התייעצות מידע לגבי לידה ומיילדת פרטית במעייני הישועה

Super Lady

משתמש רשום
יודעת להגיד לי שמות של מיילדות כאלה במעיניי הישועה שמקבלות פרטי?
תתקשרי אליהם. יתנו לך את הרשימה
אני ממליצה על ציפי נווה
וסתם כך כדאי לעשות פגישה עם המיילדת לפני שסוגרים איתה

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום

חני-לו

משתמש חדש
כדאי להיזהר לא תמיד כל מיילדת היא דולה מוצלחת. תבדקי דולה לגופה - אם היא טובה או לא. במידה וכן קחי אותה אבל אל תעשי הפוך - להפוך מיילדת לדולה. זה לא אומר שום דבר היכולת ליילד - מניסיון מר...

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום

חני-לו

משתמש חדש
מיילדת לדעתי לא יותר מדולה - אלו שני תחומים שונים. דולה יודעת לזרז את הלידה בצורות שונות - דבר שהמיילדת לא יודעת. בנוסף, בעיקר התכוונתי לומר שלא לכל מיילדת יש את הגישה הנכונה ליודלת, את התאקט והיחס הנצרכים, את הידיעות הפרקטיות איך לזרז את הלידה וכדו'. זה הרבה בנוי על חוויה ונתינת יחס טוב ליולדת. אני הייתי עם הדולה שלי (תהילה אליאב המקסימה מבית שמש) בשערי צדק עם מיילדת שפשוט הייתה אנטי, ואמרה שנצטרך ניתוח ככל הנראה והלידה תקועה וכו'. והדולה שלי פשוט עשתה לי רפלקסולוגיה ומספר תנועות שתוך זמן קצר השלבים התקדמו והלידה זורזה וב"ה לא היה צריך ניתוח ולא כלום. וגם המיילדת הייתה בהלם (היא ממש החמיאה לדולה שלי - זה היה מדהים לראות את זה).

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
מיילדת לדעתי לא יותר מדולה - אלו שני תחומים שונים. דולה יודעת לזרז את הלידה בצורות שונות - דבר שהמיילדת לא יודעת. בנוסף, בעיקר התכוונתי לומר שלא לכל מיילדת יש את הגישה הנכונה ליודלת, את התאקט והיחס הנצרכים, את הידיעות הפרקטיות איך לזרז את הלידה וכדו'. זה הרבה בנוי על חוויה ונתינת יחס טוב ליולדת. אני הייתי עם הדולה שלי (תהילה אליאב המקסימה מבית שמש) בשערי צדק עם מיילדת שפשוט הייתה אנטי, ואמרה שנצטרך ניתוח ככל הנראה והלידה תקועה וכו'. והדולה שלי פשוט עשתה לי רפלקסולוגיה ומספר תנועות שתוך זמן קצר השלבים התקדמו והלידה זורזה וב"ה לא היה צריך ניתוח ולא כלום. וגם המיילדת הייתה בהלם (היא ממש החמיאה לדולה שלי - זה היה מדהים לראות את זה).
היום דווקא המילדות כן יודעות לזרז לידה, הן משלבות בין הדברים
יש הרבה שמתחילות מדולה ובהמשך לומדות מיילדות וזה בכלל מושלם לקבל אחת כזו
אגב, יש גם בתי חולים בגישות האלו

חני-לו

משתמש חדש
דולה שלמדה להיות מיילדת זה אכן מושלם. אבל אני התכוונתי לומר שלא כל מיילדת היא דולה מבחינת היחס שהיא נותנת למיילדת והתחום הנוסף שדולות לומדות וזה עזר ליולדת במגוון של כלים... אני עברתי את זה 4 פעמים וראיתי בשטח שאלו שני תחומים שונים, דומים קרובים - אבל ממש לא אותו דבר... יש מיילדות שלעולם לא הייתי רוצה שהן יהיו דולות שלי מבחינת התמיכה והליווי. קשה לומר זאת על דולות שאמורות להתאפיין ביחס אישי חם ומפנק ועזרה וסבלנות... וזה רק בתחום הרגשי-נפשי.

קופסא קטנה

משתמש מקצוען
שאלה, שושי שיש ממעייני הישועה, היא גם דולה או רק מיילדת?
ז"א יש אפשרות לקבל עליה מימון חלקי דרך מכבי שלי?
תודה!

מיילדת ודולה

משתמש רשום
אפשר לקבל החזר גם על מיילדת שהיא לא דולה, עם תעודה של מיילדת.
ההחזר על כ1700 ש"ח במכבי. יורד מהסל.
(אגב, שושי שיש מיילדת מהממת, מקצוענית כמיילדת, עם כל השיטות והתנועתיות, משקיעה מאוד ביולדת
ותומכת רגשית כדולה. לבבית מאוד,חמה ורגישה)

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
אפשר לקבל החזר גם על מיילדת שהיא לא דולה, עם תעודה של מיילדת.
את בטוחה שבכל הקופות ניתן לקבל על חשבון הסל?
כי לא בכל קופה ענו לי כך.
אם כי לא תמיד כל מזכירה יודעת כל כלל...
חשוב לי לדעת, כי אם את בטוחה בכך, נוסיף את זה למידע באתר.
אודה לכל מידע.

מיילדת ודולה

משתמש רשום
נכון,רשמית מלכתחילה, לא היה כך בכל הקופות
אך בחודשים האחרונים,אחת מחברותי המיילדות פעלה להכרה בתואר"מיילדת מלווה" ,
תחת ארגון המיילדות הארצי.
הפלטפורמה החדשה משמעותה שניתן לקבל החזר על מיילדת. (אחרת,סליחה,זה קצת מגוחך..)
מהיכרותי עם קופות חולים,כשהיולדת עומדת על דעתה הם מקבלים זאת.
אדרבה תנסי לבדוק גם את האם בפועל זה נכנס. אשמח להתעדכן.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
הפלטפורמה החדשה משמעותה שניתן לקבל החזר על מיילדת. (אחרת,סליחה,זה קצת מגוחך..)
מסכימה איתך לגמרי,
זה באמת הזוי היה שעל דולה מקבלים ועל מיילדת לא...
אדרבה תנסי לבדוק גם את האם בפועל זה נכנס. אשמח להתעדכן.
רק אני לא יכולה להגיד ליולדות- תקחי, מקסימום יחזירו לך...
זה אני יכולה לקחת על עצמי מקסימום...
מהיכרותי עם קופות חולים,כשהיולדת עומדת על דעתה הם מקבלים זאת.
נכון
אבל גם שזה לא ברור ב 100% אני אומרת זאת ליולדת, ורובן לא רוצות לקחת ריזיקה...

בכל מקרה במכבי בוודאות ניתן לקבל?
יודעת על עוד קופה שאפשר בוודאות?

תודה רבה
והרבה ברכה והצלחה

מיילדת ודולה

משתמש רשום
במקרה במכבי ספציפית תראי מה כתוב באתר , העתקתי:
תומכת לידה מוסמכת (דולה, אחות מיילדת) - להגיש קבלה וחשבונית עם תאריך הלידה ותעודה מקצועית רלוונטית - סיום קורס תומכי לידה, סיום קורס דולות או תעודת הסמכה של אחות מיילדת.

מיילדת ודולה

משתמש רשום
לאחר בדיקה שוב: בכללית בלאומית ובמכבי יש החזר למיילדת פרטית,אין צורך שתהיה דולה.
בכללית הם מסייגים שמלבד המיילדת פרטית ינתן אישור שנכחו בלידה מיילדת נוספת או רופא מטעם בית חולים.
בלאומית יש החזר על מיילדת מלווה,כלומר המיילדת הפרטית תתן תעודת מיילדת שלה וזה מספיק.
במכבי כמו שציטטתי למעלה,תעודת מיילדת זה מספיק.
הקופה היחידה שלכאורה לא נותנת החזר בפשטות זו מאוחדת,וגם לדעתי ניתן לקבל את ההחזר על ביקור אחות/עיבוד לידה /קורס הכנה ללידה או הכי פשוט כמו שכתבתי למעלה במשא ומתן מולם. שווה לבדוק.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה