דרוש מידע מחיר מחנה הקיץ לנערות. מה אפשר לעשות?

מצב
הנושא נעול.

sk1203

משתמש מקצוען
רוצה לעלות את הנושא שוב:
לאחר דיון שלם שהיה כאן בנוגע לרף מחירים הגבוה של הסמינרים למחנות הקיץ.
מה אפשר לעשות כדי להוריד עלויות?
לא הגיוני שבתור אמא ל-4 תיכוניסטיות אשלם מעל 2,000 ש"ח בשביל 3 ימים!!!
האם 400 שח ליומיים (לילה אחד) לבת אחת בבית מלון בצפון בקיץ + אטרקציות, נסיעות, ופנסיון מלא נשמע לך הגיוני

ש.ב.ש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ממליצה לך להסתכל באשכול הזה
כולן כועסות...

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ומצד שני...
הבנות שלך יתמרמרו אם התוכנית יהיו "לא ברמה".
יש לך מושג כמה עולה היום מחנה סטנדרטי לנפש?
כשמדובר במוסדות גדולים, באמת קל יותר להוזיל עלויות. יש מוצרים שמשלמים עליהם פר הופעה ולא פר תלמיד.
אבל כשזה מוסד קטן/בינוני, קשה מאוד לעמוד ברף של הבנות ולא לדרוש מההורים 500 ש"ח לבת. ל-3 לילות, זה מכסה בקושי מקום ואוכל. האטרקציות, המפעילות מבחוץ, הנסיעות- עולים הון.

אם רוצים, אפשר כמובן לפתוח דיון (עקר כנראה) על הרף הגבוה אליו הורגלנו בנות מגזרנו, סתם כי הן בנות העשירון העשיר ביותר בארץ.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
האם 400 שח ליומיים (לילה אחד) לבת אחת בבית מלון בצפון בקיץ + אטרקציות, נסיעות, ופנסיון מלא נשמע לך הגיוני
מבחינת התמורה למחיר- נשמע לי שכן
אבל אני ממש לא חושבת שבחורה צריכה ליסוע במסגרת מחנה לבית מלון בצפון עם פנסיון מלא כולל עאטרקציות ונסיעות
בשביל מי הרמה הגבוהה הזו?
ואז אמא שיש לה 4 בנות בלי עין הרע! צריכה לשלם אלפי שקלים
על חופשים ברמה שהרבה משפחות לא מפרגנות לעצמן חצי מזה...

sk1203

משתמש מקצוען
בתור מה את שואלת אותי?
כי זה המחירים אצלנו - ומדובר על תיכון שמתוקצב הרבה יותר מתיכונים חרדיים אחרים.
המחיר כשלעצמו - לא באמת מופקע (סתם לשם השוואה אצלנו אחיות מקבלות 30 שח הנחה לכל בת, זאת אומרת שאצלנו היית משלמת משהו כמו 1500 שח ל4 בנות, ללילה אחד)

sk1203

משתמש מקצוען
מבחינת התמורה למחיר- נשמע לי שכן
אבל אני ממש לא חושבת שבחורה צריכה ליסוע במסגרת מחנה לבית מלון בצפון עם פנסיון מלא כולל עאטרקציות ונסיעות
בשביל מי הרמה הגבוהה הזו?
ואז אמא שיש לה 4 בנות בלי עין הרע! צריכה לשלם אלפי שקלים
על חופשים ברמה שהרבה משפחות לא מפרגנות לעצמן חצי מזה...
נכון, אבל אם לא - אף אחת לא תגיע (תראי לי בת סמינר אחת שתסכים לסוע כל המחנה בתחבורה ציבורית, לישון בשקש"ים על החוף, להביא את כל האוכל מהבית, ושהאטרקציות יהיו נדנדה בפארק נתניה או איפה שלא תרצי)

ואם אף אחת לא תגיע למחנה - בנות עוד יותר לא ירצו לבוא לסמינר כי "לא רק שהסמינר מעביד אותי בפרך, הוא גם לא מוציא אותי לטיולים"
זה בשביל מי הרמה הגבוהה - שלא כזאת גבוהה, לפחות יחסית לנופשים במשפחה שלי שחצי מהם בבית החצי נטוש של הסבתא מהצפון והחצי השני באנ"אות למיניהם ובכלל לא בבתי מלון או צימרים ברמה שקרובה לזה.

למה הסמינר לא מתקצב את זה מעצמו - כי גם לסמינר אין יותר מידי הרבה כסף (לפחות בסמינר אצלנו)

sk1203

משתמש מקצוען
יקר!!
למה תלמידה צריכה פנסיון מלא?
ברצינות כאילו...למשפחה שלמה עולה יותר זול!!!
למה?
כי את תארזי לה 6 ארוחות, 3 מהן בשריות? וזה במקרה של מחנה עם לילה אחד בלבד
גם ככה הרבה פעמים הארוחה השניה כבר לא משהו (אצלנו מביאים 2 ארוחות מהבית) וזה כשאוכלים אותה בצהריים של היום הראשון

sk1203

משתמש מקצוען
ואני מסכימה איתך שזה יקר, אבל מה ההצעה שלך?
ואני מתכוונת להצעה מעשית, לא הצעה של "אז אל תעשו מחנה" כי כולנו יודעים שזה לא יקרה אלא אם כן העולם יתהפך

sk1203

משתמש מקצוען
הבנות צריכות לעזור במימון,
שיעשו קיטנת או חוגים בחופש, שישלמו מכיסן קצת,
ככה הן גם הרבה יותר יהנו,
ולהורים זה יותר הגיוני,
זה נראה לי כבר שיקול שכל הורה צריך לעשות לעצמו (לא כולם רוצים שהבנות שלהם יעבדו בשלב כזה)

דיני

משתמש מקצוען
זה נראה לי כבר שיקול שכל הורה צריך לעשות לעצמו (לא כולם רוצים שהבנות שלהם יעבדו בשלב כזה)
לעשות בייביסיטר זה לא ממש "לעבוד"
דבר ראשון זה חסד גדול, דבר שני מחשל גדול ומכין מעט לחיי ההורות,
דבר שלישי - הכנסה נאה שבמשך שנה שלמה יכולה להצטבר לסכום שהוא פי כמה וכמה מעלות המחנה.

שכל הורה יעשה את השיקולים שלו,
אבל אם באמת יש בעיה כלכלית, אני לא רואה שום סיבה שהבת לא תשלם על עצמה דבר כמו מחנה. לא מדובר פה על מזון או ביגוד בסיסי שהורה מרגיש חובה לספק לילדו.

yoyo mor

משתמש פעיל
לא תמיד הבנות מוצאות משהו לעבוד בו להרוויח כסף, גם אם הן רוצות

אסתר פ

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא תמיד הבנות מוצאות משהו לעבוד בו להרוויח כסף, גם אם הן רוצות
הקיטנות בגנים ובבתי ספר - מי עושה עם לא נערות סמינר?
גם קיטנות פרטיות,
ועוד כמה וכמה עבודות הכי כשרות ורלוונטיות בעולם,
שוב, כל אחד ושיקוליו,
אבל זה דרך להשלים עם העלות הכספית הגבוהה בדרך נוחה

sk1203

משתמש מקצוען
לעשות בייביסיטר זה לא ממש "לעבוד"
דבר ראשון זה חסד גדול, דבר שני מחשל גדול ומכין מעט לחיי ההורות,
דבר שלישי - הכנסה נאה שבמשך שנה שלמה יכולה להצטבר לסכום שהוא פי כמה וכמה מעלות המחנה.

שכל הורה יעשה את השיקולים שלו,
אבל אם באמת יש בעיה כלכלית, אני לא רואה שום סיבה שהבת לא תשלם על עצמה דבר כמו מחנה. לא מדובר פה על מזון או ביגוד בסיסי שהורה מרגיש חובה לספק לילדו.
לא כולן כ"כ מרוויחות מבייביסיטר, לא לכולן מתאים לעבוד תוך כדי לימודים - וגם בחופש לא לכולן כ"כ משעמם.

חוץ מזה, לא לכל מקום תשלחי את הבת שלך לבייביסיטר,
אני מכירה מישהי שעושה בייביסיטר רק לבנות משפחה ולעוד כמה נשים פריבילגיות אחרות, והיא מרוויחה 10 ש"ח לשעה רק כשהיא מחוץ למשפחה, ואין לה כ"כ הרבה זמן לעשות בייביסיטר
וכן, ההורים שלה מרגישים מחוייבים לספק לה את המחנה כי הם חושבים שצריך לספק לילדים גם חוויות חברתיות (ספציפית להורים שלה ב"ה אין בעיה לממן לה את המחנה)

ניק 4339

משתמש פעיל
אצלינו עולה 600.
400 למחנה.
ו200 לאתנחתא.
חייבים לשלם הכל גם אם לא משתתפים באתנחתא.
מי שעושה חוגים מטעם הסמינר עבור בנות היסודי [בתשעת הימים]-מחזירים לה לאחר שעמדה בכל ההתחיבויות-200 ש''ח.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה