מידע על מצלמות, עדשות וכל מה שמתחילה צריכה לדעת

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אני רוצה לקנות מצלמה מקצועית פלוס עדשה וללמוד צילום, המליצו לי על ניקון די 90 ,על ניקון 3100 ,על קנון בי 650 ועוד.
עדשות: ניקון 18-105 או 18-140 או קנונים למינהם.
חשבתי שאולי תוכלו לעשות לי קצת סדר:

מהם הסדרות של הדגמים החדשים שקיימים?
מה יותר מומלץ ניקון או קנון?
וגם איזה עדשה מתאימה למתחילות?
על מה אתם ממליצים?
ובמה אתם משתמשים?
ומהם טווח המחירים בשוק?
איפה יש בזול, מבצעים וכו'?
עם או בלי אחריות ואיזה?

בקיצור : כל מידע שיכול לעזור לי בקניה
אני רוצה להשקיע במצלמה+עדשה בסביבות 3000 ש"ח
מצלמה שתתאים לי בעיקר לצילומי ילדים בחוץ
אני מחפשת תשובות של צלמים מנסיון כי"אין חכם כבעל הנסיון":
תודה:)

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
קודם כל קחי אויר... לא הכל ימצא חן בענייך בתגובה הזו.

לכאורה אני אמור לענות לך קונקרטית על השאלות, אבל אני מעדיף ללכת רגע אחורה, וזה רק לטובתך, תרצי - תקשיבי, לא תרצי - זכותך.

מה מניע אותך להיכנס לתחום ולחשוב עליו בכיוון עסקי של צילום בשכר?
צילום יכול להיות מקצוע מצוין ומפרנס, אבל יכול להיות גם מקצוע מתסכל, מתיש, יקר, ופוגע בפרנסה במקום ליצור אותה..
לפני שאת הולכת לכיוון רציני את צריכה לעשות הערכת סיכונים והערכה אובייקטיבית של הדרך שנכונה לך עוד לפני שתראי אגורה שחוקה מהצילום.

אז הנה כמה דברים בסיסיים שאת חייבת לדעת:
צילום ילדים בשכר דורש בשלב מסויים השקעה רצינית בציוד, צלמת ממוצעת שמתפרנסת מהתחום משקיעה בציוד פי כמה וכמה מהתקציב שציינת.
לקנות מצלמה ועדשה ב3000 ₪ זה נחמד, אבל בשום פנים ואופן לא למטרות רציניות כפי שאת מתכננת.

אין לי כוונה לרפות את ידייך, אדרבה - תקני מצלמה ועדשה במחיר בסיסי כדי להתחיל ללמוד את האלף בית של הצילום, תשתפשפי, תביני את האור, תרכשי נסיון ואז תקני ציוד כבד ותתחילי לגבות תשלום מלקוחות
כל המטרה שלי בתגובה זו היא לשים לך תמרור אזהרה אחד פשוט: אם נדמה לך שבהשקעה של כמה אלפי שקלים ו׳ללמוד צילום׳ אפשר להתחיל לעשות כסף מצילום - את טועה טעות מרה.

מסגנון שאלותייך ניכר שאין לך מושג בתחום, אז לאט לך, תשקלי כל צעד ואל תהיי אופטימית מידי בתכניות העתידיות..
תתחילי להכיר את העולם המורכב הזה בשביל הכיף (ואם אין לך כיף בתחום הזה - זה ממש לא המקום בשבילך) ואחרי שתצברי מספיק ידע ונסיון - תתקדמי לתכניות עסקיות.

המון בהצלחה, ואני מקוה שתקבלי ברוח טובה את הדברים, הברירה האחרת היא לחשוב שאני סתם לא מפרגן וללמוד בדרך הקשה (והיקרה..) שיש אמת בדברים, אמת שבאה מנסיון וזה בדיוק מה שביקשת.

שוב בהצלחה!

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מאיר היקר- לצערי אתה טועה. רוב שוק צילום הילדים במגזר החרדי הוא לא צלמות שלוקחות 800-1500 על סס של שעתיים. יותר לכיוון ה150-200.

פה בפורום אתה נתקל שוב ושוב באותם מודעות דרושים- ווזה עוד מי שכבר הגיע לפורום צילום וטעם משהו אחר. בכל זאת לגיטימי לחפש מישהי מתחילה- מישי לא ברמת על אבל בשכר מותאם יותר ליס.

ואתה לא תמצא שם 5D ועדשות פריים אלא 600D+18-135. ובמקרה המאוד מאוד טוב- פלאש ישיר על הפנים.

אני נתקל בהן יותר ויותר בכל גינה ציבורית שניה. אתה נתקל בהם גם פה בפורום.

הנסיון שלך להשוות את זה לעולם הצילום שאתה מכיר- הוא פשוט לא נכון.

אני גם חושב שצריך להעלות את הרמה- וזו הסיבה שאני מקנטר שוב ושוב צלמות שלפני שקונות פלאש- קונות מזוודה וסלסלות.

מדובר על מוצר שאני ואתה לא רוצים למכור אבל יש המון המון שרוצים לקנות- אז נוצר שוק כזה.
להתחיל לדבר כאן על מודל עיסקי ועל הערכות סיכונים זה נאיבי- שוב- לצערי.

גם לא מדובר כאן באב מפרנס שרוצה להכניס משכורת עיקרית יציבה וקבועה הכוללת גם חסכונות לילדים ולפנסיה. מדובר (לפחות שלב התחלתי) על רצון להוסיך כמה מאות שקלים לחודש. ואת זה בהחלט אפשר לעשות עם מינמום השקעה וידע.

אז היא תקבל המלצות תקנה סט ב3000 ותתחיל לצלם את ילדי השכנים בגרושים.
אחרי זמן מה היא תבחר האם היא רוצה להשאר בואתו מודל ואותו כיוון או לנסות לקדם את המוצר למקומות אחרים ולמחירים אחרים.

שלמה

משתמש מקצוען
צבי
לגבי העדשה יש צדק בדבריך. ( לא כל כך על ה"פריים" כי אם על איכותה האופטית).
אבל על גוף? מה נטפלת על D600?

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י הגלים;1196828:
ואתה לא תמצא שם 5D ועדשות פריים אלא 600D+18-135.

סליחה שאני מתערב... אבל צלם טוב אינו נמדד באיכות הברזל אלא על איכות התמונה, זוית הראיה, וכו'.

יש גם כאן בפורום צלמים שצלמו בעבר במצלמות בדגמים הרבה יותר ישנים מ 600D, ואפילו לא תאמינו אבל במצלמות פילים מיושנות... והתוצאות היו מליון דולר!

במצלמת 600D אפשר להפיק תמונות מדהימות ומקצועיות ביותר

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שלמה;1196959:
צבי
לגבי העדשה יש צדק בדבריך. ( לא כל כך על ה"פריים" כי אם על איכותה האופטית).
אבל על גוף? מה נטפלת על D600?

שמת את הD במקום הלא נכון. וצרוף ה18-135 יוכיח.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י prog;1196981:
מהיכן אתה מכיר את המצלמה הזאת?

הערה חשובה.
אף אחד לא חולק שבצילום יש מרכיב גדול שנקרא "אומנות" "נשמה" או רגש".
אבל וכאן מגיע ה"אבל" הגדול.
המרכיב שנקרא "טכני" נחלק ל2:
1. אמינות של ציוד הצילום.
2. ביצוע ויישום רעיון היצירה. אם מדובר על עדשה איכותית במפתח צמצם רחב לקבל עומק שדה מרהיב או מהירות המיקוד של המצלמה. כי בעדשה עם מפתח רחב, האוטופוקוס עובד יותר מהר, או בגלל שיש לה מנוע פנימי וכו'.

לפי זה תוכלו להבין את התגובות של "מאיר" או "הגלים".

שלמה

משתמש מקצוען
אם אתה מדבר על קנון, אז אני שותק כמו דג:)
כי אין לי שמץ של הבנה בציוד של קנון.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י prog;1196981:
סליחה שאני מתערב... אבל צלם טוב אינו נמדד באיכות הברזל אלא על איכות התמונה, זוית הראיה, וכו'.

יש גם כאן בפורום צלמים שצלמו בעבר במצלמות בדגמים הרבה יותר ישנים מ 600D, ואפילו לא תאמינו אבל במצלמות פילים מיושנות... והתוצאות היו מליון דולר!

א. לא נכון.
ב. לא קשור.

צלמתי חתונות גם במצלמות מיושנות מאוד. התוצאות היו נחותות. נקודה.

כל צלם שאני מכיר- ולא משנה איך קוראים לו וכמה הוא גובה- עשה קפיצה ענקית ענקית ענקית ב7 שנים האחרונות. ואף אחד לא יציג לך אלבום לדגומא מימי ה20D או הD2X כמשקף את יכולותיו.

מעבר לזה שנניח ואפשר לעשות עבודה מדהימה ב600D.
זה לא בא לבד. זה בא עם ידע וציוד נוסף

אם מישהו רוצה להסתפק בפחות זה מצוין אבל לא צריך להפוך את היוצרות.
לא מדובר פה על מישהו שמתחה את יכולות החיישן עד כלות- זה בא בדר"כ עם רמת ידע בהתאמה.
אז להוציא את המפשט הזה כעיקרי בדברי זה קטנוני.

גרפקליק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
D3100 של ניקון אפשר לקנות מחודש ב B&H כולל תיק ועדשה 18/55 בטריה ומטען ב 450$ בערך
הם חנות רצינית והאיכות של מחודש אצליהם לא הרבה פחות מחדש

שלמה

משתמש מקצוען
תעזבו אתכם מקניות בחו"ל.
תקנו בארץ, אם על ידי חנות רשמית "לבנה" או על ידי יבואן "אפור" או "שחור".
רוצים לחסוך יותר? תקנו באילת.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
דיברתי על הגוף.
לא על העדשות.

וזה נכון וקשור לגמרי.
ובמיוחד שהשואלת בס"ה רוצה להכנס לתחום אין שום צורך שתרכוש מצלמה וציוד במליון שקל.....
שתתחיל במצלמת D600 \ 650D מנסיוני זה מצלמה מצוינת ומקצועית.
ולאט לאט אפשר להוסיף ציוד היקפי, להתקדם, וכו'.

ראיתי כבר בעיני את אותן המחזיקות את D5 ומכוונות פלאש ישיר לפרצוף, העיקר שהביאו סלסלה ומזוודה.. כך שבהחלט הציוד בשלב זה....

להבדיל זה כמו מנגן על אורגן בחתונות, מי שמנגן טוב ומקצועי כמובן ירצה את האורגן המקצועי והנוח ביותר, בעל הפונקציות המשוכללות ביותר, אבל אם ניתן לו לנגן בארגן טוב ומקצועי, אך פחות ממה שיש לו - הוא יסתדר. אבל הפוך - תתנו לאדם שאינו מקצועי את האורגן הכי הכי משוכלל, זה לא יעזור לו בגרוש, הוא פשוט לא יודע לנגן טוב...

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אתה מעוות את דברי.

מאיר כתב לה שנדרשת ממנה רמת השקעה גדולה הרבה יותר.
ובמילים אחרות- לכי תעבדי כמוכר תבגדים אם את לא מתכוונת להשקיע 20000 ושנה מהחיים ללימוד.

אני כתבתי לו שמדובר במוצר אחר ממה הוא מכיר בתחומו ולכן לצרכים שלה אין צורך ב5D ואפשר בהחלט לצלם ב600D. כי בשביל לצלם ילדים תמורת 200 שח- לא צריך יותר מזה.

עזרתי לצלמים/ות רבים/ות (כאן ולא רק כאן) ביעוץ בקניית ציוד שלצרכים שלי לא רלוונטי בכלל בגלל שאני מבין הם צריכים משהו אחר ממני.

זה הכל.

אני בהחלט חושב שיתכן ונכון לשואלת כאן לקנות ציוד ב3000 ולהכיר טיפה את התחום. ואז להחליט על איזה נקודה בסקאלת המקצועיות/מחיר היא רוצה לשבת.

מילכי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אם את רצינית, ולא הולכת ללמוד בשביל "התחביב" כמו שאני שומעת הרבה לאחרונה...(שזה בסדר גמור!)
הייתי ממליצה לך על גוף - 60D של קאנון + עדשה עם אפשרות לטלה. כלומר לא עדשה קבועה.
כן, אני יודעת שכולם יגידו שאין על האיכות של העדשות הקבועות - ואתם צודקים!
אבל עדיין,ללימודים, כדאי לקנות עדשה שתוכל לשחק איתה וללמוד את כל העיניין הצילומי...
המון הצלחה!

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י מילכי;1197089:
עדשה עם עפשרות לטל. כלומר לא עדשה קבועה.
!

עשית סלט בין פריים/זום ל-וויד/נורמל/טלה.

יש זום אולטרא-וויד ויש פריים סופר טלה.

אלו 2 סקאלות שונות.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מילכי;1197089:
אם את רצינית, ולא הולכת ללמוד בשביל "התחביב" כמו שאני שומעת הרבה לאחרונה...(שזה בסדר גמור!)
הייתי ממליצה לך על גוף - 60D של קאנון + עדשה עם עפשרות לטל. כלומר לא עדשה קבועה.
כן, אני יודעת שכולם יגידו שאין על האיכות של העדשות הקבועות - ואתם צודקים!
אבל עדיין,ללימודים, כדאי לקנות עדשה שתוכל לשחק איתה וללמוד את כל העיניין הצילומי...
המון הצלחה!
מישהו יכול לומר לי מה ההבדל המשמעותי בן ה60D ל600D?
אני בינתים הבחנתי ביתרון ל60 בעינית, בצורה של הגוף, במהירות תריס
יש עוד יתרונות משמעותיים ששווה בשלם לקנות את ה60?

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגלים;1196828:
מאיר היקר- לצערי אתה טועה. רוב שוק צילום הילדים במגזר החרדי הוא לא צלמות שלוקחות 800-1500 על סס של שעתיים. יותר לכיוון ה150-200.

פה בפורום אתה נתקל שוב ושוב באותם מודעות דרושים- ווזה עוד מי שכבר הגיע לפורום צילום וטעם משהו אחר. בכל זאת לגיטימי לחפש מישהי מתחילה- מישי לא ברמת על אבל בשכר מותאם יותר ליס.

ואתה לא תמצא שם 5D ועדשות פריים אלא 600D+18-135. ובמקרה המאוד מאוד טוב- פלאש ישיר על הפנים.

אני נתקל בהן יותר ויותר בכל גינה ציבורית שניה. אתה נתקל בהם גם פה בפורום.

הנסיון שלך להשוות את זה לעולם הצילום שאתה מכיר- הוא פשוט לא נכון.

אני גם חושב שצריך להעלות את הרמה- וזו הסיבה שאני מקנטר שוב ושוב צלמות שלפני שקונות פלאש- קונות מזוודה וסלסלות.

מדובר על מוצר שאני ואתה לא רוצים למכור אבל יש המון המון שרוצים לקנות- אז נוצר שוק כזה.
להתחיל לדבר כאן על מודל עיסקי ועל הערכות סיכונים זה נאיבי- שוב- לצערי.

גם לא מדובר כאן באב מפרנס שרוצה להכניס משכורת עיקרית יציבה וקבועה הכוללת גם חסכונות לילדים ולפנסיה. מדובר (לפחות שלב התחלתי) על רצון להוסיך כמה מאות שקלים לחודש. ואת זה בהחלט אפשר לעשות עם מינמום השקעה וידע.

אז היא תקבל המלצות תקנה סט ב3000 ותתחיל לצלם את ילדי השכנים בגרושים.
אחרי זמן מה היא תבחר האם היא רוצה להשאר בואתו מודל ואותו כיוון או לנסות לקדם את המוצר למקומות אחרים ולמחירים אחרים.

לצערי אתה צודק, לשמחתי זה לא סותר את דברי.

ברור שאפשר לצלם בכל מצלמה, גם בטלפון סלולרי אפשר לצלם בהינתן תאורה מתאימה, אבל אתה עצרת באמצע הדרך.. היא לא תשרוד בשלב ה׳חסכוני׳ הזה הרבה זמן, בשלב מסויים היא תבין שלהתמודד עם לקוחות בצילום מסוג זה בשביל מאות בודדות זה פשוט לא ריווחי.
לכן כתבתי שבשלב מסויים היא תצטרך להשקיע וכדאי לחשוב על זה כבר עכשיו ולא להיכנס לביצה ולעבור את השלב הפחות כלכלי רק כדי להבין שזה לא זה.

מה שצרם לי יותר מכל זה הרושם שנוצר שאדם בלי שום ידע בצילום יכול להחליט שהוא קונה מצלמה ועושה קורס והנה אוטוטו הוא צלם
ואת זה אני מבקש לחדד, צילום בשכר זה לא עניין לחובבנות.
וזה שיש תופעות כאלו בשוק, אני ודאי לא הולך לעודד אותן.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה