דרוש מידע מה עושים שאני לא רוצה שהילד ישן במעון והמטפלת לא מתיחסת

מצב
הנושא נעול.

יוו

משתמש מקצוען
שלא תדמייני בחיים שיש להן כזו הפסקה!אולי ילד שניים ישנים כך,מה קורה עם השאר?
מכל הדיבורים פה שמחתי לגלות שכן יש אמהות שמבינות את המציאות הקשה של המטפלות, וכשם שאמא חייבת שהילד ירדם קצת כדי שתוכל מעט לנשום,קל וחומר המטפלת,ולא נדבר על כך שזהו צורך הפעוט לישון!!
מה שנשמע אולי הגיוני זה להקדים את שעות השינה,אני חושבת שב11 הם עייפים מאוד(גם אני הייתי נרדמת...:)

עד לרקיע

משתמש צעיר
אז כנראה שאין עוד כמה ילדים יותר גדולים בבית...
את האחים שלו הוא לא אמור להכיר יותר מ- 3 שעות ביום
שבת וחג?????? :eek:
ילד צריך לינוק משפחה , הוא צריך לגדול עם האחים שלו , להרגיש את אבא ואמא וממש לא משנה שאבא ואמא עושים עוד דברים בזמן הזה ! העיקר שהוא איתם , יכול לעלות על הברכיים , לנדנד קצת לדרוש את הצומי שהוא צריך , ולהרגיש
בבית , במקום שהכי אוהב בלי תנאים , בלי שאם תאכל יפה בשקט , תשחק יפה או תאסוף אנחנו נאהב אותך
כאן אתה רצוי תמיד
אצלנו בית כשילד מעיר בלילה הוא זוכה לחיבוק הכי גדול שיש ושואלים אותו איך ידעת שהתגעגעתי אליך כ"כ או חלמתי עלייך אפשר לישון עם אמא עוד איזה גיל שצריך
אנשים !תנו לילדים שלכם את כל מה שהיתם אתם רוצים לקבל לו הייתם הם
אין להם הורים אחרים מלבדכם !!
(וזה מזכיר קצת הנושאים פה את השעתיים ביקור שזכו הילדים של פעם לקבל בקיבוצים .. המבין יבין.. :cry:)

123tha

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@יוו תתפלאי לשמוע אבל הסיפורים מהשטח מדווחים על דממה בשעות הנ"ל ולא בדיוק רק ילד או שניים שישנים...
אני בעצמי כשהגעתי יום אחד ברבע לשלוש היה חושך בגן וראיתי את כולם ישנים חוץ מהילד שלי ששכב בעיניים פקוחות בלי לצייץ.
מעניין למה בבית זה לא בדיוק ככה... ;)

יוו

משתמש מקצוען
זה כבר נשמע עגום,בכל אופן כוונתי הייתה לא לקחת מהם את זכות השינה,זה הכל

rand

משתמש פעיל
יפה!
נהנית מהשאלה!
האמת שבזמן שלי לא ממש היה כזה דבר מעון..
מהנסיון שלי וגם (מנסיון של אחרים...)
ילד צריך "טקס" הכנה לקראת השינה.
ככה זה ילדים.

למרות שלא גדלתי במעון, אל תכעסו עלי..:(
אתן דוג' ל"טקס" שינה אצלנו בבית למי שמעניין אותה :) :

בשעה 5:30 חוזרים מהגינה
אוכלים א.ערב
מסדרים את הבית, את המשחקים.
אמבטיה
פיג'מה
צחצוח שיניים
ואח"כ

כל 1 מתיישב עם השמיכה שלו על הספה
אמא/אבא/אחות היו מקריאים לנו סיפור
כל יום ילד אחר בוחר ספר
וזה היה כיף ומרגיע :)

אחרי כל זה,
אמרנו קריאת שמע והמלאך הגואל וכו'
עם מנגינה :)
נשיקת לילה טוב מאבא ואמא
נכנסים למיטות
שמים לנו קלטת
אבא שלי היה מכסה כל 1 בשמיכה ונשיקת לילה טוב אחרונה :)
לא מדברים רק מקשיבים לקלטת
ואבא שלי היה נשאר איתנו עד שנרדמנו
עד 7:30 בערב כל ה"טקס"

ככה כל יום אותו הדבר זה עבד מצויין!
גם בכיף וגם ברגוע..
וואי נשמע מרגיע וטוב
אולי אני אתחיל לנסות את זה
הבעיה היא שכשיש חוץ מהגדולים שניים מתחת לגיל שנתיים וקצת זה קשה להעביר סיפור וכו
אבל ננסה בכל זאת
אולי יעשה טוב לכולם

פפרר

משתמש מקצוען
זה בדיוק הסיבה ששלחתי לגן פרטי עד 13:00 למרות שהייתי זכאית להנחה במעון
אבל זה המציאות - במעון משכיבים לישון , והמטפלת באמת לא אמורה להסכים שילד אחד לא יישן יסתובב ויעיר את כולם

יוו

משתמש מקצוען
מה אתן מציעות לחברתי שמטפלת בפעוטות,יש בקבוצה ילדון מופרע במיוחד שעושה דברים מסוכנים,זורק בחוזקה חפצים ומשחקים,מושך חזזזק בשיער,דוחף,מפיל ילדים ויושב עליהם לא נח לרגע ולא עוזר לה כלום!דבר אחד כן-רק אם יושב בעגלה או בכיסא אוכל.אחרי כמה דקות שנרגע,שוב מורידים אותו לריצפה שישחק עם כולם,ושוב מסתער על כולם.מה אפשר לעשות??

.Marble

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מה אתן מציעות לחברתי שמטפלת בפעוטות,יש בקבוצה ילדון מופרע במיוחד שעושה דברים מסוכנים,זורק בחוזקה חפצים ומשחקים,מושך חזזזק בשיער,דוחף,מפיל ילדים ויושב עליהם לא נח לרגע ולא עוזר לה כלום!דבר אחד כן-רק אם יושב בעגלה או בכיסא אוכל.אחרי כמה דקות שנרגע,שוב מורידים אותו לריצפה שישחק עם כולם,ושוב מסתער על כולם.מה אפשר לעשות??
בשלב הראשון שתדבר עם ההורים שיפנו לקופה לצורך בירור בהתפתחות הילד
צריך לאבחן ולטפל, אני מאמינה שטיפול בריפוי בעיסוק יכול לעזור
יכול להיות שהילד זקוק למסגרת אחרת
בתקווה שההורים ישתפו פעולה

.Marble

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הצעתי לה גם אני,אבל נורא לא נעים לה מהאמא שאוחזת שהוא מלך...
אז אולי שתבקש מהמנהלת לדבר איתה
אין מה לעשות, כמה שזה לא נעים, חייבים לעשות את זה
זה לטובת כולם
היא לא יכולה לנהל קבוצה בצורה כזאת

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
עם לקרוא תגובות קודמות
איך אף אחד לא שאל מדוע לכל העובדים בעולם מגיעה חצי שעת הפסקה ולמטפלות במעון שעתיים?
(ושלא יספרו שהם שוטפות את המעון בשעה וחצי המיותרות האלו, לשטוף מעון לא צריך את כל המטפלות, וזה לא לוקח שעה וחצי).
זמן העבודה החוקי לכל העובדים במדינה הזו הוא שמונה שעות רצופות ובתוכן חצי שעה הפסקה,
יש הרבה כאלו שעובדים עבודות קשות גם כן, ולא עולה על דעתם לדרוש שעתיים הפסקה בגלל זה.

ולאלו שריחמו על הילדים: הילדים לא צריכים את השינה הזו בכלל, אם היו צריכים שינה היו נרדמים בבית. (אז לא בשבע, אז בשמונה, או בתשע, או לפחות בעשר. זה נורמלי שילד בן שנתיים ישן כל לילה בעשר??)
לפעמים כבר לא שווה לעבוד כי משאירים את הילד במעון שם הוא ישן וצובר כוחות, ובלילה לא ישנים ואז אי אפשר לקום בבוקר לעבודה כי חצי לילה הלך על הילד מהמעון שמפריע לכל הסדר של הבית ולא מוכן לישון (בצדק) עד 11 בלילה.

אני בעד שינה לילדים במעון, אבל חצי שעה, שעה גג. לא שעתיים (ובוודאי לא יותר מזה, אני מאמין שיש הרבה מעונות שהילדים ישנים יותר מזה, ראיתי בעיני שלא כל הילדים קמים בשעה שתים ולמטפלות לא תמיד יש כוח לרדוף להעיר אותם לפעמים אפילו יותר קל להם שהילדים ישנים.

מירי עוס

משתמש מקצוען
אז אולי שתבקש מהמנהלת לדבר איתה
אין מה לעשות, כמה שזה לא נעים, חייבים לעשות את זה
זה לטובת כולם
היא לא יכולה לנהל קבוצה בצורה כזאת
וזה גם לטובת הילד.
כנראה שסובל מאיזהשהוא קושי, וחבל שלא יקבל מענה מותאם לצרכיו.

rand

משתמש פעיל
עם לקרוא תגובות קודמות
איך אף אחד לא שאל מדוע לכל העובדים בעולם מגיעה חצי שעת הפסקה ולמטפלות במעון שעתיים?
(ושלא יספרו שהם שוטפות את המעון בשעה וחצי המיותרות האלו, לשטוף מעון לא צריך את כל המטפלות, וזה לא לוקח שעה וחצי).
זמן העבודה החוקי לכל העובדים במדינה הזו הוא שמונה שעות רצופות ובתוכן חצי שעה הפסקה,
יש הרבה כאלו שעובדים עבודות קשות גם כן, ולא עולה על דעתם לדרוש שעתיים הפסקה בגלל זה.

ולאלו שריחמו על הילדים: הילדים לא צריכים את השינה הזו בכלל, אם היו צריכים שינה היו נרדמים בבית. (אז לא בשבע, אז בשמונה, או בתשע, או לפחות בעשר. זה נורמלי שילד בן שנתיים ישן כל לילה בעשר??)
לפעמים כבר לא שווה לעבוד כי משאירים את הילד במעון שם הוא ישן וצובר כוחות, ובלילה לא ישנים ואז אי אפשר לקום בבוקר לעבודה כי חצי לילה הלך על הילד מהמעון שמפריע לכל הסדר של הבית ולא מוכן לישון (בצדק) עד 11 בלילה.

אני בעד שינה לילדים במעון, אבל חצי שעה, שעה גג. לא שעתיים (ובוודאי לא יותר מזה, אני מאמין שיש הרבה מעונות שהילדים ישנים יותר מזה, ראיתי בעיני שלא כל הילדים קמים בשעה שתים ולמטפלות לא תמיד יש כוח לרדוף להעיר אותם לפעמים אפילו יותר קל להם שהילדים ישנים.
סליחה? השעתיים האלה זה לא הפסקה נטו
תמיד יכול להיות ילדים שלא נרדמו, שקמו מוקדם
ויש מלא מה לעשות
בלי קשר שזו העבודה הכי קשה בעולם לדעתי
ולכן הכי מגיע להן

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עם לקרוא תגובות קודמות
יש הרבה כאלו שעובדים עבודות קשות גם כן, ולא עולה על דעתם לדרוש שעתיים הפסקה בגלל זה
איזה ניתוק מהמציאות!
תחילת ההשכבה ב12, ואז המטפלת מגלה ש2 ילדים עשו בטיטול אחרי האוכל (לגיטימי לחלוטין), היא לא תשכיב אותם כך אלא תלך להחליף. השעה כבר 12:10
משכיבה את אותם 2 ואת 3 הילדים שאחרים שנצלו את העובדה שהיא לא ישבה ליד הקבוצה וקמו מהמזרן. עד שככככככל הקבוצה ישנה, השעה 12:30 במקרה הטוב.
יאלה, להסתער על החדר: אז או שהפעם צריך לשטוף את החדר (70 מ"ר אצלינו במעון, מספיק גדול?!) או את חדר ההחתלה והשרותים (אקנומיקה ושות' הרי תרצו לילדים שלכם אזור החתלה סטרילי) אולי היא תשים קונטרה על נקיון השולחנות והכסאות (תזכרו איך נראית סביבת אוכל של ילד בן שנתיים, תכפילו ב9 ותוסיפו כמה בעיות תחושה), אולי את פינת המטבח היא מסדרת... לא חסרה עבודה ב"ה.
היא יעילה ונמרצת ותוך חצי שעה סיימה את התורנות שלה. הגיע הזמן לנוח.
השעה 13:00 במקרה הטוב.
אה, עכשיו החברות שלה לחדר יצאו לנשום אויר, או לשיחת טלפון חשובה או לשתות קפה חם או לשיחת ידידות קלילה עם המטלת בחדר ליד.
היא לא יוצאת מהחדר, לא תפקיר ילדים, גם לא ישנים. אז היא מנצלת את הזמן לארגן את פינת התוכן או את דף הקשר או את היצירה אותה הילדים יעשו מחר אולי להכין את התיקיות ולמיין את כל עבודות הילדים לפי שמות. השעה 13:15.
די, הגרון שלה משווע לכוס קפה והמח למעט אויר צלול. היא קוראת לחברתה שתחליף אותה בשמירה על הילדים.
זהו, יצאה להפסקה. שיחת טלפון חשובה וקצרה שלא יכלה להרים מ7:30 בבוקר ואם לא עכשיו היא תאלץ לחכות לאחרי 4.
שיחת מסדרון קצרה עם המנהלת על עניין לא ברור אצל אחד הילדים אולי במשכורת שלה או לא משנה מה
וסוף סוף הגיעה לכוס קפה. השעה 13:30
מתיישבת בנחת, רוצה להתחיל לנוח באמת את הרבע שעה שנותרה לה.
ואז היא שומעת "איקסית, פיצוש קם מהמיטה עם אנרגיות של יום חדש".
לקוחת את פיצוש איתה שלא יעיר את שאר הילדים, אבל הפסקה כבר אין לה יותר.

זו תמונת המצב בכל יום רגוע במעון שלנו. לא רוצה להחיל לפרט על הימים שהילדים לא נרדמו מייד או לא נרדמו בכלל (אוהו כמה זה קורה, בעיקר בבוגרים) לבוא ולומר שיש לה שעתיים הפסקה, זה ניתוק משמעותי ממה שקורה בשטח.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
רק אצלי בן שנתיים ישן מ12 עד 2 במעון ונרדם בשש וחצי-שבע?
גם אצלי.
בת שנתיים אני שולחת לגן פרטי עד 4 ומבקשת שישכיבו אותה, כי ביום שהיא לא ישנה צהריים היא אחה"צ הרוגה ועד הערב כבר נכנסת ללופ של עייפות יתר ומתקשה להרדם.

בגיל 3 יש באמת כבר ילדים שלא צריכים שינה בצהריים, אבל הורים שמתארים פה ילדים בני שנתיים שנשארים ערים עד 11 בלילה בגלל שינה בצהריים- ככל הנראה אתם צריכים פשוט ללכת לייעוץ שינה וללמוד את עקרונות שנת תינוקות וילדים ולא להשאיר את הילדים האומללים שלכם ערים.

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עם לקרוא תגובות קודמות
כנראה שאין לכם מושג
אבל בכל כיתה יש שתי מטפלות = הן לא יכולות לצאת להפסקה ביחד, נכון? (זה כבר שעה)
מתי הן יכינו תיקיות?
ינקו משחקים?
ישטפו רצפה?
סינרים?
להכין סנדוויצים לארוחת מנחה?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה