עזרה מורה בתיכון משפילה תלמידה לעיני הכיתה באופן קבוע

מצב
הנושא נעול.

אמא של אלי

משתמש פעיל
זה ברור אף אחד לא חושב ככה לרגע, כל שאר הסיפורים שהועלו כאן זה להזדהות נטו עם הסיפור הנ"ל.
שגם עליו דרך אגב שמעת רק צד אחד....
ברור שהילדה סבלה מאוד וצריך לעזור לה, אבל אין לך מידע מה באמת קרה שם

שמעון963852741

משתמש פעיל
לחברה שלי יש בת חלשה בלימודים, במיוחד בחשבון
המורה למטמתיקה משפילה אותה בפני כל הכיתה, מעליבה אותה שתצא מהשיעור כי היא ממילא לא תבין כלום
לא בודקת לה את המבחנים כי לדבריה "אין מה לבדוק מבחן מתחת 25%" - כך היא אמרה לה בפני כל הבנות (אבל מבדיקה של ההורים נראה שהיתה מגיעה ל 75% והמורה הגזימה ממש. אבל גם אם לא זאת התנהלות מזעזעת).

הדבר חוזר על עצמו וגורם לתלמידה ולהורים צער ועוגמת נפש (הבחורה בת 14 בסך הכל, וילדה רגישה)

ההורים ניסו לדבר עם ההנהלה אבל לדבריהם אין מה לעשות

אני אישית למדתי אצל המורה הזו לפני שנים, וגם אני פחדתי ממנה, היא היתה פוגעת בי
אבל פה נראה שהעניין החמיר

אם יש למישהו עצה איך אפשר אולי לעזור אשמח לכל רעיון
אני ממש רוצה לעזור אותם ולעודד, אבל לא יודעת מה אפשר לומר... המורה הזו עתידה ללמד את הבת עד סוף התיכון...

מה עושים?!
דעה לא פופולרית.
שמעתי על ראש ישיבה קטנה, שגוער בבחורים צוחק עליהם ויש כאלו שאולי ירגישו שהוא משפיל אותם,
אלא מה, שמי שזה מתאים לו הוא מרוממם אותו, הבוגרים שלו הם מהבחורים הכי טובים בעולם הישיבות, ואלי גם הכוללים. אבל מי שזה לא מתאים לו כדי שיעבור לישיבה אחרת וכמה שיותר מהר.
למשל, אני ראיתי תלמידים שלו, הם צוחקים עליו הם עוקצים אותו, והוא כמובן מחזיר להם בכל הכח, ונהנה מכל העסק הזה עד הגג, זה פשוט הסגנון, והוא באמת אדם טוב, אבל בחור יותר עדין ושקט ירמס.
רוצה לומר, לפעמים צריך להתאים תלמיד למורה, נכון שבסמינרים ברוב טיפשות אין כזה דבר לשלוח ילדה אחת לסמינר שמתאים ואת השניה לסמינר שמתאים לה יותר, אבל לא בהכרח שהמורה רעה, פשוט אין התאמה.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
עברתי עכשיו על האשכול
מזעזע!
אבל חשוב לי ממש להביא את קולם של אלפי מורות ומורים שמשקיעים בתלמידים ובאמת אוהבים,
האשכול מרגיש קצת לא הוגן , כיון שלקחו מספר מועט של מורים שכנראה גם הם רצו לעשות טוב וכשלו מאוד בדרך (לא מצדיקה לרגע!) וצבעו את כל עולם ההוראה בצבע שחור
רובם של המורים מסורים ומחוברים לתלמידים וחבל סתם להשמיץ.
כמובן שמורים בעייתיים חובה לטפל ואסור לשתוק אבל לא להכליל בבקשה את כלל המורים
דיברו פה על מורים בעייתיים בלבד, לכל אורך האשכול
דעה לא פופולרית.
שמעתי על ראש ישיבה קטנה, שגוער בבחורים צוחק עליהם ויש כאלו שאולי ירגישו שהוא משפיל אותם,
אלא מה, שמי שזה מתאים לו הוא מרוממם אותו, הבוגרים שלו הם מהבחורים הכי טובים בעולם הישיבות, ואלי גם הכוללים. אבל מי שזה לא מתאים לו כדי שיעבור לישיבה אחרת וכמה שיותר מהר.
למשל, אני ראיתי תלמידים שלו, הם צוחקים עליו הם עוקצים אותו, והוא כמובן מחזיר להם בכל הכח, ונהנה מכל העסק הזה עד הגג, זה פשוט הסגנון, והוא באמת אדם טוב, אבל בחור יותר עדין ושקט ירמס.
רוצה לומר, לפעמים צריך להתאים תלמיד למורה, נכון שבסמינרים ברוב טיפשות אין כזה דבר לשלוח ילדה אחת לסמינר שמתאים ואת השניה לסמינר שמתאים לה יותר, אבל לא בהכרח שהמורה רעה, פשוט אין התאמה.
בחורים הם יותר קשוחים ויותר עמידים מבנות, בייחוד מי שמגיע למקום שידוע כמקום כזה...

המנצחים

משתמש פעיל
אני מכירה אישית מפקחת של משרד החינוך שאחראית על הסמינרים, אם תוכלי להמשיך איתי בפרטי זה ממש יעזור.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עברתי עכשיו על האשכול
מזעזע!
אבל חשוב לי ממש להביא את קולם של אלפי מורות ומורים שמשקיעים בתלמידים ובאמת אוהבים,
האשכול מרגיש קצת לא הוגן , כיון שלקחו מספר מועט של מורים שכנראה גם הם רצו לעשות טוב וכשלו מאוד בדרך (לא מצדיקה לרגע!) וצבעו את כל עולם ההוראה בצבע שחור
רובם של המורים מסורים ומחוברים לתלמידים וחבל סתם להשמיץ.
כמובן שמורים בעייתיים חובה לטפל ואסור לשתוק אבל לא להכליל בבקשה את כלל המורים
מי צבע את עולם ההוראה בצבע שחור??
אנשים ציינו כאן את המקרים הבודדים בחייהם של מורה לא טוב שהיה להם

כולנו יודעים שרוב מוחלט של המורים והמורות עושים עבודת קודש במסירות שלא תאמן, ומוציאים תחת ידם תלמידים יראי שמים בריאים בנפשם ושמחים
אף אחד פה לא טען אחרת ובטח שלא השמיץ!

שמעון963852741

משתמש פעיל
בחורים הם יותר קשוחים ויותר עמידים מבנות, בייחוד מי שמגיע למקום שידוע כמקום כזה...
ולכן כתבתי על המצב המטופש וההזוי, שכל המשפחה חייבת ללכת לאותו הסמינר, בניגוד לישיבות שכל בחור הולך למקום שמתאים לו.

שמעון963852741

משתמש פעיל
דיברו פה על מורים בעייתיים בלבד, לכל אורך האשכול
מורים בעייתיים הם לפעמים בגדר רוצחים, אמנם התיאור של אסתריקה הלר, לא בהכרח של מורה בעייתית אלא של מורה עם סגנון שאולי מתאים לחלק, ולחלק לא.
וגם אם אני טועה, מה שהגיוני מאד עדיין אני חושב שאני צודק בהקשר הרחב יותר.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
מורים בעייתיים הם לפעמים בגדר רוצחים, אמנם התיאור של אסתריקה הלר, לא בהכרח של מורה בעייתית אלא של מורה עם סגנון שאולי מתאים לחלק, ולחלק לא.
וגם אם אני טועה, מה שהגיוני מאד עדיין אני חושב שאני צודק בהקשר הרחב יותר.
מורה שלחלק לא מתאים אולי יכול להתיחס לשיטת העברת החומר, למבחנים וכו וכו
אין לגיטימציה בעולם לסגנון של מורה שחלק נפגעות ממנה.
אין סיבה בעולם שתתיר למורה לפגוע אפילו בתלמידה אחת, תהינה הסיבות הכי טובות, אין כזה דבר מורה עם סגנון שעשוי לפגוע , יש כזה דבר מורה שעשויה לרצוח.
מי שלא חווה לא יבין, מורה זה לא חברה, ועקיצה של מורה לא מתקבלת כמו עקיצה של חברה, זה מעמד גבוה עם מלא אחריות, וכול פגיעה קטנה (מה שהמורה יכול לכנות עקיצה/שנינות/ירידה) יכולה להשפיע על תלמידה רגישה/במצב רגיש לאורך שנים, זו אחריות אדירה ואין דרך לחמוק ממנה.

שוהם307

משתמש מקצוען
שגוער בבחורים צוחק עליהם ויש כאלו שאולי ירגישו שהוא משפיל אותם
לא ברור.
הוא עובר על הלכות מפורשות של בן אדם לחבירו, ואם יש מישהו אחד שנפגע ממנו או פניו הולבנו והסמיקו, הרי שהראש ישיבה הזה אין לו חלק בעוה"ב. רחמנא ליצלן.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
לא ברור.
הוא עובר על הלכות מפורשות של בן אדם לחבירו, ואם יש מישהו אחד שנפגע ממנו או פניו הולבנו והסמיקו, הרי שהראש ישיבה הזה אין לו חלק בעוה"ב. רחמנא ליצלן.
אם הבחורים יודעים מראש מה יש בישיבה, ובעצם הם לא נפגעים, אז זה בסדר.
אם זה באמת ככה

עורכת וידיאו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
מכתב שכתבתי פעם
ובחיים לא שלחתי. אז מורתי האהובה. אם את פה (את לא. נס) תקחי קצת קצת קצת לתשומת ליבך
סבבה?

היי מורה יקרה!
זאת אני. המופרעת. המעצבנת
שלא. יכולה. לשבת. בשיעור. יותר. משתי. דקות. רצוף. בלי. לעשות. משו. מעניין
בעיה
נכון
אני יודעת
אין לי בעיה שתשנאי אותי
גם אני שונאת אנשים שמפריעים לי.
כולם שונאים.
לא אכפת לי.
אל תאהבי אותי.
גם לא אכפת לי.
רק בקשה אחת. פיצקית ממש
מסכימה לא לסנן כל הזמן "מה יצא ממנה?"
יצא ממני. תראי אותי היום.
רוצה לדעת שכל פעם שהיה לי קצת קשה
ונפלתי קצת קצת
זכרתי אותך
עומדת על הקתדרה
מסננת מול כולם
"אוי זאתי? מה יצא ממנה.... כלום ! מנקה במקרה הטוב...."
ככה אני זוכרת אותך.....
ככה האמנתי בעצמי.
מה יצא ממני?
כלום.
אפילו המורה אמרה......

אני זוכרת גם את המבחנים
כל התשובות היו נכונות
התעצבנת.
למדתי למבחן בעשר דקות.
אמרתי לך.
ראית.
לא הקשבתי בחיים לשיעור.
גם את זה ראית.
ולכן חשבת שמגיע לי 50%
נעלבתי.

נס שאני כבר לא תלמידה שלך
ובכיתה שלך כבר יש שורות מסודרות.
של תלמידות צייתניות.
כיף לך.
כולם אוהבים שמקשיבים להם.
גם אני.
אז למה אף פעם לא הקשבת לי????

הלוואי שתצליחי בחיים
מגיע לך.
לימדת אותי מלא
יהדות. היסטוריה. פרשה. נביא. חומש.
וגם.
על כוחן של מילים
הלוואי שתצליחי ללמוד בעצמך....
"ומתלמידותי יותר מכולן...."
[/ICODE]

מ.מ.א.א

משתמש פעיל
נראה שהאשכול הפך למקום טוב לפרוק את הפגיעות מהעבר
רק מראה כמה חשוב לטפל במקרים עוד לפני שמתפתחים לפגיעה משמעותית

בקשר לבחור שהולך לישיבה "שמתאימה לו" =יש שם רב שצוחק על /עם הבחורים "וזה הסגנון"
באמת בחור יודע מראש לקראת מה הוא הולך???מספרים לו מראש שיש שם רב שצוחק על הבחורים ?-והוא אומר מתאים לי !!!???

עורכת וידיאו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
יעצבן פה מישהו אם אפתח אשכול חדש על דברים טובים שקיבלנו-למדנו מהמורות וכו'?
כן יעצבן אותי.
אולי משו שלמדתי מהמורות שלי
איך לא להתנהג
אולי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה