התייעצות מורה שמביאה לילדות מהכיתה לבדוק מבחנים ומחברות. תקין?

הלוחש למניות

משתמש רשום
שלום רב,

אשמח לעצתכם, ביתי עלתה לא מכבר לכיתה ה' באחד מבתי הספר המרכזיים בירושלים, שמשויכים לאחת מרשתות החינוך החרדי.

יום אחד ביתי חוזרת הביתה עם ערימה של מבחנים ומחברות של כל הכיתה. שאלתי אותה מה זה ועל מה זה? והיא עונה לי שהמורה לאנגלית עשתה תורנות בין כל הכיתה לבדוק את המבחנים של הכיתה. (במחברות מופיעות שמות כמובן, במבחנים יש מספר סידורי לכל לילדה, אבל בוא נאמר שביתי מכירה את הכתב של כל הכיתה שלה....)

האם גם לכם נראה לא הגיוני ולא חינוכי בעליל שילדה בת 10 תתרגל לציין את חברותיה לשכבה?
האם מישהו חושב שזה לא יכניס בילדה גאווה ובוז לחברותיה הנכשלות?
האם אנחנו צריכים להיות תמימים ולחשוב שהמורה באמת תיתן לכל הכיתה לבדוק את המבחנים? הרי הסיבה שביתי נבחרה להיות הראשונה היא בגלל שאנחנו מדברים אנגלית בבית, ניתן להסיק מכך שילדה שלא תהיה טובה, לא "תזכה" לציין את חברותיה ולהיחשף לכשלונותיהם.

מה אתם הייתם עושים במקומי? האם לפנות למורה? לפנות להנהלה? להנהלת הרשת?

או שזה נראה לכם התנהלות תקינה בסך הכל?

תודה מראש!

shani123

משתמש מקצוען
הכתבה - מקסימום בודקים יחד בכיתה, כל אחת את שלה או של בת זוגה
אם אני הייתי אם של ילדה מתקשה, ממש לא הייתי מסכימה שהמחברת / מבחנים יסתובבו אצל חברותיה לכיתה
מספיק היא מתמודדת!!!
זה תפקידה של המורה
הייתי פונה למחנכת לעצור את המהלך . אתמול.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
סוף סוף הם לא מקבלות על זה כסף וזאת התוצאה
מה זה לא מקבלות על זה כסף?
זה שאין שורה בתלוש השכר שכותרתה "בדיקת הכתבות" לא אומר שלא מקבלים על זה כסף. זה חלק מהתפקיד, כמו הכנת שיעורים.
לא חסרים מקצועות אחרים שבהם אין שורה בתלוש לכל חלק של התפקיד (כולל חלקים שנעשים בבית).

my-m

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
לדעתי לא תקין ולא חינוכי בעליל
מראה אולי על מורה מותשת וחסרת כח ללמד ולתפקיד שלה.
זה חלק מהתפקיד שלה וחובה עליה לראות איך היא עושה את זה, בטח לא בצורה כזו
אני הייתי פונה עם זה למחנכת ובודקת שקורה עם זה משהו
במידה ואני יודעת שיש מה לדבר עם המורה לאנגלית - אולי הייתי פונה אליה
גם הכתבות לדעתי לא קשור שבת מהכיתה תבדוק, שום דבר - לתת ציון זה נטו צוות ומישהו "מעל" לתלמידות
אפשר לבדוק ביחד בכיתה את ההכתבה וכדו' אבל לא שמישהי אחת בודקת לכולן או אחת בודקת לשניה - לדעתי לא חינוכי בכלל!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הכתבות אצלינו היו בודקים יחד בכיתה
מבחנים וכו' זה לא לעניין שבת מהכיתה תבדוק, כן מקובל להביא לנערה או בודקת בתשלום.

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אם הדברים אכן כך- לא נשמע תקין.
אם ה"בדיקת מחברות" זו "בדיקה" מסוג אחר- אולי זה בסדר.
מענין, רק עכשיו התחילה השנה וכבר בדיקת מבחנים ומחברות?
המקסימום שהייתי פונה זה למורה עצמה / למחנכת.

איטי פטיטי

משתמש צעיר
וואו הזכרת לי נשכחות, היתה מורה שהיתה עושה את זה אצלינו בבבוחן של פעם בשבועיים, וגם מורה לאנגלית שעשתה את זה על בחנים...
אמא שלי ממש לא אהבה את זה בזמנו אבל לא אמרה מילה.

היום במבט לאחור אני חושבת שזה יכול להיות פוגע עבור הבנות החלשות, כי בד״כ בכיתה מזהים את הכתב יד אחת של השניה...

אולי כדאי לבקש מהמורה לעשות משהו אמריקאי שבאמת לא יוכלו לזהות למי זה שייך...

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שזה שייך גם אם זה בלי זיהוי ו/או אמריקאי.
אפשר לטעות בבדיקה עצמה (גם אם יש דף תשובות) וזה יוצר מצבים לא נעימים (יותר מאשר אם המורה בודקת בעצמה).
חוץ מזה, אין שום סיבה שהתלמידות יעשו את העבודה של המורה. אין שום הצדקה לתת להן משימות לבית שאינן משימות לימודיות. בדיקת מבחנים היא לא משימה לימודית גם אם מנסים להעמיד פנים אחרת.
יש למורות כל מיני דרכים להוריד מעצמן עבודה, חלקן גם זורקות יותר עבודה על התלמידים והוריהם, זה סביר עד גבול מסוים. לתת לתלמידות לעשות עבודה של המורה ככה ממש, זה כבר הרבה אחרי הגבול הזה. מורה שלא רוצה לבדוק, שתתכבד למצוא פתרון יצירתי או לשלם למישהו שיעשה את העבודה במקומה.

ברבור כחול

משתמש חדש
היה לבת שלי מורה מחנכת שכך היתה נותנת לבנות לבדוק
וכמובן המבחן שלהם בגללזה מאה
באיזה שלב הבנות התעצבנו ואז היא שלחה לאחינית שלה
ועד שבא כל מבחן............
בסוף הם הסכימו שחברות יבדקו את זה
היום המורה האת כבר לא מורה;)

הההה

משתמש רשום
לדעתי זה דבר רגיל בהכתבות .
אצלינו גם באנגלית קבוע המורה הייתה מביאה לבת אחרת לבדוק לכולם.
ולכולנו ממש רצינו וחיכינו לזה
לכל בת היה קוד.. והייתה רושמת אותו ולא זוכר לי שהייתי מזהה כתבים של בנות...

דג הכסף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
למה היא צריכה לבדוק את זה בבית/בהפסקות?
אם היא מורה היא צריכה לעשות את זה מתי שהיא רוצה.
זה בדיוק כמו לשבת בשעות הצהריים או הערב על הכנת שיעורים.

אפשר להציע למורה שתעבור על ההכתבה עם התשובות הנכונות מיד בסיום וכל אחת תסמן לעצמה,
כך היה אצלי בזמנו, זה גם מראה לבנות שהיא סומכת עליהן וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה