מידע על הר יונה

המשיב

משתמש פעיל
ויש את קהילת ערלוי ש"עובדים" על הרשמה בקרב הציבור אצלם
וקונים בשלב ראשון כ150 דירות...
הם הוציאו חוברת מושקעת בה הם סקרו את כל האופציות
שקיימות כרגע כמו עמנואל חריש טבריה עפולה וכו' וכו'
והגיעו למסקנה שהעיר היחידה שגם מבחינת רשויות המדינה
וגם מבחינת ראשי העיר מיועדת ומתוכננת לציבור החרדי.

יונלה

משתמש מקצוען
בתור אמא לילדים שגרים בהר יונה ג' אני יכולה לומר הרבה שבחים על המקום,
חברה איכותית ומגוונת, כוללים מנץ החמה ועד חצות הלילה. עבודה לאשה, גברים שמעוניינים לעבוד בתחום הכשרות יש הרבה הצעות טובות .
כיום יש גם את הת"ת של בעלזא למי שרוצה חיידר חסידי ויש גם ת"ת על טהרת הקודש.
גני ילדות, מעונות וכו'
חוץ מאשר משפחה קרובה לא חסר שם כלום.

במרחק כמה דקות נסיעה יש עיר ותיקה ומפותחת, בנקים, קופ"ח וכל החנויות.

תחבורה יש לירושלים כמה פעמים ביום ולב"ב בימי שישי ומוצ"ש, יתכן ונוספו עוד קווים שאני לא מעודכנת.
ממליצה לכם גם לשבות שם שבת ואולי גם כמה ימי חול להתרשמות.

3261

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אם כבר נרה לי שעדיף גבעת המורה בעפולה אם את ליטאית יש הרבה שעברו מהר יונה לגבעת המורה שזה בתוך עפולה יותר קרוב לאיזור המרכז מהר יונה יש קהילה הרבה יותר מתפתחת שווה לראות

קרית אתא עדיף גם על עפולה וגם על הר יונה
https://www.prog.co.il/threads/למגו...-עפולה-צפת-מה-עדיף.488521/page-2#post-7070612

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תחבורה יש לירושלים כמה פעמים ביום ולב"ב בימי שישי ומוצ"ש, יתכן ונוספו עוד קווים שאני לא מעודכנת.
לשם הדיוק, תחבורה לירושלים יש פעמים ביום, פעם אחת בחמש בבוקר, ופעם שניה בשמונה בבוקר.
חזור יש פעמים, פעם אחת בארבע אחה"צ ופעם אחת בשש אחה"צ. האוטובוס עובר במרחק 7 דק' מהשכונה (אחוזת נתיב, מבעלזא זה מרחק של יותר מ15 דק') ומגיע לתחנה המרכזית בירושלים.

חנהל'ה

משתמש פעיל

מה ההתלהמות? :D:eek::rolleyes::)

אגב,
אחת המעלות של עפולה זה השקט הפסטורלי והאוירה הרגועה בקיצור עיר (עם כל המעלות של עיר ובמיוחד שזה המטרופולין ובירת חלק גדול מהצפון) עם הרגשה של מושב וכבישים כמו בכפר.

עוד קצת פרטים?

עפולה הרבה יותר קרובה למרכז מאשר קרית אתא שקרובה רק לחיפה ולא יותר
לגבי המוסדות לימוד יש בעפולה 3 תתי"ם חסידי/ליטאי/ספרדי
ו 4 בתי ספר לבנות - חסידי/ליטאי/ספרדי/ספרדי "נאות יוסף" + גנים
ובקרוב פתיחת ת"ת ספרדי "בני יוסף"
כוללים יש גם הרבה
ובכלל המוסדות בעפולה שמם הולך לפניהם בהשקעה מסירות איכות ובכל הפרמטרים.

תחבורה סדירה יש (מסלול שעובר ברחובות החרדיים) לב"ב וירושלים צפת טבריה חצור ובכמה דקות נסיעה יש תחנות וקוים לכל שאר איזורי הארץ + בע"ש - מוצ"ש,חוה"מ ובין הזמנים : יש גם לחיפה - בית שמש - אלעד - אשדוד - פסגת זאב -מודיעין עילית (מסלול שעובר ברחובות החרדיים).
20 ד' נסיעה מחריש.

כ 600 משפחות חרדיות.

שאר התושבים הם ציבור איכותי בעל לב חם ליהדות ומסורת אוהד חרדים מאד חלקם דתיים,לדוג' בעפולה עילית הקטנטנה יש 30 בתי כנסת...
בנוסף ראש העיר אוהד חרדים אפשר לומר אפי' בצורה מוגזמת - לא מפסיק להיענות לבקשות של כלל הקהילות המתפתחות בתקצבים המון הקצאות קראוונים ומבנים בצורה יוצאת דופן !!

מקומות תעסוקה יש כיום היצע גדול ואפשר אפי' לומר ענק..
פה תמצאו את מיטב מקומות העבודה
<<"ארגון פרנסנו-בכבוד" המאתר מכוון ומיישם עבודות לציבור החרדי>>
זאב ווייס
0527626295
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

עבודה בתחום ההוראה והגננות יש כאן המון במרחק נסיעה סביר:
בטבריה - 40 דק', במגדל העמ' - 20 דק', כפר גדעון - 15 דק', יבניאל - 20 דק' ובתוך העיר עצמה.

יש כמעט את כל החנויות ומכירות שהציבור שלנו מחפש.
בקרוב ממש פתיחת סניף של רשת "כולל סטור" בעפולה עילית.

כמות המרכזי קניות שיש כאן ביחס לגודל של העיר היא הזויה וגורמת לתחרות מחירים לטובת הקונים
יש כאן 4 מתחמי קניה: big, עמק סנטר, מתחם התחנה, One
בנוסף יש קניון וגם שדרה של חנויות במרכז העיר.
חוץ מזה יש כאן: רמי לוי, שופרסל דיל *2, יינות ביתן, ויקטורי, מחסני השוק קואופ שופ - ואושר עד במרחק נסיעה..

בקרוב..
בשנתיים הבאות: פרויקט של 250 דירות חדשות בגבעת המורה + פרויקט 200 דירות בעפולה עילית
בנוסף להגרלות מחיר למשתכן שיש מידי תקופה באיזור.

לסיום:שכירות דירת 3 חדרים בעפולה עילית כמה עולה ? 1200 ש"ח בלבד

למידע נוסף:
עפולה! מי מכיר?

תמר בר חנין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מישהו יודע מה קורה עם מקום תורה בהר יונה?

יצחק77

משתמש מקצוען
אני מלווה את הר יונה מאז שהייתה אדמת טרשים
כחבר באחת הוועדות של חסידות
צרמו לי קצת אי דיוקים בתשובה של הצפוני בתחילת השרשור
א. הקרבה לערבים אני מניח שהנ"ל לומד בכולל ולא טייל מעבר ל200 מ' מחוץ לשכונה
אז אני ממליץ לכל מי שמעוניין כאשר יוצאים מהשכונה ליד הפרויקט הראשון
של נתיב פונים שמאלה לכביש העולה להר יונה המקורית בהמשך הכביש יש יציאה שמאלה לישוב
שנקרא עין מאהל שהוא למעשה ישוב ערבי גדול מאד שלמעשה נמצא על אותו צלע הר של הפרוייקט
רק מתחת ומי שירד לכיוון הוואדי מהפרויקט יראה את קצהו השני
אז הקירבה כמו בשועפט כמעט אל שזה ישוב פחות מתורבת משועפט אבל בדרך כלל ערביי הצפון רגועים אבל גניבות???
הבעיה העיקרית של הר יונה זה המרחק והבדידות בעזרת השם באיזהו שלב זה יעבור את המסה הקריטית של ישוב שחי בפני עצמו אבל זה יקח זמן
משום שהדרך מירושלים לשם היא לפחות שעתיים ומבני ברק שעה ורבע ברכב מהיר לא בדקתי בתחבורה ציבורית זאת אומרת שצריך להסתדר במקום ואם כך אז יש חלופות זולות יותר למשל צפת עיר מסורתית מתחרדת מאד מאות אברכים חסידיים עברו לצפת בשנים האחרונות מחיר הדירות עדיין באזור 600-800 אלף ש"ח
עוד שאלה יש לי שאינני מבין ואולי מישהו יכול להחכימני
לפני חמש שנים קהילת בעלזא חתמה על חוזה ל400 דירות כמדומני באזור 700 אלף ש"ח
בשנים האלו התחתנו בבעלזא סדר גודל של 2000-2500 זוגות כן ירבו איך יתכן שרק 80 דירות אוכלסו גם עם נניח שיש עוד כמה עשרות שקנו אבל איפה המסה הקריטית
לא ידוע לי על עוד פרוייקט של בעלז בתקופה הזו מעבל לזוגות רוכשים במחרדים באשדוד

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני מלווה את הר יונה מאז שהייתה אדמת טרשים
כחבר באחת הוועדות של חסידות
צרמו לי קצת אי דיוקים בתשובה של הצפוני בתחילת השרשור
א. הקרבה לערבים אני מניח שהנ"ל לומד בכולל ולא טייל מעבר ל200 מ' מחוץ לשכונה
אז אני ממליץ לכל מי שמעוניין כאשר יוצאים מהשכונה ליד הפרויקט הראשון
של נתיב פונים שמאלה לכביש העולה להר יונה המקורית בהמשך הכביש יש יציאה שמאלה לישוב
שנקרא עין מאהל שהוא למעשה ישוב ערבי גדול מאד שלמעשה נמצא על אותו צלע הר של הפרוייקט
רק מתחת ומי שירד לכיוון הוואדי מהפרויקט יראה את קצהו השני
אז הקירבה כמו בשועפט כמעט אל שזה ישוב פחות מתורבת משועפט אבל בדרך כלל ערביי הצפון רגועים אבל גניבות???
הבעיה העיקרית של הר יונה זה המרחק והבדידות בעזרת השם באיזהו שלב זה יעבור את המסה הקריטית של ישוב שחי בפני עצמו אבל זה יקח זמן
משום שהדרך מירושלים לשם היא לפחות שעתיים ומבני ברק שעה ורבע ברכב מהיר לא בדקתי בתחבורה ציבורית זאת אומרת שצריך להסתדר במקום ואם כך אז יש חלופות זולות יותר למשל צפת עיר מסורתית מתחרדת מאד מאות אברכים חסידיים עברו לצפת בשנים האחרונות מחיר הדירות עדיין באזור 600-800 אלף ש"ח
עוד שאלה יש לי שאינני מבין ואולי מישהו יכול להחכימני
לפני חמש שנים קהילת בעלזא חתמה על חוזה ל400 דירות כמדומני באזור 700 אלף ש"ח
בשנים האלו התחתנו בבעלזא סדר גודל של 2000-2500 זוגות כן ירבו איך יתכן שרק 80 דירות אוכלסו גם עם נניח שיש עוד כמה עשרות שקנו אבל איפה המסה הקריטית
לא ידוע לי על עוד פרוייקט של בעלז בתקופה הזו מעבל לזוגות רוכשים במחרדים באשדוד
כל מה שאתה כותב נכון, מלבד העובדה הבסיסית שכנראה לא גרת כאן מעולם.אתה כנראה מלוה את הר יונה מבחוץ, וכדאי לך לא לזלזל במה שמדברים אנשים שמלווים את השכונה מבפנים.
עם כל הכבוד לך, אין בהר יונה מישהו שלא מכיר את עין מאהל. אבל, ההבדל בין שועפט לעין מאהל, הם: משועפט יצאו גל אדיר של גניבות לכיוון רמת שלמה בתחילת דרכה (ואני כותב זאת כתושב רמת שלמה לשעבר), ואילו מעין מאהל לא הגיע אפילו גניבה אחת. מאז יסוד הר יונה, מעולם, אבל מעולם (!!!) לא הייתה פריצה לדירה.
דבר שני, אף יהודי לא יסתובב בשועפט חופשי, בעוד שבעין מאהל אתה יכול להסתובב בלי פחד.

תמר בר חנין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מקום תורה מה זה?

יצחק77

משתמש מקצוען
כל מה שאתה כותב נכון, מלבד העובדה הבסיסית שכנראה לא גרת כאן מעולם.אתה כנראה מלוה את הר יונה מבחוץ, וכדאי לך לא לזלזל במה שמדברים אנשים שמלווים את השכונה מבפנים.
עם כל הכבוד לך, אין בהר יונה מישהו שלא מכיר את עין מאהל. אבל, ההבדל בין שועפט לעין מאהל, הם: משועפט יצאו גל אדיר של גניבות לכיוון רמת שלמה בתחילת דרכה (ואני כותב זאת כתושב רמת שלמה לשעבר), ואילו מעין מאהל לא הגיע אפילו גניבה אחת. מאז יסוד הר יונה, מעולם, אבל מעולם (!!!) לא הייתה פריצה לדירה.
דבר שני, אף יהודי לא יסתובב בשועפט חופשי, בעוד שבעין מאהל אתה יכול להסתובב בלי פחד.
אני מאד מעריך שהגבת והבהרת את הנקודה, הזו!
אולם לא הבנתי על מה ההתלהמות,
הצהרתי ברור שאיני גר שם וההתרשמות שלי היא אכן חיצונית
הגבתי לדברי המשווק המסור בתחילת השרשור שהיתמם כאילו לא רואים ערבי באזור כמעט
ב. אני שמח שיחסי השכנות הם טובים ובתקווה שזה ימשיך כך,
חן מקום על יושביו וזה טבעי שמי שגר במקום מעוניין בהצלחה של המקום אולם כמישהו שמביט מבחוץ לפעמים חסרים פרטים אכן, אולם גם יש תמונה רחבה יותר ומבט רחב המכיל גם את החלופות האחרות ואני חושב שההערות שלי היו במקום , אני מתנצל אם מישהו חש נפגע ,

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ח"ו, זו לא הייתה התלהמות. להיפך, כתבתי שכתבת דברים נכונים.
כל מה שהתנגדתי הוא לזה שענית (קצת בזילזול) לכותב לעיל, שכביכול הוא אינו רואה 200 מטר סביבו, ויש בעיה עם הכפר עין מאהל הצמוד.
ברור, שמי שמנסה לשווק את הר יונה כאילו אין ערבים בסביבה, הוא חוטא (או פושע) לאמת. נוף הגליל כולה הינה אי קטן של יהודים בתוך ים ערבי. עין מאהל, כפר כנא, משהד, ריינה, אכסאל, טורען וכמובן נצרת, מקיפים את נצרת עילית מארבע רוחותיה. אך בניגוד לערביי יו"ש וירושלים, איננו סובלים מעויינות. (למעט מקרים נדירים, בתקופות בוערות, שהיו קצת מהומות בכפר כנא).

שמחו

משתמש מקצוען
אם יש לנו שם קהילות של: ליטאים X 2 ושומעים שסו"ס זה לא מתוך מחלוקת. ו4 קהילות של חסידויות: ברסלב, תולדות אברהם יצחק, בעלזא, ערלוי, זה נשמע בסיס איתן למקום שעוד מאוד יוכל להתפתח.
השאלה אם יש הצעות בניה שם כעת לציבור הכללי, כי אם כן לכאורה כדאי למהר ולהשקיע שם לפני שהמחירים יעלו בהרבה

• תודה
Reactions: B&B

ישראלג

משתמש סופר מקצוען
אני נהנה לראות איך כל אחד מפרגן על המקום שלו.
בכל מקום יש מעלות וחסרונות.
וישנם דברים שהם בעצמם לפעמים חסרון לפעמים מעלה, [כגון הקהילה של הליטאים בעפולה, [גבעת המורה] זה קהילה מאוד קהילתית... ויכול להיות שלהרבה ירושלמים זה מאוד יציק, ואפי' יגידו שחופרים להם בחיים, ויש בני ברקים שמאוד יהנו מזה].
כך שעדיף לומר נתונים יבשים במקום להביע דעות.

צפוני אבוד

משתמש מקצוען
קצת עדכונים על הר יונה ג
הגיעו עוד משפחות מחסידות תולדות אברהם יצחק, כיום יש כ- 60 משפחות מקהילה זו
בעלזא - כ- 100 משפחות
ליטאים+ספרדים - בערך 150 משפחות.
כל הדירות מלאות. רכישת או שכירת דירות - קשה למצא דירה אך אפשרי. המחירים לשכירות עלו מעט, אבל עדיין מתחת 2,000 שח ל - 4 חדרים.
מחירים לקנייה - אין שינוי כל כך במחירים.
מישו כתב למעלה שכדאי לקנות להשקעה - לא נראה כל כך.
יש דירות באמצע בניה שאמורות להיות מוכנות במרץ לפי דברי הקבלן.

B&B

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מהו המזג אוויר מבחינת לחות?
יבש או לח והאם יורד שם שלג?
שלג לא ירד בגלל הגובה אבל מזג האויר הוא כמו ירושלים, יותר יבש ואין לחות. מה שכן יש יותר רוחות מירושלים.

מעצב

משתמש צעיר
שלג לא ירד בגלל הגובה אבל מזג האויר הוא כמו ירושלים, יותר יבש ואין לחות. מה שכן יש יותר רוחות מירושלים.
מה הגובה יותר נמוך מירושלים? חשבתי שגובה מוסיף אופציה לשלג
וזה לא מידי בתוך העננים?(ברצינות יש שמה יותר ערפל?)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה