מחיר לפי תאריך אחרון בשאילתות באקסס

ari rm

משתמש פעיל
בס"ד

האם מישהו יכול לעזור ליצור קוד או פונקציה או רעיון אחר כיצד לעשות זאת:
יש לי לדוגמא: טבלאות: 1 [פרטי הזמנה]; 2 [מוצרים]; 3 [פריטי הזמנה]; 4 [מחירים של מוצרים].
טבלה3 היא בעצם מחברת בין טבלה1 לטבלה3 (ויש בה שדה של כמות וכדו' וכמו"כ מקבלת תאריך מסויים ע"י שאילתא מטבלה1) לטבלה זו (3) אני רוצה למשוך מחיר מטבלה4 ע"י שאילתא, ע"כ הכל ברור.

אולם אני רוצה שבטבלה4 יהיה אפשרות להזין כמה מחירים על אותו מוצר באותו שדה (שדה ששמו לדוגמא [מחיר]), ורק שלצידו יהיה שדה של [תאריך עדכון], וכאן למותר לציין שהכוונה היא כך:
א. בלי שיהיה תאריך התחלה ותאריך סיום אלא רק תאריך עדכון.
ב. בלי שנצטרך להעביר את כל הנתונים (לפני כ"פ שנשנה את המחיר של אותו מוצר שיש לו כבר מחיר קודם) לטבלה חדשה ששמה יהיה לדוגמא: [היסטוריה].
ג. כמובן שנוכל להוסיף כל מיני קריטריונים ובהם שאם התאריך האחרון שמופיע המוצר ההוא בטבלה של המחיר תהיה [IsNull] נמשיך תאריך אחד אחורה, וכו'.
ד. וכמו"כ שיהיה אפשר להעתיק את הרעיון הזה לעוד כל מיני צרכים בסגנון הזה.
תודה רבה!

ראש המדברים

משתמש צעיר
אם הבנתי נכון אז אתם לא רוצים שהמחיר הישן ישמר רק המחיר החדש ועוד שדה תאריך עדכון
אז פשוט מאד תוסיפו שדה של תאריך
בטופס תעשו שהערך ברירת מחדל יהיה התאריך הנוכחי ואז כל פעם שתשנו גם התאריך התעדכן
(תשימו רק לב שהתאריך במחשב יהיה מכוון)
הערת עריכה: זהו רק אם אתם משנים רק את המחיר, כי התאריך ישתנה בכל שינוי בטופס
לזה צריך לכתוב קוד בVBA

ari rm

משתמש פעיל
בס"ד
אם שמת לב לכל האריכות, מדובר בקובץ שאמור להישאר לאורך זמן וכמובן שכל העניין בזה לדוגמא:
מוצר א שיש לו מחיר שהתאריך עדכון שלו הוא ב1.1.18
ובתאריך 1.3.18 שיניתי לו את המחיר ובתאריך 1.15.18 שניתי לו עוד פעם את המחיר
ועכשיו את המוצר שקנו בחודש ה2 הוא אמור לקבל את המחיר שהתאריך עדכון שלו הוא ב1.1.18
ואילו את המוצר שקנו בחודש ה4 הוא אמור לקבל את המחיר שהתאריך עדכון שלו הוא ב1.3.18
בתקווה להבנה. (עדיף להשים לב עוד פעם לשאלה הראשונה)

קצת סדר...

משתמש פעיל
יכולים לעשות את זה באמצעות שאילתה וזה בתנאי שכל פעם שמעדכנים מחיר הוא שורה חדשה לדוגמא
מוצר 1 מחיר שלו 1ש"ח ביום 05/05/2018
מוצר 1 מחיר שלו 1.2 ש"ח ביום 08/05/2018
שמוסיפים שורה בטבלת המחירים למוצרים
ובעיצוב השאילתה עושים קשרי גומלין גם למוצר וגם לתאריך (תאריך עדכון מקושר לתאריך קנייה)
ומעדכנים את הקשרי גומלין שיקח נתונים רק מה שמופיע ב"טבלת קנייה" בשני הקשרים גם המוצר וגם התאריך עדכון,
[קישור רק צד א עושים את זה במאפייני קישורי גומלין כשלוחצין פעמיים על החוט של הקשר, ובוחרים שיביא נתונים רק צד א ולא כשמתאים לשני הצדדים.]

עכשיו בשאילתה שמים שדה מזהה מוצר או שם מוצר (תלוי לפי איזה זיהוי קולט המערכת באיזה מצור מדובר וכן צריך להיות זיהוי למוצר בטבלת המחירים)
אחרי זה שמים גם כן תאריך קנייה ואחרי זה שמים מחיר מטבלת מחירים,
וצריך לעבוד

ari rm

משתמש פעיל
בס"ד
לא כ"כ הסתדרתי האם תוכל לעזור לי,
נ.ב. אם מישהו או (מוישי) יוכל לעזור לי בקוד המצורף בפנים ולהסביר בעברית כיצד ניתן לעשות בתוך הקוד שאילתת צבירה של MAX או MIN או SUM וכדו' (ניתן לציין שאני לא יודע כ"כ לבנות קודים)

שים לב כשאתה מוריד את הקובץ שנה את הסיומת ל .accdb , כי בסיומת הזאת משום מה לא עלה לי.
תודה רבה

קבצים מצורפים

• חנות.PDF
    2.3 MB · צפיות: 13

ari rm

משתמש פעיל
בס"ד
סליחה! המלחתי להעלות את זה בתוך זה...
תודה רבה

קבצים מצורפים

• חנות.rar
    KB 80.9 · צפיות: 14

קצת סדר...

משתמש פעיל
הוספתי שורה אחד בלבד בטבלת מחירים, עד תאריך
וצריכים לבנות שאילתה עדכון שיעדכן באופן אוטומטי את התאריך אחרון למחיר כשמעדכנים מחיר,
דהיינו שיעדכן את השדה עד תאירך הבא [1- [תאריך עדכון]

קבצים מצורפים

• חנות.rar
    KB 216.7 · צפיות: 11

ari rm

משתמש פעיל
בס"ד
דבר ראשון על מה שצירף "קצת סדר..."
אני התכוונתי שלא נצטרך לרשום את שני התאריכים באותה שורה בגלל שזה עושה קצת ההיפך מסדר, למשל כשמדלגים על הפעולה של העדכון וכו' וסתם יותר מסודר כשיש רק 'תאריך עדכון'
א. בלי שיהיה תאריך התחלה ותאריך סיום אלא רק תאריך עדכון.

דבר שני על מה שכתב "עמיק"
שים לב שבכל קנייה, לא משנה מתי הייתה, יהיה המחיר האחרון, ולדוגמא: אם אני כל חודש עושה מחיר חדש ויש לי את אותו מוצר שקניתי בחודש הראשון ובחודש השני ובחודש השלישי, יהיה בכולם המחיר של החודש השלישי, וזה טעות חמורה!
ותוכל לראות בקובץ המצורף שבכל הקניות המחיר שווה למוצר אחד שבעצם לפי התאריך של הקנייה אמור להיות המחיר שונה לכל אחד מהם.

ניתן וחשוב, לציין שוב שאחרי שנפענח את הקוד זה ישמש להרבה דברים שנתקעים בזה!
תודה רבה מצפה להבנה ותגובה!

קבצים מצורפים

• חנות שים לב.zip
    KB 106.8 · צפיות: 12

עמיק

משתמש פעיל
אפשר להוסיף שדה מחיר לטבלת פריטי מכירה שיקח את המחיר העדכני לאותו זמן וישמור אותו
מצורף דוגמה

קבצים מצורפים

• חנות.zip
    KB 87.4 · צפיות: 15

קצת סדר...

משתמש פעיל
ניתן וחשוב, לציין שוב שאחרי שנפענח את הקוד זה ישמש להרבה דברים שנתקעים בזה!
תודה רבה מצפה להבנה ותגובה!
בהחלט אפשר לעבוד על קודים וייצא דבר יותר יפה

אבל על הבעיה שהשדה השני יעשה בעיות וכן שהוא לא מסודר אפשר לעשות משהו אחר לגמרי
שהיינו שהשדה יהיה בשאילתה, ויחושב לפי השאילתה,...
אם זה מעניין לך (זה לא קוד בגלל זה אני שואל....)
אני יכול לבנות לך את השאילתה שיעשה את העבודה בלי עדכונים והפעלות הרצות שאילתות וכו' מדובר בשאילתה פשוטה.
רק חבל על הזמן לעבוד על זה אם אתה מחפש משהו אחר (קוד)

ari rm

משתמש פעיל
בס"ד

סליחה על האיחור, בינתיים זה מה שיש: קוד פשוט בשאילתא רק הקריטריונים קצת מסובכים ע"י שפת SQL.

ובעצם יש לציין שלעשות קוד זה אמור להיות מאוד מסובך משום שזה תלוי בהרבה קריטריונים אחרים כ"פ לפי הענין כגון שינון מסויים שרוצים וכגון הדבר האחרון שיהיה האם לפי תאריך או לא וכדו',

אז בינתיים מצורף הקובץ הבא שהוא גם יכול לענות על הרבה צרכים, בהנאה!

קבצים מצורפים

• חנות מסודר.rar
    KB 64.7 · צפיות: 13

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה