עזרה מונה החשמל שלי לא מפסיק להסתובב

rivkic

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
צהריים טובים,

חשבונות החשמל שלנו ממש מנופחים, והחלטנו לבדוק למה.

ניתקנו את כל המכשירים בבית, כיבינו את כל האורות ולמרות זאת מונה החשמל לא מפסיק להסתובב.
מה יכולה להיות הסיבה? יכול להיות שהמונה תקול? איך אני בודקת את זה.
כשהורדנו את השאלטר הראשי של החשמל (ולא זרם חשמל בכלל בבית) המונה הפסיק להסתובב.
זה מוכיח שאף אחד לא מושך ממנו חשמל?

ועוד,
איך באמת אני יודעת לחשב כמה חשמל (וכסף) צורך כל מכשיר לשעה (מייבש כביסה, מזגן, תאורה או כל מכשיר אחר)?

תודה רבה מראש

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
יונקרס יש? הוא עובד גם על חשמל.

יחידות דיור בבניין שלכם יש? אולי אחד השכנים חיבר אותן לחשמל שלכם.

נערך לאחרונה ב:

חושב מחדש

משתמש מקצוען
היום הגיע אלינו חשבון חשמל,
והמחשבה הראשונה שלי הייתה,
כנראה כל השכנים על החשמל שלנו....

החשבון נראה כמו של הבית כנסת השכונתי, שתולים בבקשה עזרה.
מה זה הדבר הזה???
אולי גם לי נוזל חשמל מהשקעים....

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
החשבון נראה כמו של הבית כנסת השכונתי, שתולים בבקשה עזרה.
מה זה הדבר הזה???
אולי גם לי נוזל חשמל מהשקעים....
לפני שמתחילים לבדוק נזילות...
חשוב לזכור שיש המון מכשירים זוללים חשמל.
זה לא רק מזגנים.
מקרר, מקפיא, תנורי חימום (ואלה שבאמבטיה זוללים המון !)

ברסלב'ר

משתמש פעיל

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
תורידו את כל הפקקים של החדרים ותעלו אחד אחד, לראות מאיזה חדר מתבזבז החשמל
אותו פקק תשאירו למטה ואז תגלו מה לא עובד אצלכם או שלשכנים לא יהיה חשמל יתכן שהם לא אשמים רק הפועלים העצלנים לפעמים כשצריך להוסיף נקודה הם מחברים לקל ביותר מבלי לבדוק למי זה שייך

חושב מחדש

משתמש מקצוען
אתם רציניים???
לא... אנחנו לא כל כך רציניים, לפחות לא בפרוג.

אבל הפעם באמת חברת חשמל הגזימו,
אין מזגנים כבר חודש פלוס,
אין תנורים כי לא חם,
אין בוילר כי המים חמים על גז,
אז מה יש?
2 מקררים חדשים שכמעט לא לוקחים חשמל
מקפיא אחד
מיני בר אחד
קצת תאורה...
מכונת כביסה - מייבש
מדיח שעובד בעיקר במוצאי שבתות..
מחשבים.
איך מגיעים לכאלה סכומים?

ברור שיש לי
ציקוליקוצים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה