מיזופוניה - רגישות יתר לרעשים

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בגלל שכל המיזופוניה יושבת הרבה על בסיס פסיכולוגי, יש לי כלמיני תיאוריות מה הסיבות והגורמים, אבל זה באמת רק תאוריות חביבות.. :)
...תיאוריות אבל,
העובדה שכמעט משפחה שלמה אצלנו מיזופונים-
כולל ההורים..לא נראה לי קשור לגורמים פסיכולוגיים.
אולי קשור לבית מוזיקאלי :unsure:

לא קוראים לי

משתמש צעיר
אני המון פעמים מתעצבנת בקול אבל זה קריאות כאלה שיוצאות בלי שליטה כמו "דיי!!" או "אוף!!", שהבנאדם בכלל לא מבין שזה קשור אליו... לפעמים הוא אפילו לא שומע את זה, כמו למשל כשאני בחדר סגור אבל בכל זאת שומעת את הרעשים. לפעמים גם-טוב, זה ממש מוזר (אשמח לשמוע אם יש כאן עוד מישהי כמוני-) אני מחקה כזה בעצבים את הקול שמציק לי. בלי היגיון.
אז חלק מההתמודדות שלי וכדי לא לצאת האחות המציקה אני מחכה את האח/ות שאוכלים בקול ואומרת להם וואו ממש טעים לכם אבל זה לא יתאים לכל אחד כי הדיבור במשפחה שלי הוא כזה...

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
@ליאורה ז. @גילי:) @מטוס נייר
בגלל שכל המיזופוניה יושבת הרבה על בסיס פסיכולוגי, יש לי כלמיני תיאוריות מה הסיבות והגורמים, אבל זה באמת רק תאוריות חביבות.. :)

אני גם מאמינה שיש קטע פסיכולוגי בעניין
מחקרים מוכיחים שזה נוירולוגי
פשוט התסביכים מסביב כבר פסיכולוגיים.

אני הלכתי לטפל בזה בויסות חושי + התייעצויות עם נוירולוגית
חיי השתפרו פלאים
אבל אין אפשרות להגמל מזה לגמרי לצערנו...

גילי:)

משתמש רשום
@ליאורה ז. @גילי:) @מטוס נייר ועוד כמה שבמצב חמור...
לא חייבות לענות, אבל אם במקרה אתן רווקות, בטח ישמח אתכן לשמוע שאני הייתי עם מיזופוניה איומה בתור בחורה, ברמה קשה ביותר, ואחרי הנישואין זה נרגע מאד ב"ה.
ממש לא עבר, אבל הרבה יותר בשליטה, ועם הרבה פחות טריגרים.
אני רווקה. ותודה לך-כי אני באמת מאוד בלחץ מזה, איך זה יהיה עם בעלי והילדים ואיך הם ישרדו את זה.
והאם צריך לספר בשידוכים או לא?
כמו שכבר כתבתי כאן בעבר, אני יודעת שלפי הרבה מחקרים או לא יודעת מה זה יושב על בסיס פסיכולוגי-אצלי אין שום קשר שאני יודעת עליו (ואני מאוד מודעת לעצמי!).

משתמש רשום
אז חלק מההתמודדות שלי וכדי לא לצאת האחות המציקה אני מחכה את האח/ות שאוכלים בקול ואומרת להם וואו ממש טעים לכם אבל זה לא יתאים לכל אחד כי הדיבור במשפחה שלי הוא כזה...
אני לא מחקה כדי להגיב לאלה שמציקים, זה בדרך כלל יוצא לי גם כשהם בכלל לא יכולים לשמוע...

משתמש רשום
יש הבדל/קשר בין בעיות קשב וריכוז למיזופוניה?
מישהו/י יודע/ת?
אני יכולה להניח שכל התמודדות עם רגישות תחושתית, כשטריגרים מסויימים מהסביבה מציפים אותך יותר מאחרים-רעשים, במקרה של מיזופוניה-זה יכול לגרום לקשיים בריכוז. אבל זאת סתם השערה לא מדעית.

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אין קשר בין קשב וריכוז למיזופוניה
אבל-
תלמיד מיזופוני לא יוכל להקשיב בחיים אם יש רעשי רקע (לעיסות, תקתוקי קצה העט, זמזום פלורוסנט, כמובן לא הכל אצל כל אחד...)
בכל אבחון ADHD הוא יצא שלילי

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אין קשר בין קשב וריכוז למיזופוניה
אבל-
תלמיד מיזופוני לא יוכל להקשיב בחיים אם יש רעשי רקע (לעיסות, תקתוקי קצה העט, זמזום פלורוסנט, כמובן לא הכל אצל כל אחד...)
בכל אבחון ADHD הוא יצא שלילי
ואכן עשיתי ממש לא מזמן אבחון קש"ר ויצא לי שלילי.

הלל יהלום

מטפלת ריגשית בפרחי באך
מנוי פרימיום
אפשר לעזור בעזרת התאמת תמצית של פרחי באך. זה טיפול טבעי ונוח שמתאים מגיל לידה לכולם. מאושר ע"י רבנים מפורסמים.

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יואווו השכנים דופקים בצורה מעצבנת ,אולי מתקנים משהו ,לא יודעת
אבל זה מפוצץ!!
לא מסוגלת לשמוע את הדפיקות!

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

לא קוראים לי

משתמש צעיר
אולי אני מחדשת פה משו אולי לא (כבר לא זוכרת מה כתוב בכל האשכול) אבל יש כאלה שההפרעה של הרעשים בכלל קשורה לקשב וריכוז...

דווקא אצלי כן ראו את הקשר בין מיזופוניה להפרעת קשב
עשיתי מבחן מוקסו למי שלא מכירה
במהלך המבחן יושבים מול מחשב ורואים קלפים של משחק ג'וקר
ואמרו לי כל פעם שאני רואה קלף מסוים ללחוץ על העכבר
ככה במשך 20 דק' מורטות עצבים שבמהלכו מנסים לאתגר ע"י שמיעת קולות
או כל מיני דברים שקופצים על המסך
התוצאה היתה שכמעט כל פעם שהיה משהו מסיח -הגבתי באיחור
התוצאה הסופית של המבחן היתה שאני מוסחת בקלות
אגב שיטת הנורומוטוריקה של רם גלבוע מתבססת על זה
שישנן הרבה אנשים שמאובחנים עם בעיות קשב וריכוז בגלל הרגישות השמיעתית
שכל רעש קטן מוציא אותם מהריכוז ולכן מתקשים להתרכז
(הטיפול שהוא מציע זה ה"איזון השמיעתי" - כבר כתבו על זה במהלך האשכול -אין לי מושג אם זה עובד או לא)
בכל אופן ריטלין לא עוזר למיזופוניה לצערי...........:cry::cry:

טוב...ב"ה
אז אני אחרי שבוע בשימוש עם אטמי אזנים בהתאמה אישית של איר פרוטקט
(אגב אין לי שום דבר איתם לא משווקת אותם או משהו ולא מקבלת אחוזים..)
תקראו טוב אטמים נוחים בטרוף לא זז לא יוצא פשוט מכניסים וזהו
גם מאוד קטן ואסטטי -למי שרוצה להסתובב עם זה בחוץ/או כאלו שכתבו שהולכות לביה"כנ עם אטמים
אוטם מצוין
אפשר לישון על הצד וזה לא נופל
שווה את המחיר(600 ש"ח)
רק צריך לשמור על זה חזק שלא יאבד...
פשוט כתבתי לכן כי הרגשתי שיש פה שליחות לעזור לאנשים
אני קניתי אטמי אזניים לשינה
יש להם מלא סוגים
אחד הסוגים זה אטמי אזניים למיזופוניה שמצד אחד לא שומעים רעשים מטרידים
ומצד שני אפשר לשוחח עם אנשים ולשמוע אותם
בקיצור שווה שווה!!!

Chocolateandhalf

משתמש חדש
דווקא יש מחקרים שמראים שיש קשר בין מיזופוניה לקשר - הפרעת קשב פעמים רבות באה עם חוסר ויסות חושית שכולל מיזופוניה אבל כמו שריטלין לא עוזר לרגישות תחושתית זה לא עוזר למיזופוניה
בעקרון ריפוי בעיסוק יכול קצת לעזור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה