קורונה מיליון איש בקבלת עול מלכות שמים מחר בצפירה!!!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

my car

משתמש פעיל
אני מבין שזה "לא מתאים" ל"חרדי כמוני" להגיד או לצעוק "שמע ישראל"
פסוקים כאלו מתאימים לבעלי תשובה או מתחזקים,
אני הרי לומד כל היום, מה אני צריך ובכלל זה נראה לי "לא מכובד" לעמוד ולצעוק,
אני מזדהה עם זה כי גם אני חונכתי כך, אבל ה' הוא המלך של העולם וזה לא בושה להגיד את זה...
אז במקום להתעטף באיצטלה של קנאות, תכתבו: אני חושב שזה "לא חרדי".

וילך איש

משתמש מקצוען
טעות.
- אבל אבא, אנחנו לא קשורים לצפירה הזו, נכון?
מוישי, -אנחנו נקדש שם שמים,

ונראה להם שהם טועים, ובזמן שהם יעמדו גלמים אנחנו נצעק שמע ישראל
ונקרב את ליבותיהם
בחום ואהבה לאבינו שבשמים.

אוי אבא- איזה יופי גם נתקשר לה' וגם נקרב לבבות.
מוישי, אנחנו נקדש שם שמים ולא ננסה להראות להם כלום ולא להוכיח להם כלום, כי אין לנו שום עניין איתם והם לא מעניינים אותנו. תראה, מוישי, הם לא רק עומדים כמו גלמים מגוכחים. הם כבר יודעים שהם טועים, והם רואים איך המדינה שלהם מתפרקת להם מול העיניים, אבל משום מה הם חושבים שאם הם יקיימו טקסים משונים זה יחזיק את המדינה המתפרקת שלהם.

- אבא, אז הם ממש מסכנים. איך אני מרחם עליהם.

נכון, מוישי, בוא נגיד פרק תהילים לרפואתם. רפואת הנפש ורפואת הגוף בתוך שאר חולי עמו ישראל.

ראויה לשבח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוישי, אנחנו נקדש שם שמים ולא ננסה להראות להם כלום ולא להוכיח להם כלום, כי אין לנו שום עניין איתם והם לא מעניינים אותנו. תראה, מוישי, הם לא רק עומדים כמו גלמים מגוכחים. הם כבר יודעים שהם טועים, והם רואים איך המדינה שלהם מתפרקת להם מול העיניים, אבל משום מה הם חושבים שאם הם יקיימו טקסים משונים זה יחזיק את המדינה המתפרקת שלהם.

- אבא, אז הם ממש מסכנים. איך אני מרחם עליהם.

נכון, מוישי, בוא נגיד פרק תהילים לרפואתם. רפואת הנפש ורפואת הגוף בתוך שאר חולי עמו ישראל.

ולרפואת כל עמ"י מהקורנה.

אלישבע הרץ

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
למה להתמקד בחילונים?
כל השיח פה הוא בעד הציוינים או נגדם
זה לא הנושא
הנושא הוא זכרון השואה
אנחנו לא רואים ענין לעמוד בצפירה
אבל גם אין ענין לעשות דווקא, או לחנך את הילדים שלנו נגד החילונים הרשעים וממשלת השמד

ממתי השואה שייכת למדינה?
ואל תגידו לי שזאת לא דרכנו לעמוד בצפירה וכל זה
לא חייבים לעמוד, אבל גם לא להלחם בזה כאילו יום השואה הוא משהו אנטי דתי
בואו נשמור את המאבקים שלנו למה שבאמת חשוב
ממתיי אנחנו קובעים את זכר השואה בתאריך ובשעה שנקבעו ע"י המדינה???
מקודם הובא כאן ע"י אחד הניקים משפט של הרב שך זי"ע: גם אם הם יגידו לנו ללמוד תורה, אנחנו לא נלמד.
משפט עמוק וחריף מאוד.
אז וודאי שאנחנו לא נלך בעקבות אלו שבועטים בכל הקדוש והיקר. לא מעניין אותנו בכלל התאריך המקרי שהם בחרו.
ואם נלך בעקבות המשפט של הרב שך, אז גם אם הם יקבעו את יום השואה בתאריך יהודי, כמו בת"ב וכדומה אנחנו דןןקא לא נעשה את זה.

אלישבע הרץ

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מבין שזה "לא מתאים" ל"חרדי כמוני" להגיד או לצעוק "שמע ישראל"
פסוקים כאלו מתאימים לבעלי תשובה או מתחזקים,
אני הרי לומד כל היום, מה אני צריך ובכלל זה נראה לי "לא מכובד" לעמוד ולצעוק,
אני מזדהה עם זה כי גם אני חונכתי כך, אבל ה' הוא המלך של העולם וזה לא בושה להגיד את זה...
אז במקום להתעטף באיצטלה של קנאות, תכתבו: אני חושב שזה "לא חרדי".
לזה התכוון המשורר באמרו: הוצאת דברים מהקשרם.

כפריה

משתמש מקצוען
קחו את היוזמה תפיצו בעולם ועשו דברים טובים לעם ישראל.
ומי יודע אם לעת כזאת...

אפשר לפרסם באתר "סרוגים".

חוץ מזה, זה בדיוק שעה שאני עושה בה כלים,
יותר יעיל להדיח כלים מאשר לעמוד על אותה בלאטה

my car

משתמש פעיל
ממתיי אנחנו קובעים את זכר השואה בתאריך ובשעה שנקבעו ע"י המדינה???
מקודם הובא כאן ע"י אחד הניקים משפט של הרב שך זי"ע: גם אם הם יגידו לנו ללמוד תורה, אנחנו לא נלמד.
משפט עמוק וחריף מאוד.
אז וודאי שאנחנו לא נלך בעקבות אלו שבועטים בכל הקדוש והיקר. לא מעניין אותנו בכלל התאריך המקרי שהם בחרו.
ואם נלך בעקבות המשפט של הרב שך, אז גם אם הם יקבעו את יום השואה בתאריך יהודי, כמו בת"ב וכדומה אנחנו דןןקא לא נעשה את זה.

ועכשיו מה אנו רוצים,
לפחות החילונים שלא אמרו בחיים שלהם שמע ישראל, נותנים להם תירוץ להגיד שמע ישראל לזכר קדושי השואה, אז אתה רוצה למנוע מהם את זה בגלל הרב שך????
איפה השכל???

s2061

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לי בטבעי יש קיצוניות יתר באופן כללי, ובפרט לכל דבר שבקדושה כמו כל הצדיקים האחרים כאן.

דווקא הקורונה גרמה לי לחשוב על הדברים קצת אחרת, מה שהקב"ה רוצה זו אחדות.

"אין מלך בלא עם"!
"חבור עצבים אפריים הנח לו..."
שמעתם?
גם אם כולנו נעבוד עבודה זרה - אחת משלושת מצוות חמורות בתורה אבל ביחד, המלך - אבא שלנו יניח לנו.
ואתם מפרידים את העם היקר שלנו, בגלל משהו שהוא חוקות הגויים???
קריאה לאחדות היא רק בין יראי ה' והמאמינים בו.
אין לנו רצון וענין להתאחד עם הערב רב והרשעים.
"הלא משאניך ה' אשנא ובמתקוממיך אתקוטט, תכלית שנאה שנאתים לאוייבים היו לי"

חציל

משתמש פעיל
השכל הוא שהרב ש"ך היה חרדי וההשקפה החרדית היא ללכת אחרי הרבנים ולהתאים את עצמנו לתורה
שלא כמו הדתיים לאומיים שמתאימים את התורה אליהם ומאחרים או מקדימים את יום העצמאות לפי איך שמסתדר...

my car

משתמש פעיל
השכל הוא שהרב ש"ך היה חרדי וההשקפה החרדית היא ללכת אחרי הרבנים ולהתאים את עצמנו לתורה
שלא כמו הדתיים לאומיים שמתאימים את התורה אליהם ומאחרים או מקדימים את יום העצמאות לפי איך שמסתדר...

יופי אז הרווחת שגם החילונים לא יאמרו שמע ישראל, העיקר"שחס ושלום ההשקפה הטהורה" לא תשתנה, זה הרי הרבה יותר חשוב מדברים פעוטים: "קבלת עול מלכות שמיים" או דברים דומים של "מזרוחניקים" או "ציונים"....

חציל

משתמש פעיל
יופי אז הרווחת שגם החילונים לא יאמרו שמע ישראל, העיקר"שחס ושלום ההשקפה הטהורה" לא תשתנה, זה הרי הרבה יותר חשוב מדברים פעוטים: "קבלת עול מלכות שמיים" או דברים דומים של "מזרוחניקים" או "ציונים"....

א.ד.

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לא ברור לי מהיכן לקח 'ממציא הרעיון' את היוזמה הזו.
ברור ללא ספק שאסור להתחבר לצפירה הזו, אפילו לא בשביל לקרוא קריאת שמע.
יש אין ספור הזדמנויות לקדש שם שמים, אבל השימוש בחיבור לנוהג הלקוח מחוקות הגוים, הוא ממש היפך דעת תורה והיפך הקדושה וההתנזרות מהם ומחוקותיהם.
תארו לעצמכם שלפני 50 שנה היה קם כזה 'חכם' והיה ממציא את הרעיון שאמנם אנו החרדים לא מתחברים, אבל (בעצם כן -) מתחברים רק לקבלת עול מלכות שמים.
כאשר שנה או שנתיים לאחר מכן היו שוכחים 'לצעוק' קריאת שמע, ולאחר שנתיים נוספות היו עומדים גולם (יש לנו במעגל) עד היום.
והנה אנו שותפים מלאים לחוקות לא לנו!
אין שום מקום לרעיון טפשי ולא הגון שכזה, שריח של עמירצות מגיע מזה!
הצלחה לכולם!

אלישבע הרץ

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון נכון!!
זה שההשקפה הטהורה לא תשתנה חשוב לנו יותר מאשר שחילונים יאמרו שמע ישראל!
תחשוב לפני שאתה מגיב.

שפריצרית

משתמש מקצוען
לא חייבים לעמוד, אבל גם לא להלחם בזה כאילו יום השואה הוא משהו אנטי דתי
יום השואה הוא בהחלט יום אנטי דתי.
השואה הרי היתה 365 יום בשנה, במשך שנים.
למה נבחר דווקא היום הזה?
לציין את יום 'היהודי הלוחם', היום בו פרץ מרד גטו וורשה.
לכן רשמית הוא נקרא 'יום השואה והגבורה'.
מה היה שם, ביום הגבורה ההוא?
קמה קבוצת צעירים, החליטה להבעיר את הגטו ולברוח ממנו בעור שיניהם.
לעולם לא נשפוט שום דבר ממה שקרה שם, אבל לקחת את היום הזה ולציין אותו כסמל השואה - זה לא.
בזכות מעשיהם של אותם צעירים הנאצים חיסלו את הגטו סופית, והרגו את כולם זקנים וטף.
זו גבורה?
את זה נציין?
אנחנו לא יודעים איך זוכרים את זכר ההולכים?
אין לנו יארצייט, קדיש, לימוד משניות?
דווקא בדקה המסולפת הזו נקום ונאמר תהילים?
איזו המלכת ד' יש כאן?
ואלה שזועקים על חילול ד' - מהו בכלל חילול ד', אתם יודעים?
כל מה שהחילונים הגדירו כנכון וראוי ואנחנו נעשה ההפך זהו חילול ד'?
אז למה אתם הולכים לכולל? זה לא חילול ד' נוראי ללכת להתבטל במקום להביא תועלת למדינה ולהיות אנשים יצרניים?
הרי ככה זה נראה בעיניהם.

כפריה

משתמש מקצוען
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

כנראה שיש הרבה סוגים של חרדים

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
בלי להיכנס לפולמוס הצפירה, נראה לי שרוב החילונים היום הם בגדר תינוקות שנשבו, ולא בגדר רשעים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה