מחשב טוב לגרפיקה

Deena

משתמש פעיל
אולי זה לא המקום...ובכל אופן
הגיע הזמן להתחדש במחשב חדש ומתקדם יותר. מכיון שאת המושגים הטכניים עדיין לא למדתי (טוב, קצת אני יודעת אך לא מספיק) ונמאס לי להסתמך רק על מה שהטכנאי אומר - החלטנו לשאול בעצת פרוג..

איזה סוג מחשב כדאי לי לקנות ע"מ לעבוד בו בגרפיקה?
מה עלי לחפש בדיוק?
מה הכי חשוב?
על מה לא להתפשר?
וכמו כן - אלו שכלולים אפשר לחפש שיהיו (אך לא קריטיים)?

אנא הסבירו במושגים של "עמך"..

ואחרון חביב - האם יש לכם המלצה היכן ניתן לקנות במקום הוגן, במחיר טוב (עד כמה שאפשר..) ושיתנו לי אח"כ שירות טוב לאורך זמן??

תודה!!!

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני מתחיל מאחרון חביב: מאיזה איזור בארץ?

Deena

משתמש פעיל
ביתר עילית

אך כנראה שגם ירושלים יכולה להיות אפשרות

תודה!

LF4

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני ממליץ בחום על ש.מ.מ. בגבעת שאול. נותן שירות לאורך שנים. חנות מאוד מאוד אמינה.
לגבי גרפיקה - זה מילה מאוד כוללת. אבל מה שבטוח שאת צריכה מעבד אינטל - חזק (לא להתפשר על חיקויים כי הם יקרסו בדיוק בזמן לחץ) כרטיס מסך טוב, הרבה זיכרון, וצורב DVD. כמובן שאי אפשר להמליץ פה בדיוק על דגמים כי כל יום יש משהו חדש יותר בחנויות, תעברי בכמה חנויות ותבקשי הצעת מחיר ואז אפשר יותר לעזור לך ולהגיד אם זה טוב או צריך יותר
המון הצלחה

Deena

משתמש פעיל
תודה רבה - זה רעיון מצוין. אכן, נראה לי שכך אעשה - אעלה לכאן את הצעות המחיר ונשמע את דעתכם המלומדת..

תודה!

bris

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י גרפיקאי;72102:
אני ממליץ בחום על ש.מ.מ. בגבעת שאול. נותן שירות לאורך שנים. חנות מאוד מאוד אמינה.
לגבי גרפיקה - זה מילה מאוד כוללת. אבל מה שבטוח שאת צריכה מעבד אינטל - חזק (לא להתפשר על חיקויים כי הם יקרסו בדיוק בזמן לחץ) כרטיס מסך טוב, הרבה זיכרון, וצורב DVD. כמובן שאי אפשר להמליץ פה בדיוק על דגמים כי כל יום יש משהו חדש יותר בחנויות, תעברי בכמה חנויות ותבקשי הצעת מחיר ואז אפשר יותר לעזור לך ולהגיד אם זה טוב או צריך יותר
המון הצלחה

אני חייב להגיב.

-כתבת- (לא להתפשר על חיקויים כי הם יקרסו בדיוק בזמן לחץ) = אין חיקויים יש חברה מתחרה AMD, שיש לה מעבדים מאוד מאוד מוצלחים שממש לא קורסים בזמן לחץ. זה שהם מתחרים ויש להם נתח שוק הרבה יותר קטן זה לא אומר שהם פחות טובים. יש להם הרבה דגמים והרבה מחירים וכל מקרה לגופו. אולי יש מקום לטענות (וגם זה לא רלוונטי כ"כ היום) שערכות השבבים של אינטל יותר אמינות, וזה ככלל נכון, אבל לא בהכרח, וגם כאן מדובר על אחוזים שוליים למדי.
AMD עשו לאינטל בית-ספר כבר כמה פעמים, ואם לא הם, הייתם עדיין קונים פנטיום 4 2 גיגה ב-400 דולר, שיהיה ברור.
בקשר לכרטיס מסך, למחשב שמשתמש בגרפיקה דו-מימדית אין שום הבדל בין כרטיס של פחות מ-200 שקל לכרטיס "הכי משוכלל" ב-1000 ש"ח. נקודה סופית. כל מי שמוכר לך תותים אחרים או שרוצה לעשות עליך קופה או שהוא באמת מפגר.
אני לא אומר שבאמת כדאי לקנות כרטיס של 200 שקל (7200GS) אלא משהוא זול וסביר כמו 8500GT - ערך 400 ש"ח, כי מי יודע איזה יישומים אחרים תרצה להריץ וגם לויסטה יש קצת עדיפות במהירות של הכרטיס, גם די שולי.
ועל הרבה זיכרון כבר דיברנו, לאדם נורמלי שהולך לעבוד במערכת הפעלה 32 סיביות מתוך 4 גיגה שהוא יקנה במקרה הטוב יהיה לו 3 לשימוש כמו שהארכנו טובא במקו"א.

צריך גם לקחת בחשבון שאם קונים בחנות הם לא יוכלו להתקין לך שום מערכת הפעלה אא"כ תשלמי עליה טבין ותקילין (בערך 100 דולר לפני מע"מ ולפני התקנה) וכנל גם על אופיס וכדו' (200 דולר לפני מע"מ). אצל טכנאי פרטי זה קצת יותר "גמיש".

-ולא להבין אותי לא נכון, ח"ו, אני נגד שימוש לא חוקי בתוכנה בכל אופן שלא יהיה.
זהו אמרתי.

bris

משתמש סופר מקצוען
באמת ל AMD יש סידרת מעבדים מאוד מאוד זולה (LE1150 וכדו') שצורכים מעט מאוד חשמל (מקס' 45 WATT) ורוב הזמן (אם מגדירים נכון בביוס ובמערכת ההפעלה) המאוורר של המעבד כלל לא צריך להסתובב, הם מצויינים לשימוש ביתי קל ומשרדי ממוצע (הם לא בדיוק מרובעי הליבה החדשים של אינטל, אבל הם שווים כל גרוש). ניסיתי ומכרתי עשרות כאלו ואנשים מרוצים עד הגג, מחשב שקט לחלוטין, אין שום התחממות, וכאמור, רוב הזמן אפילו המאורר של המעבד כלל לא פועל!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה