוקה בשניהם - במטבח ובמכונה. האם יש אמת בדבר, מה אתם ממליצים?? (אשמח לתשובה גם משוכרים יח"ד, וגם ממעצבים/ות).
2. לשים את הבוילר מעל מכונת הכביסה (אולי מוסתר בקיר) יכער את הבית? (אם לא, האם יש מצב שהבוילר יהיה רחוק מהבית (כ-15מטר מהאמבטיה)?
תודה רבה

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
לשים את הבוילר מעל מכונת הכביסה (אולי מוסתר בקיר) יכער את הבית?
אם זה בנישה אז אולי זה לא נורא, אבל צריך לקחת בחשבון שאם זו יחידה שיכולה להתאים לזוג עם תינוק, כדאי להשאיר מקום אפשרי למייבש. אם השטח מעל מכונת הכביסה תפוס בדוד, זה עלול להיות בעייתי...

נערך לאחרונה ב:

Rachel. E

משתמש חדש
1. שמעתי שיש עדיפות למכונת כביסה במטבח, ביחידת דיור. כי האשה עסוקה בשניהם - במטבח ובמכונה. האם יש אמת בדבר, מה אתם ממליצים?? (אשמח לתשובה גם משוכרים יח"ד, וגם ממעצבים/ות).

אני ממליצה הרבה פעמים לעשות מרפסת כביסה מהמטבח, כך שגם כשהאמבטיה תפוסה- אפשר להתעסק עם המכונה, לתלות, לכבס וכו', אבל אם מדובר על יחידה (בלי מרפסת שירות), דווקא כן הייתי משאירה באמבטיה כי המטבח קטן, וזה לא סימפטי, כביסה ואוכל...

רייזי ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
את הדוד את יכולה לשים שוכב מעל האמבטיה, מתחתיו את יכולה לסגור בגבס, ובצד תסגרי עם דלתות כמו של בוידם, שיהיה גישה לתיקון/החלפה...
בקשר למ. כביסה, תלוי מאוד במבנה הדירה, אני אוהבת ליצור לפני הדלת של האמבטיה כמין נישה שפונה כלפי חוץ למכונה, גם במטבח זה אופציה,
מצד שני אם יש באמבטיה אפשרות לחלון לתליית כביסה אז עדיף צמוד לחלון,
בקיצור, יש הרבה אופציות לתכנון אבל הן צריכות להתאים לשטח שלך, אולי תעלי שרטוט

הצפצפה

משתמש מקצוען
. שמעתי שיש עדיפות למכונת כביסה במטבח, ביחידת דיור. כי האשה עסוקה בשניהם - במטבח ובמכונה. האם יש אמת בדבר, מה אתם ממליצים?? (אשמח לתשובה גם משוכרים יח"ד, וגם ממעצבים/ות).
אני גרה ביחידת דיור עם מכונת כביסה בסלון/מטבח חובה לשים לב לקנות לפחות, מכונה שקטה ולא מרעישה (אני פשוט מצמצמת במכונות כי אין לי כח לווליום של המכונה...)גם אם המכונה עולה יותר...

ממ"ד

משתמש מקצוען
2. לשים את הבוילר מעל מכונת הכביסה (אולי מוסתר בקיר) יכער את הבית? (אם לא, האם יש מצב שהבוילר יהיה רחוק מהבית (כ-15מטר מהאמבטיה)?
תודה רבה
באמבטיה - יותר מקובל.. ופחות מוזר...
בוילר - לא בעיה שזה רחוק.. עדיף מאשר שיישב בבית ויכער..

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אולי תעלי שרטוט
כרגע, כך התוכנית ע"פ האדריכלית.
ואם אני כבר מעלה, אשמח לשמוע עוד הערות ותיקונים כיד ה' הטובה עליכם
כל הערה תתקבל בברכה (לדוגמה האם עדיף לשנות את המיקום של המקרר והשולחן?)
סקיצה יחידה.jpg

תודה

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כרגע, כך התוכנית ע"פ האדריכלית.
ואם אני כבר מעלה, אשמח לשמוע עוד הערות ותיקונים כיד ה' הטובה עליכם
כל הערה תתקבל בברכה (לדוגמה האם עדיף לשנות את המיקום של המקרר והשולחן?)צפה בקובץ המצורף 813268
תודה
הייתי מוציאה את הכיור מחוץ לאמבטיה מול הדלת,
כרגע החדר לא אפשרי בקוטנו (נשאר לאסלה 1.3X0.9 + כיור לצחצוח שיניים...)
המיקום של המכונה מצוין, אולי הייתי מוותר על הקיר התוחם כדי להרוויח מעבר רחב יותר וכך לאפשר מקום לכיור חיצוני.
במטבח- אולי שווה לנסות מטבח ר' כך בסופו ניתן יהיה למקם שולחן/ ספה
כרגע הספה חוסמת את הכניסה וכל מי שרק עומד בדלת 'נופל' על היושבים בה
וגם המעבר שנוצר בין השולחן לספה מאד צפוף.

אבל בכללי התכנית מאורגנת (מלבד החסר בחלון לחלל המרכזי)

ממ"ד

משתמש מקצוען
מיקום המכונה - מעולה.
השולחן למקום הספה.
הגז למקום המקרר.
המקרר למקום הגז.
הספה בין הכניסה לגז במיקום החדש.. אמור להיכנס...
הרווחתם שטח ועיצוב הגיוני יותר בעיניי...

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מכונת כביסה במטבח זה חיסרון גדול מאוד
באמבטיה הרבה יותר מומלץ, זה תוחם את הבלאגן...
מה גם כמו שכתבו לפני כן, מכונת כביסה חייבת להיות שקטה בפרט שאין בדירה חלונות כדי שהזוג לא ישתגע מהרעש.

מש שט

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יחי' מצויינת גם מיקום המכונת כביסה מצויינת
בוילר 15 מ' רחוק לא כ"כ מומלץ כי המים מאבדים את החום בדרך ובד"כ זה יותר מ - 15 מ' כי הסיבובים של הצנרת מאריכים בעוד 3-4 מטר
אולי מומלץ יונקרס
הערה נוספת, הדלת לאמבטיה נפתחת כלפי חוץ, זה לא כ"כ נוח ולא מקובל.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
במקום הקיר שתוחם את המכונה אפשר פשוט לשים את המכונה בארון.
גם יוצא יותר אסתטי וגם פחות מרעיש.

אגב שימו יותר ארונות לאחסון. גם אם זה קצת יותר יקר. מאוד מאוד קשה אחרת.
בחדר שינה אתם יכולים להוסיף עוד דלת בטוח.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא נראה לי שאמור להיות בעיה ה15 מטר, בהרבה דירות הדוד נמצא בגג וזה גם מרחק.
הדבר היחיד שיהיה זה שייקח דקה-שתיים עד שיהיה מים חמים בברז.

מליון

משתמש מקצוען
מה שנקרא 'לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ':p:p:p..
-לפי דעתי לא מומלץ, כל דבר במקום שלו...

נשמה טהורה

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
ב
אני גרה ביחידת דיור עם מכונת כביסה בסלון/מטבח חובה לשים לב לקנות לפחות, מכונה שקטה ולא מרעישה (אני פשוט מצמצמת במכונות כי אין לי כח לווליום של המכונה...)גם אם המכונה עולה יותר...
בדיוק באמתי לכתוב את זה,
יש לי מכונה שעושה רעש שכל הבית רועדדדדדדדדד
נס שלפחות היא במקלחת ויש דלתות פנדור בדירה אז לא כל הבית רועש.

ובדירה הקודמת שגרתי (סליחה היח' הפצפונת...) המכונה ומעלה היה מייבש ומעל הדוד שכב, (לא חושבת שזה היה כ"כ גבוהה אלא שהדוד היה קרוב למייבש) ועוד משו מגניב שהיה שם זה 2 דלתות כמו של ארון בחדר שסגרו את המכונה וככה זה היה בתוך ארון סגור ולא כיער את הבית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה