מידע על מצלמות, עדשות וכל מה שמתחילה צריכה לדעת

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tommal;1200543:
חחח
לא ענינו לה.. זה לשאלה אחרת שנשאלה.. ככה זה ששרשור מורכב מהרבה.. קצת סוטים מהנושא.
מכיר את המשחק "טלפון שבור"? אז זה זה...

טלפון שבור? פותחת האשכול שבורה ומתוסכלת!
בדיוק כמו שרוב המתחילות קונות פלשים סינים זולים ולא ישר רצים ל"בונס" או מרכזיית פלשים. שלא לדבר על תאורת "לדים" וכדומה. כך גם בצילום. קודם כל קונים ציוד בסיסי. רק אחר כך קונים ציוד מקצועי וכבד.

יש לי חבר שהתחיל את דרכו ב20D, אח"כ קפץ ל"פול פריים" אחרי שצילם הרבה חתונות, הגיע למסקנה שהוא רוצה מרק 3.

אי אפשר לקפוץ לגובה לפני שמתחילים לזחול וללכת.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה לא אומר שכיום הייתי ממליץ למישהו להתחיל עם ה20D (והיא היתה נהדרת- היו לי 2 כאלו)....

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הגלים;1200906:
זה לא אומר שכיום הייתי ממליץ למישהו להתחיל עם ה20D (והיא היתה נהדרת- היו לי 2 כאלו)....

בדיוק!!!
כשהיה את ה20D מה היה מחירה? מה פער המחירים היו בינה לבין מצלמות ה"דגל" של החברה?

אותו דבר גם במצלמות של היום.
לא אקנה 20D. אקנה מצלמה חדשה ומתקדמת היום בטווח המחיר שעלה אז ה20D

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הגלים;1200921:
במחיר של ה20D אז אתה קונה היום 6D...

שבעצם אתה אומר דבר הגיוני.
תקנו מצלמות כניסה של "פול פריים". כעת נסה לומר לנו איזה עדשות יעלו במחיר שקנית את העדשה ל20D.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הגלים;1200921:
במחיר של ה20D אז אתה קונה היום 6D...

חוץ ממחיר, על איזה גוף היית ממליץ ששוה ערך מבחינת איכות כמו ה20D (כמצלמת כניסה לעולם הצילום).

שלמה

משתמש מקצוען
אחת מבקשת עזרה מצלמים שיש להם נסיון על רכישת מצלמה שאיתה תוכל ללמוד קורס צילום.
הזכרנו כעת את ה20D ואתה בעצמך כתבת שהיא הייתה בעבר מצלמה מעולה. אבל כיון שהיא ישנה, אין חולק על זה שעדיף שתקנה מצלמה חדישה ומתקדמת מקבילה .
אז אתה סתם כותב כאן בפורום 6D?

לסיכום, מה היית ממליץ לפותחת האשכול, כמצלמת כניסה לקורס צילום ולעולם הצילום?

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כתבתי למעלה במעלה השרשור.
60D.

(ה6 הוזכרה רק לענין המחיר שאתה העלית- כמה אפשר להוציא דברים מהקשרים????).

מיציתי.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הגלים;1200954:
כתבתי למעלה במעלה השרשור.
60D.

(ה6 הוזכרה רק לענין המחיר שאתה העלית- כמה אפשר להוציא דברים מהקשרים????).

מיציתי.
כתבתי כבר קודם שאין לי שמץ של מושג בקנון ואני לא שואל בשביל לקנתר!
רוצה שמכל ה"אשכול השבור" הזה ו"שבירת הקירות" ו"המבין יבין", ייצא משהו תכלעס.
פותחת האשכול צריכה להשקיע בגוף מצלמה, עדשה, פלש, כרטיסי זיכרון ותיק. במחיר שהיא הקציבה לעצמה = 3000 ש"ח. מוכנה רק כשאין ברירה להוסיף עוד 2000 שח.
ה60 עולה בארליך 2610 לעומת 650 שעולה 1653.
הפער מצדיק את המחירים? לא עדיף להשקיע את הכסף בעדשה איכותית יותר?

הערה חשובה:
פותחת האשכול רוצה בשלב זה להתמקד בעיקר בצילומי חוץ. היא לא מחפשת "לשבור קירות" בשביל סטודיו.

tommal

משתמש רשום
נכתב ע"י שלמה;1200886:
טלפון שבור? פותחת האשכול שבורה ומתוסכלת!
בדיוק כמו שרוב המתחילות קונות פלשים סינים זולים ולא ישר רצים ל"בונס" או מרכזיית פלשים. שלא לדבר על תאורת "לדים" וכדומה. כך גם בצילום. קודם כל קונים ציוד בסיסי. רק אחר כך קונים ציוד מקצועי וכבד.

יש לי חבר שהתחיל את דרכו ב20D, אח"כ קפץ ל"פול פריים" אחרי שצילם הרבה חתונות, הגיע למסקנה שהוא רוצה מרק 3.

אי אפשר לקפוץ לגובה לפני שמתחילים לזחול וללכת.

לא קראת את כל התגובות, נכון?

tommal

משתמש רשום
נכתב ע"י שלמה;1200963:
הערה חשובה:
פותחת האשכול רוצה בשלב זה להתמקד בעיקר בצילומי חוץ. היא לא מחפשת "לשבור קירות" בשביל סטודיו.

רק להבין, אז אסור לענות לאף אחד אחר חוץ מפותח האשכול?

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tommal;1201746:
רק להבין, אז אסור לענות לאף אחד אחר חוץ מפותח האשכול?

תענו בכיף. אבל לא לסטות מהנושא המרכזי של פותחת האשכול, כי לא תמיד עוברים על כל ההודעות באותו אשכול ואלו שמגיבים מתבלבלים על מה עונים.

תמיד כדאי לפתוח דיון בנושא חדש.

tommal

משתמש רשום
נכתב ע"י שלמה;1202273:
תענו בכיף. אבל לא לסטות מהנושא המרכזי של פותחת האשכול, כי לא תמיד עוברים על כל ההודעות באותו אשכול ואלו שמגיבים מתבלבלים על מה עונים.

תמיד כדאי לפתוח דיון בנושא חדש.

בחור ענייני..
אהבתי!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה