עזרה מחאה על חוסר צדק בחישוב מס הכנסה שלילי למשפחות ברוכות ילדים

מצב
הנושא נעול.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
כל פעם שאני שומעת שוב על מס הכנסה שלילי
עולה לי שוב ושוב השאלה איפה אנחנו
למה חוסר הצדק הזה
שאישה עם 3 ילדים שמרויחה 4500 מקבלת 720 שקל תוספת מס הכנסה שלילי
ומשפחה שלה 8 ילדים והאישה מרויחה 6000 ש"ח (שזה חרפת רעב)
לא זכאית לקבל שקל אחד מס הכנסה שלילי!
איפה הצדק?
איפה ההגיון שאישה שמתאמצת לפרנס ומרויחה מעל 6000 ש"ח שזה טיפה מים ההוצאות עבור משפחתה הגדולה
לא זכאית למס הכנסה שלילי בכלל!

ועכשיו עם הדיבורים על חק המעונות
שוב העוול מתגבר
מי שמשלמת מס- יזכו אותה בנקודות מס על כל ילד מתחת גיל 3
ומי שמקבלת מס הכנסה שלילי- תקבל תוספת עבור ילדים מתחת גיל 3
ומי שלא משלמת מס הכנסה ולא מקבלת מס הכנסה שלילי- לכאורה לא תקבל כלום.

למי יש רעיון איך אפשר להציף את הנושא?
תקשורת?
ח"כים?

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בלי להמעיט בכלל מחשיבות המחאה ומחוסר הצדק - הרעיון של מס הכנסה שלילי זה לא קצבאות ילדים, ומענק לחג, אלא עידוד עבודה ומיצוי השתכרות למי שעובד ומרוויח קצת - מתחת לרף שנקבע, וכדי שלא יגיד לא שווה לי לעבוד כי אני מקבל שכר נמוך נותנים לו דחיפה קטנה
עכשיו מי שמרוויח סכום יותר גבוה מהרף שנקבע- נכון שביחס למספר הילדים זה טיפה בים ולא שווה וכו' וכו', אבל ביחס לעבודה הוא מרויח וממצה את הכושר עבודה שלו ולכן אין סיבה לתת לו דחיפה לעבוד.
(ציטוט מרשות המיסים: מענק עבודה הינו תוספת הכנסה לבעלי הכנסות נמוכות. המענק מהווה כלי לתמרוץ השתתפות עובדים בשוק העבודה ולחיזוק מעמדם של העובדים ברמות השכר הנמוכות.)
ואגב, הסכום שאותו אשה עם 3 ילדים מקבלת עדין יוצא פחות ממה שהאשה השניה עם 6 ילדים מרויחה בלאו הכי.
נ.ב. לגבי חוק המעונות - מעיון בחוק זה נראה שגם מי שלא זכאי למענק עבודה יקבל חלק מהתוספת, רק שזה לא ברור לי לגמרי.
(משער שקצת עצבנתי בתשובה. אדרבא, תחזירו)

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לי להמעיט בכלל מחשיבות המחאה ומחוסר הצדק - הרעיון של מס הכנסה שלילי זה לא קצבאות ילדים, ומענק לחג, אלא עידוד עבודה ומיצוי השתכרות למי שעובד ומרוויח קצת - מתחת לרף שנקבע, וכדי שלא יגיד לא שווה לי לעבוד כי אני מקבל שכר נמוך נותנים לו דחיפה קטנה
עכשיו מי שמרוויח סכום יותר גבוה מהרף שנקבע- נכון שביחס למספר הילדים זה טיפה בים ולא שווה וכו' וכו', אבל ביחס לעבודה הוא מרויח וממצה את הכושר עבודה שלו ולכן אין סיבה לתת לו דחיפה לעבוד.
(ציטוט מרשות המיסים: מענק עבודה הינו תוספת הכנסה לבעלי הכנסות נמוכות. המענק מהווה כלי לתמרוץ השתתפות עובדים בשוק העבודה ולחיזוק מעמדם של העובדים ברמות השכר הנמוכות.)
טיעון נוסח ליברמן
עכשיו, שיש רב דתי לממשלה זה הזמן לתקן את חק הסדום הזה

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
טיעון נוסח ליברמן
עכשיו, שיש רב דתי לממשלה זה הזמן לתקן את חק הסדום הזה
עכשיו באמת - זה היה מטרת החוק, לעזור למי שיוצא לעבוד ולא מכניס מספיק. למה הוא עוול?
ניתן (וצריך) לחוקק חוק חדש עם מטרות אחרות. אבל מה זה קשור לחוק הזה.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מס הכנסה שלילי זה לא קצבאות ילדים, ומענק לחג, אלא עידוד עבודה ומיצוי השתכרות למי שעובד ומרוויח קצת - מתחת לרף שנקבע, וכדי שלא יגיד לא שווה לי לעבוד כי אני מקבל שכר נמוך נותנים לו דחיפה קטנה
אז למה יש פה את הנקודה שהתנאי סף הוא 3 ילדים אם זה נטו קשור למיצוי השתכרות וזה לא קצבת ילדים?

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אז למה יש פה את הנקודה שהתנאי סף הוא 3 ילדים אם זה נטו קשור למיצוי השתכרות וזה לא קצבת ילדים?
ברור שבשיל להגדיר עבודה ששווה לעובד זה תלוי במספר ילדים. רק יש רף שממנו כבר העבודה שווה בפני עצמה.
היי, רגע, לא באתי לומר שזה ודאי נכון, רק באתי לומר מה ההיגיון של מחוקקי החוק, ויש בזה היגיון מסוים.
אבל אדרבא, שישנו אותו

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
עד 7400 זכאית
ובראשם נתניהו שמתפאר מעל כל במה על דיכוי הילודה שעצר על ידי הפחתת קצבאות
הפוך, הוא בעד הגדלת ההכנסה למשפחה
הוא הראשון שאמור לעודד הגדלת הכנסה ובהתאם לתגמל על זה.
לא שישבו בבית ויבקשו קיצבאות
אלא מי שמתאמצת לפרנס - לעודד אותה

קבצים מצורפים

• 1674986564881.png
    1674986564881.png
    KB 39.9 · צפיות: 48

B7

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
לפי הצילום הזה מהאתר של כל זכות, נראה שהם כן יודעים להבדיל בין ילד אחד או 2 לבין 3 ילדים
השאלה למה לא ממשיכים עם זה הלאה?
למי צריך לפנות כדי לעורר את הנושא בדרגים הגבוהים?
צילום מסך 602.png

מני דגני

משתמש מקצוען
בלי להמעיט בכלל מחשיבות המחאה ומחוסר הצדק - הרעיון של מס הכנסה שלילי זה לא קצבאות ילדים, ומענק לחג, אלא עידוד עבודה ומיצוי השתכרות למי שעובד ומרוויח קצת - מתחת לרף שנקבע, וכדי שלא יגיד לא שווה לי לעבוד כי אני מקבל שכר נמוך נותנים לו דחיפה קטנה
ואגב, הסכום שאותו אשה עם 3 ילדים מקבלת עדין יוצא פחות ממה שהאשה השניה עם 6 ילדים מרויחה בלאו הכי.
נ.ב. לגבי חוק המעונות - מעיון בחוק זה נראה שגם מי שלא זכאי למענק עבודה יקבל חלק מהתוספת, רק שזה לא ברור לי לגמרי.
מסכים לגמרי עם הטענה הזאת
ולא בכל דבר צריך להכניס ליברמן ואנטישמיות,
יש מטרה ספציפית מאד למענק עבודה כמו שנכתב בהודעה
זה מענק שקשור נטו לעבודה עם שכר נמוך ולא לרווחה כלכלית למשפחה.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מסכים לגמרי עם הטענה הזאת
ולא בכל דבר צריך להכניס ליברמן ואנטישמיות,
יש מטרה ספציפית מאד למענק עבודה כמו שנכתב בהודעה
זה מענק שקשור נטו לעבודה עם שכר נמוך ולא לרווחה כלכלית למשפחה.
הגם שעקרונית הטיעון יתכן, ומדינה יכולה ליצור מענק עידוד עבודה אם זה רצונה, אבל לא יתכן שמענק שגזור ממספר ילדים יפלה בין ילד ראשון שני ושלישי במשפחה לבין ילדים מרביעי ומעלה, זו אפליה ברורה ללא שום הצדקה.
גם אם נימוקי המדינה המקוריים לשלם מס הכנסה שלילי היו בעקבות הרצון לעודד עבודה, הרי שההחלטה לבסוף היא מס הכנסה שלילי, וכשמו כן הוא, נקודות זיכוי לכל ילד אף אם הם מתחת תקרת המס, ובמקום להפחית ממס הכנסה, המדינה מחזירה את המס, זהו מס הכנסה שלילי, ובחוק הקיים ילד רביעי ומעלה מופלה לרעה שיש לו נקודות רק חיוביות ולא שליליות.
כל שכן בתקנת המעונות החדשה לפיה לא הופחתו מחירי המעון אלא נוסף לכל ילד מתחת גיל שלוש נקודת זיכוי, שזה מועיל רק למי שהכנסתו עדיין בתוך חיוב המס, קרי או משפחה קטנה או משפחה המשתכרת סך גבוה מאוד, ובנוסף גם למשפחות שנמצאות בתוך גבול המענק עידוד יציאה לעבודה, שלא רלוונטי כלל במקרה הנידון, שהרי המענק לא ניתן כלל כדי לעודד יציאה לעבודה אלא כדי לעזור לעובדות בשמירה על פעוטיהן בזמן העבודה. זו כבר אפליה ברורה.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
סתם מעניין מה עצוב בזה?
אתם שואלים ברצינות?
זה עצוב שהממשלה שאמורה לדאוג לנו מתעלמת במכוון ממשפחות מעוטות יכולת (שלא משלמות מיסים כי ההכנסה שלהן נמוכה)
ולא עוזרת להם בדבר כ"כ בסיסי והגיוני
במקום שלאחרים היא כן מצאה לנכון לעזור.

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אתם שואלים ברצינות?
זה עצוב שהממשלה שאמורה לדאוג לנו מתעלמת במכוון ממשפחות מעוטות יכולת (שלא משלמות מיסים כי ההכנסה שלהן נמוכה)
למה את כל כך בטוחה שהיא אמורה לדאוג לנו?
מפלגת הליכוד, שבה רוב החכי"ם, ובראשה נתניהו, מעולם לא באו לדאוג לרווחת המשפחות מרובות הילדים, אלא הפוך.
נתניהו הוא הראשון שהתנכל לכל הצעה שמטרתה הקלה על משפחות ברוכות ילדים.
נכון שיש את שס ויהדות התורה שמשתדלות לדאוג לזה, אבל בשביל להצליח צריך רוב. רק דברים שנתניהו התחייב עליהם בהתחייבות קואליציונית הוא בקושי מואיל בטובו להצביע בעדם.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בשביל זה העליתי את הנושא
להציף את הבעיה ולנסות לפנות לאנשים הנכונים
לא כדי שתסבירו לי למה זה מצב הגיוני ומתקבל על הדעת

ותנו לי לנחש שכל הציניים כאן הם מאלו שהחוק לא נוגע אליהם

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ותנו לי לנחש שכל הציניים כאן הם מאלו שהחוק לא נוגע אליהם
דווקא אני לא מקבל מענק עבודה, ואף לא מגיע לדרגות של מס הכנסה. בדיוק כמוך.
ולמרות זאת עניתי עניינית כמו ש @מני דגני כתב - זה מענק שקשור נטו לעבודה עם שכר נמוך ולא לרווחה כלכלית למשפחה.
ומה הקשר ליברמן בכל דבר.
בלי קשר צריך לפעול להגדלת קצבאות ילדים ועידוד ילודה.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
למה היא אמורה לדאוג לכם?
התפקיד של הממשלה היא לדאוג לאזרחים. נקודה.
אתה יכול להתווכח בטיעון אחר, שאולי זה לא המדיניות שלה לתמוך במשפחות מעוטות יכולת, אבל לא הייתי מתגאה בטיעון כזה

יאנקאלע

משתמש מקצוען
אתם שואלים ברצינות?
מי שחושב שביבי הוא מלך ישראל ויש מחמירים לומר מלך המשיח
הוא עצוב ושבור מזה שהוא לא דואג לנו ולתורת ה'
אבל ברגע שמתפכחים מהאשליה הזאת
זה פשוט צועק על כל צעד ושעל איך שהוא וכל ממשלתו דואגים רק לאינטרסים של עצמם
ומה שנשאר עצוב הוא רק שעדיין לא הגיע משיח

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה