מידות מדויקות

שלמה

משתמש מקצוען
התכוונת לומר מה גודל תמונה של של 13- 18 ס"מ להמרה לפקסלים?

רבקה.

משתמש מקצוען
את צריכה קצת לקרוא חומר באינטרנט על גדלים, כי כרגע את מדברת במושגים לא נכונים.
כשאומרים "הדפסה בגודל 13*18", מתכוונים ל-13*18 ס"מ, לא פיקסלים.
עכשיו אם את יודעת מה מספר ה-DPI (dots per inch כלומר מספר הפיקסלים בכל 2.54 ס"מ) שבו התמונה מודפסת (ככל הידוע לי זה איפשהו בין 300 ל-350 בהדפסה אופטימלית), את יודעת כמה פיקסלים מרכיבים את התמונה.

למה את שואלת?

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אם הבנתי נכון את שאלתך:
גודל הפקסלים משתנה בהתאם לרזולוציה!
אם התמונה היא ב300 DPI ?!( החלון למעלה מציג את נתוני הפקסלים)

קבצים מצורפים

• פקסל.jpg
    KB 43.9 · צפיות: 23

רבקי שוורץ

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חשבתי שיחס אורך ורוחב בס"מ משנה את מספר הפיקסלים
כי כשאני מדפיסה תמונות בגודל 10-15 כל התמונה ממלא את הנייר במדויק ו ב13-18 יש חסר באורך איך מתגברים על זה?
ואני בהחלט צריכה ללמוד על מידות....

רבקי שוורץ

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חשבתי שיחס אורך ורוחב בס"מ משנה את מספר הפיקסלים
כי כשאני מדפיסה תמונות בגודל 10-15 כל התמונה ממלא את הנייר במדויק ו ב13-18 יש חסר באורך איך מתגברים על זה?
ואני בהחלט צריכה ללמוד על מידות....

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תדרשי מהחנות בה את מפתחת את התמונות
לעשות "FIT" (מושג מקצועי בעמדות אשיות לפתוחי תמונות)משמע: להכניס את הכל בתמונה-קחי בחשבון שהשארית שנשארת לך תמיד לבנה(כמו שהבנתי משאלתך) הפעם תחתך עם מלמיטר מהתמונה.
בהצלחה!

רבקה.

משתמש מקצוען
13*18 זה תמיד 13*18 ס"מ. את מוזמנת לקחת סרגל ולמדוד תמונה שהדפסת בגודל 13*18.
למה לפעמים יש שוליים לבנים או שהתמונה נחתכת? זה מפני שיחס הרוחב:גובה בחיישן המצלמה שלך (ושל כולנו) אינו 13*18 אלא 2:3.
חפשי קצת חומר בקליקי (ויקיפדיה לצילום) או בכל אתר אחר, כי לי אישית קשה להסביר את נושא הגדלים בצורה בסיסית כ"כ.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה אריאל;324973:
13*18 זה תמיד 13*18 ס"מ. את מוזמנת לקחת סרגל ולמדוד תמונה שהדפסת בגודל 13*18.
למה לפעמים יש שוליים לבנים או שהתמונה נחתכת? זה מפני שיחס הרוחב:גובה בחיישן המצלמה שלך (ושל כולנו) אינו 13*18 אלא 2:3.
חפשי קצת חומר בקליקי (ויקיפדיה לצילום) או בכל אתר אחר, כי לי אישית קשה להסביר את נושא הגדלים בצורה בסיסית כ"כ.

גם את מוזמנת לקחת סרגל ולמדוד תמונה שהדפסת בגודל 13*18
ולראות שהיא לא באמת 13*18
:)

רבקה.

משתמש מקצוען
אוי נו, תעשו טובה. אני יודעת שזה לא בדיוק 13*18 (אני שמחה שאני לא צריכה לדעת מה הגודל המדויק), הכוונה שלי היתה שה-13 וה-18 אכן מסמנים ס"מ.
והסיבה שהתמונה נחתכת היא בגלל היחס, לא כי זה לא בדיוק 13*18.

menis

משתמש רשום
בשורה התחתונה, איך הדרך הטובה להכין תמונות להדפסה לגודל 15*10 שצולמו עם CANON D500

רבקה.

משתמש מקצוען
10*15 זה לא בעיה, כי זה יחס 2:3, וגם החיישן של הרפלקסיות הוא 2:3.
אם חשוב לך לדייק על חצי המ"מ, אתה יכול לשאול בפוטו (או את החבר'ה פה) מה המידה המדוייקת של תמונת 10*15, ואז לעשות קרופ ליחס הזה.
לדעתי זה זניח ביותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה