מידע על מצלמות, עדשות וכל מה שמתחילה צריכה לדעת

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שלמה;1198223:
שלום!
אני רוצה ללמוד נהיגה. המליצו לי לקנות גיפ 4*4 כי זה רכב מעולה וסתם יהיה חבל לבזבז את הכסף בקניית רכב יד שנייה....
מה דעתכם?

תפנימו ציוד צילום זה לא השקעה! זו הוצאה גדולה וכואבת!
צילום זה שם כללי של מקצוע בדיוק כמו רפואה.
יש רופא משפחה שהוא כמו צלם "כולבוידניק", יש רופא מתמחה באיבר מסוים כמו "עיניים", "שיניים", "א.א.ג." וכדומה, שההקבלה שלו זה בצלם ספורט, טבע, עיתונות, סטודיו לילדים או מוצרים, צילום "טכני" של ארכיטקטורה, מבנים ועוד ועוד.

ההמלצה שלי היא.
בתחילה רוכשים ציוד בסיסי ומינימלי שזה גם הוצאה מכובדת וכבדה.
רק אחרי הלימודים וקצת נסיון מוכח בשטח, רואים להיכן נושבת הרוח וקונים ציוד שמתאים לצרכים של הצלם.

אז תכל'ס מה אתה ממליץ בשביל ההתחלה? אבל משהו שיקח לו זמן להתבאס עלי- פליז!!
כמעט בטוח שהרוח תנשוב ליאלה מתקדמים!:D

tommal

משתמש רשום
נכתב ע"י טירה;1197890:
בגדול איזה אורך סטודיו צריך בשביל לתפוס מבוגר בשלמות בעדשה של 85? ובעדשה של 135?
זה ייתן לי עומדן עד כמה כדאי לי להשקיע בהן
תודה

אל תבחרי עדשה לפי אורך של סטודיו!
תבחרי סטודיו לפי אורך של עדשה!!!

והמבינה - תבין ;)

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הרי ברור שעדיף לשבור קירות מאשר להחליף עדשה

tommal

משתמש רשום
מה קרה כאן כמעט לכולם? :confused:
שאלה שאלה פשוטה, קבענו את גורלה? ותשובה היא קיבלה?

הקציבה סכום לקניית מצלמה + עדשה ברמה התחלתית - לכולי עלמא!
גם יד שניה היא לא תמצא סט מקצועי במחיר זה, שלא לדבר על חצי פול פריים, וגם לרוב בלי אפשרות תשלומים למקרה שמעניין אותה, ובנוסף בלי פלאש שמהר מאוד תבין שחסר.

גברת נכבדה,
אם התחום מעניין אותך תלמדי צילום, תקני מצלמה, ואל תעזבי את העבודה בגלל שקנית אותה :) תמשיכי להשתכר אפילו ממקצוע אחר, תשתפשפי בינתים, תצברי ידע וניסיון, ומקסימום אם בסוף ראית שאין לך עניין בתחום, או שההכנסה ממנו לא מה שציפית - אז יש לך ותק בעבודה הנוכחית, מצלמה מצוינת בבית וידע איך להפיק ממנה את המירב.. ובמקרה שבאמת לא מצאת עניין תמיד תוכלי למכור אותה..
בסכום שהקצבת ממש לא משנה במה תבחרי, תמיד תרצי ותצטרכי להוסיף (באיזשהו שלב תרצי אפילו שלא תצטרכי :)) וגם למקרה שבעז"ה תהיה לך פרנסה טובה בשפע וסיפוק מהדרך בה בחרת, תשתדרגי, ומצלמה זו תוכל לשמש כגיבוי.
ואם בחרת בחברה מסויימת זה לא אומר שאחרי 120 שנה תורישי אותה לילדייך. לכל חברה יתרונות משלה ותמיד אפשר לעבור.
לא תזרקי שום דבר לפח!

תלכי לאט ובטוח
ולא מהר וחולף עם הרוח!

אם המרצה ממליץ על העדשה הנ"ל יכול להיות בגלל שילוב של טווח אורך המוקד ומחיר.
ממליץ בגלל איכות? לא סביר.

פרנסה טובה
שבת שלום
והצלחה רבה

tommal

משתמש רשום
נכתב ע"י הגלים;1199152:

פשש, מצחיק אתה..

ותכלס, כן! עדיף! אם היא לא תצליח לצלם עם עדשה באורך מוקד 85 מ"מ במצלמת פול פריים (כמו שיש לה) דבר, מלבד מוצרים בגדלים מוגבלים ואני לא מדבר על משאיות.. בגלל שארבעת הקירות בסטודיו שלמים, אז מה שווה הסטודיו? ועוד ששאלה על "מבוגר" שרוצה לצלם, ואני בטוח שהיא לא מתכוונת לתפוח, שתצלם בעדשה רחבה (לא שתפוח כדאי.. לא יודע.. תפוח.. זה מה ש"עלה" לי לראש)? ועוד שטווח אורך המוקד בעדשות שבשימושה הוא עד 200 מ"מ, ועוד ש"אבל חסר לי מאוד מאוד החדות"? ואתה גם בטוח יודע מה הגובה של המבוגר שהיא תצלם על מנת שתתפוס אותו בשלמותו.. או הכוונה רק למבוגר בגובה ממוצע.. או מבוגר שכבר כפוף.. ובאיזה מרחק מהרקע הוא יעמוד..
על איזה קירות אתה מדבר?? לא כל חדר עם קירות שלמים מתאים לשמש כסטודיו.

לסיכום:
בסדר העדיפויות עדיף שעדשה תגביל לפני הקירות!

והפעם אשנה ואומר והמבין - יבין!

ושלא יקפצו עכשיו כולם ויגידו "בוא תראה איזה תמונות צילמתי בחדר 2X2 מ'.."

ואם יש לה סטודיו אז מה השאלה "איזה אורך סטודיו צריך?" צ"ל עדשה בעלת איזה אורך מוקד צריך לסטודיו באורך/בשטח...קיים? וחוץ מזה היא יודעת מה היא יכולה לצלם בו ובאיזה אורך מוקד, כאמור היא מצלמת עד 200 מ"מ. ואם עד עכשיו היא לא הרגישה מוגבלות בסטודיו שלה (שלא מובן מדבריה שקיים) עם עדשת ה 70-200 (בהנחה שהיא לא השתמשה רק ב 70) היא גם לא תרגיש מוגבלות מיוחדת גם ב 135 מ"מ ובטח שלא ב 85.
את טירה אני אוהב, אין בדבריי כוונה לפגוע למקרה שנפגעת בשבילה..

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י NBR;1198960:
אז תכל'ס מה אתה ממליץ בשביל ההתחלה? אבל משהו שיקח לו זמן להתבאס עלי- פליז!!
כמעט בטוח שהרוח תנשוב ליאלה מתקדמים!:D

אני לא נמצא בקנון, אברר לך אצל חבר קנוניסט.
גוף בסיסי + עדשה למתחילים.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י tommal;1199149:

והמבינה - תבין ;)

זה כל כך לא נכון...
זה כמו לבחור מקצוע לפי גודל המכונית

שרה טירהויז

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י tommal;1199149:

והמבינה - תבין ;)
זה בידיוק מה שאני עושה...:)

נכתב ע"י הגלים;1199152:

נכתב ע"י tommal;1199156:
פשש, מצחיק אתה..

ותכלס, כן! עדיף! אם היא לא תצליח לצלם עם עדשה באורך מוקד 85 מ"מ במצלמת פול פריים (כמו שיש לה) דבר, מלבד מוצרים בגדלים מוגבלים ואני לא מדבר על משאיות.. בגלל שארבעת הקירות בסטודיו שלמים, אז מה שווה הסטודיו? ועוד ששאלה על "מבוגר" שרוצה לצלם, ואני בטוח שהיא לא מתכוונת לתפוח, שתצלם בעדשה רחבה (לא שתפוח כדאי.. לא יודע.. תפוח.. זה מה ש"עלה" לי לראש)? ועוד שטווח אורך המוקד בעדשות שבשימושה הוא עד 200 מ"מ, ועוד ש"אבל חסר לי מאוד מאוד החדות"? ואתה גם בטוח יודע מה הגובה של המבוגר שהיא תצלם על מנת שתתפוס אותו בשלמותו.. או הכוונה רק למבוגר בגובה ממוצע.. או מבוגר שכבר כפוף.. ובאיזה מרחק מהרקע הוא יעמוד..
על איזה קירות אתה מדבר?? לא כל חדר עם קירות שלמים מתאים לשמש כסטודיו.

לסיכום:
בסדר העדיפויות עדיף שעדשה תגביל לפני הקירות!

והפעם אשנה ואומר והמבין - יבין!

ושלא יקפצו עכשיו כולם ויגידו "בוא תראה איזה תמונות צילמתי בחדר 2X2 מ'.."

ואם יש לה סטודיו אז מה השאלה "איזה אורך סטודיו צריך?" צ"ל עדשה בעלת איזה אורך מוקד צריך לסטודיו באורך/בשטח...קיים? וחוץ מזה היא יודעת מה היא יכולה לצלם בו ובאיזה אורך מוקד, כאמור היא מצלמת עד 200 מ"מ. ואם עד עכשיו היא לא הרגישה מוגבלות בסטודיו שלה (שלא מובן מדבריה שקיים) עם עדשת ה 70-200 (בהנחה שהיא לא השתמשה רק ב 70) היא גם לא תרגיש מוגבלות מיוחדת גם ב 135 מ"מ ובטח שלא ב 85.
את טירה אני אוהב, אין בדבריי כוונה לפגוע למקרה שנפגעת בשבילה..
תכלס אני כרגע בונה סטודיו חדש
מתלבטת רוצה להפריש חלק מהשטח ליחידת דיור
ומתלבטת מה השטח המינימלי - אבל עדיין עם מרחב מחיה יעיל לסטודיו
ועל עדשת 85- אני לא מוותרת קניתי אותה אתמול ואין עליה!!
אז אשמח הפעם לתשובה על איזה גודל מינימום הייתים הולכים( עם שימוש בעדשת 85) אם עכשיו היתה לכם אפשרות לבנות סטודיו נח יעיל - אבל לא יותר מזה...
- הסטודיו משמש בעיקר לצילומי ילדים ומשפחות

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שלמה;1199182:
אני לא נמצא בקנון, אברר לך אצל חבר קנוניסט.
גוף בסיסי + עדשה למתחילים.

מעניין עכשיו אם אותו מישהו שלגלג עלי כשהמלצתי מצלמה על סמך המלצה של חבר
ילגלג גם עלייך
;);):)

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י moti!a;1199371:
מעניין עכשיו אם אותו מישהו שלגלג עלי כשהמלצתי מצלמה על סמך המלצה של חבר
ילגלג גם עלייך
;);):)

אתה המלצת על שקית ניילון ככלי יעיל למתחילים בדייג
זה לא אותו הדבר

tommal

משתמש רשום
נכתב ע"י tamiro;1199187:
זה כל כך לא נכון...
זה כמו לבחור מקצוע לפי גודל המכונית

טוב, בסדר, שבת שלום ומבורך!

ובכל זאת: הדוגמא שאתה נותן יותר מתאימה למה שטען הגלים. גודל סטודיו = גודל מכונית, מקצוע = עדשה.
לבחור מקצוע לפי גודל מכונית = לבחור עדשה לפי גודל של סטודיו.. ;) שים לב! באת לתקן יצאת מקלקל..

וסתם שאלה עם איזו עדשה תצלם פורטרטים בסטודיו? לפי הקירות? חוזר ואומר "טוב, בסדר.."

והגלים, היא לא שוברת קירות, היא בונה אותם. החלטה בידיה.

טירה חמודה, קודם כל בהצלחה רבה מזל טוב ובשעה טובה, תתחדשי על העדשה, ועל הבניה.
המלצה שלי: תבני את הסטודיו הכי גדול שאת יכולה, יהיו לך הרבה יותר אופציות לצילומים, חד משמעית! לא מדובר רק ממרחק מהמצולם, מדובר בהרבה מעבר. גודל "אובייקט", מרחק מהרקע, מס' מקורות תאורה, אפשרויות הסתרה, מקומות לחצובות, סטנדים ורפלקטורים.. וזה עוד רק קשור לצילום עצמו, מה עם ארונות לאביזרים וציוד, אביזרים עצמם וכו' וכו'.
בקיצור סטודיו הכי גדול שאפשר.
בהצלחה רבה, שאי ברכה!

שבת שלום לכולם!
"ומי כעמך ישראל" (דבה"א יז כא)

tommal

משתמש רשום
טירה, עוד דבר, פה כן מסכים עם "הגלים" אח"כ באמת לא כדאי לשבור קירות..
בנית קטן ולא הספיק - חבל..
בנית גדול ויותר מידי (לא שתגיעי למצב של יותר מידי..) - לא כזה נורא.. יש אופציה לסגור עוד חדר.. ;)

אבל השאלה שלך הכי נכונה!! "מה הגודל המינימלי.."
תשובה המקסימלי שאת יכולה..
אף אחד מאתנו לא יכול לתכנן לך את היחס ההפוך בין גודל מרחב המחיה למרחב עבודה.
בהצלחה!

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;1199380:
אתה המלצת על שקית ניילון ככלי יעיל למתחילים בדייג
זה לא אותו הדבר

1- עדיין ממליץ על שקית הניילון ככלי יעיל לדייג לאו דווקא למתחילים :)
2- במה שכתבתי התכוונתי למישהו אחר , לא אליך :)

שרה טירהויז

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י tommal;1199387:
טירה, עוד דבר, פה כן מסכים עם "הגלים" אח"כ באמת לא כדאי לשבור קירות..
בנית קטן ולא הספיק - חבל..
בנית גדול ויותר מידי (לא שתגיעי למצב של יותר מידי..) - לא כזה נורא.. יש אופציה לסגור עוד חדר.. ;)

אבל השאלה שלך הכי נכונה!! "מה הגודל המינימלי.."
תשובה המקסימלי שאת יכולה..
אף אחד מאתנו לא יכול לתכנן לך את היחס ההפוך בין גודל מרחב המחיה למרחב עבודה.
בהצלחה!
תודה לך
אב עדיין מחכה לתשובה יותר מספרית ופחות רעיונית (לא כ"כ פשוט אח"כ ליצור יחידת דיור...) אחרי כל חישובי ההרחקה מהרקע + חצובות בצדדים+ מאחורה+ מקדימה... והשטח נטו לצילומים לאביזרים יש לי חדרון סמוך)
מה לדעתכם הגודל האופטימלי - לצילומי משפחה, שאוכל בקלות להרחיק מהרקע הלבן /שחור וכל אופציה של תאורה שמתאימה לצילומים הנ"ל - לא לשכח שיש גם עדשת 85 מ"מ :)
(הכי הרבה בהמשך אשבור קירות- נשמע לי יותר פשוט מאשר לבנות...)

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
טירה אני מאמינה שאת מצפה לקבל תשובה מאנשים שיותר מבינים ממני בתחום - בכל אופן משהו מהנסיון הפרקטי שלי אולי זה יעזור...
איזה מצלמה יש לך? אם יש לך קרופ את צריכה סטודיו ממש גדול...
החיסרון שאם את מצלמת משפחה וצריכה כ"כ להתרחק קשה לתקשר עם הילדים. אני בחוץ עושה איתה (כי היא באמת מעולה, ואין לי אלטרנטיבה אחרת בנתיים) וזה לא קל בתמונות משפחתיות. אני צורחת :D
בסטודיו - אני מוצאת את עצמי בתמונות משפחתיות מתפקדת כליצנית כדי שיסתכלו לעברי (תוקעת כובעים מצחיקים על הראש, מוציאה בובות מאחורי הגב.. וכו')
מצבי היה בכי רע אם הייתי עם ה 85 והקרופ שלי..

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י טירה;1199218:
מתלבטת רוצה להפריש חלק מהשטח ליחידת דיור
ומתלבטת מה השטח המינימלי - אבל עדיין עם מרחב מחיה יעיל לסטודיו
ועל עדשת 85- אני לא מוותרת קניתי אותה אתמול ואין עליה!!

הי, תתחדשי!!! ותהני!!!!

לגבי היחידת דיור אני רואה קיבלת את ההמלצה שלי....;)

שרה טירהויז

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקי פרידמן;1199521:
טירה אני מאמינה שאת מצפה לקבל תשובה מאנשים שיותר מבינים ממני בתחום - בכל אופן משהו מהנסיון הפרקטי שלי אולי זה יעזור...
איזה מצלמה יש לך? אם יש לך קרופ את צריכה סטודיו ממש גדול...
החיסרון שאם את מצלמת משפחה וצריכה כ"כ להתרחק קשה לתקשר עם הילדים. אני בחוץ עושה איתה (כי היא באמת מעולה, ואין לי אלטרנטיבה אחרת בנתיים) וזה לא קל בתמונות משפחתיות. אני צורחת :D
בסטודיו - אני מוצאת את עצמי בתמונות משפחתיות מתפקדת כליצנית כדי שיסתכלו לעברי (תוקעת כובעים מצחיקים על הראש, מוציאה בובות מאחורי הגב.. וכו')
מצבי היה בכי רע אם הייתי עם ה 85 והקרופ שלי..
רבקי תודה
עם מה את מצלמת בסטודיו?
ובבקשה בבקשה תנו מידות גם בערך... אני רוצה להבין למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים סטודיו גדול/בסדר/קטן/לא אפשרי

eg

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
5 על 8 זה סטודיו בגודל יפה
לי יש 5 על 6 בערך, ובאורך קצת חסר לי, בעקרי לצילום מבוגרים שעומדים
וליציום משפחתי,
ואני מצלמת עם ה50 על מצלמת קרופ

שלמה

משתמש מקצוען
שימו לב מה היא חיפשה:
נכתב ע"י NBR;1195901:
אני רוצה לקנות מצלמה מקצועית פלוס עדשה וללמוד צילום,
אני רוצה להשקיע במצלמה+עדשה בסביבות 3000 ש"ח
מצלמה שתתאים לי בעיקר לצילומי ילדים בחוץ
אני מחפשת תשובות של צלמים מנסיון כי"אין חכם כבעל הנסיון":
תודה:)
ראו מה אתם עונים:
נכתב ע"י eg;1199744:
5 על 8 זה סטודיו בגודל יפה
לי יש 5 על 6 בערך, ובאורך קצת חסר לי, בעקרי לצילום מבוגרים שעומדים
לצילום משפחתי,
ואני מצלמת עם ה50 על מצלמת קרופ

נכתב ע"י הגלים;1199152:

נכתב ע"י tommal;1199149:

והמבינה - תבין ;)

מה קרה לכם?
עצתי לפותחת האשכול. שאלי אחת או שתיים מהפורום שהסגנון מוצא חן בעינייך, באיזה מצלמות הן התחילו לצלם צילומי חוץ.
אם היו שואלים אותי, הייתי ממליץ להם לקנות מצלמת כניסה של DSLR עם עדשת קיט תואמת לאותה חברה. המחיר לא יהיה "כואב". אבל תהנו מהתמונות שצילמתם בעיר בצילומי חוץ.
בצילומי פנים, חובה לרכוש פלש חיצוני.

בע"ה, אחרי הקורס תרכשו ציוד שיתאים לכם לפי הצרכים שלכם.
הציוד הבסיסי שקניתם לא ילך לטמיון! הוא יהוה ציוד גיבוי! או "סתם" מצלמת טיולים" שבו אנחנו לא רוצים שחלילה ייגרם נזק לציוד יקר.
בהצלחה.

tommal

משתמש רשום
נכתב ע"י שלמה;1199869:
שימו לב מה היא חיפשה:

ראו מה אתם עונים:

מה קרה לכם?
עצתי לפותחת האשכול. שאלי אחת או שתיים מהפורום שהסגנון מוצא חן בעינייך, באיזה מצלמות הן התחילו לצלם צילומי חוץ.
אם היו שואלים אותי, הייתי ממליץ להם לקנות מצלמת כניסה של DSLR עם עדשת קיט תואמת לאותה חברה. המחיר לא יהיה "כואב". אבל תהנו מהתמונות שצילמתם בעיר בצילומי חוץ.
בצילומי פנים, חובה לרכוש פלש חיצוני.

בע"ה, אחרי הקורס תרכשו ציוד שיתאים לכם לפי הצרכים שלכם.
הציוד הבסיסי שקניתם לא ילך לטמיון! הוא יהוה ציוד גיבוי! או "סתם" מצלמת טיולים" שבו אנחנו לא רוצים שחלילה ייגרם נזק לציוד יקר.
בהצלחה.

חחח
לא ענינו לה.. זה לשאלה אחרת שנשאלה.. ככה זה ששרשור מורכב מהרבה.. קצת סוטים מהנושא.
מכיר את המשחק "טלפון שבור"? אז זה זה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה