התייעצות מחפשת את האושר...

קרעפט

משתמש מקצוען
שלום
מחפשת המלצות לספר/מרצה/טיפים - איך למצוא את האושר שבדרך....
מחפשת גם למבוגרים וגם לילדים
תודה!

משפטים בענין פחות רלונטי
אי אפשר לנהל חיים עם סיסמאות
לא יעזור ספרים וטיפים ומרצים כי זה בסה''כ מתדלק את חיי הסיסמאות וחוזר חלילה, וכך אנו מקבלים מומחים שמדקלמים את הסיסמאות וכן ע''ז הדרך......
לענ''ד יש גם ספרים תורניים שמדברים בסיסמאות וכאן זה יותר בעייתי ומטעמי כללי הפורום אמנע מלפרט
אז מה כן?
יש לי קורס:)
האמת שכשראיתי את הכותרת ציפיתי לראות תמונה של איזה ניו בורן מתוק במיוחד

יעל.ב.

משתמש פעיל
שלום
מחפשת המלצות לספר/מרצה/טיפים - איך למצוא את האושר שבדרך....
מחפשת גם למבוגרים וגם לילדים
תודה!

משפטים בענין פחות רלונטי

פעם שמעתי ממרצה אחת שאמרה שהיום, בגלל ריבוי המשימות, החובות, הדרישות והצרכים
מה שחייבים ומה שאנחנו מחייבים את עצמנו, וגם אולי בגלל לחץ חברתי

הרבה נשים כל הזמן מתקתקות, פעולות, דברים, ילדים, קניות וכו' וכו'
היא קראה לזה שנמצאים במצב של DOING
וזה מלחיץ (ואני לא זוכרת מה עוד היא הרחיבה ... )

היא המליצה מידי פעם לעצור, ולהיות במצב של BEING
פשוט להיות ולחוות את הרגע
לפטפט עם תינוק ולא רק 'לתקתק' טיטול, מקלחת, ויטמין D ....
לשחק עם הילדים, להתעניין במה שמעניין אותם (לא בשביל להבין מה המצב החברתי, לא בשביל לראות אם יש קושי שפתי, סתם להנות מיצורים מתפתחים וחמודים כאלו), בלי לחשוב על כל המטלות שצריך לעשות ...

להסתכל על השקיעה
לעשות הליכה זוגית (לא בשביל לדבר והילדים לא ישמעו, לא בשביל לשרוף קלוריות)
לקרוא ברוגע

אני זוכרת בעבר גם כשאכלתי שוקולד או שתיתי קפה, עשיתי את זה מהר ויאלללה למשימה הבאה
או שלא הספקתי דברים הייתי מלקה את עצמי

והנ"ל האיר נקודה של חמלה עצמית
הרפיה מודעת
שחרור מהמשימות שמחכות בחוסר סבלנות

יצחק77

משתמש מקצוען
לא יעזור ספרים וטיפים ומרצים כי זה בסה''כ מתדלק את חיי הסיסמאות וחוזר חלילה, וכך אנו מקבלים מומחים שמדקלמים את הסיסמאות וכן ע''ז הדרך......
לענ''ד יש גם ספרים תורניים שמדברים בסיסמאות וכאן זה יותר בעייתי ומטעמי כללי הפורום אמנע מלפרט
אז מה כן?
בדוק מחקרית מכל קורס נותר אחרי תקופה כ5% מהידע
אלא אם כן מתרגלים ועושים עבודה עצמית
ולזה אין קיצורי דרך זה חייב לבא מהתבוננות פנימית + קריאה / לימוד / קורסים וכדו'
אלפי איש שקבעו שיעור ב"שער הבטחון" מספרים על נפלאות בנושא גם בהרגשה הכללית וגם ישועות בפועל ממש
שווה לכה"פ לנסות

לפני שמוציאים כסף על מטפלים ומטפלות וקורסים נדושים למינהם

blue eagle

משתמש מקצוען
אז מה כן?
האמת שכשראיתי את הכותרת ציפיתי לראות תמונה של איזה ניו בורן מתוק במיוחד
אהבתי!
האמת זה נכון לא מתקדמים עם סיסמאות וטיפים בפרוג....
רק צריך לדעת שאדם יודע מה הבעיה
שהוא מבין את הנקודה
הוא יכול להתחיל את הדרך וזה בהחלט דרך צעד אחרי צעד....
בהצלחה!

מירימ

משתמש פעיל
בדוק מחקרית מכל קורס נותר אחרי תקופה כ5% מהידע
אלא אם כן מתרגלים ועושים עבודה עצמית
ולזה אין קיצורי דרך זה חייב לבא מהתבוננות פנימית + קריאה / לימוד / קורסים וכדו'
אלפי איש שקבעו שיעור ב"שער הבטחון" מספרים על נפלאות בנושא גם בהרגשה הכללית וגם ישועות בפועל ממש
שווה לכה"פ לנסות

לפני שמוציאים כסף על מטפלים ומטפלות וקורסים נדושים למינהם
שער הביטחון מתאים יותר לבן אדם שיש לו קשיים?
החיים שלי ב"ה טובים הכי שאפשר.
אולי יותר מחפשת מקום של סיפוק?
בכל אופן נתתם פה חומר למחשבה ומעשה בעז"ה.

blue eagle

משתמש מקצוען
שער הביטחון מתאים יותר לבן אדם שיש לו קשיים?
החיים שלי ב"ה טובים הכי שאפשר.
אולי יותר מחפשת מקום של סיפוק?
בכל אופן נתתם פה חומר למחשבה ומעשה בעז"ה.
לדעתי תערבב פה אשכול 2 העניינים
זה באמת 2 נושאים שונים!

זו מי שאני

משתמש רשום
לזכור שניתנה לנו הבחירה ןלהתחיל לבחור, או יותר נכון להתחבר לבחירה...
לא לעשות דברים על אוטומט
לחשוב לפני שאני עושה
האם אני מעוניין לעשות?
בוחר/ת בזה?
או בוחר/ת שלא לעשות (וכמובן שלכל בחירה יש מחיר לכאן ולכאן)
אבל עצם העשייה מתוך בחירה מביאה לחיבור הנאה סיפוק ואושר

השלמה במה? יש דברים שאסור להשלים איתם
ויש שחייבים להשלים .
תמיד צריך לזכור שאנחנו בעולם חולף וריגעי
וכשאנחנו עושים מה שצריך /יכולת אז אנחנו עושים את התפקיד שלנו פה נאמנה!
אולי אסביר את עצמי יותר ברור
יש דברים שאסור להשלים איתם - נכון זה במה שתלוי בנו הבני אדם
יש דברים שחייבים להשלים איתם - זה גם נכון לגבי הדברים שלא תלויים בנו
וכאן אני מגיע לנקודה שאני חוזר עליה עמוד והחזר
מנסיון
ככל שחיפשתי יותר להיות מאושר זה לא קרה ההרגשה הייתה כמו בעל חי שמסתובב סביב הזנב של עצמו, שזה נראה כל כך בהישג יד אך כל כך לא
עד שהגעתי למסקנה שלהרגיש "מאושר" זה לא בידיים שלנו כן להפנים את זה ופשוט כך לדעת ולהשיב אל הלב אושר מאושר או כל הטיה אחרת היא לא בידיים שלנו ככל שנשלים עם זה ייקל מעלינו יותר ואז כמו פרדוקס אוקסימורון או איך שתקראו לזה יש יותר סיכוי שדוקא אז יקרה אצלו הרגשת השלמה עם משהו, השלמה מלשון שלמות כשאדם מרגיש שלא חסר לו הוא נהיה שמח וטוב לו יותר כשבא על "שונאי ישראל" צרה מתי ייקל לו כשהוא השלים איתה זה מנגנון שעובד בנפש כלפי כל דבר בחיים גם כשאדם נמצא בשמחה ונדמה לו שהוא יכול להשיג יותר טוב כבד לו כשהוא משלים עם משהו קל כל אדם שמחפש שמחה זה כי הוא מחפש הרגשה שאין לו ולא בהכרח תלויה בו
אז מה כן
להתיאש?!
להרים ידיים?!
לשקוע במיטה ולחכות שזה יבוא?!
חס וחלילה וחלילה וחס
אז מה כן
1-קודם להאמין ולהשלים שזה לא בידינו
2-לא לשכוח להתפלל על זה, כן, שכחנו שיש עם מי לדבר שאכפת לו מאיתנו והוא באמת יכול לעזור
3-לעשות משהו מעניין שתמיד רצית ולא היה לך אומץ לעשות ולא לחשוב פחות לחשוב יותר לעשות לא משנה מה לדבר עם מישהו זה גם נקרא עשיה את יודעת מה לדוגמא לעשות שיחה טלפונית של ארגון אילת השחר עם מתחזקים וכדומה הרעיון הוא ככל שאדם יהיה פחות שקוע בעצמו וברגשותיו ויותר בלעשות משהו בחיים כך הרגשתו לכאו' תשתפר אם הוא לא יחפש את זה כי זה באמת לא תלוי בו פרדוקס אמרנו הנה הוא
עבודת חיים אמרנו -כן
קיצורי דרך - אין
אני לפחות לא מכיר
שיהיה בהצלחה לכולנו
ועוד דבר קטנטן
למשתמשת מירימ
מי כעמך ישראל איך עמ"י מתגייס בהמוניו רק כדי לעזור זה לכשעצמו דבר שמחמם את הלב הלא כן???!!! ;)

KATZEFET

משתמש חדש
וואי איזה נושא חשוב!
דבר ראשון כל הכבוד שאת דואגת גם לאושר שלך ולא רק לעשות מה שצריך!

דבר שני, נראה לי הדבר הראשון זה להתחבר למה שאת עושה בחיים,
להבין למה את עושה את זה, ולא רק בשכל...
כי בתכל'ס כולנו עובדים כ"כ קשה ואם לא נהיה מחוסרים למה שאנחנו עושים אין ספק שנישחק
ולא נרגיש אושר אלא מרמור וחוסר סיפוק.

דבר שני, הפסקות קטנות מדי פעם, לעשות דברים שאת אוהבת ועושים לך טוב
זה ג"כ דבר מאד חשוב שנותן המון כח.

מאחלת לך המון המון אושר וסיפוק.

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
פעם שמעתי ממרצה אחת שאמרה שהיום, בגלל ריבוי המשימות, החובות, הדרישות והצרכים
מה שחייבים ומה שאנחנו מחייבים את עצמנו, וגם אולי בגלל לחץ חברתי

הרבה נשים כל הזמן מתקתקות, פעולות, דברים, ילדים, קניות וכו' וכו'
היא קראה לזה שנמצאים במצב של DOING
וזה מלחיץ (ואני לא זוכרת מה עוד היא הרחיבה ... )

היא המליצה מידי פעם לעצור, ולהיות במצב של BEING
פשוט להיות ולחוות את הרגע
לפטפט עם תינוק ולא רק 'לתקתק' טיטול, מקלחת, ויטמין D ....
לשחק עם הילדים, להתעניין במה שמעניין אותם (לא בשביל להבין מה המצב החברתי, לא בשביל לראות אם יש קושי שפתי, סתם להנות מיצורים מתפתחים וחמודים כאלו), בלי לחשוב על כל המטלות שצריך לעשות ...

להסתכל על השקיעה
לעשות הליכה זוגית (לא בשביל לדבר והילדים לא ישמעו, לא בשביל לשרוף קלוריות)
לקרוא ברוגע

אני זוכרת בעבר גם כשאכלתי שוקולד או שתיתי קפה, עשיתי את זה מהר ויאלללה למשימה הבאה
או שלא הספקתי דברים הייתי מלקה את עצמי

והנ"ל האיר נקודה של חמלה עצמית
הרפיה מודעת
שחרור מהמשימות שמחכות בחוסר סבלנות
כמה כבר כתבו בסגנון הזה
כמובן שכל אחד לפי צרכיו ומה שמדבר עליו

והמציאות מלמדת אותנו שגם שב"ה הכל הולך כמו שצריך יש תקיעות קטנות כאלה שנותנות תחושה רעה, ומשם אנחנו מחפשים את הנקודה שתעשה אותנו מאושרים לנצח.

ההרגשה שלי שבאמת חסר לנו מנוחת הנפש כי אנחנו בריצה מתמדת סביב שעון החיים, המטלות, העבודה, ילדים, וכו' באיזה שהוא מקום גם כשאנחנו ישנים אנחנו "ישנים מהר"

אין לי פתרון קסם לרוגע ואושר פנימי ומתמיד (בפן הרוחני יתכן ויש הרבה דרכים כמו שהעלו כאן...)
אבל ברור שכל רגע שאנחנו עוצרים ולוקחים אוויר - לפעמים אוויר עמוק יותר באיזה חוף ים שקט או מול נוף טבע מרגיע, אבל גם קובית שוקלד באמצע ההשכבה עם כוס קפה, אבל בספה! בשלווה, ולעצור לרגע בלי לחשוב מה היעד הבא, ומה השלב הבא, ומה מחכה לי ..... וכו' נותן המון רוגע ושלווה

ממש תודה על העלאת הנושא
דברו כאן על הספר 'בוחרים להרגיש טוב' - דיוד ברנס מומלץ מאוד

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
הספר של טל בן שחר

באושר ובאושר: כיצד לחיות חיי סיפוק ושמחה, פסיכולוגיה חיובית בחיי היומיום

בת שבע ו

משתמש רשום
קודם כל- לא לברוח מהרגשות, לדעת שלפעמים הגיוני ולגיטימי להיות עצובים/ כאובים/ דואגים/ מקנאים ועוד.... חשוב מאד שנדע מה אנחנו מרגישים, חשוב לפעמים גם לבכות ולהתפרק, זה משחרר!! אבל- להזהר לא לשקוע ברגש הלא נעים. ז"א אחרי שבכינו/ שחררנו וכו' קמים ועושים מה שטוב לנו. כמובן שזה שונה אצל כל אחד (מוזיקה/ טיול/ שוקולד/ ספר/ סרט/ תהילים) ולבחור בחיים כל בוקר מחדש!
משהו נוסף שיכול לשנות את כל מהלך החיים זה- ללמוד לחיות את היום, עכשיו טוב? מצוין ! את/ה דואג/ת מה יהיה מחר/שבוע הבא/ עוד חודש ?!!? אז יהיה בסדר, כי ד' נותן גם את הכוחות ולזכור שהמחשבות יותר גרועות מהמציאות, המחשבה היא אכזרית ואין לה גבולות ובמציאות ד' עוזר!!

קולמוס בודד

משתמש רשום
באמת מה עושים עם חוסר השלמה?
איך משלימים?
כי המצב מביא עצב, וכמעט דכאון.
תנו עצות איך להשלים!!!
החבר הכי טוב שלי נמצא עכשיו ברפיח כלוחם בסיירת גבעתי הוא סיפר לי איך אמר ווידוי וקרא שמע עם חבר שמת לא מול הפרצוף חברים שלו מתו ונפצעו חלק ממש לידו
הוא היה אצלי בשבת לפני כמה שבועות שאלתי אותו איך מתמודדים אבדת חברים ירית במחבלים מטווח אפס שזו גם חוויה לא פשוטה ובכלל כל המתח הפחד העייפות....
הוא ענה לי הקב"ה שם אותי פה בתפקיד קבלתי מטלות ואני חייב למלא אותן אין לי פריווילגיה להתקרבן ולשקוע ברחמים עצמיים
נכון איני מתעלם מכך שבעומק עזה תחושת האחריות והשליחות בועטת במלוא עצמתה
אבל יש תועלת וגם נחמה במה שאדם אומר לעצמו ולעיתים זקוק הוא אף לכפות על עצמו להאמין
שבורא עולם שם אותי פה כי אני משמעותי דווקא כאן והבורא צריך אותי ואני חלק משמעותי בתכנית הגדולה שלו
והוא חנן אותי בכלים וכוחות שמיוחדים רק לי וגם חולשות וחסרונות הוא נתן לי והא רוצה שאני יתבונן ויכיר את הכוחות שלי בי רק איתם אני יכול להשלים חסרונותי
בקיצור אנו חיילים בקרבות החיים הוא צייד אותנו בכל מה שצריך והוא בונה עלינו שנצליח
את משמעותית מאוד את בתפקיד מורכב ומאוד מאוד חשוב!!

וואו
מזה היה בא לי להכיר כאן חלק מכותבי האשכול
אבל אני יודע שכנאה זה לא יקרה מכל מיני סיבות ...
אז נשאר אנונימיים, זה פחות כיף אבל זה מה שיש :cool:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה