התייעצות מטפלת רגשית?? איפה את ממליצה ללמוד? לטיפול בחרדות, בפחדים, סיביטי.....וכו....

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
גם השיטה הכי טובה בעולם שווה כקליפת השום אם אין למטפל בסיס טיפולי מקצועי מאוד!
ואגב את השיטות טיפול הכי חזקות לא מתאפשר חוקית ללמוד ללא שני תארים לפחות.
כל הקורסים למיניהם הם פשוט סכנת נפשות אמיתי שיכולה רק להזיק מאשר להועיל!!
מדובר פה בדיני נפשות ואי אפשר לזלזל בדבר הזה.
שוב
שני תארים לפחות זה בדיחה כי לפעמים אין באמת קשר בין התואר לטיפול
מספיק צואר ראשן בחנ"מ ותאר שני בייעוץ וזהו עברת את תנאי הסף
אם אני אגיד לך שיש לי תואר שני אז מה?
לא חושבת בכלל שזה באמת רקע אמיתי טיפולי

ילילי

משתמש מקצוען
שוב
שני תארים לפחות זה בדיחה כי לפעמים אין באמת קשר בין התואר לטיפול
מספיק צואר ראשן בחנ"מ ותאר שני בייעוץ וזהו עברת את תנאי הסף
אם אני אגיד לך שיש לי תואר שני אז מה?
לא מרגישה בכלל שזה באמת רקע אמיתי טיפולי
מרוב שזה ברור לא כותבים את זה...
כולם כאן מתכוונים לתואר שני בפסיכולוגיה.

לא מדברים כאן על מי שיש לו תואר שני במנהל עסקים....

שואל לעניין

משתמש מקצוען
די עם הבדיחות הללו -תואר שני טיפולי
כל אחת שנייה היום עושה תואר שני טיפולי וזה בדיחה
מה גם שללמוד אח"כ cbt גם במקום מקצועי שוב הדרישה היא תואר שני -מספיק בחנ"מ
וגם cbt זה רק עוד כלי לטיפול ועוזר במקים ומצבים מסומים -לא בהכל
לא משתווה בגרם לעו"ס\פסיכולוג
תואר שני טיפולי זה בטיפול באמנות: פסיכודרמה, מוזיקה, דרמה תרפיה ועוד.
(עריכה: או 2 תארים בעו"ס או בפסיכולוגיה קלינית, כמובן.)
ממש לא חנ"מ ולא ייעוץ. (התואר הראשון צריך להיות בחנ"מ או פסיכולוגיה)
ואלו לימודים רציניים מאד, גם אם פחות מפסיכולוגיה

לאיטה אפשר להתקבל גם עם תואר שני בייעוץ-כי CBT קצת דומה לעולם הייעוץ

mklj

משתמש פעיל
לפי הידוע לי כשמדברים על יעילות הטיפול זה מאוד משנה מה סגנון הבעיה האם היא התפתחה כתוצאה מחוסר מתמשך/ טראומה מתמשכת התעללות כאן יותר יתאים טיפול פסיכודינאמי אם היא קשורה בפרשנויות שליליות התקדמות בתחומים מסוימים ונדרשים שינויין התנהגותיים יתאים יותר CBT, לבעיות ויסות רגשי- אולי DBT? אין משהו אחד שנכון לגבי כל המקרים.

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
הבסיס הרחב מהתורה. אך לא רק.
קיבוץ וליקוט של שנים מגדולי בעלי המוסר וחכמי הנפש , ספרי קבלה ועוד. (בחלקם עתיקים או לא מוכרים כלל

ממי הרב בויאר קיבל? מיהם רבותיו בחכמת הנפש?

מרחבית

משתמש מקצוען
מבלי להיכנס לנושא של מטפלים ללא תואר אקדמי ולשאלה האם נכון לשים את כולם בסל אחד -
חשוב להדגיש שתואר שני ושלישי עדיין לא אומר שהפסיכולוג או הפסיכיאטר הם טובים!
כלומר, לא להסתפק בתואר, אלא לברר היטב!
כולנו יודעים שיכול להיות רופא מצוין, רופא בינוני ורופא גרוע. אף שלכולם יש תארים ועברו את כל המסלול.
גם פסיכולוג או פסיכיאטר יכול להיות שעבר את כל המסלול - ועדיין הוא גרוע!
ומי שנמצא בטיפול ומרגיש שהוא לא טוב לו, שייתן אמון בעצמו!

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תואר שני טיפולי זה בטיפול באמנות: פסיכודרמה, מוזיקה, דרמה תרפיה ועוד.
(עריכה: או 2 תארים בעו"ס או בפסיכולוגיה קלינית, כמובן.)
ממש לא חנ"מ ולא ייעוץ. (התואר הראשון צריך להיות בחנ"מ או פסיכולוגיה)
ואלו לימודים רציניים מאד, גם אם פחות מפסיכולוגיה

לאיטה אפשר להתקבל גם עם תואר שני בייעוץ-כי CBT קצת דומה לעולם הייעוץ
תואר שני טיפולי באמנויות זה לא פחות מפסיכולוגיה, זה פחות מחצי מפסיכולוגיה

כסף קל

משתמש רשום
בשונה מרפואה שמבוסס על מדע ומחקר,
רוב השיטות הפסיכותרפיות, ובעיקרן הפסיכודינמיקה, (כן, גם זו שנלמדת בתואר שני) לא הוכחו כאפקטיביות במיוחד
המידע שויקיפדיה מביא הוא לא תמיד מדויק ותמיד יש מחקרים לכאן ולכאן.
מוזר שבויקיפדיה בערך טיפול פסיכודינמי באנגלית יש פסקה שלמה עם קישור למחקרים רבים שמראים שטיפול פסיכודינמי יעיל, ובחלק מהמחקרים גם יעיל כמו CBT.
אגב, גם בערך פלצבו בעברית יש פסקה שלמה על כך שטיפול פסיכולוגי זה שטויות (עם קישור לאותם המחקרים של הערך של טיפול פסיכודינמי), ושוב באנגלית זה לא קיים.
אימון וCBT הוכחו מחקרית כיעילות יותר מטיפול פסיכודינמי.
למיטב ידיעתי אימון לא הוכח כיעיל.
לא הייתי הולכת ל"טיפול" אצל מישהו שעשה קורס בחצי שנה
לא הייתי הולכת לטיפול גם למי שעשה קורס בשלוש שנים ובעשר שנים.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
המידע שויקיפדיה מביא הוא לא תמיד מדויק ותמיד יש מחקרים לכאן ולכאן.
מוזר שבויקיפדיה בערך טיפול פסיכודינמי באנגלית יש פסקה שלמה עם קישור למחקרים רבים שמראים שטיפול פסיכודינמי יעיל, ובחלק מהמחקרים גם יעיל כמו CBT.
אגב, גם בערך פלצבו בעברית יש פסקה שלמה על כך שטיפול פסיכולוגי זה שטויות (עם קישור לאותם המחקרים של הערך של טיפול פסיכודינמי), ושוב באנגלית זה לא קיים.

למיטב ידיעתי אימון לא הוכח כיעיל.

לא הייתי הולכת לטיפול גם למי שעשה קורס בשלוש שנים ובעשר שנים.
מי שלמד קצת שיטות מחקר וקצת איך עורכים מחקרים,
יודע שפסיכודינמיקה היא תיאוריה מעניינת ומורכבת, שלעולם לא יוכלו להוכיח אותה מחקרית ומדעית.
מה שניסו להוכיח מהתיאוריה הזו- הוכח כלא נכון (למשל השערת הקתזריס)
טיפול פסיכולוגי זה לא שטויות, אבל להשוות טיפול פסיכודינמי לרפואה גופנית, זה ממש בדיחה.

נכון שהיום רוב המטפלות בציבור החרדי הן מטפלות באמנויות וכדומה, שעברו הכשרה בפסיכולוגיה פחות ממחצית ממה שעוברים פסיכולוגים, ורוב ההכשרה שלהם עסקה בפסיכודינמיקה וגרורותיה. לכן השיטה הזו מקבלת במה הרבה הרבה הרבה יותר מהפרופורציה שלה בעולם הפסיכולוגי הרחב.

שימי לב שגם לפי מה שכתבת שכתוב בויקיפדיה באנגלית, משווים את הפסיכודינמי לCBT, כלומר הCBT בוודאי יעיל יותר ומוכח יותר מחקרית. ולא להיפך, כפי שמקובל אצלינו בציבור החרדי.

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הסיבה העיקרית למה צריך ללכת לאנשים שיש להם תואר היא מכיון שהם לומדים
מה לא לעשות!! - וזה מה שכל השרלטנים לא מלמדים.. - אצלם כל אחד ואחת שיש לה אתגרים מסובכים בחיים אם רק תיקח קורס של 10 מפגשים היא תצא מכל המשברים בחיים ואם רק תלך למכון אימון היא תצא מההפרעות אכילה או הדיכאון החמור.
בתארים טיפוליים לומדים קורסים קריטיים וחשובים כמו : תיאוריות באישיות, אתיקה, פסיכופתולוגיה, פסיכופיזיולוגיה, קורסים חשובים בפסיכולוגיה, לומדים לזהות ולהעמיק לשורש,
ועוד דבר חשוב - רישיון או תואר הם למעשה תעודת אחריות, האדם שלפניך יודע את המקצוע ויש לו מדריך שמלווה ומפקח על עבודתו המקצועית
כמובן שכמו שיש רופאים טובים יותר ורופאים לא טובים בכלל, כך גם בתחום בריאות הנפש והטיפולים הרגשים, זה לא אומר שעכשיו אדם שחולה במחלה מסוכנת יפנה לשלושת המימדים כי יש רופא לא טוב באיזשהו בית חולים..
קורסים נחמדים הם טובים להעשרה לכלים נוספים אבל לא ככלים עיקריים.
ואנא מכם שרלטנים לפני שאתם מקבלים כל אחד ללימודים ספרו לו את האמת ואולי כדאי שתבדקו קצת למי אתם מבטיחים שיהיה מטפל רגשי

כסף קל

משתמש רשום
מי שלמד קצת שיטות מחקר וקצת איך עורכים מחקרים,
יודע שפסיכודינמיקה היא תיאוריה מעניינת ומורכבת, שלעולם לא יוכלו להוכיח אותה מחקרית ומדעית.
טיפול פסיכודינמי ניתן לבדיקה כמו שטיפול CBT ניתן לבדוק ועובדה שנעשים מחקרים על יעילות של טיפול פסיכודינמי. נותנים שאלונים לבדיקת רמת הדיכאון, התפקוד וכו' לפני ואחרי הטיפול
טיפול פסיכולוגי זה לא שטויות, אבל להשוות טיפול פסיכודינמי לרפואה גופנית, זה ממש בדיחה.
ההשוואה היא על רמת הזהירות הנדרשת כשבאים לטפל בדבר הכי חשוב- הנפש.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מחילה אבל סברה לא ישרה בכלל
טוב לא אני אמרתי את זה אלא חז"ל
ידוע שאכילת נבלות וטרפות גורם לטמטום הלב.
אינו דומה לב ונפש נקיה של מי שמקפיד על מאכלים כשרים לבין מי שלא

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
טיפול פסיכודינמי ניתן לבדיקה כמו שטיפול CBT ניתן לבדוק ועובדה שנעשים מחקרים על יעילות של טיפול פסיכודינמי. נותנים שאלונים לבדיקת רמת הדיכאון, התפקוד וכו' לפני ואחרי הטיפול
CBT מבוסס על תיאוריות מדעיות מחקריות,
לעומת פסיכודנימיקה שמבוסס על תיאוריות לא מדעיות, שמה לעשות, מותר לדעת שהן נמצאות במחלוקת אצל גדולי הפסיכולוגים.
ההשוואה היא על רמת הזהירות הנדרשת כשבאים לטפל בדבר הכי חשוב- הנפש.
אין ספק שחייבים פה זהירות מופלגת. אבל זכות הציבור לדעת שטיפול בנפש הוא לא כמו טיפול בגוף. מדובר בנושא מורכב, בשיטות רבות , זה לא מוקסיפן שלוקחים לדלקת בגרון.
וכן, מה לעשות שמפריעה לי מאוד הסגידה בציבור שלנו לטיפול הפסיכודינמי, שכבודו במקומו מונח, והוא אכן יכול להיות יעיל מאוד, אבל הוא לא הופך את הCBT לשטויות של כמה קורסים...

נערך לאחרונה ב:

HILEL1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
טוב לא אני אמרתי את זה אלא חז"ל
ידוע שאכילת נבלות וטרפות גורם לטמטום הלב.
אינו דומה לב ונפש נקיה של מי שמקפיד על מאכלים כשרים לבין מי שלא
השאלה איך אתה מבין את הסיבה שנפש של יהודי שונה מנפש של גוי. ברור שלא דומה הטהרה של מי שמקפיד למי שלא, אבל זה כאין וכאפס לעומת הפער שיש בין נשמה של גוי לבין נשמה של יהודי חוטא. ויהודי חוטא הרבה יותר קרוב ליהודי שלא חטא ממה שהוא קרוב לגוי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה