דרוש מידע מודיעין עילית, אזורים שצמודים לגדר כמו ברכפלד ועוד, לא מפחיד לשלוח לגנים?

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
דווקא לא מסכימה :) כלומר יכול להיות שיהיה תועלת ויכול להיות שלא, אי אפשר להסיק כלום מהמשפט הראשון חוץ מהמשמעות הבסיסית שלו.
גם בלי להיכנס ללוגיקה:
הפסוק לא שולל את שמירת השומר.
הוא רק אומר שהיא לא תועיל אם ה' לא ישמור.

אולי א"א להסיק מכך שחייבים שומר (ואני לא בטוחה שא"א, עוד נראה :p ),
אבל גם א"א להסיק מכך שאין תועלת בשומר.

מסכימה?

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
גם בלי להיכנס ללוגיקה:
הפסוק לא שולל את שמירת השומר.
הוא רק אומר שהיא לא תועיל אם ה' לא ישמור.
נכנסתי באמצע הוויכוח ככה שאין לי אפילו מושג מה דעתך : )
מסכימה שהפסוק לא שולל את שמירת השומר.
הוא אומר דבר אחד בלבד:
אם ה' לא ישמור עיר (עובדה A) -> שווא שקד שומר (עובדה B).
עכשיו נכון שאנחנו מורגלים להסיק מכל אם המון מסקנות : ) אבל העובדה הפשוטה שאי אפשר להסיק מכאן כלום.
A->B לא אומר כלום חוץ מה שאם מתקיים A יתקיים גם B.
הוא לא אומר לנו האם A נכון, האם B נכון, האם B->A נכון וכו'.
עכשיו אם יש לך A->B וגם ידוע לך שעובדה A אמת -> את יכולה להסיק שגם B נכונה.
כלומר לכי תוכיחי A ואחר כך תגידי גם B נכונה.
אבל גם א"א להסיק מכך שאין תועלת בשומר.
נכון, כי אי אפשר להסיק כלום.
ואין לי מושג את האמת עדיין, על מה הוויכוח : )

י"כ

משתמש מקצוען
לכל כדור יש כתובת וצריך להחדיר ולחיות את זה באמונה פשוטה , אף אחד לא יכול למנוע שום דבר שנקבע שזהו רצון ה'.
ולענינו השומר חושב שהוא הסיפור ותו לא,
האם הקב"ה ישלח מפגע והשומר יעצור אותו ונדע שהיה נס, או שבכלל לא ישלח את המפגע, זה תלוי כמה מגיע לנו לראות ולדעת בישועת ישראל

משפחת אוהבים את ה'

מעצבת מקצועית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
שלחתי בלב כבד את הקטנה לגן.....
'אם ה' לא ישמור עיר שוא שקד שומר.'

אבל אני מדברת מבחינת השתדלות- זה לא מפחיד שאין מאבטחים או משהו? הכל חשוף להרים ושטח פתוח שהערבים נכנסים (ראינו גנבות בעבר) המעבר קל
אני ממש פוחדת.

יש עם מי לדבר בעיריה?
שמעתי
שכל הגנים שאין להם חדר ממד צריכים לעשות לעצמם חדר ממד לפני הלימודים
חוץ מזה אם ה לא ישמור עיר שווא שקד שומר

stm3948

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שלחתי בלב כבד את הקטנה לגן.....
'אם ה' לא ישמור עיר שוא שקד שומר.'

אבל אני מדברת מבחינת השתדלות- זה לא מפחיד שאין מאבטחים או משהו? הכל חשוף להרים ושטח פתוח שהערבים נכנסים (ראינו גנבות בעבר) המעבר קל
אני ממש פוחדת.

יש עם מי לדבר בעיריה?
הכל ענין של איזה השתדלות צריך אני יודעת שיש ביה"ס פרטי ממש צדיק וירא שמים בברכפלד (לא משמעניין אותם זה ההנחיות)
הם ממש על הקצה של הגבול והרב שלהם (הרב לובין חתן הרב ניסים קרליץ נרא לי)אמר להם שבנים צריכים למסור נפש ובנות זה לא ההשתדלות ולא הסכים להם לפתוח רק בבתים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה