דרוש מידע מחפש ספר מסוים שמתאר את אוירת הישיבה

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני שנים קראתי ספר לילדים / נוער שמתאר בחור צעיר בשנים הראשונות של המדינה שנכנס לישיבה קטנה אם אני לא טועה בבני ברק, הספר מלא בתובנות שהבחור קיבל משיחות של המשגיח, ועוד. אני לא זוכר את שם הספר, אשמח לשמוע גם איפה אפשר להשיג ספרים דומים, למשל יש ספר שהרב פינקוס כתב עם שם בדוי כספר ילדים על בחור שמתחזק בזמן בדיקת חמץ, אשמח לשמוע על עוד ספרים בסגנון, כלומר ספרים תורניים מקוריים של תיאור אוירת הישיבה והחיזוק בלימוד התורה בדרך של סיפור מרתק.
תודה.

ככר השוק

משתמש מקצוען
היה ספר "במעלות התורה" של רבקה שזורי- הרבנית חנה ובר, התפרסם בזרקור. מתואר בו מאד יפה חיי ישיבה של נער צעיר שיצא מהבית.

מחבר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ספר "נפש הישיבה" של הרב יעקב ב. פרידמן.
יש שם תיאורים נפלאים.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
היה ספר "במעלות התורה" של רבקה שזורי- הרבנית חנה ובר, התפרסם בזרקור. מתואר בו מאד יפה חיי ישיבה של נער צעיר שיצא מהבית.
אני חושב שזה הספר שחיפשתי...
איפה אפשר להשיג אותו? או אם יש למישהו למכור יד 2 אשמח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה